Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Νεογνά & Μωρά: Ιατρικά θέματα

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-06-09, 12:45   #41
Andy

Το avatar του χρήστη Andy

Περιοχή: Ν.Ηρακλειο
Andy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

marilia12 σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!
το αναφερουν και αλλες εχεις δικιο αλλα και εγω σαν νεα μανουλα με το παραμικρο που βλεπω τρομαζω.ελπιζω να φυγει συντομα!

Ο χρήστης Andy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-09, 18:41   #42
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι φυσικο. Κι εμενα που ειναι δευτερο και παλι μου κοπηκαν τα ποδια οταν το ειδα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-09, 16:49   #43
monbebe

Το avatar του χρήστη monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τοσες μερες εβλεπα τον τιτλο του τοπικ αλλα δεν το ειχα διαβασει.... σημερα ανακαλυψα κι εγω ακριβως στο ιδιο σημειο ενα γρομπαλακι στον μικρο και με επιασε πανικος... αν δεν ειναι τιποτα οπως σ'εσας καλως.. την δευτερα υπολογιζω να τον παω για ζυγισμα και τσεκαρισμα στον παιδιατρο οποτε θα τον ρωτησω και γι'αυτο... ελπιζω να μην το ξεχασω δηλαδη!
Παλιά 11-06-09, 17:13   #44
Andy

Το avatar του χρήστη Andy

Περιοχή: Ν.Ηρακλειο
Andy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

οπως ειπε και η elenic ειναι φυσικο!εμας πλεον εχει γιενι τοσο μικρο που δεν το καταλαβαινεις ,χτες οπως την εκανα μπανιο λεω :καλα εφυγε το γρομπαλακι?
παλι καλα που υπαρχει και το forum με τις εμπειρες μανουλες να καλμαρουν λιγακι και εμας τις νεες μανουλες!

Ο χρήστης Andy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-09, 17:53   #45
monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευτυχως δεν λες τιποτα! και να σκεφτεις οτι στο δευτερο παιδι ειναι παλι σαν να ειμαι πρωταρα!
σκεφτηκα μηπως ειναι κατι σαν λιποματακι. αν δεν το ψαξεις δεν φαινεται μονο του.
Παλιά 12-06-09, 01:37   #46
Μπουμπουλιθρα

Το avatar του χρήστη Μπουμπουλιθρα

Περιοχή: ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Μπουμπουλιθρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εμενα και τα δυο παιδακι μου το εχουν η παιδιατρος μου μου ειπε να μην ανυσιχω δεν ειναι τιποτα αλλα καθε φορα που το ακουμπω πιο πολυ στον μικρο μου ανατριχιαζω και φοβαμαι ευτιχως δεν ειναι κατι ακομα μου ειπε να μην το πειραζω γιατι δεν κανει μπορει να το ερεθισω και να γινει χειροτερο αυτα στον μεγαο μου 3 εχει σχεδον εξαφανιστει.λ

Ο χρήστης Μπουμπουλιθρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-09, 10:42   #47
sofia_p

Το avatar του χρήστη sofia_p

Περιοχή: θεσσαλονικη
sofia_p ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εμενα ο αριστειδης μου ειχε στον 5 μηνα το ειδαμε,και στην πρωτη παιδιατρο που ειχα παει (ασχετη...) με εβαλε να του κανω υπερηχο στο κεφαλι,πανικοβληθηκαμε,τα ειδαμε ολα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα,και μετα απο 3 μερες το γρουμπαλακι αρχισε να υποχωρει.σε αυτες τις 3 μερες,πηγα και στον παιδιατρο που παω τωρα(super )και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα!!!μην ανησυχεις.
Παλιά 15-06-09, 23:07   #48
prosperous

Περιοχή: Αθήνα
prosperous ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγω εχω εντοπισει ενα γρομπαλακι στον αυχενα διαγωνια κατω απο το αυτι απο το καιρο που γεννηθηκε το παιδι..η παιδιατρος μου ειχε πει οτι αυτα δημιουργουνται στους αδενες καμια φορα και απο την πιεση του τοκετου (ας τη διαψευσει οποια εχει το ιδιο αλλα ειχε κανει καισαρικη) και οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και συνηθως υποχωρουν μεγαλωνοντας..5 μηνες μετα το βρισκω μεγαλομενο αναλογικα με τη μικρη μου και μαλιστα ψηλαφιζονται και αλλα, στο συνολο τρια επιασε η παιδιατρος..
επιμενει να μην ανησυχουμε και απλα να τα παρακολουθουμε..παντως περα δωθε δεν ειδα να της πηγαινουν..
παρολα αυτα 22/7 εχω κλεισει ραντεβου τον Παπανικολαου να κανω εναν υπερηχο αυχενικης και τραχηλικης χωρας για να εχουμε μια εικονα και αν οντως δεν ειναι σοβαρο τουλαχιστον να χουμε ενα μετρο συγκρισης για αργοτερα

Ο χρήστης prosperous δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-06-09, 12:08   #49
monbebe

monbebe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελικα οντως ειναι καποιος αδενας. ετσι μας ειπε η παιδιατρος την παρασκευη... ουφ...
Παλιά 16-06-09, 12:52   #50
chamsof17

Περιοχή: Πειραιάς
chamsof17 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ είμαι τριάντα χρονών και έχω απο μικρή τέτοια αδενάκια, δεν είναι τίποτα. Έχω 1 στον λαιμό μου, 1 στην κάτω γνάθο, 1 στον αυχένα. Κανένας γιατρός δεν μας είπε οτι υπάρχει πρόβλημα. Μια έντονη ανάμνηση που έχω απο τα παιδικά μου χρόνια είναι να με ψαχουλεύει η μαμά μου στον λαιμό και στον αυχένα για να δει αν έχω βγάλει και άλλα και αν είναι στο ίδιο μέγεθος. Έχω γίνει ολόκληρη φακλάνα και ακόμα που και που την βλέπω τα κοιτάει περίεργα τον λαιμό μου!!Αθάνατη Ελληνίδα μάνα!!!!
Ο χρήστης chamsof17 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-06-09, 23:02   #51
prosperous

Προεπιλογή

και εμας εχει η μικρη πισω και χαμηλα απο το αυτι τρια μαζεμενα η παιδιατρος ειπε να μην ανησυχουμε αλλα εναν υπερηχο θα κανουμε για να το ελεγχουμε

Παλιά 29-07-09, 23:57   #52
prosperous

Προεπιλογή

εμεις τελικα καναμε εναν προληπτικο υπερηχο στην αυχενικη και τραχηλικη περιοχη και μας ειπε οτι εχει χαρακτηρα αντιδραστικης λεμφαδενιτιδας η οποια δεν ειναι ανησυχητικη και δεν υπαρχει λογος να την παρακολουθουμε στενα εκτος αν διαπιστωσουμε αλλαγη στη μορφολογια και κυριως να μην παρει μορφη εξογκωματος..ισως να φυγει με τα χρονια ισως και οχι χωρις να σημαινει κατι.
Η παιδιατρος λεει οτι αυτα δημιουργουνταισ υνηθως κατα τη διαρκεια του τοκετου λογω της πιεσης αλλα δεν με πειθει ως εξηγηση, μαλλον δεν εχουν καποια συγκεκριμενη εξηγηση..ωστοσο εμεις σαν γονεις θα το παρακολουθουμε και ισως μετα απο κανα χρονο να ξανακανουμε εναν υπερηχο να δουμε το μεγεθος με τη προοδο αναπτυσεται..

Παλιά 05-09-09, 14:07   #53
samantha1gr

samantha1gr χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ινωμα στο σβερκο

καλημερα!αγγιζοντας τον μικρο στην περιοχη κατω απο το αυτι σχεδον στο σβερκο ενιωσα κατι σκληρο εσωτερικα σαν μικρο αμυγδαλο..τηλεφωνοντας στον παιδιατρο μας καθησυχασε οτι προκειται για αδενες και ειναι ενα συχνο φαινομενο στα μωρα και οτι δεν χρειαζεται καμια περαιτερω ενεργεια..τηλεφωνησαμε και σε εναν δευτερο γιατρο για μια δευτερη γνωμη..πανω κατω μας ειπε τα ιδια και μας το ονομασε ως ινωμα..μας ειπε οτι θα μαλακωσει μονο του και να μην ανησυχουμε..σας εχει συμβει η εχετε ακουσει κατι παρομοιο;
Ο χρήστης samantha1gr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-09-09, 20:03   #54
sweet_february

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
sweet_february ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Samantha1gr καταρχήν καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία από τη μικρή μου, γιατί εκτός από τη γνωστή δροτσίλα (που και πάλι είναι επιφανειακή και όχι εσωτερικά σαν αυτό που βρήκες στο γιο σου), δεν μου έχει εμφανίσει κάτι! Ήθελα να σου πω όμως να μην ανησυχείς από τη στιγμή που και οι δυο παιδίατροι σου έδωσαν την ίδια απάντηση, πιστεύω πως αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου ζητούσαν να το εξετάσουν το παιδί και δεν θα έδιναν γνωμάτευση από το τηλέφωνο! Πάντως κάτι τέτοια όπως τα περιγράφεις έβγαζα εγώ στην εφηβεία, πίσω από τα αυτιά μου, κάθε φορά που έβαζα ψεύτικα σκουλαρίκια γιατί είχα πολλές τρύπες (4 στο αριστερό, 5 στο δεξί :αυτό θα πεί αντιδραστική εφηβεία..αχ καημένη μου μανούλα! )! Βέβαια αυτά είναι άσχετα από αυτά που βγάζει ο γιός σου, οπότε μην ανυσηχείς!
Περαστικά στο μικρούλι σου!
Παλιά 06-09-09, 11:09   #55
samantha1gr

samantha1gr χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φαίη 1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
Samantha1gr καταρχήν καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία από τη μικρή μου, γιατί εκτός από τη γνωστή δροτσίλα (που και πάλι είναι επιφανειακή και όχι εσωτερικά σαν αυτό που βρήκες στο γιο σου), δεν μου έχει εμφανίσει κάτι! Ήθελα να σου πω όμως να μην ανησυχείς από τη στιγμή που και οι δυο παιδίατροι σου έδωσαν την ίδια απάντηση, πιστεύω πως αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου ζητούσαν να το εξετάσουν το παιδί και δεν θα έδιναν γνωμάτευση από το τηλέφωνο! Πάντως κάτι τέτοια όπως τα περιγράφεις έβγαζα εγώ στην εφηβεία, πίσω από τα αυτιά μου, κάθε φορά που έβαζα ψεύτικα σκουλαρίκια γιατί είχα πολλές τρύπες (4 στο αριστερό, 5 στο δεξί :αυτό θα πεί αντιδραστική εφηβεία..αχ καημένη μου μανούλα! )! Βέβαια αυτά είναι άσχετα από αυτά που βγάζει ο γιός σου, οπότε μην ανυσηχείς!
Περαστικά στο μικρούλι σου!
σε ευχαριστω πολυ.και εγω κατι αναλογο πιστευω.απλα ηθελα να δω αν και καποια αλλη ειχε παρομοια εμπειρια
Ο χρήστης samantha1gr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-09, 11:21   #56
aleca
Απενεργοποιημένος member request

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

α ανιψούλα μου είχε 2-3 σαν σταργαλάκια, την πήγε στο γιατρό αλλά δεν ήταν τίποτα. Αδένες της είπαν! Μην ανησυχείς
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-09, 11:52   #57
beloved

Το avatar του χρήστη beloved

Περιοχή: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΘΗΝΑ
beloved χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

min anusixeis ka8olou!!!etsi antedrasa ki egw otan to epiasa stin kori mou!!!!piga se duo giatrous kai oi duo to idio pragma pou eipan kai se sena mou eipan!!!min agxwnesai, adenes einai!!!

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!
Ο χρήστης beloved δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-02-10, 16:40   #58
tzia

tzia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή γρομπαλάκι στο λαιμό

Η κόρη μου είναι 65 ημερών και σήμερα ψηλάφισα ένα γρομπαλάκι στο λαιμό της, 2 εκατοστά κάτω από το λοβό του αυτιού. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε σε παιδοχειρούργο για να δει την ομφαλοκήλη της και θα του δείξω και αυτό.
αλλά μέχρι τότε......γνωρίζετε κάτι????
Ο χρήστης tzia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-02-10, 16:50   #59
ultraviolet

Το avatar του χρήστη ultraviolet

ultraviolet χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εμενα ο μικρος μου εχει πρησμενους αδενες στο σημειο που λες κι ας ειναι 2 ετων τωρα. παντα τους δειχνω στην παιδιατρο και μου λεει οτι ειναι αδυνατουλης γι'αυτο φαινονται κι οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο. ισως να ειναι το ιδιο και σε σενα.
Ο χρήστης ultraviolet δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-02-10, 16:56   #60
tzia

tzia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εγώ δε νομίζω να είναι κάτι παθολογικό, σαν εσωτερικό λιποματάκι μου μοιάζει, αλλά για ποιο λόγο να είναι εκεί άραγε?
Παλιά 03-02-10, 19:11   #61
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ το ανακάλυψα γύρω στου 3μήνες αφού γεννήθηκε. Δεν ξέρω αν το είχε απο όταν γεννήθηκε αλλα το ανακάλυψα τότε Το έχει κάτω απο το μπρατσάκι του κοντά στην μασχάλη . Φοβήθηκα αλλα το ψηλαφισε ο γιατρός και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί δεν είναι στην μασχάλη και ότι είναι λίπωμα. Μου είπε ότι θα φύγει με το καιρό απλά να το προσεχω να μην μεγαλώσει και να μην κοκκινήσει. Τώρα το μωρό ειναι 9μηνών και είναι σταθερα εκεί χωρίς καμια αλλαγή . Μου είπε οτι οταν χρονισει να τον δει ενας παιδοχειρουργος αλλα δεν ειναι τίποτα μου ειπε . Θα δουμε.......

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-02-10, 19:43   #62
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν ειναι τιποτα σε πολλα παιδακια συμβαινει. Η ανιψια μου το ειχε μεχρι 1.5 χρονων.
Παλιά 03-02-10, 21:16   #63
maria- elpida

Το avatar του χρήστη maria- elpida

Περιοχή: Καλαματα
maria- elpida χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ tzia ΜΟΥ,
ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ,
ΕΙΝΑΙ 1 ΕΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ.
ΤΟ ΕΙΔΕ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑΓΓΥΩΜΑ (ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ)
ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.
ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΥΧΑΣΕ..
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ..
ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ...

Ο χρήστης maria- elpida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-10, 19:35   #64
tzia

tzia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, πραγματικά ελπίζω να μην είναι τπτ!
Παλιά 04-02-10, 23:13   #65
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://www.parents.gr/forum/showthre...E1%F1%E1%EA%E9

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-10, 23:53   #66
gogo27

Περιοχή: Ν.ΣΜΥΡΝΗ ΑΘΗΝΑ
gogo27 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμένα έχει πίσω απο το αυτί και χαμηλά κατω πίσω στο κεφάλι και μου είπε η παιδίατρος ότι μάλλον πρέπει εγω να περασα κάποια ίωση στην εγκυμοσύνη . Όταν ήταν 2μηνών το ανακάλυψα κι εγώ
Ο χρήστης gogo27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-10, 00:26   #67
kimi

Το avatar του χρήστη kimi

kimi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω το εχω η ιδιααααα,δεν ειναι τιποτα αδενας ειναι..κ εμεις ειχαμε τρομαξει κ τρεχαμε σε γιατρους κατω απο το αυτι στη μεση του λαιμου.αμα γερνω φαινεται πιο πολυ και ειναι καρουμπαλο οχι γρομπαλακι..μη στεναχωριεσαι καλο μου....
Παλιά 05-02-10, 00:29   #68
κλάρα

Το avatar του χρήστη κλάρα

Περιοχή: Βόρεια Ελλάδα
κλάρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καταλαβαίνω τις ανισυχίες σας.Και εμένα ο γιος μου ο μεγάλος 10 ετών σήμερα ,έχει ένα καρουμπαλάκι πίσω από το αυτί εδώ και 4 χρόνια.Τι εξετάσεις ιίματος του έχω κανει δε λέγεται και πριν απο 15 μάρες του έκανα και υπέρηχο.Ολοι μου λένε να μην φοβάμε αλλά μπορεις!!!!!!Είναι στους λεμφαδέδες υπόλοιπο από μία ίωση.....μου έχουν προτείναι πολλοί γιατροι να το αφαιρέσω,άλλοι να πάρω κομμάτι για βιοψία και αλλοι μου λένε ότι να μην το πειράξω καθόλου απλα να το παρακολουθώ και μια φορά τον χρόνο να κάνω υπέρηχο για να δω τυχών μεταβολές.
Ποιόν να πιστέψεις??????Εχω παντως ακούσει πολλές περιπτώσεις παιδιών που έχουν τέτοια καρουμπαλάκια μετά από ιώσεις...........
Ο χρήστης κλάρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-10, 17:08   #69
kimi

Το avatar του χρήστη kimi

kimi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κλαρα τωρα που τολε,τοτε ειχα περασει ενα πολυ σοβαρο κρυωμα,το θυμαμαι γιατι ηταν η τελευταια φορα που κρυωσα τοσο πολυ,επι μια βδομαδα 40.παντως δεν ειναι τιποτα..
Παλιά 05-02-10, 21:23   #70
lenaG

lenaG χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή πρησμενος αδενας???

Μολις πριν λιγο ανακαλυψα ενα γρομπαλακι σε μεγεθος ρεβυθιου στο πλαινο μερος του λαιμου της μπεμπας μου. το πιεσα δεν εδειξε να δυσανασχετει αρα δεν ποναει, και ουτε δειχνει να εχει κατι.
αγχωονομαι παρα πολυ και δεν μπορω να βρω και την παιδιατρο.
εχετε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι ????
Ο χρήστης lenaG δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-10, 21:37   #71
erma79

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
erma79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΚΟΙΤΑ ΕΑΝ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ?ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙ?ΠΧ. ΠΥΡΕΤΟ?
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ.
ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ Η ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ( ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΜΕΣΑ).
Ο χρήστης erma79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-10, 23:00   #72
pikoulini

pikoulini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ειχε προσφατα συναχι ή ηταν αρρωστη γενικότερα; Και εμεις εχουμε ένα εδω και πολύ καιρό και ειναι απο τις πολλές μυξουλες που ειχε. Ο παδιατρος αν το πιασει καταλαβαινει.

Ο χρήστης pikoulini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-10, 23:25   #73
lenaG

lenaG χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοκκινη δεν ειναι η περιοχη ουτε πυρετο εχει περασαμε πριν μια βδομαδα ενα συναχακι αλλα τωρα ειναι καλα. τωρα που το ξαναπιανω εχει μειωθει αισθητα . μακαρι μεχρι το πρωι να εχει φυγει!!!! ειναι δυνατον να φουσκωνει και να ξεφουσκωνει ετσι????
καλου κακου βεβαια τη δευτεραλε να παω για ενα υπερηχο.
Παλιά 05-02-10, 23:25   #74
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν ειναι τιποτα, δες και εδω!
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55094
Παλιά 05-02-10, 23:57   #75
erma79

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
erma79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lenaG Εμφάνιση μηνυμάτων
κοκκινη δεν ειναι η περιοχη ουτε πυρετο εχει περασαμε πριν μια βδομαδα ενα συναχακι αλλα τωρα ειναι καλα. τωρα που το ξαναπιανω εχει μειωθει αισθητα . μακαρι μεχρι το πρωι να εχει φυγει!!!! ειναι δυνατον να φουσκωνει και να ξεφουσκωνει ετσι????
καλου κακου βεβαια τη δευτεραλε να παω για ενα υπερηχο.
ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΤΙΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΗ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΑΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΑΧΑΚΙ .
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ . ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
Ο χρήστης erma79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-02-10, 11:49   #76
lenaG

lenaG χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ με ηρεμησατε. σημερα ειναι μικροτερο αλλα ψιλαφατε ακομα.
η μεγαλη μου κορη το απεκτησε σε ηλικια 18 μηνων με πολυ πυρετο , νοσοκομειο με ενδοφλεβια αντιβιωση κλπ, το εχει ακομα αλλα ποτε δεν ειχε προβλημα μονο οταν κρυωνει φουκωνει και μετα ξεφουσκωνει!!
αντε περαστικα μας!!!
Παλιά 06-02-10, 15:37   #77
tzia

tzia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και αν είναι ίωση βρε κορίτσια κανονικά δεν πρέπει να φύγει όταν περάσει η ίωση?????
Παλιά 06-02-10, 15:44   #78
κλάρα

Το avatar του χρήστη κλάρα

Περιοχή: Βόρεια Ελλάδα
κλάρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ελα ντε!.....Αλλά οι γιατροί λενε ότι μπορεί να περάσουν και χρόνια.....Δεν πρέπει να μας ανυσυχει αλλά συνχρώνος να έχουμε και το νου μας......
Ο χρήστης κλάρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-10, 11:32   #79
fofoka

Το avatar του χρήστη fofoka

Περιοχή: θεσσαλονίκη
fofoka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και η κόρη μου (6 χρονων) και εγω εχουμε ένα γρομπαλακι στο λαιμό, και μας ειπαν ότι ειναι ενας μικρός αδενας λιγο φουσκωμενος χωρίς να δημιουργει πρόβλημα. Μονο όταν αρρωσταινουμε φουσκωνει περισσότερο. Σε εμένα δε φουσκώνει και λιγο ενοχλεί ακόμη και όταν κουράζομαι. Αν κρίνω απο εμενα 40 χρόνια δεν μου εκανε κακο...
Ο χρήστης fofoka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 14:34   #80
babycoming

babycoming ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

emena ebgale ena grobalaki piso sto laimo, alla moy eipe i giatros oti to ebgale epidi eixe mia iosi. den einai tipota tha perasei.
Ο χρήστης babycoming δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές