Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Το προηγούμενο Σαββάτο κάναμε το πάρτυ για τα γενέθλια του γιου μου! Το θέμα μας: ΖΟΥΓΚΛΑ! Τη διακόσμηση την επιμελήθηκε η μαμά φυσικά! Σε αυτό το θέμα λοιπόν συγκέντρωσα όλες τις φωτό από την προετοιμασία για το πάρτυ μας. Παρτε μια ιδέα...

270120101138.jpg

αρχικά οι προσκλήσεις μας

120220101188.jpg

270120101141-1.jpg

Τα δωράκια που πήραν τα παιδάκια ήταν κούπες για τα μεγάλα με γλυφιτζούρι και λουτρινα ζωάκια κουδουνιστρες για δύο μωράκια που είχαμε στο πάρτυ μας

130220101199.jpg

ο μπουφές ήταν διακοσμημένος με βουρλο

130220101210-1.jpg

Τη φοβερή γιρλάντα και το τραπεζομάντηλο που μου έδωσε η ageloudia και την ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

130220101232.jpg

Η τούρτα μας, που τα στολίδια τα έφτιαξα μόνη μου από ζαχαρόπαστα

120220101184.jpg

Στο έπιπλο εισόδου έβαλα έναν ανανά, καρύδες αλλά και σερπαντίνες για να μην ξεφεύγουμε και απο το κλίμα των ημερών

130220101211.jpg

Από το φωτιστικό της τραπεζαρίας μου κρέμασα μια μαϊμου και στα καπέλα έβαλα πάλι βούρλο

130220101197.jpg

130220101195-1.jpg

Μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα τελικά και τα πιάτα σε σχήμα φύλλου

130220101198.jpg

Ακόμα μια πιατέλα με ορεκτικά

Στην πόρτα υπήρχε ταμπέλα που δεν την έχω βγάλει φωτό ( θα τη βγάλω όμως ) που έλεγε: " Προσοχή ζούγκλα μπαινετε με δική σας ευθύνη "

Στην τηλεόραση έπαιζαν παιδικά βίντεοκλιπ και είχα γεμίσει μια μεγάλη μπαλόνα με χαρτοπόλεμο και καραμέλες που τη σκάσαμε και έφαγαν τα παιδάκια

Περάσαμε πολύ ωραία και τα μικρά παιδάκια και τα μεγάλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πανεμορφα ολα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χαζευα πολυ ωρα τις φωτο σου....

 

Γερη να εισαι να ξανακανεις τετοιο τελιο παρτυ για τον μπομπιρα σου..!!!!Να σου ζησει να τον χαιρεσαι!

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τέλεια δουλειά, με μεράκι και όρεξη, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ!!! Νασου ζήσει ο γιοκας σου, να τα εκατοστήσει, τυχερός και υγιέστατος να ναι στη ζωή του και να καμαρώνει μια μαμά σαν εσένα!!!! Α, καλά και το σπίτι σου είναι πολύ προσεγμένο, μυ άρεσε ακόμη περισσότερο....

Link to comment
Share on other sites

ρε Πενυ...

εισαι chef ετσι????

 

δεν παιζει να εχεις φτιαξει μια τοοοοσο τελεια τουρτα και να μην ειναι το αντικειμενο σου!!!!

 

Ηταν όλα αψογα!!!! Μπραβο!!

Να τον χαρεις ευτυχισμενο τον γιοκα σου!!!!

 

(αντε και του χρονου να κανεις θαλασσιο κοσμο , να φερεις και ενυδριο)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Το χάρηκα τόσο πολύ όλο αυτό το διάστημα που πάλευα για το πάρτυ που τώρα που πέρασε δεν ξέρω τι να κάνω! vickystock μη μου βάζεις ιδέες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία ΟΛΑ!!!!!!!

 

Η τούρτα είναι διαφορετική, καμία σχέση με τις συνηθισμένες. Φαντάζομαι και ακριβή,ε?

 

Να σου ζήσει το παιδάκι!!!!!!!!!!!!!

Η τούρτα δηλαδή το γλυκό ήταν από ζαχαροπλαστείο τα στολίδια όμως τα έιχα φτιάξει μόνη μου από ζαχαρόπαστα

Link to comment
Share on other sites

Αααααα...καλααααα!!!!!!!!!!!!!

Εδω μιλάμε για ζαχαροπλαστική καλύτερη και απο το FRESH...

Για μαγειρική Μεγάλης Βρετανίας...

και διακόσμηση Royall Hall του Λονδίνου...

 

Τι να πω ...

10000000 φορές συγχαριτήρια...ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ...ΤΑΡΖΑΝ στη ζωή του!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααα...καλααααα!!!!!!!!!!!!!

Εδω μιλάμε για ζαχαροπλαστική καλύτερη και απο το FRESH...

Για μαγειρική Μεγάλης Βρετανίας...

και διακόσμηση Royall Hall του Λονδίνου...

 

Τι να πω ...

10000000 φορές συγχαριτήρια...ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ...ΤΑΡΖΑΝ στη ζωή του!!!!!

Σώπα καλέ! Εγώ τα κανα όλα αυτά? Μα ποια είμαι τελοσπάντων! Νόμίζω πως δεν με χωράει η Ελλάδα πλέον θα πάω για διεθνή καριέρα!!! χα χα χα! Σε ευχαριστώ πολύ για όλα aggeloudia!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια! Τώρα σειρά εχουν τα ανιψάκια μου τώρα και η βάφτιση του μικρότερου ειδικά! Αντε να ασχοληθώ λιγάκι γιατί δεν έχω τι να κάνω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε καμιά συνταγή με τα ορεκτικά. Περιμένουμε!!!!!!

Λοιπόν! Στα πιάτα φύλλα έχω βάλει σουδάκια με δύο γεμίσεις. Η μια είναι τονοσαλάτα (μαγιονέζα, τόνο , καρότο) και στα υπόλοιπα μαγιονέζα ή κέτσαπ ή μουσταρδα από πάνω ένα κεφτεδάκι και από πάνω μια ελίτσα γεμιστή. Κάτι άλλο που έκανα και έιχε πολύ σουξέ ήταν ρολλάκια μελιτζάνας κεφτεδάκι μακρόστενο τυλιγμένο με μελιτζάνα τηγανιτή με σάλτσα κόκκινη και ψημένα στο φούρνο. Α! και από πάνω τυρί τριμμένο.Πολύ ωραία πάλι είναι η σαλάτα ρόκα παρμεζάνα: λόλα κόκκινη, πράσινη ρόκα μαρούλι ( λιγο) λιαστή ντομάτα κουκουνάρι, ντοματίνια και κρέμα βαλσάμικο την τσακίσαμε. Πατατοσαλάτα: πατάτες βραστές, τυρί κύβους και παριζα πιπεριές πολύχρωμες, μαιντανό, μαγιονέζα λιγο λάδι αλάτι πιπέρι.Τι άλλο, τι αλλο λουκανικάκια τυλιγμένα με μπείκον και τηγανισμένα.Αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο συγχαρητιρια!!!εισαι ταλεντο!!!!!

 

Κοιταγα πολυ ωρα τις φωτο πραγματικα πολυ πολυ ομορφα!!!!

Μπορεις να μου πεις παο που πηρες τα υπεροχα πιατα και ποσο κανανε?????

Και παλι συγχαρητιρια!!!!!Να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...