Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 24-02-10, 14:23   #1
irene12

Περιοχή: θεσσαλονίκη
irene12 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Πόνοι περιόδου μετά την εμβρυομεταφορά

Γειά σας. Είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum εξωσωματικής. Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ούτε πως να το χρησιμοποιήσω. Αύριο πάω για χοριακή. Είμαι 36 χρονών. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 2 εξωσωματικές. Οι 2 σπερματεγχύσεις και οι 1η εξωσωματική ανεπιτυχείς. Αύριο θα ξέρω και τα αποτελέσματα της 2ης. Στην 2η έβαλα 3 βλαστοκύστες την 5η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Μου έδωσαν υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Χάρηκα. Όμως 3 μόλις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδοι. Καθημερινά είναι πιο συχνοί και έντονοι. Έχω χάσει την ελπίδα για αύριο. Ειναι τόσο έντονοι που φοβάμαι να πάω στην τουαλέτα για να μην δω αίμα. Υπάρχει καμιά που να πονούσε τόσο πολύ και να είχε θετικά αποτελέσματα;
Ο χρήστης irene12 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-10, 14:30   #2
alexele

alexele χωρίς αξιολόγηση
Thumbs down

IRENE32 KAΛΗΜΕΡΑ,
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΕ ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!
ΕΙΜΑΙ Η ΤΕΡΗ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 36 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ, ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΤΥΧΕ.
Ο χρήστης alexele δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-10, 17:20   #3
irene12

irene12 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ Τέρη. Δηλαδή, εσύ στη δεύτερη εξωσωματική τα κατάφερες;
Παλιά 24-02-10, 21:29   #4
alexele

alexele χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Από τη πρώτη είχα επιτυχία, αλλά λόγω θρομβοφιλίας που δεν γνώριζα ότι είχα, υπήρχε άσχημη εξέλιξη στη 38η εβδομάδα εγκυμοσύνης,δε το έβαλα όμως κάτω και τώρα καμαρώνω το μπέμπη μου. Η τρίτη μου προσπάθεια ήταν το Σεπτεμβριο αλλά λόγω του μωρού μου δεν έκατσα καθόλου στο κρεβάτι, ίσως βιάστηκα λίγο, και ήταν αποτυχία.
Ο χρήστης alexele δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-10, 18:29   #5
panan

Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
panan χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο irene12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας. Είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum εξωσωματικής. Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ούτε πως να το χρησιμοποιήσω. Αύριο πάω για χοριακή. Είμαι 36 χρονών. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 2 εξωσωματικές. Οι 2 σπερματεγχύσεις και οι 1η εξωσωματική ανεπιτυχείς. Αύριο θα ξέρω και τα αποτελέσματα της 2ης. Στην 2η έβαλα 3 βλαστοκύστες την 5η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Μου έδωσαν υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Χάρηκα. Όμως 3 μόλις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδοι. Καθημερινά είναι πιο συχνοί και έντονοι. Έχω χάσει την ελπίδα για αύριο. Ειναι τόσο έντονοι που φοβάμαι να πάω στην τουαλέτα για να μην δω αίμα. Υπάρχει καμιά που να πονούσε τόσο πολύ και να είχε θετικά αποτελέσματα;
οπως ειπαν και τα κοριτσια καθε μια εχει διαφορετικα συμπτωματα.κι εγω τα ειχα αυτα τα πονακια ακομα και μετα την θετικη χοριακη.τωρα ειμαι σχεδον 7 εβδομαδων.κι εγω τα μετεφερα οταν ηταν βλαστοκυστες και πιστευω οτι ετσι ειναι πιο καλα κια πιο πιθανη επιτυχια.να προσεχεις,να ξεκουραζεσαι και να μην αγχωνεσαι με τα συμπτωματα.σου ευχομαι καλη επιτυχια.
Ο χρήστης panan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-10, 23:34   #6
anxious!

anxious! ουδετερη μηδέν
Smile πονοι περιοδου μετα την εμβρυομεταφορα

Κορίτσια καλησπέρα!
Βρηκα στο forum ακριβώς αυτο που με απασχολεί.
Έχουν περάσει πολλές μέρες από τότε που γράψατε για τελευταία φορά, οπότε ελπίζω να δείτε και το δικό μου μήνυμα για πληροφόρηση...
Έκανα την εμβρυομεταφορά (2 μωράκια 3 ημερών) στις 4/3 και κάνω χωριακή στις 18/3.

