Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιο όνομα σας αρέσει περισσότερο?


twins!

Recommended Posts

Το καλοκαιράκι θα βαπτίσουμε τα δίδυμα κοριτσάκια μας.Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τα ονόματα τους :? Μια βοήθεια...?Ποιά σας ακούγονται πιο εύηχα...?

Έχουμε σκεφτεί τα:

-Θεανώ

-Άννα

-Χλόη

-Ρωξάνη

-Ολίβια

-Μαριλή.

 

Οποιαδήποτε πρόταση/ιδέα και για άλλα ονόματα που ενδεχομένως δεν έχουμε σκεφτεί,δεκτή!Ευχαριστώ πολύ!

D3Dhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το καλοκαιράκι θα βαπτίσουμε τα δίδυμα κοριτσάκια μας.Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τα ονόματα τους :? Μια βοήθεια...?Ποιά σας ακούγονται πιο εύηχα...?

Έχουμε σκεφτεί τα:

-Θεανώ

-Άννα

-Χλόη

-Ρωξάνη

-Ολίβια

-Μαριλή.

 

Οποιαδήποτε πρόταση/ιδέα και για άλλα ονόματα που ενδεχομένως δεν έχουμε σκεφτεί,δεκτή!Ευχαριστώ πολύ!

 

Bασικα αυτα ειναι γουστα..κι εμεις μαλλον δεν εχουμε το ιδιο ...:P

Απ ολα τα παραπανω....μου αρεσει μονο το Χλοη και το Αννα.

Με το καλο η βαφτιση σας.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κοριτσακι θα σε στεναχωρησω μαλλον γιατι βλεπω τα γουστα μας δεν ταιριαζουν...Προσωπικα θα προτιμουσα ονοματα οπως :

Αριαδνη,Αρτεμις,Ραφαελα,Ρεβεκα,Λυδια,Νεφελη...βεβαια σημασια εχει το τι αρεσει σε εσας.

 

Απο αυτα που εχεις επιλεξει τα Χλόη,Ρωξανη,Ολιβια,Μαριλη είναι χριστιανικα ονοματα?Εχεις βρει ιερεα που δεχεται να βαφτισει το παιδακι Ρωξανη?Απο περιεργια ρωταω...μη παρεξηγηθω.

Link to comment
Share on other sites

Ολίβια δαγκωτό, μιας και είναι το όνομά μου! Χεχεχεχε! Η αλήθεια είναι ότι είναι εντυπωσιακό όνομα για Ελλάδα (τα κομπλιμέντα πάνε και έρχονται, αλλά υπάρχουν και αυτοί που δεν το πιάνουν με την πρώτη :lol::lol:) Από εκεί και πέρα μου αρέσουν και το Άννα και το Θεανώ!

 

Να σας ζήσουν!!

X4v5p2.png

Ζω το απόλυτο θαύμα με την Αθηνά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Niki81 γιατί να παρεξηγηθείς καλέ;Προς Θεού...Λες να μην τα δεχτεί ο ιερέας;Το Χλόη,το Ρωξάνη και το Θεανώ έχουν αρχαία ρίζα.Το Άννα είναι φουλ Χριστιανικό.Το Μαριλή είναι απο το Μαρία και το Βασιλική.Χμ...τώρα για το Ολίβια δεν έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια.

 

Μαμόλι το Ολίβια το ακούω και εγώ σπάνια!!!

Θέλω γενικά να επιλέξω κάποιο όμορφο όνομα αλλά όπως λέτε είναι καθαρά θέμα γούστου.Σας ευχαροστώ για την βοήθεια.

D3Dhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Απο αυτα που εχεις επιλεξει τα Χλόη,Ρωξανη,Ολιβια,Μαριλη είναι χριστιανικα ονοματα?Εχεις βρει ιερεα που δεχεται να βαφτισει το παιδακι Ρωξανη?Απο περιεργια ρωταω...μη παρεξηγηθω.

 

To Ρωξάνη γιορτάζει 21 Φεβρουαρίου

η Ολίβια 29 Μαίου και 17 Σεπτεμβρίου

και η Χλόη 14 Φεβρουαρίου

 

Μου αρέσει το Χλόη και το Ρωξάνη...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μαρεσουν κ τα αρχεια ονοματα οπως

Αρτεμις

Αριαδνη

Ηλέκτρα

Ιφιγένεια

Νεφέλη

Αρετη

Ιολη

φυσικα και μαρεσει κ το Αννα,Ελενη(η τα βαζεις κ τα 2 κ το κανεις Ελεαννα:P Λυδια κ τα ονοματα των παιδιων μου εννοειται :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιράκι θα βαπτίσουμε τα δίδυμα κοριτσάκια μας.Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τα ονόματα τους :? Μια βοήθεια...?Ποιά σας ακούγονται πιο εύηχα...?

Έχουμε σκεφτεί τα:

-Θεανώ

-Άννα

-Χλόη

-Ρωξάνη

-Ολίβια

-Μαριλή.

 

Οποιαδήποτε πρόταση/ιδέα και για άλλα ονόματα που ενδεχομένως δεν έχουμε σκεφτεί,δεκτή!Ευχαριστώ πολύ!

 

ΕΙναι πολυ προσωπικο θεμα ειναι πως σου χτυπαει !

ΤΟ θεανω δεν μου αρεσει μου θυμιζει γιαγια(κουφο!!!)

ΤΟ ΑΝΝΑ οκ.

Χλοη πρασιναδα

Ρωξανη (............δεν το γραφω καλυτερα.....)

Ολιβια πολυ ξενοφερτο

και μαριλη .....ουτε...

Α¨¨ΛΛΑ!!!εινα γουστα!!!!

Μου αρεσει για κοριτσι(αν εβγαινε κοριτσι ετσι θα τον εβγαζα!!!) το Μελινα η το Μιλενα.Αγαπημενο μου.

ΤΟ νεφελη επισς αλλα πολλες πλεον το χρησιμοποιουνε.

ΤΟ Αλεξανδρα μου αρεσει.Αρτεμις.

Να σου ζησουν τα παιδακια σου με το καλο να τα βαφτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα έχεις βάλει πιο πολύ μου αρέσει το Άννα.

Σαν όνομα μου αρέσει πολύ το Έλλη.

Και το Μαρία, το Μαρκέλλα και το Βερενίκη.

Αλλά γενικώς είμαι υπέρ του να βγάζεις ένα όνομα που να σημαίνει κάτι για σένα, όχι να είναι απλά εύηχο.

Link to comment
Share on other sites

Από τα ονόματα που έχεις αναφέρει μου αρέσει το Άννα και το Ρωξάνη...

 

Ονόματα που είχα εγώ στην λίστα για την κόρη μου ήταν Μελίνα, Δάφνη, Κοραλλία, Μαρίνα και Μυρτώ... Τελικά την ονομάσαμε Μυρτώ!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!

Απο τα ονοματα που αναφερεις μου αρεσει μονο το Μαριλη (ηθελα κι εγω να ονομασω την κορη μου Μαρια - Βασιλικη αλλα εγω θα τη φωναζα Μαριλια).

Απο την αλλη ειναι θεμα γουστου! Εμενα επισης μου αρεσουν:

Αγαπη, Μυρτω, Μαριαννα, Αγγελικη, Μελινα, Ανδριαννα, Χαρα.

Με το καλο η βαφτιση σας!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου καλημέρα.Με βοηθάτε πολύ με τις ιδέες σας!Ευχαριστώ εκ μέρους μου και εκ μέρος των μπουμπούδων!:wink:

Τελικά είναι τόόόσα το ονόματα που δεν είχαμε σκεφτεί...

Το Μαρίζα πώς σας φαίνεται;Χτες μου είπε μια μαμά πώς έβγαλε έτσι το κοριτσάκι της από το Μαρία-Λουίζα

D3Dhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...