Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 24-11-10, 22:31   #2081
panther2002

panther2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αγγελικι Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΒΛΕΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ candybaby!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΣΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...ΧΑΧΑΧΑ.....ΑΑΑΑ! ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΑ ΟΥΤΡΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΥΓΡΑ ΜΠΕΖΟΚΑΦΕ ΟΧΙ ΚΑΦΕ ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ?
Αγγελική μου, όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου!! Απλώς, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ξαπλώνεις (δεν ξέρω αν δουλεύεις), αν ναι, μήπως καλύτερα, να έπαιρνες άδεια. Αλλά, έχω ακούσει από φίλες μου, στην αρχή πολλές κοπέλες βλέπουν λίγο μπεζ ή καφέ, και μετά όλα πηγαίνουν θαυμάσια. Μας παιδεύουν λίγο τα μωρά μας ε?? Δεν πειράζει!! Αξίζει τον κόπο, το θαύμα!!! Φιλιά πολλά, στη μανούλα και στο ζουζούνι!!!
Ο χρήστης panther2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-11-10, 22:32   #2082
Angel Gabriel

Περιοχή: Αθήνα
Angel Gabriel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα δεις όλα καλά θα πανε, μη σκέφτεσαι χαζομάρες, το μυαλό μας, μας κάνει παιχνίδια, ασε που μέχρι και να σε κάνει να πονάς μπορεί, μεγάλο πράγμα το ψυχολογικό pantheraki.
Ο χρήστης Angel Gabriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-11-10, 22:33   #2083
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΛΙΝ Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια μιλησα με τον καπετανακη του ειπα αυτα που νιωθο και ειπαι οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Του ειπα οτι η κοιλιτσα μου ειναι πρυσμενη και μου ειπαι να μην κανω αυριo την PREGNYL 15000 ( τεταρτη και μια το σαββατο και παλι ειπαι να τον παρω τηλ. και βλεπουμε για τιο σαββατο) ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΟΛΑ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΗΝ ΠΡΕΓΚΝΗΛ??? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ??? ΣΕ ΤΗ ΒΟΗΘΑΗ Η PREGNYL???? STH SYLHPSH???? KALHNYXTA FILIAKIA!
Λινάκι μου, έχουν δίκιο τα κορίτσια! Δεν κάνει καλό τόσο στρες!! Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου, όσο μπορείς (το ξέρω είναι δύσκολο) με διάφορα άλλα πράγματα! Διάβασε βιβλία, παίξε παιχνίδια στο Ιντερνετ, οτιδήποτε για να μην σκέφτεσαι τα ίδια κ τα ίδια και αγχώνεσαι περισσότερο!! Σε κατανοώ, ξέρω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό, αλλά και με το στρες, δεν κάνεις καλό, ούτε στα εμβρυάκια σου, ούτε στον εαυτό σου!!
Παλιά 24-11-10, 22:41   #2084
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο candybaby Εμφάνιση μηνυμάτων
ela angel να σε ξεμπερδεψω
φοβουνται η οικογενεια για μενα
αλλα φοβαμαι και γω μην συμβει κατι
αυτο ομως δεν με κανει λιγοτερο εξαρτημενη απο κεινους
μην ανυσυχεις ολα ειναι καλα
νιωθω απλα να πνιγομαι απο καιρου εις καιρον
Υπομονή candybaby μου!! Ηρεμία και υπομονή τώρα! Και όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη!! Θα δεις τα μπεμπέ σου και θα ηρεμήσεις!!
Τελικά, κορίτσια, από την ώρα που προσπαθούμε να κάνουμε παιδί, μέχρι κ να γίνουμε γριούλες, 100 παιδιά να έχουμε γεννήσει, μου φαίνεται δεν θα ησυχάσουμε ποτέ από το άγχος!!! Το έλεγε μια φίλη, και είναι τελικά πολύ σωστό!!
Παλιά 24-11-10, 22:44   #2085
panther2002

Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Angel Gabriel Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα δεις όλα καλά θα πανε, μη σκέφτεσαι χαζομάρες, το μυαλό μας, μας κάνει παιχνίδια, ασε που μέχρι και να σε κάνει να πονάς μπορεί, μεγάλο πράγμα το ψυχολογικό pantheraki.
Ναι, όντως, αυτό με το παιχνίδι του μυαλού... άστο... τι βάσανο??
έχω κουραστεί να σκέφτομαι!! χαχαχ

Εσύ, πως είσαι?? έχουμε κάτι νεότερο??
Παλιά 24-11-10, 22:46   #2086
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Εγώ λογικά θα αδιαθετήσω στις 30-11 και ξεκινάω ενισχυμένο φυσικό κύκλο, με clomiphene και ενέσεις menopur τη δεύτερη μέρα, μήπως και μαζέψουμε κανένα ωάριο και δούμε καμιά άσπρη μέρα.
Παλιά 24-11-10, 22:48   #2087
Angel Gabriel

Προεπιλογή

και εγώ σκέφτομαι πολύ, και γρήγορα και με κουράζει και καταλαβαίνω απολύτως τι λες...
Παλιά 24-11-10, 22:51   #2088
yesiamtroubled

yesiamtroubled χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια, τώρα μπερδεύτηκα πολύ και θέλω τα φώτα σας......
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται? διότι αύριο έχω ραντεβού με την κυρά και τυχαίως μου έχει κλείσει και ένα ραντεβού η μαμά μου την Παρασκευή το πρωϊ με γυναικολόγο του ΙΚΑ μπας και γλυτώσω κάνα ευρώ από τις εξετάσεις που έκανα... Δηλαδή μήπως μου τα γράψει αυτός??? Και τις αρβεκαπ και τις γκονάλ?