Ωστόσο, πονάω και εγώ, όχι όμως συνεχόμενα, από το πρώτο βράδυ. Ο γιατρός μου, μου είπε πως ίσως ανοίγει η μήτρα, να μην φοβάμαι αν δεν δω αίμα. Φοβάμαι όμως, γιατί έχω μικρό κύκλο τους τελευταίους μήνες, μήπως μου εμφανιστεί η περίοδος από καμια γωνιά και ψάχνομαι.

Είμαι πολύ αγχωμένη τα έμβρυα είναι πολύ καλά και τα 2 και έχουμε άλλα 3 στην κατάψυξη.
Μπορεί να αδιαθετήσω πριν την εξέταση;;;

Αν ξέρετε κάτι παραπάνω πείτε μου,
Σας ευχαριστώ!
Ο χρήστης anxious! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-03-10, 00:14   #7
panan

Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
panan χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anxious! Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα!
Βρηκα στο forum ακριβώς αυτο που με απασχολεί.
Έχουν περάσει πολλές μέρες από τότε που γράψατε για τελευταία φορά, οπότε ελπίζω να δείτε και το δικό μου μήνυμα για πληροφόρηση...
Έκανα την εμβρυομεταφορά (2 μωράκια 3 ημερών) στις 4/3 και κάνω χωριακή στις 18/3.

Ωστόσο, πονάω και εγώ, όχι όμως συνεχόμενα, από το πρώτο βράδυ. Ο γιατρός μου, μου είπε πως ίσως ανοίγει η μήτρα, να μην φοβάμαι αν δεν δω αίμα. Φοβάμαι όμως, γιατί έχω μικρό κύκλο τους τελευταίους μήνες, μήπως μου εμφανιστεί η περίοδος από καμια γωνιά και ψάχνομαι.

Είμαι πολύ αγχωμένη τα έμβρυα είναι πολύ καλά και τα 2 και έχουμε άλλα 3 στην κατάψυξη.
Μπορεί να αδιαθετήσω πριν την εξέταση;;;

Αν ξέρετε κάτι παραπάνω πείτε μου,
Σας ευχαριστώ!
η αληθεια ειναι οτι εχω διαβασει να γινεται αυτο.τα πονακια ομως εγω τα θεωρω καλα γιατι κι εγω τα ειχα,ειδικα τις πρωτες μερες,γιατι ειναι και απο την ωοληψια και τις τελευταιες πριν την χοριακη.ολλες μας εχουμε τις ιδιες ανησυχιες.ακομα και αν δεις λιγο ροζ η καφε ειναι κατι που συμβαινει.προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι.καλη επιτυχια σου ευχομαι.
Ο χρήστης panan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-03-10, 15:06   #8
ela

ela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγώ είχα πόνους περιόδου και μάλιστα έντονους και τελικά ήμουν έγκυος μετά απο εξωσωματική (μικρογονιμοποίηση). Πιστεύω είναι καλό! Σου το εύχομαι. Καλή επιτυχία!
Ο χρήστης ela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-03-10, 16:50   #9
RHNIO

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
RHNIO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα σας...
Και εγω στην φάση της anxious ειμαι...στις 18/3 (αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε) παω για χοριακη...αλλα ειδικα απο εχτες το βραδυ εχω πονους εντονους αφου ελεγα εχτες οτι αυτο ηταν θα παω και θα δω την ακατανομαστη και ολα θα εχουν τελειωσει αλλα τελικα τιποτα...και σημερα τα ιδια ειμαι οχι τοσο εντονους αλλα τους εχους και οι ατιμοι ειναι ιδιοι με αυτων της ακατανομαστης οταν θελει να ερθει....εντωμεταξυ πρεπει να εχω και αρκετα υγρα γιατι νομιζω οτι κατι τρεχει εκει κατω!!!!!
Δεν χανω την ελπιδα μου...οτι θελει ο ΘΕΟΣ και ελπιζω πολυ σε αυτον!!!

Σας φιλω γλυκα!!!!
Ο χρήστης RHNIO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 00:42   #10
dimitra0

dimitra0 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsia kalispera kai apo emena!!
ειμαι στην δευτερη μερα της εμβρυομεταφορας και εχω εντονους πονους σαν περιοδου κατω χαμηλα!!!
τι γινεται??
ας μου δειξει καποια τα φωτα της !!!!
Ο χρήστης dimitra0 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 06:58   #11
ΟΛΓΑ79

ΟΛΓΑ79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimitra0 Εμφάνιση μηνυμάτων
koritsia kalispera kai apo emena!!
ειμαι στην δευτερη μερα της εμβρυομεταφορας και εχω εντονους πονους σαν περιοδου κατω χαμηλα!!!
τι γινεται??
ας μου δειξει καποια τα φωτα της !!!!
κοπέλα μου κατ'αρχην καλή επιτυχια!!
Οι πονοι περιοδου ειναι εντελώς φυσιολογικοι μετα την εμβρυομεταφορα
Τουλαχιστον εγω ειχα εντονους και το αποτελεσμα ηταν θετικοτατο!
Παλιά 26-03-10, 09:46   #12
dimitra0

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΟΛΓΑ79 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοπέλα μου κατ'αρχην καλή επιτυχια!!
Οι πονοι περιοδου ειναι εντελώς φυσιολογικοι μετα την εμβρυομεταφορα
Τουλαχιστον εγω ειχα εντονους και το αποτελεσμα ηταν θετικοτατο!

καλημερα ολγα μου!!!
αχχχ σε ευχαριστω πολυ με καθησυχασες!!!
μακαρι το αποτελεσμα μου να ειναι ιδιο με το δικο σου!!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-03-10, 12:16   #13
ΟΛΓΑ79

ΟΛΓΑ79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Στο ευχομαι Δημητρούλα μου μεσα απο την καρδιά μου!!
Ποτε θα κανεις χοριακή?Σε καμια δεκαρια μέρες?
Περιμένω τα νεα σου.Μην με ξεχασεις
Παλιά 26-03-10, 13:14   #14
dimitra0

Προεπιλογή

ολγα μου θα κανω στις 7/4/10 χοριακη!!
εννοητε πως θα σε ενημερωσω!!! φιλακια πολλα !!!
Παλιά 20-05-10, 16:21   #15
irene12

irene12 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια τελικά όλες εσείς που περιμένετε αποτελέσματα τι έγινε; Όσο για τους πόνους περιόδους ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΊΤΑΙ. Με τους πόνους που είχα ήμουν ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα μου έρθει περίοδος...και όμως ΕΓΚΥΟΣ! Να έχετε πίστη...
Παλιά 07-06-10, 19:28   #16
Tatigard

Tatigard χωρίς αξιολόγηση
Thumbs up

Geia sas,eimai kainourgia sto forum! Avrio ta kano B horiaki-einai i proti prospateia k eho poly anghos! Meta tin embriometafora eiha endonus ponous kai priksimo gia mia evdomada. Tora edo k liges meres eho pono periodo k priksimo sto stitos. Fovame toso poly koritsia gia to apotelesma... piga kai ekana stin 9-ti mera eksetasi B horiaki k eitan poly hamila-3.9 Giatros moy eipe na ksanakano pali th 14-mera dld avrio! Pite mou esis eihate poly pono, ti simptomata? Sas euhomai kali epituheia se oles!
Ο χρήστης Tatigard δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-10, 16:44   #17
eleni kalamata

Περιοχή: kalamata
eleni kalamata χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσακι τελικα τι εγινε με την χοριακη;;;;;;
Ο χρήστης eleni kalamata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-11, 11:52   #18
ΛΙΤΣΑ-ΝΕΟ

