Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"κρυσταλλακια" στα τσισα


Recommended Posts

κοριτσια ο μπεμπης ειναι 1 ετους και απο 2-3 μηνων οταν του αλλαζα πανα στα τσισα,εβλεπα κατι σαν μικρα κρυσταλλακια που ειχαν βγει απο το πουλακι του-οχι,δεν ειναι της πανας!απο τοτε και μεχρι σημερα τα βλεπω,οχι καθε μερα,αλλα πολυ συχνα-η παιδιατρος ειπε οτι τα παραγουν τα νεφρακια των μωρων και οτι δεν ειναι τιποτα,να του δινω πολυ νερο- σας εχει συμβει ποτε,γιατι ανησυχω

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nai!!!!!περπου στη ηλικια των 3 μηνων αρχισε να τα βγαζει αλλα ερμενα οταν το ειπα στην παιδιατρο δεν ηξερε να μου απαντηση

Εγω ειχα παθει φρικη και νομιζα οτι ηταν απο καποια επιθεματα που χρησιμοποιουσα παλια:shock:μεχρι και σημερα που ειδα το μυνημα σου

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι τιποτα ειχαν και τα δυο μου παιδια. νομιζω οτι δημιουργουνται απο τις πανες που μενουν ωρα με τα τσισα, τωρα που η κορη μου φοραει βρακακι και δεν εμφανιζονται πια.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι τιποτα ειχαν και τα δυο μου παιδια. νομιζω οτι δημιουργουνται απο τις πανες που μενουν ωρα με τα τσισα, τωρα που η κορη μου φοραει βρακακι και δεν εμφανιζονται πια.

και μενα το ιδιο γινοτανε και ηταν σιγουρα απο την πανα.μηπως και σενα ειναι το ιδιο;;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειναι απο την πανα κοριτσια!!!!!!!θα παρω νεφρολογο και θα σας πω,γιατι με την απαντηση της παιδιατρου δεν εμεινα ικανοποιημενη!!

Link to comment
Share on other sites

για να εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι απο την πανα,γιατι κι εγω αυτες τις φοβιες ειχα,παρε ενα ψαλιδι και κοψε την ηδη βρεγμενη πανα...αν τα κρυσταλλακια ειναι διαφορετικα απο το περιεχομενο της πανας,τοτε συμφωνω κι εγω να απευθυνθεις σε ειδικο.

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν σιγουρη οτι ηταν απο τα επιθεματα γιατι ειχα βρεξει 3-4 και ειχαν την ιδια συσταση οταν βρεχοταν αρκετα τα επιθεματα(επαιρνα τα τζονσον) με αυτα τα κρυσταλακια που εβλεπα μετα απο πιπι της τωρα τα εχω αλλαξει με νυκ και προδερμ

με την πανα δεν εχω δοκιμασει να κανω το ιδιο κολπο αλλα μιας και μου δωσατε την ιδεα λεω να το δοκιμασω!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με την v.polina.

Κι εγώ τα είχα δει και τα κοιτούσα σαν χαζή την πρώτη φορά. Δεν ήξερα τι να υποθέσω, δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τελικά διαπίστωσα ότι ήταν από την πάνα του.

Συμφωνώ με την v.polina.

Έτσι λοιπόν κόψε την πάνα και δες την εσωτερική της σύσταση αν αποτελείται από τέτοια κρυσταλλάκια για να σιγουρευτείς. Αν είναι διαφορετικά, καλά θα κάνεις και θα πας να το ελέγξεις περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Συμφωνώ με την v.polina.

Κι εγώ τα είχα δει και τα κοιτούσα σαν χαζή την πρώτη φορά. Δεν ήξερα τι να υποθέσω, δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τελικά διαπίστωσα ότι ήταν από την πάνα του.

συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά απο την πάνα δεν θα έπρεπε να πέφτουν αυτά τα κρυσταλλάκια,

πρέπει να είναι μέσα στην πάνα και όχι έξω απο αυτήν.

θα έπαιρνα την εταιρεία που τις φτιάχνει τηλέφωνο για να δώ τι συμβαίνει.

(αν είναι της πάνας) - τα κρυσταλλάκια αυτά ουδέποτε πρέπει να βρίσκονται εκτός πάνας, φαντάζομαι, γιατί τι θα γίνει εάν το παιδί τα πάρει και τα βαλει στο στόμα του.

 

Αυτά δεν προορίζονται για κάτι τέτοιο, προορίζονται να βρίσκονται μέσα στην πάνα.

 

Οπωσδήποτε τηλ στην εταιρεία, αλλά και

 

ερώτημα σε παιδοουρολόγο κ νεφρολόγο? Για καθε περιπτωση θα προωθήσω το μυνημα στους εθελοντές επιστημονες μηπως και.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα το συγκεκριμενο περιστατικο δεν με ανησυχησε,οι πανες ηταν απο τις φτηνες και του την ειχα αφησει αρκετη ωρα...δεν περιμενα τιποτα περισσοτερο,απλα απο τοτε τις συγκεκριμενες πανες του τις φοραω μονο κατα τη διαρκεια της μερας και οχι για πολλες ωρες.σιγουρα δεν θα επρεπε αυτα τα κρυσταλλακια να βγαινουν απο την πανα,η δουλεια τους ειναι να απορροφουν την υγρασια και να την συγκρατουν στο εσωτερικο,αλλα.....

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα οι πανες του lidl αν της αφησω ωρα το κανουν. δεν νομιζω οτι ειναι λογος ανησυχιας. απλα σαν να διαλυεται σιγα σιγα το απορροφητικο χαρτι που εχουν. παρε μαζι σου μια τετοια πανα στον παιδιατρο και δειξτη. εγω παντως το παρατηρησα συστηματικα και μολις αλλαξα πανες σταματησαν.

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει συμβει και σε εμας αυτο μερικες φορες ειχα την υποψια οτι οφειλεται στα παμπερς και εχθες σιγουρευτικα! Την ωρα που πηγαινα να πεταξω την πανα, σκαλωσε στον καδο και σκιστικε απο την εξω πλευρα.. και γεμισε ο τοπος "κρυσταλλακια"!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...