Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-02-10, 01:31   #1
αγγελικι

αγγελικι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

κοριτσια καλησπερα λοιπον οι περισσοτερεσ με ξερετε ηδη αλλα οσεσ δεν με ξερουν θα ξαναπαρουσιαστω ειμαι η αγγελικη 23 ετων και........τωρα αρχιζω...μετα απο ενα απαισιο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου μου 400,000 αριθμο σπερματοζωαριων και κινητικοτητα 88%ακινητα...και μια μικρη κιρσοκοιλη καταληξαμε στην εξωσωματικη βεβαια ο συζυγοσ μου πηρε και μια αντιβιωση που του εδωσε ο γιατροσ και κατι βιταμινεσ τωρα περιμενω περιοδο για να κανω κατι ορμονολογικεσ και σαλπιγγογραφια το κακο ειναι οτι εχω καθυστερηση αν και δεν ειμαι ποτε σταθερη στον κυκλο απλα τωρα εχω ξεφυγει αρκετα...(39 μερεσ απο 35)ο γιατροσ μου ειπε οτι θα γινει στο γεννεσισ ..θα ηθελα σασ παρακαλω καθε πληροφορια γι αυτο το κεντρο.....
Παλιά 09-02-10, 01:49   #2
xrysa3w

Το avatar του χρήστη xrysa3w

Περιοχή: Νικαια
xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ?ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΠΑΝΤΟ?
Ο χρήστης xrysa3w δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 02:13   #3
carijeza

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
carijeza ουδετερη μηδέν
Thumbs up

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη εξωσωματική αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το κέντρο. Θα κλείσω ραντεβού τον Απρίλιο. Περιμένουμε τη γνώνη σου αφού θα μας προλάβεις. Καλή επιτυχία
Ο χρήστης carijeza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 04:55   #4
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΤΕΛΟΣ ΜΑΗ ΤΟΥ 2008!ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΛΥ....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΙΣ 7/2 ΕΓΙΝΑΝ 1 ΕΤΟΥΣ Κ ΛΕΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.
Παλιά 09-02-10, 05:29   #5
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΟ.ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥΣ Κ ΣΥΜΠΟΝΕΤΙΚΟΥΣ.Κ ΤΙΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΕΣ ΤΙΣ ΕΒΡΙΣΚΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΑ.ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΝΤΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ...ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΕΙΛΤΕ Η ΕΔΩ Η ΠΜ.
Παλιά 09-02-10, 08:19   #6
maryspain

Περιοχή: Θεσσαλονικη
maryspain ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αγγελικι Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καλησπερα λοιπον οι περισσοτερεσ με ξερετε ηδη αλλα οσεσ δεν με ξερουν θα ξαναπαρουσιαστω ειμαι η αγγελικη 23 ετων και........τωρα αρχιζω...μετα απο ενα απαισιο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου μου 400,000 αριθμο σπερματοζωαριων και κινητικοτητα 88%ακινητα...και μια μικρη κιρσοκοιλη καταληξαμε στην εξωσωματικη βεβαια ο συζυγοσ μου πηρε και μια αντιβιωση που του εδωσε ο γιατροσ και κατι βιταμινεσ τωρα περιμενω περιοδο για να κανω κατι ορμονολογικεσ και σαλπιγγογραφια το κακο ειναι οτι εχω καθυστερηση αν και δεν ειμαι ποτε σταθερη στον κυκλο απλα τωρα εχω ξεφυγει αρκετα...(39 μερεσ απο 35)ο γιατροσ μου ειπε οτι θα γινει στο γεννεσισ ..θα ηθελα σασ παρακαλω καθε πληροφορια γι αυτο το κεντρο.....
καλημερα Αγγελικη. Αν εννοεις στο Γενεσις Θεσσαλονικης ναι μπορω να σου δωσω πληροφοριες γιατι εκει εκανα την πρωτη μου και επιτυχιμενη προσπαθεια και τωρα μπαινω για το αδελφακι με εμβρυομεταφορα την Τεταρτη.