Περιοχή: πειραια
ΛΙΤΣΑ-ΝΕΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα
την δευτέρα 8/3/2011 έγινε η μεταφορά στο ΙΑΣΩ η γυναίκα μου έχει πονάκια περιόδου και την έχει πάρει απο κάτω (είναι η δεύτερη φορά που κάναμε. την πρώτη είχαμε αποτυχία με 3 έμβρια και ενώ είχαμε 3 στην κατάψηξη πήγαμε να τα βάλουμε και είχαν χαλάσει αναμονη μέχρι τις 22/3 για χωριακή.......................
απλά φοβόμαστε την αποτυχία
η γυναίκα μου πέρα απο τα πονάκια περιόδου δεν αισθάνεται κάτι άλλο
Ο χρήστης ΛΙΤΣΑ-ΝΕΟ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-03-11, 12:20   #19
natasaki_29

natasaki_29 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ 'Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
Ο χρήστης natasaki_29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-03-11, 19:04   #20
helencris

helencris ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο natasaki_29 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ 'Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 9Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΜΕΤΑΦΟΡΑΣ. ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ....
Ο χρήστης helencris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-11, 18:48   #21
efip

efip ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 3Η ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ , Η 1Η ΗΤΑΝ ΜΕ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ 6.1 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 0 Η 2Η ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑΚΗ 0 ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η 3Η ΠΑΛΙ ΜΕ ΟΡΜΟΝΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ???
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!
Ο χρήστης efip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-11, 15:07   #22
mpempe

mpempe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια.ειμαι στην δευτερη μερα εμβρυομεταφορας και εχω κατι πονακια περιοδου.εχθες ειδα και λιγο καφε οπου ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω.κανω την δευτερη εξωσωματικη και φυσικα ευχομαι να πανε ολα καλα αυτην την φορα.ευχομαι και σε εσας το ιδιο!!!
Ο χρήστης mpempe δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-11, 13:25   #23
νανσυ_

νανσυ_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mpempe Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια.ειμαι στην δευτερη μερα εμβρυομεταφορας και εχω κατι πονακια περιοδου.εχθες ειδα και λιγο καφε οπου ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω.κανω την δευτερη εξωσωματικη και φυσικα ευχομαι να πανε ολα καλα αυτην την φορα.ευχομαι και σε εσας το ιδιο!!!
Kαι εγω ειμαι στην τριτη και νιωθω ενα βαρος, οχι ομως πονοι περιοδου ακριβως, γιατι σε κανονικες συνθηκες πονουσα τρελα!
Λοιπον, τα πονακια που νιωθουμε ειναι αφενος γιατι οι ωοθηκες μας ταλαιπωρηθηκαν με την ωοληψια, αφετερου εκει που ηταν τα ωοθυλακια σχηματιστηκαν ωχρα σωματια. Με την ληψη προγεστερονης (utrogestan), τα ωχρα σωματια μεγαλωνουν αρκετα (αυτο το θελουμε, τα ωχρα σωματια τα θελουμε να υπαρχουν ωστε να εχουμε καλη εξελιξη!) και βαραινουν τις ωοθηκες μας.
Εγω ειχα και λιγα δεκατα, αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι η προγεστερονη μπορει να ανεβασει λιγο την θερμοκρασια.
Οποτε, ολα καλα.

Ο χρήστης νανσυ_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-12, 00:57   #24
rafailita

rafailita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι καμια μεσα κοριτσια με εμπειρια απο εξωσωματικη?
Ο χρήστης rafailita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-12, 20:05   #25
Τζένη Δ.Σ.