Και τι είναι αυτό που λέτε ότι η κυρά στο κέντρο τα κάνει έτσι ώστε να καθυστερούν τα φάρμακα????

Αν μπορείτε απαντήστε μου, ούτως ώστε να ακυρώσω το αυριανό ραντεβού με την κυρά και να φάμε μαζί σε καφέδες τα 120 ευρώ, το υπόσχομαι!
Ο χρήστης yesiamtroubled δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 24-11-10, 23:04   #2089
αγγελικι

αγγελικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο panther2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγγελική μου, όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου!! Απλώς, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ξαπλώνεις (δεν ξέρω αν δουλεύεις), αν ναι, μήπως καλύτερα, να έπαιρνες άδεια. Αλλά, έχω ακούσει από φίλες μου, στην αρχή πολλές κοπέλες βλέπουν λίγο μπεζ ή καφέ, και μετά όλα πηγαίνουν θαυμάσια. Μας παιδεύουν λίγο τα μωρά μας ε?? Δεν πειράζει!! Αξίζει τον κόπο, το θαύμα!!! Φιλιά πολλά, στη μανούλα και στο ζουζούνι!!!
ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΣΗ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΥΓΡΑ???ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ!!!!!!ΑΝ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΛΕΕΙ????ΑΣΕ ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΜΕ!!!
Παλιά 25-11-10, 00:11   #2090
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγώ λογικά θα αδιαθετήσω στις 30-11 και ξεκινάω ενισχυμένο φυσικό κύκλο, με clomiphene και ενέσεις menopur τη δεύτερη μέρα, μήπως και μαζέψουμε κανένα ωάριο και δούμε καμιά άσπρη μέρα.
Παράθεση:
και εγώ σκέφτομαι πολύ, και γρήγορα και με κουράζει και καταλαβαίνω απολύτως τι λες...
Sorry, ελειψα για λίγο, αλλά είχα επικοινωνία με το γιατρό (πάλι είχα τα ίδιαπόνο -λίγο ροζ) και μου είπε, αν δεν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, να με ξαναδεί!! Ουφ... δεν πρέπει να ησυχάζουμε ποτέ?????

Καλή επιτυχία Angel Gabriel μου!!! Ολα θα πάνε τέλεια! Διατηρούμε την αισιοδοξία και τη ψυχραιμία μας, για να είναι ολα θετικά!!!!!!!! (Τουλάχιστον το παλεύουμε)!!!
Παλιά 25-11-10, 00:15   #2091
panther2002

Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αγγελικι Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΣΗ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΥΓΡΑ???ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ!!!!!!ΑΝ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΛΕΕΙ????ΑΣΕ ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΜΕ!!!
Από τη μία είναι καλό να μην εργάζεσαι για να είσαι πιο ήρεμη και άνετη στο σπίτι, από την άλλη, όπως και νά'χει ξεχνιέσαι λίγο με τη δουλειά και δεν σκέφτεσαι διαρκώς!!!
Δεν πειράζει θα μας παιδέψουν λίγο, αλλά σκέψου σε λίγο καιρό.... σελτεδάκια, μπιμπερό, ρουχαλάκια, κουδουνίστρες, πατουσάκια, αχ τι ωραίαααααααααααα!!!!!!!!
Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μπεμπε σου!! Και να του δώσεις φιλιά από τις .... "θείες του" εδώ στο φόρουμ!!!!! χαχα
φιλιά κοριτσάκι...
Παλιά 25-11-10, 00:48   #2092
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yesiamtroubled Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται? διότι αύριο έχω ραντεβού με την κυρά και τυχαίως μου έχει κλείσει και ένα ραντεβού η μαμά μου την Παρασκευή το πρωϊ με γυναικολόγο του ΙΚΑ μπας και γλυτώσω κάνα ευρώ από τις εξετάσεις που έκανα... Δηλαδή μήπως μου τα γράψει αυτός??? Και τις αρβεκαπ και τις γκονάλ?

Και τι είναι αυτό που λέτε ότι η κυρά στο κέντρο τα κάνει έτσι ώστε να καθυστερούν τα φάρμακα????

Αν μπορείτε απαντήστε μου, ούτως ώστε να ακυρώσω το αυριανό ραντεβού με την κυρά και να φάμε μαζί σε καφέδες τα 120 ευρώ, το υπόσχομαι!
Δυστυχώς, το μόνο που γνωρίζω πολύ καλά να σου πω είναι η διαδικασία πριν και μετά την επιτροπή του ΙΚΑ (όπου παίρνεις την απόφαση για τις 2 +2 εξωσωματικές), γιατί έχω περάσει 2 φορές.
Ομως τα κορίτσια εδώ, σίγουρα θα ξέρουν πιο πολλές λεπτομέρειες...
Αλλά, θα σου πρότεινα, πριν ακυρώσεις το ραντεβού με την Τσ...... να σιγουρευτείς, για το αν ο γυναικολόγος του ΙΚΑ, γράφει συνταγή για γκονάλ (κ μέχρι πόσες μονάδες) κ αρβεκαπ. Οχι, τιποτα άλλο, γιατί είναι πολυ μυστήριοι οι ΙΚΑτζήδες και δεν διστάζουν να δημιουργήσουν πρόβλημα με το παραμικρό!!!
Υπομονή... εύχομαι να την βρεις την άκρη κ να μην χρειαστεί να πληρώσεις και τα 120 στην Τσ.....
Παλιά 25-11-10, 10:11   #2093
virgi

Το avatar του χρήστη virgi

Περιοχή: αθηνα
virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια !!!
Λοιπον ! Επιτροπη δεν εχετε περασει ολες ειμαι σιγουρη ! Περνανε συνηθως οσες χρειαζονται απο 3000 μοναδες και πανω !!!!!

ΑΝ δεν εχετε περασει επιτροπη, οταν θα πατε στον γυναικολογο του Ικα να σας γραψει τα φαρμακα σε καμια περιπτωση δεν λετε γεια σας θα κανω εξωσωματικη και θελω αυτα !!!! Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να σας τα γραψει ετσι !!!

Θα μπενετε μεσα ανετες κ θα λετε θα κανω προκληση ωορηξιας( που λογικα αυτο θα πρεπει να γραφει και ο Παντος σαν δικαιολογια στο χαρτι με τη συνταγη) και χρειαζομαι αυτα ! Αν σας ρωτησει το οτιδηποτε κανετε τις κινεζες και το πολυ πολυ λετε δεν κανω μονη μου ωορηξια και γι αυτο ! Εγω την πρωτη φορα με αυτο το παραμυθι πηγα κ δεν συναντησα προβλημα ! Προσοχη ομως το χαρτι του ΠΑΝΤΟΥ να μην γραφει εξωσωματικη !

Ενας γιατρος που τσεκαρισμενα τα γραφει ειναι ο κ.Ζαμπας στο Ικα Παγκρατιου !
Οσες ειστε κοντα κ θελετε τα φαρμακα τωρα αξιζει να πατε μονες σας απο το να δωσετε 120 ευρω στην κυρια για το τιποτα ! Γκρρρρρρρ !!!!!
Επισης αυτος ειναι πολυ καλος γιατρος και τα ραντεβου απ οσο θυμαμαι κλεινονται και την επομενη μερα !!!!!!!!!!!!!

ΞΑΝΑΚΕΩ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ

Κ οσες κοπελες πατε αργοτερα για συνταγη αν δειτε οτι σαν γραφουν απο το κεντρο του για εξωσωματικη ζητηστε μονες σας να το περασουν σαν προσκληση ετσι ωστε να γλυτωσετε τα ευρωπουλακια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επλιζω να μην σας μπερδεψα...πολυ......
Παλιά 25-11-10, 11:02   #2094
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημερα. Εγω έλεγα στο ικα ότι θέλω να κανω σπερματέγχυση (εως 4 φορες επιτρέπεται αν θυμαμαι καλα) και μου τα έγραφε εκτος βεβαια την gonal. όταν δεν μπορουσα να γραψω αλλα για να μην περασω επιτροπη,πηγα στην Τσ.. μου έγραψε ένας γνωστος της (νομίζω ο αντρας της ειναι στο ΙΚΑ) όσα μπορουσε στο βιβλιάριο του ικα μου και τις Gonal μου της έγραψε στο βιβλιάριο του άντρα μου δημοσιου με αιτιολογία ολιγοσπερμία,απλα μου τα έφερε εκείνη απο φαρμακείο εκεί κοντα μου είπε μετα απο 1 εβδομαδα και πληρωσα το 25% του δημοσιου.Τελικά καλυτερα που πληρωσα το 25% γιατι με τοσα χαρτια και ταλαιπωρία στο ΙΚΑ να πω δεν ήμουν σε ψυχολογια να το αντέξω και αυτο!
Ο χρήστης zitamar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 11:56   #2095
Vivianaki

Vivianaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια καλημερα. Να ρωτησω κατι σχετικά με το ΙΚΑ? Το χαρτι του κεντρου ή του γυναικολογου θα γραφει μονο προκληση ωορηξιας και τα φαρμακα που χρειαζονται? δεν θα γραφει αιτιολογία? και αν πω για σπερματεγχυση δεν θα χρειαστει να δει σπερμοδιάγραμμα? ο γυναικολογος του ικα σε εξετάζει και ο ίδιος?
ευχαριστώ
Ο χρήστης Vivianaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 12:13   #2096
Κατερίνα31

Κατερίνα31 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zitamar Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλημερα. Εγω έλεγα στο ικα ότι θέλω να κανω σπερματέγχυση (εως 4 φορες επιτρέπεται αν θυμαμαι καλα) και μου τα έγραφε εκτος βεβαια την gonal. όταν δεν μπορουσα να γραψω αλλα για να μην περασω επιτροπη,πηγα στην Τσ.. μου έγραψε ένας γνωστος της (νομίζω ο αντρας της ειναι στο ΙΚΑ) όσα μπορουσε στο βιβλιάριο του ικα μου και τις Gonal μου της έγραψε στο βιβλιάριο του άντρα μου δημοσιου με αιτιολογία ολιγοσπερμία,απλα μου τα έφερε εκείνη απο φαρμακείο εκεί κοντα μου είπε μετα απο 1 εβδομαδα και πληρωσα το 25% του δημοσιου.Τελικά καλυτερα που πληρωσα το 25% γιατι με τοσα χαρτια και ταλαιπωρία στο ΙΚΑ να πω δεν ήμουν σε ψυχολογια να το αντέξω και αυτο!

κι εγώ σκέψου ότι πριν ακόμα ξεκινήσω με έχουν πιάσει τα νεύρα μου με τόσες εξετάσεις και διαδικασίες που θέλει οπότε δεν νομίζω να αντέξω κι αλλη ταλαιπωρια με το ΙΚΑ και λέω να πάω κατευθείαν σε αυτήν την κυρία.να σε ρωτήσω.καταρχήν το 25% για τισ gonal πόσο είναι δηλαδή?και αυτά σου τα φέρνει αυτή ή μπορείς να τα πάρεισ και μόνη σου με την συνταγή?γιατί μου είπανε ότι αν πας και παρεις φάρμακα απο το φαρμακείο του Ικα που είναι νομιζω καπου στην Αθήνα δεν πληρώνεις και καθολου συμμετοχή.
Ο χρήστης Κατερίνα31 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 12:30   #2097
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Κοριτσάκια η πρόκληση ωορυξίας δικαιολογεί gonal, menopur, puregon, και τέτοια; Γιατί έχω και εγώ ένα αντίστοιχο θεματάκι, όχι με το Ικα αλλά με το δημόσιο. Δεν θα μου δικαιολογήσουν και άλλη εξωσωματική αν δεν έχουν περάσει 4 μήνες και αυτό σημαίνει για μένα Ιανουάριος του 2011 και κοιτάζω και εγώ τώρα πως αλλιώς μπορούμε να τις περάσουν μήπως και τις εγκρίνουν από τον ΟΠΑΔ.
Παλιά 25-11-10, 14:48   #2098
KORINA80

KORINA80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα!
εγω σημερα ειμαι χαρουμενη γιατι χτες που πηγα στον γιατρο ειδαμε το σπορακι μας που αναβοσβηνε η καρδουλα του. ολα καλα κ φυσιολογικα μας ειπε ο γιατρος. να ξαναπαμε σε 2 εβδομαδες να την ακουσουμε τοτε την καρδουλα. πως θα περασουν αυτες οι εβδομαδες για το ξαναδω. μας εδωσε και cd απο την εξεταση και φαινεται καθαρα μεσα στον σακο που φλασαρει η καρδουλα του.χτες το βλεπαμε συνεχως με τον αντρα μου...φανταζομαι τι θα κανουμε στην συνεχεια...
κοριτσια καλη συνεχεια σε ολες και ολα θα πανε καλα..
Ο χρήστης KORINA80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 15:56   #2099
Silia2002

Silia2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Λοιπον σας γραφω πως πηρα εγω τα φαρμακα για τις 4 σπερματεγχυσεις και την μια εξωωσματικη χωρις να περασω απο επιτροπη ΙΚΑ.
Τα altermon,puregon και τις ενεσεις καταστολης(ειναι διαφορε μαρκες και δεν σας τις γραφω τωρα),σας τις γραφει γυναικολογς του ΙΚΑ ,αρκει να πειτε οτι τις θελετε για ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ.Ουτε σπερματεγχυση,ουτε εξωσωματικη.Δηλαδη,πως νομιζεται οτι κανει η κυρια που σας περνει 150 ευρω?Αυτο κανει.Η διαφορα με το να εχεις περασει επιτροπη,ειναι οτι στις puregon σου γραφει μεχρι 5 κουτια(δηλ.3000 μοναδες),ενω αν περασεις επιτροπη εχεις δικαιωμα να παρεις παραπανω.
Ομως,ετσι κι αλλιως,μπορουν να γραψουν 1 puregon/μηνα και στον αντρα σας και καλα για ολιγασθενοσπερμια.Εμεις γραψαμε 1 στον αντρα μου ,5 σε μενα και την αλλη μερα πηγαμε στο φαρμακειο του ΙΚΑ και τις πηραμε.
Ο χρήστης Silia2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 16:02   #2100
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=Angel Gabriel;1806685]Candy να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε, πίστεψε με αφού το νιώθω και είμαι έντονα διαισθητική να το ξέρεις.Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα. Το αιματάκι σου σταμάτησε; Είσαι ακόμη ξαπλωμένη;

καλημερα αντζελινα
καλα ειμαι το αιμα σταματησε αλλα μια μαια που ρωτησε ο συζηγος ειπε προσοχη και αν δεν σταματαγε το αιμα μεχρι τουαλετα γενικα ειμαι ξαπλα οχι οτι μπορω να κανω κατι εξαντληση και κουραση νιωθω
Ο χρήστης candybaby δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 16:47   #2101
marrilou9

marrilou9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολες!!
Κατερινα εμεις του ικα δεν πληρωνουμε τιποτα για τις γκοναλ.
Αngel gabriel μπορεις τα συγκεκριμενα φαρμακα να τα παρεις κ για σπερματεγχυση.
τωρα το ικα για να στα δωσει για προκληση ωορηξιας χρειαζεται
μια σαλπιγγογραφια, 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 3 μηνων μεταξυ τους,
υπερηχο με γνωματευση απο γυναικολογο(οχι απαραιτητα του ικα).
οταν πηρα στην επιτροπη εξωσωματικης μου ζητουσαν ορμονικες εξετασεις,
ληξιαρχικη πραξη γαμου + ολα τα παραπανω.
γι αυτο κ δεν πηγα καθολου, προτιμησα να δωσω 120+30 Ε να μου τα στειλουν γιατι περισσοτερα θα πληρωνα για τις ορμονικες.
αν ειστε απο αθηνα μπορειτε να πατε σε γυναικολογο του ικα κ να δειτε
τι θας πει. αν σας εξυπηρετησει θα γλιτωσετε αυτα τα χρηματα.
σε καθε περιπτωση δεν πληρωνουμε συμμετοχη.
ελπιζω να μη σας μπερδεψα χειροτερα...
Ο χρήστης marrilou9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 16:57   #2102
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Γειά σου Candy γιατί όμως νιώθεις έτσι; Σου είπαν; Πάντως, είναι πολύ καλό που σταμάτησε το αίμα!!

Πότε δηλ. σου είπαν πως μπορείς να σηκωθείς;
Παλιά 25-11-10, 16:57   #2103
Angel Gabriel

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απάντηση Μαριλού....
Παλιά 25-11-10, 17:01   #2104
marrilou9

marrilou9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mrt μου σ ευχαριστω. δεν μου τις γραφει ο γιατρος αλλα θα προσπαθησω.
ξερω οτι γινεται αλλα ειναι βλ@κ@ς ο συγκεκριμενος.
με ποια αιτιολογια θα μου τις γραψει? εσυ τι του ειπες
κ τι εγραψε σαν διαγνωση στη συνταγη?
κορινα μου, μπραβο κοπελα μου!!
οτι καλυτερο απο δω κ περα σου ευχομαι!!!
Παλιά 25-11-10, 17:02   #2105
marrilou9

marrilou9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ για την απάντηση Μαριλού....
Παλιά 25-11-10, 17:39   #2106
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κατερίνα31 Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγώ σκέψου ότι πριν ακόμα ξεκινήσω με έχουν πιάσει τα νεύρα μου με τόσες εξετάσεις και διαδικασίες που θέλει οπότε δεν νομίζω να αντέξω κι αλλη ταλαιπωρια με το ΙΚΑ και λέω να πάω κατευθείαν σε αυτήν την κυρία.να σε ρωτήσω.καταρχήν το 25% για τισ gonal πόσο είναι δηλαδή?και αυτά σου τα φέρνει αυτή ή μπορείς να τα πάρεισ και μόνη σου με την συνταγή?γιατί μου είπανε ότι αν πας και παρεις φάρμακα απο το φαρμακείο του Ικα που είναι νομιζω καπου στην Αθήνα δεν πληρώνεις και καθολου συμμετοχή.

Σε εμένα τουλαχιστον δεν με άφησε να τα παρω απο το φαρμακείο που είχα και γνωστη αλλα μου είπε ότι θα μου τα φέρει εκείνη απο το φαρμακείο εκεί κοντα που συνεργάζεται (αφου φυσικά θα παίρνει μίζα αλλιως γιατί να το κάνει???) και την πληρωσα τα χρηματα που μου ζητησε για τα κουτια Gonal τωρα το ποσο δεν το θυμαμαι γιατι εχουν περασει 8 μηνες νομίζω περιπου 500ε (ισως και παραπάνω). Οντως απο το φαρμακείο του ικα στην αθηνα δεν πληρωνεις αλλα θα πρεπει να τα παρεις μεσω ΙΚΑ όχι δημοσίου
Ο χρήστης zitamar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 21:04   #2107
mrt

mrt ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται?
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο virgi Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ δεν εχετε περασει επιτροπη, οταν θα πατε στον γυναικολογο του Ικα να σας γραψει τα φαρμακα σε καμια περιπτωση δεν λετε γεια σας θα κανω εξωσωματικη και θελω αυτα !!!! Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να σας τα γραψει ετσι !!!

Θα μπενετε μεσα ανετες κ θα λετε θα κανω προκληση ωορηξιας( που λογικα αυτο θα πρεπει να γραφει και ο Παντος σαν δικαιολογια στο χαρτι με τη συνταγη) και χρειαζομαι αυτα ! Αν σας ρωτησει το οτιδηποτε κανετε τις κινεζες και το πολυ πολυ λετε δεν κανω μονη μου ωορηξια και γι αυτο ! Εγω την πρωτη φορα με αυτο το παραμυθι πηγα κ δεν συναντησα προβλημα ! Προσοχη ομως το χαρτι του ΠΑΝΤΟΥ να μην γραφει εξωσωματικη !
Συμφωνω με την Virgi .. ακριβως αυτο κανω!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marrilou9 Εμφάνιση μηνυμάτων
mrt μου σ ευχαριστω. δεν μου τις γραφει ο γιατρος αλλα θα προσπαθησω.
ξερω οτι γινεται αλλα ειναι βλ@κ@ς ο συγκεκριμενος.
με ποια αιτιολογια θα μου τις γραψει? εσυ τι του ειπες
κ τι εγραψε σαν διαγνωση στη συνταγη?
Λοιπον εγω ειμαι απο επαρχια κ πηγα στον γυναικολογο του ΙΚΑ με τα δικαιολογητικα που επρεπε να εχω μαζι . Δηλαδη μια σαλπιγγογραφια, ενα σπερμοδιαγραμμα κ ενα κολπικο υπερηχο .Ειχα κ την συνταγη του τοτε εξωσωματικου που ελεγε οτι για την εξωσωματικη θα χρειαστουμε τα ταδε φαρμακα.Αυτα της καταστολης (daronda), utrogestan, inohep ktl μου τα εγραψε κατευθειαν σε συνταγη κ πηγα και τα πηρα.Οσο για τις gonal , κρατησε τα δικαιολογητικα που σας ειπα , εγραψε κ αυτος καποια αλλα χαρτια και τα εστειλε στο τοπικο ΙΚΑ. Μετα απο 1 εβδομαδα με πηραν απο το τοπικο Ικα κ πηγα και τα πηρα απο το ψυγειο τους.
Να σημειωσω οτι ο γιατρος του ΙΚα με ηξερε και ηξερε καλα την περιπτωση μου.οποτε τι αντιρρηση να φερει?
και τωρα αυτην την φορα που τα εδωσα στην Τσ. και του το ειπα μου εβαλε τις φωνες γιατι δεν του πηγα τα χαρτια να τα φτιαξει αυτος και τα εστειλα σε αυτην και με ταλαιπωρησε..
Παλιά 25-11-10, 21:15   #2108
Silia2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα σε ολες!!
τωρα το ικα για να στα δωσει για προκληση ωορηξιας χρειαζεται
μια σαλπιγγογραφια, 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 3 μηνων μεταξυ τους,
...
Μια διορθωση,ΔΕΝ χρειαζονται 2 σπερμοδιαγραμματα για να παρεις να φαρμακα εαν γραψεις οτι ειναι για προκληση ωορηξιας.

Απο το site του ΙΚΑ:

Πρόκληση ωοθυλακιορρηξίας

Για να συνταγογραφηθούν από τον γυναικολόγο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ τα φάρμακα που απαιτούνται για την πρόκληση ωοθυλακιορρηξίας, η ασφαλισμένη έχει την υποχρέωση να προσκομίσει τα εξής δικαιολογητικά:

• υπερηχογράφημα
  • σπερμοδιάγραμμα από μικροβιολόγο και
  • γνωματευμένη σαλπιγγογραφία τελευταίας διετίας όπου θα φαίνεται ότι δεν υπάρχει σαλπιγγικός παράγων (Δεν νοείται πρόκληση και πιθανόν σπερματέγχυση με σπερμοδιάγραμμα κάτω των 1.000.000/ml ή με κλειστές σάλπιγγες
Παλιά 25-11-10, 21:19   #2109
KORINA80

KORINA80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια κι εγω απο επαρχια ειμαι και ειμαι στο ικα. οταν αποφασισα να κανω εξωσωματικη πηγα στον γιατρο του ικα του εδειξα το χαρτι του παντου και μου λεει οκ πρεπει να περαεις επιτροπη στην θεσ/νικη καθε πεμπτη. πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου και εκλεισα για μετα απο δεκαπεντε μερες.μαζεψα ολα αυτα τα δικαιολογητικα και πηγα. η επιτροπη ουτε καναν τα κοιταξε ολα τα χαρτια, μονο το σπερμοδιαγραμμα ειδαν με ρωτησαν γιατι κανω εξωσωματικη και εφυγα.ολη η διαδικασια 5 λεπτα κρατησε. μετα πηγα το χαρτι με τα φαρμακα και αυτο της επιτροπης στο ικα στον γιατρο του ικα στην πολη μου και ο γιατρος μου τα εγραψε κατευθειαν.καποιες ενεσεις τις πηρα απο το φαρμακειο του ικα σε 5-7μερες και τα υπολοιπα φαρμακα απο το φαρμακειο με 25%συμμετοχη. παντως ακομα και τωρα που τελικα εμεινα εγκυος και χρειαζομαι τις ενεσεις innοhep παω στον γιατρο του ικα με το ιδιο χαρτι και μου τα γραφει...γατι φοβαστε την επιτροπη του ικα κ δεν πατε?γνωμη μου ειναι να πατε οσες μπορειτε δεν ειναι τοσο φοβερο οσο ακουγεται.εγω μετα την εξωσωματικη πηγα την αποδειξη στο ικσ κσι πηρα κ 352 ευρω πισω. τωρα θα μου πειτε ψιχουλα μπροστα σε αυτα που πληρωσα αλλα γιατι να τους τα χαρισω?τοσες μηνιαιες κρατησεις εχουμε απο το ικα...α!οταν ειχα παει στην θεσ/νικη πηρα και κατι ψιλα απο το ικα για τα οδοιπορικα απο την πολη μου ως την θεσ/νικη. οτι μπορω να παρω το παιρνω...αυτη ειναι η δικια μου ιστορια με την επιτροπη κ τα φαρμακα
Ο χρήστης KORINA80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 21:21   #2110
Silia2002

Προεπιλογή

Oπως σας ξαναεγραψα,σας δικαιολογει μεχρι 5 puregon που σας δινει το φαρμακειο του ΙΚΑ,τα υπολοιπα σας τα γραφουν σε ξεχωριστη συνταγη και τα αγοραζετε απο οποιοδηποτε φαρμακειο πληρωνοντας συμμετοχη.
Εαν χρειαζεστε επιπλεον μοναδες puregon,σας τις γραφουν στο βιβλιαριο του συζηγου για ολιγασθενοσπερμια(εαν δεν εχει ,παρακαλεστε στο κεντρο εξωσωματικης που πηγαινετε να βρουν ενα χαλια σπερμοδιαγραμμα και να κοτσαρουν το ονομα του αντρα σας,δεν ειναι τιποτα γι αυτους)αρκει το σπερμοδιαγραμμα να εχει την σφραγγιδα του γιατρου ή της εμβρυολογου.
Παλιά 25-11-10, 21:23   #2111
Silia2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο KORINA80 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια κι εγω απο επαρχια ειμαι και ειμαι στο ικα. οταν αποφασισα να κανω εξωσωματικη πηγα στον γιατρο του ικα του εδειξα το χαρτι του παντου και μου λεει οκ πρεπει να περαεις επιτροπη στην θεσ/νικη καθε πεμπτη. πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου και εκλεισα για μετα απο δεκαπεντε μερες.μαζεψα ολα αυτα τα δικαιολογητικα και πηγα. η επιτροπη ουτε καναν τα κοιταξε ολα τα χαρτια, μονο το σπερμοδιαγραμμα ειδαν με ρωτησαν γιατι κανω εξωσωματικη και εφυγα.ολη η διαδικασια 5 λεπτα κρατησε. μετα πηγα το χαρτι με τα φαρμακα και αυτο της επιτροπης στο ικα στον γιατρο του ικα στην πολη μου και ο γιατρος μου τα εγραψε κατευθειαν.καποιες ενεσεις τις πηρα απο το φαρμακειο του ικα σε 5-7μερες και τα υπολοιπα φαρμακα απο το φαρμακειο με 25%συμμετοχη. παντως ακομα και τωρα που τελικα εμεινα εγκυος και χρειαζομαι τις ενεσεις innοhep παω στον γιατρο του ικα με το ιδιο χαρτι και μου τα γραφει...γατι φοβαστε την επιτροπη του ικα κ δεν πατε?γνωμη μου ειναι να πατε οσες μπορειτε δεν ειναι τοσο φοβερο οσο ακουγεται.εγω μετα την εξωσωματικη πηγα την αποδειξη στο ικσ κσι πηρα κ 352 ευρω πισω. τωρα θα μου πειτε ψιχουλα μπροστα σε αυτα που πληρωσα αλλα γιατι να τους τα χαρισω?τοσες μηνιαιες κρατησεις εχουμε απο το ικα...α!οταν ειχα παει στην θεσ/νικη πηρα και κατι ψιλα απο το ικα για τα οδοιπορικα απο την πολη μου ως την θεσ/νικη. οτι μπορω να παρω το παιρνω...αυτη ειναι η δικια μου ιστορια με την επιτροπη κ τα φαρμακα
Απλα μερικα κοριτσια,οπως εγω ,δεν προλαβαιναμε να περασουμε απο επιτροπη.και το πιο βασικο ,εμεις δεν ειχαμε 2 σπερμοδιαγραμματα με διαστημα 4 μηνων που ζηταει η επιτροπη.Γι αυτο πηγαμε απο την "πλαγια οδο"!!
Παλιά 25-11-10, 22:58   #2112
yesiamtroubled

Προεπιλογή

κορίτσια καλησπέρα
Καταρχήν ευχαριστώ όλες για τις πληροφορίες, βοηθήσατε πολύ!

Λοιπόν γύρισα από την κυρά Τσ., είμαι κουρασμένη πτώμα, όχι σωματικά αλλά ψυχολογικά. Ηταν η πρώτη φορά που πήγα στο κέντρο απόγευμα, δεν γινότανε πανζουρλισμός και έτσι περιμένοντας την γιατρό διάβασα στις αφιερώσεις στις φωτογραφίες με τα μωρά στον τοίχο και όπως καταλαβαίνετε έπαθα ψυχικό λαλά, ήθελα να κλαίω και να χτυπιέμαι...Αχχχχχχχχχχχχχχ τεσπα

Λοιπόν η τύπισσα τελικά είναι γιατρός και δουλεύει με τον Π. 23 χρόνια. Μου είπε όλες τιςπ@π@#ρες για τους ελεγκτές και τις αμοιβές τους, έκανα ότι είμαι χάπατο, τεσπα, το διαταύτα είναι ότι το ΙΚΑ μπορεί να μου δικαιολογήσεις 3 κουτιά γκοναλ (χωρίς συμμετοχή) και τα άλλα 2 θα τα γράψω στο βιβλιάριο του άντρα μου που είναι στο Δημόσιο (25% συμμετοχή). Τα αρβεκαπ και την οβιτρελ θα μου την γράψει στο δικό μου βιβλιάριο και θα τα πάρω από οποιοδήποτε φαρμακείο. Τις γκονάλ μόνο από το φαρμακείο του ΙΚΑ.

Το μόνο που μου λείπει είναι το υπερηχογράφημα, έχω ένα αναλυτικό από το 2009 και ξέχασα να ρωτήσω αν της κάνει... Ολα τα άλλα που έχω είναι μόνο 'φωτογραφίες', χωρίς διάγνωση...

Αυτά τα νέα κοριτσάκια. Πάντως εγώ δεν προλάβαινα να περάσω επιτροπή, δεν είχα τα σπερμοδιαγράμματα. Συν του ότι εδώ στην Αθήνα οι τύποι της επιτροπής του ΙΚΑ είναι λίγο μυστήριοι για να μην βρίσω πάλι...
Παλιά 25-11-10, 23:05   #2113
virgi

Το avatar του χρήστη virgi

Περιοχή: αθηνα
virgi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για να περασεις απο επιτροπη θελει μπολικο χρονο !
Εδω παιρνεις τηλεφωνο και το ραντεβου ειναι μετα απο ενα μηνα και δεν ξερεις αν θα σε περασουν !

Αν θεωρησουν οτι μπορεις να πετυχεις με σπερματεγχυση δεν σου δινουν εγκριση και ας τους πεις οτι εχεις κανει σπερματεγχυση τοσες φορες !
Την πατησε μια φιλη μου ετσι κ της εκοψαν τα φτερα της !!!!

οσο για το Ικα τα δικαιολογητικα που χρειαζεται για να παρετε τα φαρμακα ως προκληση ωορηξιας ειναι αυτα που εγραψε η Σιλια αλλα εννοειται οτι θα πρεπει να εχετε σφραγιδα ελεγκτη !

Οταν τα γραψετε δλδ πατε κατευθειαν εκει στον ελεγκτη κ τα σφραγιζει ολα !!!!!
Παλιά 25-11-10, 23:08   #2114
marrilou9

marrilou9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Yesiamtroubled αφου εβγαλες ακρη οκ.
γκοναλ 900 σου εγραψε? ποσες μοναδες θα κανεις?
εμενα 225 τη μερα. οποτε τα 3 κουτια που εχω ειναι για 12 μερες.
πιστευω να μου φτασουν.
ποτε ξεκινας? κ συ γεναρη??
Παλιά 25-11-10, 23:11   #2115
marrilou9

marrilou9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σου virgi! εσυ ποσα κουτια ειχες παρει?
ποσες μερες εκανες διεγερση? κ ποσες μοναδες?
ελπιζω να μη σε κουραζω με τις πολλες ερωτησεις!
Παλιά 26-11-10, 00:28   #2116
yesiamtroubled

Προεπιλογή

Παράθεση:
Yesiamtroubled αφου εβγαλες ακρη οκ.
γκοναλ 900 σου εγραψε? ποσες μοναδες θα κανεις?
εμενα 225 τη μερα. οποτε τα 3 κουτια που εχω ειναι για 12 μερες.
πιστευω να μου φτασουν.
ποτε ξεκινας? κ συ γεναρη??
marilou ξεχνάω τώρα πόσες μονάδες, θα το δω και θα σου πω..Πάντως μου είπε η γιατρός ότι θέλω 5 κουτιά, άρα σίγουρα θα κάνω περισσότερες μονάδες από σενα. Λογικά θα ξεκινήσω πριν τα Χριστούγεννα τις ενέσεις, εσύ?
Παλιά 26-11-10, 00:30   #2117
yesiamtroubled

Προεπιλογή

Να ρωτήσω κάτι? Πόσες κοπέλες από εδώ πέτυχαν με την πρώτη? Και οι κοπέλες που έχουν παραπάνω από πάνω προσπάθειες, υπήρχε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα? σορρυ για την ανάκριση, αλλά έχω μία ψυχολογική ανισορροπία...

by the way, ήταν καμία από εσάς στο γένεσις σήμερα το απόγευμα????????
Παλιά 26-11-10, 09:31   #2118
Κατερίνα31

Προεπιλογή

Παράθεση:
κορίτσια καλησπέρα
Καταρχήν ευχαριστώ όλες για τις πληροφορίες, βοηθήσατε πολύ!

Λοιπόν γύρισα από την κυρά Τσ., είμαι κουρασμένη πτώμα, όχι σωματικά αλλά ψυχολογικά. Ηταν η πρώτη φορά που πήγα στο κέντρο απόγευμα, δεν γινότανε πανζουρλισμός και έτσι περιμένοντας την γιατρό διάβασα στις αφιερώσεις στις φωτογραφίες με τα μωρά στον τοίχο και όπως καταλαβαίνετε έπαθα ψυχικό λαλά, ήθελα να κλαίω και να χτυπιέμαι...Αχχχχχχχχχχχχχχ τεσπα

Λοιπόν η τύπισσα τελικά είναι γιατρός και δουλεύει με τον Π. 23 χρόνια. Μου είπε όλες τιςπ@π@#ρες για τους ελεγκτές και τις αμοιβές τους, έκανα ότι είμαι χάπατο, τεσπα, το διαταύτα είναι ότι το ΙΚΑ μπορεί να μου δικαιολογήσεις 3 κουτιά γκοναλ (χωρίς συμμετοχή) και τα άλλα 2 θα τα γράψω στο βιβλιάριο του άντρα μου που είναι στο Δημόσιο (25% συμμετοχή). Τα αρβεκαπ και την οβιτρελ θα μου την γράψει στο δικό μου βιβλιάριο και θα τα πάρω από οποιοδήποτε φαρμακείο. Τις γκονάλ μόνο από το φαρμακείο του ΙΚΑ.

Το μόνο που μου λείπει είναι το υπερηχογράφημα, έχω ένα αναλυτικό από το 2009 και ξέχασα να ρωτήσω αν της κάνει... Ολα τα άλλα που έχω είναι μόνο 'φωτογραφίες', χωρίς διάγνωση...

Αυτά τα νέα κοριτσάκια. Πάντως εγώ δεν προλάβαινα να περάσω επιτροπή, δεν είχα τα σπερμοδιαγράμματα. Συν του ότι εδώ στην Αθήνα οι τύποι της επιτροπής του ΙΚΑ είναι λίγο μυστήριοι για να μην βρίσω πάλι...

Δηλαδή αν μου τα γράψει κι εμένα έτσι ο άντρας μου που είναι στο Ικα κι αυτός δεν θα πληρώσει συμμετοχή?Εσένα σου είπε να τα πάρεις μόνη σου ή θα σου τα φέρει αυτή?Ξέρετε τί φοβάμαι?μήπως εκτόσ απο τα 150 που δίνουμε σε αυτήν παίρνει και το 25% στην τσέπη της από τα φάρμακα.μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι τα φέρνει αυτή και δεν αφήνει να τα πάρεις μόνη σου.
Παλιά 26-11-10, 09:47   #2119
yesiamtroubled

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κατερίνα31 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή αν μου τα γράψει κι εμένα έτσι ο άντρας μου που είναι στο Ικα κι αυτός δεν θα πληρώσει συμμετοχή?Εσένα σου είπε να τα πάρεις μόνη σου ή θα σου τα φέρει αυτή?Ξέρετε τί φοβάμαι?μήπως εκτόσ απο τα 150 που δίνουμε σε αυτήν παίρνει και το 25% στην τσέπη της από τα φάρμακα.μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι τα φέρνει αυτή και δεν αφήνει να τα πάρεις μόνη σου.
καλημερα!
Φαντάζομαι ότι τα 2 επιπλέον κουτιά θα στα γραψει στου άντρα σου κ' δεν θα πληρωσεις τπτ!
Οπως καταλαβες, πρόκειται για βιομηχανία, αλλα τι να κάνουμε που βαρεθήκαμε τις ταλαιπωρίες κ΄την γραφειοκρατία??? Θα με παρει τηλ. την Δευτέρα, δεν ξέρω πως θα τα κανονίσει.
Εσυ ποτε αρχιζεις? Η πρώτη σου??
Παλιά 26-11-10, 09:55   #2120
Κατερίνα31

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα!
Φαντάζομαι ότι τα 2 επιπλέον κουτιά θα στα γραψει στου άντρα σου κ' δεν θα πληρωσεις τπτ!
Οπως καταλαβες, πρόκειται για βιομηχανία, αλλα τι να κάνουμε που βαρεθήκαμε τις ταλαιπωρίες κ΄την γραφειοκρατία??? Θα με παρει τηλ. την Δευτέρα, δεν ξέρω πως θα τα κανονίσει.
Εσυ ποτε αρχιζεις? Η πρώτη σου??

Eγώ έλεγα να ξεκινήσω Ιανουάριο αλλα χθές βγήκαν και οι τελευταίες εξετάσεις μου κι ενώ ολεσ είναι πολύ καλές βρέθηκε από την καλλιέργεια ότι έχω ουρεόπλασμα.απ'ότι διάβασα θα πάρω μάλλον αντιβίωση.δεν ξέρω θα τους πάρω σήμερα τηλέφωνο.απλά φοβάμαι μήν καθυστερήσω κι άλλο.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές