Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΧΗΜΑ ΣΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑΥΤΟ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4,5 ΜΗΝΩΝ, ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΥΤΙΟΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ, ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΄΄ΠΕΤΑΧΤΟ΄΄. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ Ω.Ρ.Λ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΚΟΥΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χμμμμ οχι φιλε δεν εχω ιδεα. Βασικα εμας η μικρη βγηκε με 'τσακισμενα' αυτακια λογω μαλλον στασης στην μητρα. Βασικα σε ΚΑΘΕ υπερηχο τα χερια πανω στα αυτια τα ειχε. Τα αυτια της ακομα ψιλο-πετανε λιγο αλλα εχουν στρωσει. Ενα παιδιατρος που ΔΕΝ τον κρατησαμε για αλλους λογους ειπε οτι το σχημα του αυτιου αεχει να κανει με το σχημα του νεφρου αν εχεις τον Θεο σου (τι να πω, μπορει κιολας αλλα τι να πω....)......και να το κοιταξουμε αργοτερα αυτο. Μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει κατι ουτε στην ακοη ουτε στα νεφρα χτυπα ξυλο. Αν το θεμα σας ειναι ΜΟΝΟ οπτικο τοτε θα ελεγα μην ασχολιστε καν μαζι του. Αφηστε το ησυχο το νινι, χαρητε το και ξεχαστε τα αυτακια του. Εγω δεν προκειτε να επεμβω καθολου στα αυτια της αν το θεμα δεν ειναι ιατρικο. Δεν βλεπω ΤΙΠΟΤΑ ανησυχητικο ετσι που τα λες. Αν ακουει το παιδακι τοτε εισαστε τζετ.....τα αλλα αστα.....καμιας σημασιας (για μενα τουλαχιστον).......

 

Αντε τις καλημερες μου!!!!!!!!!!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω ΤΙΠΟΤΑ ανησυχητικο ετσι που τα λες. Αν ακουει το παιδακι τοτε εισαστε τζετ.....τα αλλα αστα.....καμιας σημασιας (για μενα τουλαχιστον).......

 

Αντε τις καλημερες μου!!!!!!!!!!

 

Συμφωνω αλλα νομιζω οτι παιζει ρολο οτι το παιδακι σας γεννηθηκε στις 29 εβδομαδες....(διορθωσε με αν κανω λαθος)

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα νομιζω οτι παιζει ρολο οτι το παιδακι σας γεννηθηκε στις 29 εβδομαδες....(διορθωσε με αν κανω λαθος)

 

Ποιο το δικο μας? Μπερδευτικα τωρα εντελως......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το δικο μας? Μπερδευτικα τωρα εντελως......

Οχι το δικο σας....απλα συμφωνησα στο οτι αν ακουει το παιδι τοτε δεν υπαρχει λογος για επεμβαση.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι το δικο σας....απλα συμφωνησα στο οτι αν ακουει το παιδιτοτε δεν υπαρχει λογος για επεμβαση.....

 

χαχαχαχαχαχα........συγνωμη.....ειμαι λιγο κουρασμενη.......:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Καλημερα!!!!!!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Ellemphiem, Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 29 ΒΔΟΜΑΔΩΝ, ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ Η giota.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου γραψουν κ αλλες μαμαδες τις εμπειριες τους....

Αλλα σκεψου οτι τα αυτακια των παιδιων μας ειναι σαν την μυτη τους....στο καθε παιδι εχουν το δικο του σχημα....αν δεν υπαρχει προβλημα υγειας τοτε δεν νομιζω πως χρειαζεται να ανυσηχειτε!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άνθρωπος δεν είναι συμμετρικός. Άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο, έχουμε βιομετρικές διαφορές στο κάθε ήμισυ του σώματός μας, οι οποίες περνούν απαρατήρητες.

Σε διαβεβαιώ ότι και οι συσκευές ταυτοποίησης προσώπων, π.χ. στον έλεγχο διαβατηρίων, δεν αναγνωρίζουν ένα πρόσωπο, αν βάλεις την φωτογραφία του καθρεφτιστά. Το "πρόβλημα" με τα αυτάκια φαντάζομαι ότι δεν θα το έχει προσέξει κανένας εκτός από τους γονείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κ απο μενα,εμας η μπεμπουλα καθοταν χαλια στην κοιλιτσα μου,αποτελεσμα,,,βγηκε με ενα μεγαλο κοκκινο σημαδι κατω απο πηγουνι...η μαια του ΙΑΣΩ θεωρησε σωστο βγαζοντας το μωρο για να το δουν οι παππουδες να το επισημανει λεγοντας ..γερο να σας ζησει αλλα εχει ενα μεγαλο σημαδι...το σημαδι μετα απο 5 μερες ειχε εξαφανιστει..το αριστερο μας πατουσακι εγαιρνε προς τα μεσα..σε ενα μηνα εφτιαξε και μαλλον ειχε τη μπουνιτσα της στο ενα μαγουλο κ ολη η αριστερη μερια ηταν στραβη...τωρα ειναι μια χαρα ρο μωρακι μας μονο η μυτουλα ειναι αμυδρα στραβια..στεναχωριεμαι αλλα γυναικολογος μου ειπε οτι μετα το εξαμηνο στρωνουν τα παιδακια..οποτε μην ανησυχεις..ολα θα φτιαξουν με τον καιρο...

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να σας κανω λιγη πλακίτσα τωρα σχετικα με τα αυτιά....

Η δικιά μας εχει πεταχτά αυτιά σαν του ντάμπο ενα πράμα ,εγω φυσικά ως σωστή κουκουβαγιοΜαμά δεν το αναγνωριζω!

Ο αντρούλης μου συνεχεια της λεει της μικρης "Αχ μαζευω χρηματα για την πλαστικη στα αυτιά σου γιατι μολις τα δεις οταν πας στα 12 θα με κυνηγάς!!!"

Και εγώ του λεω σιγά τα αυγά θα εχουμε μακριά μαλλιά!!

 

Link to comment
Share on other sites

κι εμας το ενα μας αυτακι ειναι τσαλακωμενο στην πανω καμπυλη...και το λατρευω!!!

η θεια μου μολις το ειδε τον πηρε αγκαλιτσα και του ειπε οτι μολις μεγαλωσει θα του βαλουμε σκουλαρικι!!!

παντως δεν μου φαινεται καθολου αντιαισθητικο,πιστευω οτι ειναι το ξεχωριστο του αυτακι...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

και τα δικα μας τα αυτακια ειναι ψιλομυτερα και ψιλοδαγκωμενα αλλα τα κληρονομησε απο την γιαγια της και απο τον μπαμπα της.εγω τα βρισκω χαριστωμενα και την κανουν ξεχωριστη.ουτε κορδελες βαζω για να στρωσουν ουτε και θα τα κρυβω!!!

 

ειναι ιδιαιτερα και τα λατρευωωωωωωωωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...