Τζένη Δ.Σ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμένα.
Κι εγώ είμαι στην 4η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και έχω κανονικούς πόνους περιόδου. Δεν έχω άλλη εμπειρία εξωσωματικής και ανησυχώ. Βέβαια δεν απελπίζομαι και αισθάνομαι πως αν δεν είμαι τυχερή τώρα, θα είμαι την επόμενη. Θα σας ενημερώσω μετά την εξέταση της Β χοριακής.
Καλή επιτυχία σε όλες μέσα από την ψυχή μου!!!
Ο χρήστης Τζένη Δ.Σ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-12, 12:11   #26
sandy1979

sandy1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή πονοι περιοδου μετα την εμβρυομεταφορα

καλημερα κοριτσια!ειμαι καινουργια στην παρεα σας και θελω τα φωτα σας!μετα απο μια αποτυχημενη σπερματεγχυση,μια διακοπη εξωσωματικης λογω υπερδιεγερσης καταφεραμε να εχουμε 13 κατεψυγμενα εμβρυακια!εκανα εμβρυομεταφορα 01/08 τρια εμβρυακια (αφου χασαμε αλλα τρια στην αποψυξη) και γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα.λογικα περιμενω περιοδο 13/08 αλλα σημερα 9η μερα εχω πολλοι εντονους πονους περιοδου και πονοκεφαλο!να ανησυχω?μ'εχει πιασει ενας πανικος!α!να σημειωθει πως ο λογος που καταφυγαμε στην εξωσωματικη ειναι "ανεξηγητη υπογονιμοτητα" μετα απο αμετρητες εξετασεις που ηταν αψογες!σας ευχαριστω για το χρονο σας και καλα μπανακια σ'οσες ειναι σε διακοπουλες!
Ο χρήστης sandy1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-12, 12:58   #27
Doram

Doram χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

οι πόνοι περιόδου δε λένε κάτι απαραίτητα. Όπως θα διάβασες πιο πάνω πολλές κοπέλες είχαν πόνους, αλλά τελικά ήταν έγκυες. Να περιμένεις τη χοριακή όσο πιο πολύ μπορείς με ηρεμία. Καλή επιτυχία εύχομαι!
Ο χρήστης Doram δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-08-12, 10:35   #28
sandy1979

sandy1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σ'ευχαριστω πολυ doram!προσπαθω οσο μπορω να παραμεινω ηρεμη!!!
Παλιά 10-08-12, 10:38   #29
sandy1979

sandy1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Τζένη Δ.Σ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και από εμένα.
Κι εγώ είμαι στην 4η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και έχω κανονικούς πόνους περιόδου. Δεν έχω άλλη εμπειρία εξωσωματικής και ανησυχώ. Βέβαια δεν απελπίζομαι και αισθάνομαι πως αν δεν είμαι τυχερή τώρα, θα είμαι την επόμενη. Θα σας ενημερώσω μετά την εξέταση της Β χοριακής.
Καλή επιτυχία σε όλες μέσα από την ψυχή μου!!!
καλη επιτυχια και σε σενα!!!ας εχουμε ολες μια ωραιοτατη χοριακουλα !και εχεις δικιο,ας μην απελπιζομαστε!θα προσπαθησουμε μεχρι να τα καταφερουμε!
Παλιά 19-08-12, 23:54   #30
Sidnik

Sidnik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια κοριτσια! ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum. Χθες εκανα την εμβρυομεταφορα 2 ωαρια. Με τον αντρα μου προσπαθουμε 2 χρονια, ειμαι 31 χρονων και μετα απο ολες τις γνωστες εξετασεις ανηκουμε στο ποσοστο "ανεξηγητη υπογονιμοτητα". Πως θα περασουν οι μερες; παω για χοριακη στις 31/8.
Ο χρήστης Sidnik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-04-13, 22:31   #31
c3mpour

c3mpour ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή αιμορραγία στην εξωσωματική