Ο χρήστης maryspain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-10, 00:27   #7
bellezza81

Περιοχή: θεσσαλονικη
bellezza81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

maryspain καλησπερα,
σε παρακαλω αν μπορεις να μου πεις πληροφοριες για το γενεσις για εξωσωματικη.
Απο τον επομενο μηνα λεμε να βαλουμε μπροστα για τεχνητη γονιμοποιηση με το αντρα μου και δεν ξερω σε ποια κλινικη να απευθυνθω.
Στο γνεσις σ δεχονται αμεσως ή υπαρχει αναμονη?
και ποσο ειναι το κοστος?
δωσε μου σε παρακαλω λεπτομερεις..
παιδευομαι 2,5 χρονια να κανω παιδι εχοντας και 3 αποβολες στο ιστορικο μου..
περιμενω απαντηση σου..'
και αν μπορεις να μου πεις τι ηταν αυτο που την εκανε επιτυχημενη εξωσωματικη?απλα ετυχε ή κατι αλλο?
Σε ευχαριστω
Ο χρήστης bellezza81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-10, 00:52   #8
αγγελικι

Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα στο γεννεσισ αθηνων λεω εγω δεν ξερω αν θα με αναλαβει ο παντοσ παντωσ μου ειπε και ο γιατροσ μου πωσ το περιβαλλον εκει ειναι τελειο και πωσ αν ηταν η γυναικα του και αυτοσ εκει θα την πηγαινε...περιμενω να αδιαθετισσω και ακομα τιποτα να δω αντε να τελειωνουμε...
Παλιά 10-02-10, 00:55   #9
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια καλησπερα στο γεννεσισ αθηνων λεω εγω δεν ξερω αν θα με αναλαβει ο παντοσ παντωσ μου ειπε και ο γιατροσ μου πωσ το περιβαλλον εκει ειναι τελειο και πωσ αν ηταν η γυναικα του και αυτοσ εκει θα την πηγαινε...περιμενω να αδιαθετισσω και ακομα τιποτα να δω αντε να τελειωνουμε...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...
Παλιά 10-02-10, 01:09   #10
adnihor1

adnihor1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αγγελικουλα μου τι κανεις η ανδριανη ειμαι λοιπον θα σου πω μια συντομη ιστοριουλα δεν αφορα εμενα αλλα εναν πολυ δικο μου ανθρωπο.προσπαθουσε να μεινει εγκυος 4 χρονια η ιδια δεν ειχε καποιο προβλημα αλλα ο συζηγος ενα σπερμδιαγραμμα χαλια κανει θεραπεια ο συζηγος ξανα σπερμοδιαγραμμα 3%κινητικοτητα την πρωτη ωρα τις επομενες ωρες καταλαβαινεις 0%η κοπελα να πεσει να παιθανει απο την στεναχωρια παει την εξεταση στον γυναικολογο κ μολις την βλεπει της λεει ουτε με εξωσωματικη(επειδη αυτο συνεβει πριν 8 χρονια δεν υπηρχε η εξελιξη στην ιατρικη οπως τωρα για αυτο τολογο της το απεκλεισε). να τονισω οτι ειχε λιγες μερες καθηστεριση φευγει μεσα στα κλαματα κ παει σε μια συγγενη κ της λεει τι εγινε αλλα οτι δεν φτανουν οσα ειχε χαλασε κ ο κυκλος της ε τοτε η κοπελα η αλλη της λεει αφου ηταν πιο ψυχρεμη να παρουμε τεστ να δεις αν εισε εγκυος της λεει με κοροιδευεις δεν ακους τι σου λεω ουτε με εξωσωματικη μπορω εν τελει το εκανε κ ηταν θετικο τωρα εχει ενα αγορακι 7 ετων κ μετα απο δυο χρονια ξαναμεινε εγκυος παλι μονη της κ εκανε κ ενα κοριτσακι 4 ετων σημερα με αυτο το σπερμα που δεν μπορουσε ουτε με εξωσωματικη ν
Ο χρήστης adnihor1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-10, 11:05   #11
maryspain

Περιοχή: Θεσσαλονικη
maryspain ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bellezza81 Εμφάνιση μηνυμάτων
maryspain καλησπερα,
σε παρακαλω αν μπορεις να μου πεις πληροφοριες για το γενεσις για εξωσωματικη.
Απο τον επομενο μηνα λεμε να βαλουμε μπροστα για τεχνητη γονιμοποιηση με το αντρα μου και δεν ξερω σε ποια κλινικη να απευθυνθω.
Στο γνεσις σ δεχονται αμεσως ή υπαρχει αναμονη?
και ποσο ειναι το κοστος?
δωσε μου σε παρακαλω λεπτομερεις..
παιδευομαι 2,5 χρονια να κανω παιδι εχοντας και 3 αποβολες στο ιστορικο μου..
περιμενω απαντηση σου..'
και αν μπορεις να μου πεις τι ηταν αυτο που την εκανε επιτυχημενη εξωσωματικη?απλα ετυχε ή κατι αλλο?
Σε ευχαριστω
Σου εστειλα πμ κοπελα μου, ελπιζω να βοηθησα

