Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΛΕΚΤΡΟΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ


Recommended Posts

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΠΟΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΧΕΙ?

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΞΥΠΝΙΟ (2 ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ) ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΟΥΤΕ 5 ΛΕΠΤΑ! ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. :-(

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ να τον απασχολεις συνεχεια στο αυτοκινητι οχι ομως παραμυθια και τετοια γιατι θα τον νυσταξουν ...

παρε αυτοκινητακια και κανε εικονικες τρακες μα σειρηνες απο περιπολικα κλπ κλπ..να εχει δραση..

να σταματατε ανα μιση ωρα να περπαταει και να παιρνει αερα να περπαταει λιγο..

αλλα γιατι ολη αυτη η ταλαιπωρια? ετσι γινετε αυτη η εξεταση?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέτασή σας. Τώρα για τον τρόπο να πω την αλήθεια το βρίσκω δύσκολο να ταξιδέψει τόσες ώρες και μην κοιμηθεί ο καημενούλης....Αν κάτσεις εσύ πίσω μαζί του και τον απασχολείς διαρκώς; να σταματάτε συνέχεια; πόσες ώρες είναι το ταξίδι; αν έρθετε από την προηγούμενη και μείνετε στην Αθήνα έτσι ώστε να μην έχεις τέτοιο πρόβλημα;

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΗΣΤΙΚΟ. Η ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΘΗΝΑ, ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ. ΤΙ ΛΕΣ DEMI?

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΚ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ elenasteraki. ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ. ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 4 ΩΡΕΣ ΜΕΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΘΑ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΞΥΠΝΙΟ (2 ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ) ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΟΥΤΕ 5 ΛΕΠΤΑ! ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. :-(

 

Arnikol, έχω περάσει ακριβώς την ίδια εμπειρία. Ο ασφελέστερος τρόπος για να μείνει ξύπνιο είναι να έχεις μαζί σου ένα μπουκαλάκι με νερό και να του βρέχεις με το χέρι σου το προσωπάκι κάθε φορά που νιώθεις οτι εκδηλώνει υπνηλία.

 

Σαφώς και είναι προτιμότερο να είσαστε από παραμονή της εξέτασης στην Αθήνα γιατί ο χρόνος αϋπνίας θα κυλήσει πιο ανώδυνα για το παιδί: σε ένα ταξίδι 5 ωρών, σίγουρα θα φτάσει ένα σημείο που από την κούραση θα κλαίει τόσο πολύ ώστε θα σας είναι πολύ δύσκολο να το χειριστείτε.

 

Σκεφτείτε το pls.

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

ετσι θα ηταν καλυτερα για ολους ...αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα μην τον ταλαιπωρεις..και ο οδηγος θα ειναι ξεκουραστος και η μαμα ..ολα να τα σκεφτομαστε..

η καρδουλα μου ..ολα θα πανε σουπερ μην στεναχωριεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Αρνικόλ μου καλύτερα να πατε μια μερα νωριτερα ετσι ωστε να μην ταλαιπωρηθεί στο ταξίδι και να ειναι ελεγχομενη η κατάσταση για το φαγητό, ύπνο και πιθανός εκνευρισμός του παιδιού.

Ασε που η οδήγηση οσο και να το απασχολήσεις προκαλεί υπνηλία στα παιδάκια πόσο μαλλον την ώρα που θα εχει σκοτάδι εξω και θα είναι η ώρα που φυσιολογικά κοιμαται.

 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα στην εξέταση του κούκλου σου και να μην ταλαιπωρηθεί το παιδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κοριτσάκι μου αν έχεις τη δυνατότητα νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή για όλους. Πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά love-smiley-024.gif

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ! ΗΡΩ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ?

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την ίδια εμπειρία δυο φορές, γιατί την πρώτη φορά δεν κατάφερε να κοιμηθεί την ώρα του εγκεφαλογραφήματος όπως έπρεπε.

 

Μόνο που σε εμάς ήταν τελείως διαφορετικά.

Μείναμε το βράδυ στο νοσοκομείο που ήταν να γίνει η εξέταση, μας έδωσαν ένα δωμάτιο να κοιμηθούμε από νωρίς με τον μικρό και στις 4 τα ξημερώματα ήρθα και μας ξύπνησαν.

Έκανα με τον μικρό βόλτα μέσα στο νοσοκομείο, πάνω κάτω σκάλες κτλ. για να μείνει ξυπνητός.

 

Το καλύτερο είναι να είσαι μια μέρα πριν στην Αθηνά και να μην ταξιδέψεις την ίδια μέρα που είναι η εξέταση

 

Καλή επιτυχία!!!!.

Link to comment
Share on other sites

ΗΛΕΚΤΡΟΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΙΑ

Ο εγκέφαλος παράγει ελάχιστες ποσότητες ηλεκτρισμού, οι οποίες μπορούν να ανιχνευτούν με την προσαρμογή ηλεκτροδίων στο κρανίο. Οι ηλεκτρικές ώσεις που συλλαμβάνονται από τα ηλεκτρόδια μεταβιβάζονται, μέσω των καλωδίων, στον ηλεκτροεγκεφαλογράφο, ο οποίος τις μεγεθύνει κατά ένα εκατομμύριο φορές και τις καταγράφει σ' ένα χαρτί (το ηλεκτροεγκεφαλογράφημα). Τα είδη των κυμάτων

 

που καταγράφονται κατατάσσονται, βάσει της συχνότητάς τους, σύμφωνα με το ελληνικό αλφάβητο (άλφα, βήτα κ.τ.λ.).

Τα φυσιολογικά σύνολα ηλεκτρικών κυμάτων παρουσιάζουν διαφορές, ανάλογα με την ηλικία του ασθενούς και την κατάσταση επαγρύπνησης. Ορισμένα κύματα δείχνουν διάφορες μορφές επιληψίας.

 

ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

Το ηλεκτροεγκεφαλογράφημα γίνεται, κυρίως, για τη διάγνωση επιληψίας (και για τον προσδιορισμό του είδους της) και -με κάποιες μετατροπές- για τη διερεύνηση ανωμαλιών στον ύπνο. Μερικές φορές, χρησιμοποιείται για να βοηθήσει τη διάγνωση εγκεφαλίπδας ή μηνιγγίτιδας (φλεγμονή του εγκεφάλου ή των μηνίγγων) ή για την εκτίμηση της βλάβης που έχει υποστεί ο εγκέφαλος μετά από ένα εγκεφαλικό επεισόδιο. Συνήθως όμως, για την τελευταία περίπτωση, προτιμάται αξονική ή μαγνητική τομογραφία. Το ηλεκτροεγκεφαλογράφημα δεν μπορεί να δείξει την πνευματική ικανότητα ενός ατόμου, ούτε και να διαγνώσει ψυχιατρικής φύσεως παθήσεις.

 

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Μερικές φορές, απαγορεύεται η λήψη ηρεμιστικών και καταπραϋντικών επί 24-48 ώρες πριν από το τεστ, ενώ ο ασθενής δεν πρέπει να καταναλώσει καφεΐνη επί αρκετές ώρες πριν από τη διαδικασία. Λίγο πριν από το ηλεκτροεγκεφαλογράφημα, πρέπει να φάει ελαφρά. Αν το τεστ γίνει με άδειο στομάχι, τα χαμηλά επίπεδα σακχάρου στο αίμα ενδέχεται να παρουσιάσουν μη φυσιολογικά αποτελέσματα. Δε χρειάζεται να κοπούν τα μαλλιά του ασθενούς.

 

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ;

Το τεστ γίνεται σ' ένα δωμάτιο απομονωμένο από την εξωτερική ηλεκτρική δραστηριότητα. Ο εξεταζόμενος,

ξαπλωμένος στο κρεβάτι, παίρνει ένα ηρεμιστικό, ώστε να μην είναι ανήσυχος κατά τη διάρκεια της εξέτασης. Προσαρμόζονται στο κεφάλι του 16 ή περισσότερα ηλεκτρόδια, συνήθως μ' ένα ειδικό ζελέ και μια αλοιφή που αφαιρείται εύκολα. Μερικές φορές, εισάγονται στο κρανίο μικροσκοπικές βελόνες-ηλεκτρόδια, πράγμα που δεν είναι καθόλου επώδυνο, επειδή το κρανίο έχει πολύ λίγες νευρικές απολήξεις. Μόλις τα ηλεκτρόδια μπουν στη θέση τους, γίνονται καταγραφές με τα μάτια του εξεταζόμενου εναλλάξ κλειστά και ανοιχτά. Κατά τις καταγραφές, ο εξεταζόμενος πρέπει να κινείται και να μιλάει όσο το δυνατόν λιγότερο, γιατί επηρεάζεται το εγκεφαλογράφημα. Μερικές φορές, γίνεται καταγραφή την ώρα που ο εξεταζόμενος κοιμάται. Το τεστ διαρκεί μια ώρα.

 

ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ

Μια νοσοκόμα βοηθάει τον εξεταζόμενο να απαλλαγεί από το ζελέ και την αλοιφή. Ο γιατρός ενδέχεται να του ανακοινώσει αμέσως τα αποτελέσματα ή να του ζητήσει να πάει να τον ξαναδεί, μετά από μερικές μέρες.

 

 

ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ!!!!THANK GOD!δεν ηξερα την διαδικασια και με αγχωσες αλλα ειναι τελειως ανωδυνο ..απλα η ταλαιπωρια θα σας μεινει...

καλα αποτελεσματα ολοψυχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ! ΗΡΩ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ?

 

Ναι - η μεγάλη μου κόρη σε ηλικία περίπου 14 μηνών. Όλα καλά: η διαδικασία είναι απλούστατη και το παιδάκι δεν ταλαιπωρείται καθόλου (αν εξαιρέσουμε την αϋπνία.

 

Μην ανησυχείς :)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

OLYMPIA99, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ? ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΛΠ?

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ?

 

Όχι. Το μωρό θα κάθεται στην αγκαλιά σου και δεν θα σου ζητηθεί να κάνεις απολύτως τίποτα.

 

Η διαδικασία που διάβασες παραπάνω αφορά στην πραγματοποίηση της εξέτασης σε ενήλικες.

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

demi ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ΧΡΟΝΟ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΤΣΙ?

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ?

 

Η demi πιο πάνω τα γράφει όλα με λεπτομέρειες.

Όχι δεν θα δώσουν τίποτα στο παιδί, μην φοβάσαι.

Ο λόγος που πρέπει να μείνει ξυπνητό τόσες ώρες είναι για να είναι ήσυχο την ώρα της εξέτασης και να καταφέρει να κοιμηθεί.

ΧΩΡΙΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

ax μην σε αγχωνω εγω απλα το βρηκα στο ιντερνετ και ειδα μονο οτι ειναι ανωδυνο ..

φανταζομαι οτι αναφερεται σε ενηλικες ...τα κοριτσια εδω μεσα εχουν μεγαλη εμπειρια σε τετοια θεματα οποτε εμπιστεψου τες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σου ευχομαι με ολη μου την ψυχη να πανε ολα καλα!

Την ιδια ακριβως εξεταση εκανε στην ιδια ηλικια η αδερφη μου. Την ειχαμε παει στη θαλασσα (ηταν αρχες καλοκαιριου) και περπαταγαμε συνεχεια ή την βαζαμε να κατσει καθιστη οχι ξαπλωμενη γιατι νυσταζε! Οποτε τη βλεπαμε να γλαρωνει της μιλουσαμε ακομα περισσοτερο και της βρεχαμε με νερο το προσωπακι..

Το δυσαρεστο με εμας ηταν πως δεν κοιμηθηκε την ωρα της εξετασης.. Δεν κοιμοταν με τιποτα, μαλλον ειχε πολλη υπερενταση οποτε μας εκλεισαν νεο ραντεβου αλλα και στο νεο ραντεβου εκανε τα ιδια κι ετσι μας παρεπεμψαν σε αλλο ειδος εξετασης. Αν θελεις λεπτομερειες πες μου να σου στειλω πμ.

Δεν νομιζω να γινει αυτο με εσας, τα περισσοτερα μωρα ειναι πολυ εξαντλημενα για να μεινουν ξυπνια, η αδερφη μου βρυκολακιαζει γενικως (ποτε δεν κοιμηθηκε νωρις σαν παιδι αλλα και τωρα ακομα που ειναι 17 χρονων δεν εχει καλη σχεση με τον υπνο).

Καλη επιτυχια! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ώρα που θα γίνει η εξέταση το παιδί πρέπει να είναι ξύπνιο αρκετές ώρες πριν, όταν φτάσετε εκεί κατά πάσα πιθανότητα θα σας δώσουν χλωράλη να πιεί, ένα είδος ελαφριάς νάρκωσης ή μέθης θα έλεγα για να κοιμηθεί το παιδί, στην συνέχει το βάζουν πάνω σε ένα κρεβατι και εκεί του φορούν στο κεφάλι ένα πλέγμα που πάνω του έχει θέσεις για να κουμπώσουν οι αισθητήρες, επισης 2-3 που έχουν την μορφή βεντούζας τα βάζουν πάνω στο μετωπο του παιδιόυ. Επίσης βρέχουν λίγο το δέρμα για να κολλήσουν και αυτα. Στην συνέχεια κάνουν όλοι απόλυτη ησυχία και βάζουν μπρός το μηχάνημα που καταγράφει σε μεγάλο φύλλο χαρτιού την εγκεφαλική δραστηριότητα. Η όλη υπόθεση διαρκεί 10-15 λεπτά και είναι εντελώς ανώδυνη, το δύσκολο στην ιστορία είναι μόνο αν έχει εκνευριστεί το παιδί να το κάνεις να κοιμηθεί, τίποτε άλλο. Στην συνέχεια διαβάζει το ηλεκτροεγκεφαλογράφημα νευρολόγος και κάνει διάγνωση. Τώρα αυτή η διάγνωση μπορεί να γίνει αμέσως αν πρόκειται για ιδιωτικό κέντρο ή νοσοκομείο ή μετά από δέκα ημέτες αν πρόκειται για δημόσιο. Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα το φοβερό, το έχουμε κάνει πολλές φορές μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...