καλησπερα!
έκανα την εμβρυομεταφορα τριων βλαστοκυστεων στις 6/4/2013. Σε πολυ γνωστο κέντρο και με παρακολουθηση απο επισης πολυ γνωστο ενδοκρινολογο κ. Π..λου. Την 6η μερα και ενω ολα κυλουσαν πολυ ομαλα με cyclacur, vasclor, innohep και παιδικη ασπιρινη ξυπναω να παω τουαλετα και φουλ η αιμορραγια!!!Επικοινωνω αμεσα και με τον ενδοκρινολογο και με το Παντ και μου λεει ο δευτερος να κανω την lentogest και οιστραδιολη και προγεστερονη 1112 μοναδες η πρωτη 6.28 η δευτερη.(μετα την ενεση που ειναι προγεστερονη). Ενδιαμεσα η αιμορραγια συνεχιζοταν με πηγμα αιματος και ενα αλλο κομματι που ηταν σαν κρεμα και κακαδια απο τραυμα. Θελω να σκεφτομαι θετικα και να πιστεψω οτι δεν ηταν απο τη μητρα αλλα απο τις ωοθηκες λογω του οτι στην ωοληψια ταλαιπωρηθηκα πολυ(μετα με πονους) 26 ωαρια. Εννοειται οτι μου ξεκινησαν utrogestan και μου εκοψαν τις innohep για 2 μερες και την ασπιρινη. Αν εχετε καποια ιδεα η εχετε ακουσει κατι τετοιο παλι βοηθειστε!!!!Χοριακη τη ΔΕΥΤΕΡΑ 15/4... ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ....
Ο χρήστης c3mpour δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-04-13, 20:29   #32
ggks

ggks ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα νιωθω και γω πονους περιοδου απο την 2η μερα της εμβρυομεταφορας και επειδη ειναι η τριτη προσπαθεια και ενιωθα παλι τα ιδια στις προηγουμενες με αρνητικα αποτελεσματα θα ηθελα αν καποια κοπελα που ειχαν ιδια συμπτωματα ειχαν και θετικα αποτελεσματα.ευχαριστω.
Ο χρήστης ggks δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-13, 17:48   #33
miko

miko ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια ειναι η πρωτη μου εξωσοματικη και η 8 μερα εμβρυομεταφορας, τι παρασκευη παω για χοριακη, ηθελα να ρωτησω ειχε καμια πονακια χαμηλα σαν τσιμπηματακια? εχω κατι πονακια κ δε ξερω τι ειναι!!!!!!!!!!
Ο χρήστης miko δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-13, 22:16   #34
vara

Περιοχή: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
vara ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miko Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια ειναι η πρωτη μου εξωσοματικη και η 8 μερα εμβρυομεταφορας, τι παρασκευη παω για χοριακη, ηθελα να ρωτησω ειχε καμια πονακια χαμηλα σαν τσιμπηματακια? εχω κατι πονακια κ δε ξερω τι ειναι!!!!!!!!!!

miko,καλησπερα.και εγω το ιδιο,πρωτη εξωσωματικη και ειχα κανονικα σημαδια περιοδου.πονους στην κοιλια και φουσκωμα στα στηθη.λεω,παει...πηγα την 13 μερα για χοριακη και εδειξε 400.τωρα παω για δευτερη,την ερχομενη πεμπτη 13/06/2013...για να δουμε...
καλη επιτυχια σου ευχομαι
Ο χρήστης vara δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-06-13, 11:03   #35
miko

miko ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπραβο σου vara χαιρομε πολυ , εχω αυριο παω για χοριακη κ φοβαμαι πολυ τι θα βγει μακαρι να πανε ολα καλα !!!!!!!
Ο χρήστης miko δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-14, 15:00   #36
Renatasta

Renatasta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα , τελικά τι γίνετε με αυτά τα πονάκια;;;;καλησπερα νιωθω και γω πονους περιοδου απο την 2η μερα της εμβρυομεταφορας και επειδη ειναι η τριτη προσπαθεια και ενιωθα παλι τα ιδια στις προηγουμενες με αρνητικα αποτελεσματα θα ηθελα αν καποια κοπελα που ειχαν ιδια συμπτωματα ειχαν και θετικα αποτελεσματα.ευχαριστω.[/QUOTE]
Ο χρήστης Renatasta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-04-14, 13:22   #37
mpallou

mpallou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Renatasta Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα , τελικά τι γίνετε με αυτά τα πονάκια;;;;καλησπερα νιωθω και γω πονους περιοδου απο την 2η μερα της εμβρυομεταφορας και επειδη ειναι η τριτη προσπαθεια και ενιωθα παλι τα ιδια στις προηγουμενες με αρνητικα αποτελεσματα θα ηθελα αν καποια κοπελα που ειχαν ιδια συμπτωματα ειχαν και θετικα αποτελεσματα.ευχαριστω.
[/QUOTE]

Renatasta καλημέρα. Είχα πόνους περιόδου όχι φρικτούς αλλά έτσι αυτό το παράξενο φούσκωμα σε πολύ έντονη κατάσταη μέχρι και την 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Μετά μετριάστηκε το φαινόμενο και 9- 12η μέρα πρήξιμο στο στήθος. Η χοριακή στο 215 και τώρα είμαι στην 5η εβδομάδα. Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Ηρέμησε και από 4η μέρα σήκω από τους καναπέδες και πήγαινε βόλτα στο τετράγωνο. Μην το σκέφτεσαι συνέχεια!!!
Παλιά 11-04-14, 13:30   #38
dimitrabal

dimitrabal ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Renatasta καλημέρα. Είχα πόνους περιόδου όχι φρικτούς αλλά έτσι αυτό το παράξενο φούσκωμα σε πολύ έντονη κατάσταη μέχρι και την 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Μετά μετριάστηκε το φαινόμενο και 9- 12η μέρα πρήξιμο στο στήθος. Η χοριακή στο 215 και τώρα είμαι στην 5η εβδομάδα. Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Ηρέμησε και από 4η μέρα σήκω από τους καναπέδες και πήγαινε βόλτα στο τετράγωνο. Μην το σκέφτεσαι συνέχεια!!![/QUOTE]

καλημέρα κοριτσια. εγω ειμαι στη 8η μερα και συνεχίζω να εχω πονακια περιοδου μονο που άλλαξε ειναι οτι σταμάτησαν οι πονοι στο στήθος. αποφασισα απο σημερα για να μη μου τη βαρέσει και αλλο γιατι τη δευτέρα θα παω για τη χοριακή μου σηκώθηκα απο το καναπε κανω και τις δουλιτσες μου γιατι πηρα και 4 κιλα
Ο χρήστης dimitrabal δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-14, 15:23   #39
mariani

mariani ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Εμβρυομεταφορά

Καλημέρα! Είναι πρώτη φορά που γράφω εδώ και πρώτη φορά που έκανα εξωσωματική. Πολλά ερωτήματα και πολυ ανησυχία σε κάθε βήμα. Είναι τρίτη μέρα μετα την εμβρυομεταφορά και ήδη νιώθω πόνους που δεν ξερω που μπορεί να οφείλονται. Το πρωί κάνω μια ένεση Ivor και μετά βάζω την κολπική κρέμα Vasclor. Υπάρχει καποια που ακολουθεί παρόμοια φαρμακευτική αγωγή;Εύχομαι σε όλες τισ κοπέλες καλά αποτελέματα με την βοήθεια του Θεού
Ο χρήστης mariani δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-11-14, 12:47   #40
Margoula1

Margoula1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα,

Εμένα είναι η τρίτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και έχω παρόμοια συμπτώματα με πόνους στην κοιλιά, αλλά εμένα με μπερδεύουν οι πόνοι γιατί με πονάει και το έντερο και τελικά δεν ξέρω από που πονάω. Η αγωγή που ακολουθώ είναι το πρωί filicin, cyclacur λευκά (8 χάπια την ημέρα), το μεσημέρι ivor αντιπηκτική, utrogestan 100mg (9 την ημέρα) και το βράδυ 1 χάπι medrol κορτιζόνη. Προσεύχομαι κάθε μέρα στην Παναγία να πετύχει και να πάνε όλα καλά.
Μακάρι να πάνε όλα καλά και για όλα τα παραπάνω κορίτσια με μεγάλες χοριακές. Σας το εύχομαι από καρδιάς!!
Ο χρήστης Margoula1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές