Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Παιδίατροι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-01-10, 12:43   #81
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ο Κωφοκωτσιος ειναι κορυφαιος στην πυλαια αλλα χρεωνει 50 ευρω την επισκεψη...
βεβαια ειναι αριστος επιστημονας αλλα και τα 50 καθε τοσο και λιγακι ειναι καπως ..
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-10, 12:47   #82
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οσο για την express service συμφωνω με το Ευακι....και εγω αγανακτησα και τον εγραψα εκει...και μολις γεννησω και το μωρο θα το γραψω...
24 ωρες στο σπιτι σου και αν δεν σου κανει ο ενας γιατρος καλεις στο καπακι αλλον...
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-01-10, 00:38   #83
Giotako

Περιοχή: θεσ\νικη
Giotako χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω ειχα τον Κωφοκωτσιο στην κλινικη οταν γεννησα αλλα δεν μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη,μου φανηκε λιγο χυμα απο τις απαντησεις που μας εδινε,κ οταν τον χρειαστηκα αφου βγηκαμε μεσω τηλ.δεν τον βρηκα
Ο χρήστης Giotako δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-01-10, 19:01   #84
rafag

Το avatar του χρήστη rafag

Περιοχή: θεσσαλονίκη
rafag χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Ταμίσογλου-Συκιές

Ξέρει κανείς για τον συγκεκριμμένο παιδίατρο;Είναι στις Συκιές Θεσ/νίκη
Παλιά 18-02-10, 12:15   #85
victorioula

victorioula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Παιδιατρος Ανατολικη Θεσσαλονικη - Χαριλαου

Καλημερα κοριτσια,

Ψαχνουμε εναν καλο παιδιατρο για το μωρακι μας που καταφθανει σε λιγο, κατα προτιμηση στην ανατολικη θεσσαλονικη , μενουμε χαριλαου. Θα θελαμε να μπορει να ερχεται στο σπιτι, τουλαχιστον στην αρχη που θα ειναι μικρο. Αν εχετε γιατρους και στην ευρυτερη περιοχη - Τουμπα- Πυλαια - Θερμη κτλ επισης ειναι οκ. Οποια θελει ας μου στειλει pm.Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Παλιά 18-02-10, 13:03   #86
myangel

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
myangel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα
θέλεις κλασσικό παιδίατρο ή ομοιοπαθητικό?
αν ομοιοπαθητικό (& συμβουλο θηλασμου) Πατσούρου, δεν ξέρω αν κάνει επισκέψεις, έχω ακούσει τα καλύτερα.. ας σου επιβεβαιώσει και κάποια μαμά που την έχει ιατρό
εμείς ομοιοπαθητικό έχουμε την Ξανθάκου Αθηνά, εδώ και 3 μήνες (ήδη 2 ετών ο μικρός μέχρι να στραφώ τελικά και στην ομοιοπαθητική) είμαι πολύ ευχαριστημένη
κλασσική ιατρό επίσης πολύ καλή ανατολικά, με εξειδίκευση στην παιδική ενδοκρινολογία, Τριανταφύλλου Γιώτα (αποφεύγει την αντιβίωση και τα "σκληρά" όπως κορτιζόνη)
με το καλό και με κανέναν πόνο!!! )
Ο χρήστης myangel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-10, 18:24   #87
ΣΤΕΛΙΝΑ

Το avatar του χρήστη ΣΤΕΛΙΝΑ

ΣΤΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΣΤΕΛΙΝΑ
Προεπιλογή

αχ με τα πμ πρωτον δεν ξερω ετσι πως ειναι τωρα το φορουμ πως να στειλω κ να λαβω πμ
κ δευτερον γιατι δεν γραφεται τα ονοματα και τις διευθυνσεις να μην τα στελνετε 100 φορες?

αν μπορει να βοηθησει καποιος παντως,ψαχνω γιατρο ανατολικα

Ο χρήστης ΣΤΕΛΙΝΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 15:49   #88
aspaa60

aspaa60 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss edit admin .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!
Τωρα το παιδι οπως βλεπετε ειναι 4 και κατι ....ακομα τραβιομαστε σε γιατρους .Μολις χθες πηγα στην Ξανθακου η οποια ....ακου να δεις ....μας εδιωξε επειδη αργησαμε λεει πολυ .Ειχαμε ραντεβου 10.30 και φτασαμε 10.45 .Ξεκινησα απο τις 8.00 να θηλασω το μωρο , να ετοιμαστουμε 4 ατομα , να χασει την δουλεια του ο αντρας μου για να μας παει , να φαμε ολη την κινηση περνοντας απο ολη την πολη ( μενουμε δυτικα) να ετοιμασο τα παιδια τι θαφανε μολις πεινασουν μιας και ειναι και τα 2 αλλεργικα και κανουμε και οι 3 την διαιτα , για να φτασω σε μια πολυκατοικια του '70 που δεν εχει ουτε σε πιον οροφο ειναι το ιατριο , να μην υπαρχει φυσικα χωρος σταθμευσης και να μου πει μολις φτασω καταιδρωμενη οχι η ιδια αλλα η γραμματεας της : ΛΥΠΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΧΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Να σημιωσω οτι βγαινοντας απο το ασανσερ εβγαινε μανα με παιδι απο το ιατρειο της . Δηλαδη αν ημουν just 10.30 ? Που βρεθηκε αυτη η κυρια ? Τοσο πολυ αργησα???????15 λεπτα .Αποτελεσμα φτασαμε 13.00 στο σπιτι με τον συζυγο να τρεχει για την δουλεια του και εγω με δυο μικρα να προλαβω να ετοιμασω ενα γρηγορο φαγητο γιατι ειχε ηδη μεσημεριασει.!!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!????????

Ο χρήστης aspaa60 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 20:40   #89
myangel

myangel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

απαράδεκτο είναι και να πάρεις τηλ και να κάνεις παράπονα!
Ο χρήστης myangel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 20:53   #90
sotiria2008

Περιοχή: THESSALONIKI
sotiria2008 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγω παω την μικρη μου στουσ αμπελοκηπουσ στην γιατρο Πουλιου θεοδωρα.η μικρη μου ειναι 19 μηνων και την παω απο τοτε που γεννηθηκε.ειμαστε πολυ ευχαριστημενη και οτι χρειαστω την παιρνω τηλ στο κινητο.
Ο χρήστης sotiria2008 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 21:16   #91
eleana82

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
eleana82 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω την μικρη την πηγαινει στον ΚΙΑΚΟ Γ. που ειναι στο Κορδελιο.Την πηγαινω αποτοτε που γεννηθηκε, και δεν εχω κανενα προβλημα και αν θελω κατι τον παιρνω και στο κινητο!!!
Παλιά 17-03-10, 00:43   #92
Giotako

Περιοχή: θεσ\νικη
Giotako χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εμεις πηγαινουμε στην αποστολιδου κυριακη στην μενεμενη,πολυ καλη γιατρος κ οτι ωρα την χρειαστουμε παντα την βρησκουμε στο τηλ.μεχρι στιγμης δεν εχουμε κανενενα προβλημα
Ο χρήστης Giotako δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-10, 01:10   #93
agappula

agappula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καποια παδιατρο δυτικα να εχει ΤΕΒΕ
Ο χρήστης agappula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-05-10, 20:02   #94
aspaa60

aspaa60 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο agappula Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καποια παδιατρο δυτικα να εχει ΤΕΒΕ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΘΑ 2310 760499 ΕΥΟΣΜΟΣ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ .ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΩΣ.

Ο χρήστης aspaa60 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-10, 16:49   #95
Danielaki

Το avatar του χρήστη Danielaki

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Danielaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κιοσσες Γεωργιος κοντα στη Βουλγαρη και δουλευει και στο ικα χαριλαου..ειναι υπερ του θηλασμου και δινει συμπληρωμα μονο αν του πεις οτι δεν εχεις αρκετο γαλα..Τον ειχα κι εγω παιδιατρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Nefeli doesn't share anything at all!
Ο χρήστης Danielaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-10, 17:58   #96
Διδυμακι81

Το avatar του χρήστη Διδυμακι81

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Διδυμακι81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εγω στην express service εγραψα τις διδυμουλες μου μολις γεννηθηκαν.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Η παιδιατρος μας ειναι η κα Κωστοπουλου.
Παλιά 16-06-10, 22:37   #97
lloullou

lloullou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rafag Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρει κανείς για τον συγκεκριμμένο παιδίατρο;Είναι στις Συκιές Θεσ/νίκη
στον συγκεκριμ'ενο πηγαίνει η νύφη μου κι απ'όσο ξέρω είναι ευχαριστημένη. δεν ξέρω βέβαια λεπτομέρειες, αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω
Ο χρήστης lloullou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-06-10, 00:10   #98
alicia

alicia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aspaa60 Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss (φαινεται απο εκει τα επαιρνε) .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!
Τωρα το παιδι οπως βλεπετε ειναι 4 και κατι ....ακομα τραβιομαστε σε γιατρους .Μολις χθες πηγα στην Ξανθακου η οποια ....ακου να δεις ....μας εδιωξε επειδη αργησαμε λεει πολυ .Ειχαμε ραντεβου 10.30 και φτασαμε 10.45 .Ξεκινησα απο τις 8.00 να θηλασω το μωρο , να ετοιμαστουμε 4 ατομα , να χασει την δουλεια του ο αντρας μου για να μας παει , να φαμε ολη την κινηση περνοντας απο ολη την πολη ( μενουμε δυτικα) να ετοιμασο τα παιδια τι θαφανε μολις πεινασουν μιας και ειναι και τα 2 αλλεργικα και κανουμε και οι 3 την διαιτα , για να φτασω σε μια πολυκατοικια του '70 που δεν εχει ουτε σε πιον οροφο ειναι το ιατριο , να μην υπαρχει φυσικα χωρος σταθμευσης και να μου πει μολις φτασω καταιδρωμενη οχι η ιδια αλλα η γραμματεας της : ΛΥΠΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΧΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Να σημιωσω οτι βγαινοντας απο το ασανσερ εβγαινε μανα με παιδι απο το ιατρειο της . Δηλαδη αν ημουν just 10.30 ? Που βρεθηκε αυτη η κυρια ? Τοσο πολυ αργησα???????15 λεπτα .Αποτελεσμα φτασαμε 13.00 στο σπιτι με τον συζυγο να τρεχει για την δουλεια του και εγω με δυο μικρα να προλαβω να ετοιμασω ενα γρηγορο φαγητο γιατι ειχε ηδη μεσημεριασει.!!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!????????
Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.
Ο χρήστης alicia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-06-10, 03:52   #99
mademoiselleAnny

Το avatar του χρήστη mademoiselleAnny

Περιοχή: Thessaloniki
mademoiselleAnny χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια γεια σας...ψαχνω και εγω παιδιατρο εννοειται καλο ,κυριως κοντα στο κεντρο ,οχι αντικερι (200 χρονων δηλαδη) και νορμαλ στις τιμες.
Καποια γνωμη??

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!
Ο χρήστης mademoiselleAnny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-10, 17:42   #100
elpidat

elpidat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις αν θες να πας στον δικο μου παιδιατρο που ειναι στους Αμπελοκηπους:λεγεται Γιδαρης Δημος,ειναι παρα πολυ υπερ του θηλασμου και παντα προθυμος να απαντησει στις ερωτησεις σου.Λεει παντα οτι "εμενα με νοιαζει τι θελει το μωρο και οχι η μαμα" (ειδικα στα θεματα του θηλασμου).Το μονο κακο ειναι οτι δεν κανει κατ' οικον επισκεψεις...
καλησπέρα Σοφία
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ξερεις για τον Γίδαρη αν ειναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και γενικώς αν αν εχεις ακομη την ιδια καλη αποψη γι αυτον γενναω οπου να ναι και ψαχνω καλο γιατρο συμβεμβ΄με το δημοσιο στους αμπελοκηπους.

ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης elpidat δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-10, 17:49   #101
elpidat

elpidat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alicia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.
ωχ τωρα διαβασα αυτο το μηνυμα.........τι να πω......εγω παντως θα κανω αποκλειστικο θηλασμο και δεν θα ακουσω κανεναν παλιογιατρο που τα παιρνει απο τις εταιρείες και δεν υπολογίζει τίποτα........Αντε να μην εχει και \πιστοποιηση για μητρικο θηλασμο αλλα οχι και να δινει συμπληρωμα σε αλλεργικό παιδι.......και μετα να σου λεει παρε αυτο το συμπληρωμα που κανει 150 ευρω το κουτι............δουλευει καλα το συστημα.
Η πουλου εχω ακουσει οτι ειναι καλη.Κλεινεις ραντεβου?περιμενεις ωρες?Ειναι υπερ του θηλασμου?
Ευχαριστω
Ο χρήστης elpidat δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-10, 17:51   #102
salomi

salomi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=alicia;1608855]Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.[/QUO

μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση που μιλας για τον Γιδαρη. αυτος υποστηριζει τον θηλασμο. αν δεν ειχα αυτον γιατρο που μ επεισε να συνεχισω δεν θα τα καταφερνα να θηλασω εστω μεχρι τον 5ο μηνα. Οπατερας ηταν δικος μου παιδιατρος εξαιρετικος γιατρος αλλα και ο γιος το ιδιο καλος. για να μην πω για την προθυμια του και την ανταποκριση οτι ωρα κ αν τον εχω καλεσει (εστω και 3 το ξημερωμα)

Ο χρήστης salomi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-10, 17:53   #103
salomi

salomi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elpidat Εμφάνιση μηνυμάτων
ωχ τωρα διαβασα αυτο το μηνυμα.........τι να πω......εγω παντως θα κανω αποκλειστικο θηλασμο και δεν θα ακουσω κανεναν παλιογιατρο που τα παιρνει απο τις εταιρείες και δεν υπολογίζει τίποτα........Αντε να μην εχει και \πιστοποιηση για μητρικο θηλασμο αλλα οχι και να δινει συμπληρωμα σε αλλεργικό παιδι.......και μετα να σου λεει παρε αυτο το συμπληρωμα που κανει 150 ευρω το κουτι............δουλευει καλα το συστημα.
Η πουλου εχω ακουσει οτι ειναι καλη.Κλεινεις ραντεβου?περιμενεις ωρες?Ειναι υπερ του θηλασμου?
Ευχαριστω
προφανως το οτι ηταν αλεργικο δεν το γνωριζε απο πριν.

Ο χρήστης salomi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-10, 18:39   #104
nano79

nano79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο poukis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια,εμενα η παιδιατρος μου εξεταζει στο γεννεσις,πηγαινει στα σπιτια κ ειναι κ στο ιπποκρατειο.Ειναι νεογνολογος-παιδιατρος,ειναι παρα πολυ οποια θελει μπορω να δωσω τα στοιχεια της.
θα μπορουσες να στειλεις τα στοιχεια της?

εμεις περιμενουμε τη μπουμπου μας (μαλλον θα ερθει λιγο νωριτερα) και ψαχνουμε παιδιατρο σε πανοραμα, ασβεστοχωρι, ρετζικι ο οποιος να ερχεται και σπιτι.

μεχρι στιγμης μας εχουν συστησει τον Βουλγαρακη Χρήστο που εχει ιατρειο στο πανοραμα. τον γνωριζετε?
Παλιά 27-07-10, 16:08   #105
κατερινα1

κατερινα1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥΜΠΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ?
Παλιά 27-07-10, 16:51   #106
eirinilagadas

eirinilagadas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Διδυμακι81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω στην express service εγραψα τις διδυμουλες μου μολις γεννηθηκαν.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Η παιδιατρος μας ειναι η κα Κωστοπουλου.
Και εγω τα παιδια μου τα εχω στην express service και τα βλεπει η κα Κωστοπουλου.... πολυ καλη.....

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nano79 Εμφάνιση μηνυμάτων
μεχρι στιγμης μας εχουν συστησει τον Βουλγαρακη Χρήστο που εχει ιατρειο στο πανοραμα. τον γνωριζετε?
Τον γνωριζω 12 συναπτα ετη..... Για εμενα και πολλες ακομα φιλες μου απλα καταπληκτικος....
Παλιά 27-07-10, 16:56   #107
maestria

Το avatar του χρήστη maestria

maestria χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ας γράψω κι εγώ τον δικό μου, μήπως βολευτεί κανένας.

Εγώ τον μικρό τον πηγαίνω στον Διδάγγελο Θανάση, ιατρείο στη Β. Γεωργίου. Άβολα λίγο, δεν έχει και πάρκινγκ, αλλά πολύ καλός παιδίατρος, κατά της εύκολης χρήσης φαρμάκων και πάνω σηκώνει το κινητό του.
Από αμοιβή τσούζει λιγάκι, στα 50?.
Παλιά 27-07-10, 17:25   #108
konstantinaki

Περιοχή: Θεσ/νίκη
konstantinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κατερινα1 εμείς έχουμε την Ρεντίνη Μαρία. εχει ιατρείο στη Βούλγαρη στην Γρηγορίου Έ και είναι και στο ικα της Τούμπας. Μου την είχε συστήσει ο γυναικολόγος μου και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τυπική σε όλα πολύ καλή με το παιδί την βρίσκεις πάντα στο κινητό και εγώ επειδή λόγω δουλειάς σχολάω στις 9 με περιμένει πάντα και μας εξυπηρετεί και σε αργίες.(μιλάω για τυπικό ραντεβου ρουτίνας και όχι για εκτακτα)Αν θέλεις σου στέλνω τηλ.
Ο χρήστης konstantinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-07-10, 17:33   #109
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπέρα Σοφία
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ξερεις για τον Γίδαρη αν ειναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και γενικώς αν αν εχεις ακομη την ιδια καλη αποψη γι αυτον γενναω οπου να ναι και ψαχνω καλο γιατρο συμβεμβ΄με το δημοσιο στους αμπελοκηπους.

ευχαριστω πολυ
Ναι.....
Ο χρήστης Σοφία Τ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-07-10, 19:34   #110
κατερινα1

κατερινα1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο konstantinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατερινα1 εμείς έχουμε την Ρεντίνη Μαρία. εχει ιατρείο στη Βούλγαρη στην Γρηγορίου Έ και είναι και στο ικα της Τούμπας. Μου την είχε συστήσει ο γυναικολόγος μου και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τυπική σε όλα πολύ καλή με το παιδί την βρίσκεις πάντα στο κινητό και εγώ επειδή λόγω δουλειάς σχολάω στις 9 με περιμένει πάντα και μας εξυπηρετεί και σε αργίες.(μιλάω για τυπικό ραντεβου ρουτίνας και όχι για εκτακτα)Αν θέλεις σου στέλνω τηλ.
κοπελα μου σευχαριστω στειλε μου το τηλ. της
Εχω κουραστει να πληρωνω εμβολια επειδη δεν εχω καποιον καλο στο ΙΚΑ
Παλιά 27-07-10, 22:31   #111
nano79

nano79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eirinilagadas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον γνωριζω 12 συναπτα ετη..... Για εμενα και πολλες ακομα φιλες μου απλα καταπληκτικος....
σε ευχαριστω για την απαντηση. γνωριζεις αν κανει επισκεψεις στο σπιτι?
Παλιά 27-07-10, 23:25   #112
alicia

alicia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστω
Kαλησπέρα. Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά έλειπα διακοπές και τώρα το είδα.Η κα Πούλιου δέχεται με ραντεβού αλλά και χωρίς αν υπάρχει ανάγκη (έχω πάει πολλές φορές χωρίς ραντέβου)Έχει πολύ κόσμο αλλά και μια εξαιρετική γραμματέα που ρυθμίζει τα ραντεβού με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Όσο για το θηλασμό δεν γνωρίζω ,γιατι δεν μας παρακολουθούσε όταν θήλαζα, αν και είμαι βέβαιη πως είναι υπέρ.Ειναι και νεογνολόγος ,συνεργάτης στο Ιπποκράτειο. Ελπίζω να βοήθησα!
Ο χρήστης alicia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-07-10, 00:24   #113
eirinilagadas

eirinilagadas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nano79 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω για την απαντηση. γνωριζεις αν κανει επισκεψεις στο σπιτι?
Να σου πω την αληθεια δεν τον χρειαστηκα ποτε στο σπιτι.... Δεν ξερω.... αν θελεις μπορω να σου στειλω με πμ τηλεφωνο να τον παρεις η ιδια και να τον ρωτησεις
Παλιά 29-07-10, 17:20   #114
nano79

nano79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eirinilagadas Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου πω την αληθεια δεν τον χρειαστηκα ποτε στο σπιτι.... Δεν ξερω.... αν θελεις μπορω να σου στειλω με πμ τηλεφωνο να τον παρεις η ιδια και να τον ρωτησεις
τα εχω τα στοιχεια του! θα τον παρω. σε ευχαριστω παντως!!!
Παλιά 11-08-10, 18:15   #115
aXer

Το avatar του χρήστη aXer

Περιοχή: Πυλαία
aXer χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμείς πηγαίνουμε στην κα. Άννα Καλούδη στην Πυλαία.
Την βρήκαμε τυχαία, περνώντας από κει, είδαμε ταμπέλα, κρατήσαμε νούμερο και κλείσαμε ραντεβού.
Ο μικρός είναι τώρα στον 8ο, και τον παρακολουθεί από τον σαραντισμό και μετά.
Νομίζω ότι σταθήκαμε πολύ τυχεροί στο θέμα γιατρού.
Είναι Ανθρωπος. Λογική. Αναλυτική και ενδελεχής στην εξέταση. Σου εξηγεί, χωρίς καν να ρωτήσεις, το τι κάνει εκείνη την στιγμή και τι ψάχνει. Υπέρ του θηλασμού, καθησυχαστική και γενικά σου χτίζει μια σιγουριά.

Το μόνο κακό είναι ότι όποτε έχουμε ραντεβού πάντα αργεί να μας πάρει, τουλάχιστον μισάωρο γιατί προφανώς της παίρνει περισσότερη ώρα απ'όσο πάντα υπολογίζει για κάθε παιδάκι γιατί, όπως προείπα, δεν κάνει "ξεπέτες", αλλά σου συμπεριφέρεται σαν να μην έχει άλλον πελάτη εκείνη την μέρα.
Παλιά 23-11-10, 13:05   #116
doradoremi

doradoremi ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην doradoremi Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην doradoremi
Προεπιλογή sos

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...ΜΕΝΩ ΕΥΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΑΕΕ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ 3 ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ...ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ...ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ Κ. , ΝΑΒΡΙΖΙΔΗ Ε. ΚΑΙ ΣΑΒΒΙΔΟΥ Α ....ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ
Παλιά 23-11-10, 14:15   #117
Dinosdiaman

Περιοχή: Thessaloniki
Dinosdiaman χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Την Σαββιδου Αβρορα την εχουμε στο βιβλιαριο κι εμεις αλλα παω μονο για να μας γραφει φαρμακα και εμβολια......Πολυ καλη εντυπωση μου εχει δωσει σε θεμα συμπεριφορας αλλα εγω την βλεπω μονο λιγο και δεν ξερω τι κανει και πως φερεται με τα παιδια που παρακολουθει....
Ο χρήστης Dinosdiaman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-11, 21:49   #118
george72

Περιοχή: thessaloniki
george72 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και γω σκεφτομαι για την express ....... αλλα να ρωτησω? περιπου ποσες φορες τον μηνα πατε το παιδι σας στον παιδιατρο?
Ο χρήστης george72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-11, 00:14   #119
jst

Το avatar του χρήστη jst

jst χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο george72 Εμφάνιση μηνυμάτων
και γω σκεφτομαι για την express ....... αλλα να ρωτησω? περιπου ποσες φορες τον μηνα πατε το παιδι σας στον παιδιατρο?
Εγώ από μικρό τον πηγαίνω περίπου μία φορά στο μήνα αλλά κάποιες φορές έκανα και δίμηνο να τον πάω. Είναι ανάλογα το στυλ παιδιάτρου. Εγώ προληπτικά δεν τον πήγα ποτέ. Όταν μας έλεγε ο γιατρός μας εμβόλιο σε δύο μήνες δεν πηγαίναμε ενδιάμεσα.
Παλιά 13-01-11, 12:22   #120
Gelita

Το avatar του χρήστη Gelita

Gelita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Απορία???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aspaa60 Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss edit admin .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!

Επειδή το θέμα καλός γιατρός είναι πράγματι σοβαρό, θα το εκτιμούσα αν είμαστε πιο αντικειμενικοί και ακριβείς σε αυτά που λέμε.Παρακολουθώ το forum από την ημέρα που έμεινα έγκυος στον πρώτο μου γιο (σήμερα είναι 3 ετών) και δεν χρειάστηκε να γράψω ποτέ κάτι επειδή πάντα με κάλυπτε το post κάποιας μανούλας,κι επειδή θεωρώ το forum και το site έγκυρο κι αξιόπιστο, καθώς, πιστεύω, πως γράφουν μανούλες που θέλουν να μοιραστούν τις εμπειρίες τους και να βοηθήσουν ή να ρωτήσουν κάτι.
Ο λόγος που γράφω σήμερα είναι γιατί με άγχωσαν αυτό κι ένα ακόμα post που μιλάει επίσης για τον παιδίατρο Γίδαρη Δήμο. Κι ο λόγος που αγχώθηκα είναι γιατί άρχισα να αμφιβάλλω για το πόσο ακριβείς και αληθείς είναι αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς σ'αυτο το forum, και για το αν είναι σωστό να τα εμπιστεύομαι.
Για να είμαι ακριβείς, μου κάνει εντύπωση η παραπάνω εμπειρία σας από τον συγκεκριμένο παιδίατρο (Dr. Γίδαρη Δήμο) γιατί είμαι ζωντανή απόδειξη του πόσο ένθερμος υποστηρικτής του θηλασμού είναι.Ο μέσος όρος βάρους του πρώτου μου γιου ήταν στα κατώτερα όρια για τους πρώτους 6 μήνες της ζωής του, και όντας ο πρωτότοκος, καταλαβαίνεται όλες οι μανούλες το άγχος και τη στεναχώρια που βίωναν κάθε φορά που πηγαίναμε στον Δήμο.Ξυπνούσα και κοιμόμουν με το άγχος για το αν είχα αρκετό γάλα, γιατί με "πολεμούσαν" όλοι γύρω μου (γιαγιάδες, θείες, "φίλες") επειδή δεν έβαζε βάρος το μωρό και εγώ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ, ΔΗΜΟΥ ΓΙΔΑΡΗ.Κάθε φορά τον ζάλιζα να του δώσω έστω λίγο ξένο γάλα, ώσπου έφτασε στο σημείο να μου πει να πάρω ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΩ και να το βάλω στο ντουλάπι για να ηρεμήσω!Αυτό το κουτί ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΠΟΤΕ!Ο γιος μου απογαλάκτησε 16 μηνών, γιατί έμεινα έγκυος στον δεύτερο γιο μου, που είναι σήμερα 10 μηνών και θηλάζει! Τα δυο μου αγόρια δεν πήραν ποτέ πιπίλα και δεν δοκίμασαν όυτε τσαι, γιατί απλά δεν ήθελαν, αφού θήλαζαν!Το πρώτο πράγμα που μου είπε και μου λέει ακόμα ο Δήμος (για τον μικρό μου,που θηλάζει) ήταν ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ και όχι τις καταστροφικές συμβουλές που είχα πάρει στην κλινική για κάθε 3 ώρες και 15 λεπτά σε κάθε στήθος!!!!Να σημειώσω εδώ πως είχα μεγάλο πρόβλημα στον θηλασμό στον πρώτο μου γιο, γιατί πλήγωνε τις θηλές μου σε σημείο να ματώνουν και να γεμίζουν πύον! Έψαξα, βρήκα και παρακολούθησα συναντήσεις του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος (La Leche League Greece) για να βεβαιωθώ πως τον τοποθετούσα σωστά και διαπίστωσα πως όλες οι συμβουλές του παιδιάτρου μας ήταν ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΙΣ! Ήθελα να θηλάσω τόσο πολύ όσο ήθελα και να γίνω μανούλα!Όμως ο φόβος και η ανασφάλεια που χαρακτηρίζουν της νέες μανούλες, ο πόνος από τις πληγωμένες θηλές και το χαμηλό βάρος του μωρού θα με είχαν λυγίσει αν ο παιδίατρος μας, ΓΙΔΑΡΗΣ ΔΗΜΟΣ, δεν επέμενε να συνεχίσω να θηλάζω! Απορώ λοιπόν πως γίνεται ο ίδιος άνθρωπος να έχει συμπεριφερθεί έτσι σε εσάς, σε συνδυασμό με το γεγονός πως όλα τα άλλα Posts λένε μόνο καλά λόγια για τον ίδιο παιδίατρο!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές