Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ(καφές-αλκόολ)


BILL

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εμένα ο γιατρός μου επιτρέπει την ημέρα ένα φλ. ζεστό καφέ και μου είπε πως αν θέλω που και που και κάνα ποτηράκι κρασί ή μπύρα.... Δεν είμαι fun ούτε του αλκοόλ ούτε του καφέ οπότε δεν με επηρέασε

Rikiki & Καραμελίτσα

Link to comment
Share on other sites

bill κι εμενα περιπου τα ιδια με την rikki...

μου ειπε να πινω μονο βραστο καφε αν θελω, πχ. ελληνικο αλλα καθολου αλκοολ...

ουτως η αλλως δεν πινω αρα δεν με ενοχλησε...

κι αν θελησω καφε παντα (απο πριν την εγκυμοσυνη) τον πινω με πολυ πολυ γαλα!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ, μου είπε πως μπορώ να πίνω καφέ αρκεί να είναι μόνο ένας την ημέρα, και πίνω έναν ελληνικό ή γαλλικό. Για το αλκοόλ μου είπε πως ένα ποτηράκι κρασί ή ένα ποτηράκι μπύρα δεν κάνει κακό κάπου-κάπου, τουναντίον κάνει και καλό, αλλά δεν είμαι φαν του αλκοόλ οπότε έμεινα μόνο στην κατανάλωση καφέ. Επίσης μου τόνισε ότι αν κάποια μέρα θελήσω να πιω τσάι, δεν πρέπει να πιω καφέ, ή το ένα ή το άλλο.

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pasxalitsa το οτο βαζεις πολυ πολυ γαλα στον καφε δεν εχει καμια σημασια στην απορροφηση της καφεινης.

Εγω πινω εναν καφε την ημερα (νες ή γαλλικο) αλλά απ' όσο διαβασα και στο ιντρνετ σε πολλα αρθρα η μετρια καταναλωση δεν κανει κακο. Τωρα για αλκοολ, ενα ποτηρακι κρασι στις γιορτες το επινα, πηρα και μπιρες χωρις αλκοολ οποτε επινα και την μπιριτσα μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω πινω εναν καφε την ημερα πότε γαλλικό πότε νες.Παντως η γιατρος μου ειπε να πινω λιγο αναψυκτικο αν θελω(που και η κοκα κολα εχει καφεινη) και αραιά και που ένα ποτηρακι κρασι δεν βλαπτει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...