Ο χρήστης maryspain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-10, 18:16   #12
αγγελικι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο adnihor1 Εμφάνιση μηνυμάτων
αγγελικουλα μου τι κανεις η ανδριανη ειμαι λοιπον θα σου πω μια συντομη ιστοριουλα δεν αφορα εμενα αλλα εναν πολυ δικο μου ανθρωπο.προσπαθουσε να μεινει εγκυος 4 χρονια η ιδια δεν ειχε καποιο προβλημα αλλα ο συζηγος ενα σπερμδιαγραμμα χαλια κανει θεραπεια ο συζηγος ξανα σπερμοδιαγραμμα 3%κινητικοτητα την πρωτη ωρα τις επομενες ωρες καταλαβαινεις 0%η κοπελα να πεσει να παιθανει απο την στεναχωρια παει την εξεταση στον γυναικολογο κ μολις την βλεπει της λεει ουτε με εξωσωματικη(επειδη αυτο συνεβει πριν 8 χρονια δεν υπηρχε η εξελιξη στην ιατρικη οπως τωρα για αυτο τολογο της το απεκλεισε). να τονισω οτι ειχε λιγες μερες καθηστεριση φευγει μεσα στα κλαματα κ παει σε μια συγγενη κ της λεει τι εγινε αλλα οτι δεν φτανουν οσα ειχε χαλασε κ ο κυκλος της ε τοτε η κοπελα η αλλη της λεει αφου ηταν πιο ψυχρεμη να παρουμε τεστ να δεις αν εισε εγκυος της λεει με κοροιδευεις δεν ακους τι σου λεω ουτε με εξωσωματικη μπορω εν τελει το εκανε κ ηταν θετικο τωρα εχει ενα αγορακι 7 ετων κ μετα απο δυο χρονια ξαναμεινε εγκυος παλι μονη της κ εκανε κ ενα κοριτσακι 4 ετων σημερα με αυτο το σπερμα που δεν μπορουσε ουτε με εξωσωματικη ν
καλα μιλασ σοβαρα???αυτο και αν ειναι θαυμα...μακαρι τι να πω...σου απαντησα στο π.μ
Παλιά 10-02-10, 18:20   #13
αγγελικι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xrysa3w Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...
μακαρι γιατι ενω νιωθω ολα τα συμπτωματα δεν ερχεται και αυτη να τελειωνουμε τωρα που την χρειαζομαι δεν ερχεται..παντωσ κοριτσια σασ ευχαριστω ειλικρινα ολεσ μεσα απο την καρδια μου ποτε δεν περιμενα οτι μεσα απο μαι οθονη θα εβρισκα τετοια συμπαρασταση...ευχαριστω ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου..
Παλιά 10-02-10, 18:25   #14
adnihor1

adnihor1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σου απαντησα αγγελικη
Ο χρήστης adnihor1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-10, 22:54   #15
ΦΙΛΟΥΔΙ

ΦΙΛΟΥΔΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή γιατροι

γεια σας κοριτσια.

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?
το γενεσις θεσσαλονικης και το γενεσις αθηνων ειναι το ιδιο κεντρο? εγω ξερω οτι οντως ο κ παντος ειναι πολυ εξεχων επιστημονας με πολλες επιτυχιες και ειναι στο γενεσις αθηνων. εγω ακομα ειμαι σε φαση που κανω ενεσεις (σας ζαλησα ε?) αλλα οπου να ναι τελειωνουν και επειδη ψαχνομαι βρηκα και πολλες πληροφοριες για τον παντο. προσφατα μαλιστα τον ειχαν ολοκληρο δημοσιευμα στον ΑΝΤ1 γιατι καταφερε να ολοκληρωσει μια εξωσωματικη διαδικασια σε μια κυρια 40 ετων η οποια ηταν στην 13τη προσπαθεια (ολες εξωσωματικες) σε ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια στην Αμερικη αλλα καταφερε να αποκτησει το παιδακι που τοσα χρονια ποθουσε με την βοηθεια του Παντου, μαλιστα για να ευχαριστησει τον γιατρο (Κωνσταντινος Παντος) εμεινε μεχρι και τον τοκετο στην Ελλαδα. Γεννησε ενα υγιεστατο μωρακι, εκανε διακοπουλες στην Ελλαδα και κατοπιν εφυγε για την Αμερικη οπου ζει μονιμα. εχω και τηλ και διευθυνσεις απο τον γιατρο.
συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πιστευω οτι αξιζε τον κοπο.
Ο χρήστης ΦΙΛΟΥΔΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-10, 00:27   #16
αγγελικι

Προεπιλογή

και εγω τον ειχα δει στον αντενα καλη επιτυχια κοριτσακι μου
Παλιά 12-02-10, 00:31   #17
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? ΣΟΥ ΗΡΘΕ....Η' ΑΚΟΜΑ?

Παλιά 12-02-10, 00:53   #18
αστεριας

αστεριας χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σου αγγελικουλα μου!Ο Κων.Παντος ειναι ο κορυφαιος στο ειδος του!εκει πηγε και μια γνωστη μου και τωρα μαντεψε....εχει οχι 1,ουτε 2 αλλα τριδυμα κοριτσακια!!!!!αλλα δεν μας ειπες τελικα σου ηρθε ή δεν θα προλαβεις να πας στο γεννεσης?
Ο χρήστης αστεριας δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-10, 23:13   #19
ΦΙΛΟΥΔΙ

ΦΙΛΟΥΔΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχαριστωωωωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυυυ
Παλιά 13-02-10, 17:19   #20
αγγελικι

Προεπιλογή

κοριτσια οχι ακομα και νευριαζω πολυ γιατι ειμαι πρισμενη στο φουλ και τιποτα προχθεσ εκανα ενα πρεντικτορ αλλα αρνητικο...τα νευρα μου!!!
Παλιά 13-02-10, 17:19   #21
αγγελικι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αστεριας Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου αγγελικουλα μου!Ο Κων.Παντος ειναι ο κορυφαιος στο ειδος του!εκει πηγε και μια γνωστη μου και τωρα μαντεψε....εχει οχι 1,ουτε 2 αλλα τριδυμα κοριτσακια!!!!!αλλα δεν μας ειπες τελικα σου ηρθε ή δεν θα προλαβεις να πας στο γεννεσης?
αληθεια ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!μακαρι παιδια εγω εχω πει μακαρι να με αξιωσει ο θεοσ και να κανω πολλα μωρακια....
Παλιά 13-02-10, 23:55   #22
αστεριας

Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια οχι ακομα και νευριαζω πολυ γιατι ειμαι πρισμενη στο φουλ και τιποτα προχθεσ εκανα ενα πρεντικτορ αλλα αρνητικο...τα νευρα μου!!!
βρε αγγελικουλα και εσυ πρεντικτορ βρηκες να κανεις?δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους!αν δεν ερθει μεχρι την τριτη δεν κανεις μια χοριακουλα καλυτερα,να εισαι και απολυτως σιγουρη?
Ο χρήστης αστεριας δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-10, 00:11   #23
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΑ PREDICTOR ΔΕΝ ΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΟΙΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ..ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ 2.5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ 1 ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΕΙΣ.....!ΧΑΛΑΡΩΣΕ Κ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 Β-ΧΟΡΙΑΚΗ!ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ....ΤΟ ΞΕΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ!

Παλιά 14-02-10, 00:30   #24
ΦΙΛΟΥΔΙ

ΦΙΛΟΥΔΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αγγελικη μου οπως λενε τα κοριτσια κανε μια χοριακη για να βγεις εγκαιρα και σιγουρα πο την περιεργεια...
ολα θα πανε καλα...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-02-10, 00:56   #25
αγγελικι

Προεπιλογή

βρε κοριτσακια μου το ξερω οτι δεν προκειται να συμβαινει κατι τετοιο γιατι λογω των πολυκυστικων παντα εχω σκαμπανευασματα στον κυκλο απλα τωρα που την θελω την ατιμη δεν ερχεται...........
Παλιά 17-02-10, 11:17   #26
αστεριας

Προεπιλογή

καλημερα αγγελικουλα!τελικα τι εγινε σου ηρθε 'η οχι ακομα?μας εχεις αφησει στην αγωνια!
Παλιά 17-02-10, 13:01   #27
ΣΟΦΙΑ3

ΣΟΦΙΑ3 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Για το Βιογεννεσις θεσσαλονικης τι εχετε να πειτε?
Εγω εχω ξεκινήσει για εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση εκει.
Ο χρήστης ΣΟΦΙΑ3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-10, 22:02   #28
αγγελικι

Προεπιλογή

αστερακι μου τιποτα ακομα μιλησα σημερα με τον γιατρο μου και μου ειπε τα γνωστα να παρω ντουφαστον για 4 μερεσ και μετα θα αδιαθετισσω..αυριο θα παω να τα παρω αλλα πριν θα ξανακανω ενα κλεαρ μπλου...αυτα θα σασ ενημερωνω...φιλακια
Παλιά 17-02-10, 23:54   #29
mazi

Το avatar του χρήστη mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια.
Ενδοιαφέρομαι και εγώ για να μάθω πληροφορίες για το Γένεσις.

Αν είμαστε τυχεροί θα προχωρήσουμε και εμείς σε εξωσωματική. Το δικό μας πρόβλημα είναι λίγο πιο περίπλοκο καθώς ο άντρας μου πάσχει από αζωοσπερμία μετά από μαγουλάδες που πέρασε σε μεγάλη ηλικία. Όταν το μάθαμε ήθελα αμέσως να απευθυνθούμε στον κο Πάντο αλλά λόγω της κακής μας ψυχολογίας αποφασίσαμε να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός για να κάνουμε πιο ψύχραιμες κινήσεις.

Το μόνο που έχω να σας πω για το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι δύο γνωστές μου αφού περιπλανήθηκαν αρκετά κατέληξαν σε αυτόν και απέκτησαν και οι δυο παιδάκι με την πρώτη τους προσπάθεια. Δυστυχώς, από εκεί δεν μπορώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες.

Η αλήθεια είναι, ότι εκτός όλων των άλλων, με τρομάζει λίγο το κοστός. Ξέρει κάποια από εσάς να με πληροφορήσει σχετικά?

Ελπίζω και εύχομαι να κάνουμε όλες τις καλύτερες επιλογές και να κατορθώσουμε να ζήσουμε το όνειρο...
Ο χρήστης mazi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-10, 23:59   #30
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mazi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια.
Ενδοιαφέρομαι και εγώ για να μάθω πληροφορίες για το Γένεσις.

Αν είμαστε τυχεροί θα προχωρήσουμε και εμείς σε εξωσωματική. Το δικό μας πρόβλημα είναι λίγο πιο περίπλοκο καθώς ο άντρας μου πάσχει από αζωοσπερμία μετά από μαγουλάδες που πέρασε σε μεγάλη ηλικία. Όταν το μάθαμε ήθελα αμέσως να απευθυνθούμε στον κο Πάντο αλλά λόγω της κακής μας ψυχολογίας αποφασίσαμε να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός για να κάνουμε πιο ψύχραιμες κινήσεις.

Το μόνο που έχω να σας πω για το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι δύο γνωστές μου αφού περιπλανήθηκαν αρκετά κατέληξαν σε αυτόν και απέκτησαν και οι δυο παιδάκι με την πρώτη τους προσπάθεια. Δυστυχώς, από εκεί δεν μπορώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες.

Η αλήθεια είναι, ότι εκτός όλων των άλλων, με τρομάζει λίγο το κοστός. Ξέρει κάποια από εσάς να με πληροφορήσει σχετικά?

Ελπίζω και εύχομαι να κάνουμε όλες τις καλύτερες επιλογές και να κατορθώσουμε να ζήσουμε το όνειρο...
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΜΑ!ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΤΟ 2008 ΗΤΑΝ 3700.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2030.

Παλιά 18-02-10, 00:02   #31
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
αστερακι μου τιποτα ακομα μιλησα σημερα με τον γιατρο μου και μου ειπε τα γνωστα να παρω ντουφαστον για 4 μερεσ και μετα θα αδιαθετισσω..αυριο θα παω να τα παρω αλλα πριν θα ξανακανω ενα κλεαρ μπλου...αυτα θα σασ ενημερωνω...φιλακια
ΒΡΕ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ?ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 1 ΤΕΣΤΑΚΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΝ Κ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Παλιά 18-02-10, 00:55   #32
mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xrysa3w Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΜΑ!ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΤΟ 2008 ΗΤΑΝ 3700.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2030.
Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Και θέλω να σου πω και κάτι ακόμα: ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ !!!
Σε θαυμάζω γιατί βλέπω πως έχεις πολλή δύναμη μέσα σου. Έχεις ήδη δυο παιδάκια και παρ΄όλα αυτά θέλεις να παλέψεις και για τρίτο. Μπράβο σου!

Εμένα μου φαίνεται γολγοθάς... Είναι μεγάλο το ψυχολογικό κόστος. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα το παλέψουμε. Φυσικά και θα το παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και ας μας λυπηθεί ο Θεός. Ήδη όμως πονάει η ψυχή μου...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!!
Παλιά 18-02-10, 01:38   #33
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mazi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Και θέλω να σου πω και κάτι ακόμα: ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ !!!
Σε θαυμάζω γιατί βλέπω πως έχεις πολλή δύναμη μέσα σου. Έχεις ήδη δυο παιδάκια και παρ΄όλα αυτά θέλεις να παλέψεις και για τρίτο. Μπράβο σου!

Εμένα μου φαίνεται γολγοθάς... Είναι μεγάλο το ψυχολογικό κόστος. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα το παλέψουμε. Φυσικά και θα το παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και ας μας λυπηθεί ο Θεός. Ήδη όμως πονάει η ψυχή μου...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ Κ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΜΑΛΛΙΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΙΝΑΞΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑΞΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ 2Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΙΣΩΣ 1 ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΓΜΗ ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ....!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ!

Παλιά 19-02-10, 17:28   #34
αγγελικι

Προεπιλογή

κοριτσακια μου καλησπερα λοιπον ξεκινησα τα ντουφαστον κανονικα την κυριακη τα τελειωνω και μετα περιμενω να αδιαθετισσω...χρυσα να εισαι καλα μασ δεινεισ πολυ δυναμη και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...εμενα μου ειπε γυρω στισ 3000 ευρω θα μασ κοστισει...αλλα κοριτσια εγω το εχω πει μακαρι αν με εχει καλα ο θεοσ και θα κανω και 3 και 4.......mazi καλη επιτυχια κοριτσακι μου και σε εσενα..εσεισ σε τι φαση εισαστε?
Παλιά 19-02-10, 19:42   #35
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσακια μου καλησπερα λοιπον ξεκινησα τα ντουφαστον κανονικα την κυριακη τα τελειωνω και μετα περιμενω να αδιαθετισσω...χρυσα να εισαι καλα μασ δεινεισ πολυ δυναμη και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...εμενα μου ειπε γυρω στισ 3000 ευρω θα μασ κοστισει...αλλα κοριτσια εγω το εχω πει μακαρι αν με εχει καλα ο θεοσ και θα κανω και 3 και 4.......mazi καλη επιτυχια κοριτσακι μου και σε εσενα..εσεισ σε τι φαση εισαστε?
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΟΛΕΣ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ........ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!

Παλιά 20-02-10, 20:35   #36
mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αγγελικούλα σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και γρήγορα!!!

Εμείς θα περιμένουμε να περάσει ένα τρίμηνο ακόμα για να κάνουμε και νέο σπερμοδιάγραμμα μήπως έχει βελτιωθεί κάτι. Βλέπεις, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...
Στην συνέχεια θα επισκευτούμε τον κο Πάντο.
Όλοι μας έχουν πει πως η μόνη λύση είναι η βιοψία όρχεων, μήπως βρεθεί εκεί κάποιο υλικό, αλλά και αυτό είναι αμφίβολλο. Τι να πω? Ελπίζω ο Πάντος να έχει να μας προτείνει κάποια καλύτερη λύση. Η αλήθεια είναι πως την φοβάμαι λίγο την βιοψία γιατί, από ότι έχω διαβάσει, ο ιστός που πέρνουνε δεν αναπληρώνεται και ίσως στο μέλλον να επηρεάστει η σεξουαλική του ζωή. Ούτε να το σκέφτομαι δεν αντέχω... Άλλωστε και ο άντρας μου είναι κάπως αρνητικός σε αυτή την διαδικασία. Η μόνη μου ελπίδα είναι ο Θεός...

Αυτό το τρίμηνο της αναμονής φαίνεται αιώνας στα μάτια μου αλλά ίσως έτσι να είναι καλύτερα για να ηρεμήσει και ο άντρας μου και να σκεφτούμε πιο ψύχραιμα.

Μακάρι να μας έχεις σύντομα καλά νέα και μην ξεχνάς ότι είμασρε πάντα εδώ για να σε ακούμε!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-02-10, 14:05   #37
αγγελικι

Προεπιλογή

κοριτσακι μου να μην στεναχωριεσαι καθολου γιατι και εγω τα περασα αυτα..εμενα μεχρι να παει να κανει το πρωτο σπερματοδιαγραμμα μου ειχε βγει η πιστη να τον ψησω...μετα μολισ μαθαμε τα αποτελεσματα μονο που δεν χαλασαμε το σπιτι μιασ και κρητικοσ παραδοσιακοσ ο συζυγοσ του πεσανε τα φτερα...δεν φανταζεσαι ποσο και εμεισ 10.3 θα κανουμε το δευτερο σπερματοδιαγραμμα οχι οτι θα εχει αλλαξει κατι γιατι ειμαστε σε αθλια κατασταση αλλα μηπωσ με κατι βιταμινεσ που πινει ανεβασουμε λιγο τον αριθμο αν και ο γιατροσ μου με συνεφερε λιγο λεγοντασ μου οτι μην περιμενω καμια αλλαγη...σημερα ειπια το τελευταιο ντουφαστον και περιμενω περιοδο...αλλα ρε κοριτσια ειναι στιγμεσ και εμενα που δεν περναει με τιποτα ο καιροσ το θελω τοσο πολυ που πιστευω με καταλαβαινετε...και να σκεφτει κανεισ οτι ειμαι 23 ετων και μπαινω σε μια τοσο δυσκολη διαδικασια αλλα για το/τα παιδι/παιδια μου θα εκανα τα παντα μα τα παντα...φιλια σε ολεσ και σασ ευχαριστω παρα πολυ που τετοιεσ κοπελεσ και χωρισ να τισ ξερεισ καν σου συμπαραστεκονται καλυτερα και απο την οικογενεια σου...θα σασ ενημερωνω
Παλιά 22-02-10, 10:46   #38
mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αγγελική μου είμαι σίγουρη ότι θα σου πάνε όλα καλά! Άλλωστε εσύ έχεις έναν πολύ ισχυρό σύμμαχο. Την ηλικία σου! Είσαι τόσο πολύ μικρή που έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου για να κυνηγήσεις το όνειρο... Σκέψου ότι εγώ είμαι 32 και ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς χωρίς να έχω καταλήξει στο ποιά πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση.
Μην αγχώνεσε λοιπόν και όλα θα πάνε καλά!
Παλιά 22-02-10, 13:50   #39
ιππόκαμπος

Το avatar του χρήστη ιππόκαμπος

Περιοχή: θεσσαλονικη
ιππόκαμπος χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΤΩ,ΚΑΝΑΜΕ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ,ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΕΤΥΧΑΝ,ΚΑΝΑΜΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 22.000.000 ΚΑΙ 16% ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ),ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ 3 ΒΑΘΜΟΥ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ,ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ (ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ 4,5 ΒΑΘΜΟΥ),ΠΕΡΑΣΑΝ 6 ΜΗΝΕΣ,ΤΑ ΙΔΙΑ 32.000.0000 ΜΕ 20 % ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΗΝ Κ.ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ,ΓΕΝΝΗΣΑ 10 ΩΑΡΙΑ,ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 9 ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΨΥΞΑ 6 ΕΜΒΡΥΑ (ΤΟ 1 ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ),ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ,ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ.2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ.
Ο χρήστης ιππόκαμπος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 14:11   #40
mazi

mazi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιππόκαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ.
Τι ακριβώς εννοείς?
Ότι πήρανε σπέρμα από δότη ή ότι έκαναν κάποια θεραπεία οι άντρες τους και τα κατάφεραν? Και με ποιόν γιατρό? Με τον Πάντο?
Με ενδοιαφέρει γιατί εμένα ο άντρας μου έχει αζωοσπερμία.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές