Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Καλώς ήρθατε !! > Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων (ΕΕΕΓ) www.parents.org.gr > Οδηγίες για ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-05-12, 19:23   #441
matilnta

matilnta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή παραθεση

καλησπερα.πως κανω απαντηση με παραθεση αλλα σε συγκεγκριμενες φρασεις κ οχι σε ολο το κειμενο?
Ο χρήστης matilnta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-12, 15:54   #442
ΕΦΟΥΛΑ1981

ΕΦΟΥΛΑ1981 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angel306 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακυρο
καλησπερα ανgel να σε ρωτησω κατι γιατι ειμαι αχγωμενη εχω 3 μερεσ καθιστερηση εχω μικρα πονακια σαν τησ περιοδου αλλα δεν ερχεται και νιωθω ετσι πολυκατεβασμενη τι να υποθεσω?
Ο χρήστης ΕΦΟΥΛΑ1981 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-12, 00:19   #443
egoeimai

Το avatar του χρήστη egoeimai

egoeimai ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πως κάνουμε edit σε ένα post μετά την παροδο του 24ωρου;
Ο χρήστης egoeimai δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-12, 09:05   #444
Jarett

Jarett ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο egoeimai Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κάνεις, μέσα σ'ενα 24ωρο μπορείς να αλλάξει κάτι που θέλεις.
Παλιά 04-05-12, 09:47   #445
Συντονιστής Org
Community Manager

Συντονιστής Org χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο egoeimai Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας
για αλλαγή δημοσιεύσεων σας μετά το πέρας του 24ώρου όπου σας δίνεται η δυνατότητα επεξεργασίας , παρακολουμε ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες :
Απο το email που είναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σας στο φόρουμ στείλτε στο administrator(at)parents.gr το μήνυμα που θέλετε να αλλάξετε και συμπεριλάβετε απαραιτήτως στον email σας τα εξής στοιχεία :

α) σύνδεσμος (url/link) κάθε συγκεκριμένης δημοσίευσης και ημερομηνία και ώρα δημοσίευσης (δείτε την εικόνα παρακάτω ).
Αυτός ο συνδεσμος τελειώνει απαραιτήτως σε p=
β) Το παλιό κείμενο, ολόκληρο
γ) Το νέο κείμενο, ολόκληρο, που θα αντικαταστήσει το παλιό και ακριβώς κάτω απο το κάθε νέο κείμενο τη φράση (μήνας / έτος)
" 8/2011 edit admin αλλαγή του κειμένου μετά απο παράκληση του μέλους " (χωρίς τα εισαγωγικά)
Αυτο ειναι απαραίτητο ακόμα και για τις παραθέσεις quote που βρίσκονται σε επόμενες δημοσιεύσεις.
παράδειγμα σωστής παράκλησης για διόρθωση δημοσιεύσεων:
---------
Παράδειγμα
http://www.parents.gr/forum/viewtopi...r=asc&start=30
Παλιό κείμενο:*
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 22, 2008 3:33 pm
αριθμός δημοσίευσης : #*
Θέμα δημοσίευσης: * (τίτλος του θέματος )
Εμένα μου το "κόλλησαν" ως nick ενός άλλου... nick που χρησιμοποιώ σε άλλους χώρους συζητήσεων**
Κι επειδή το πραγματικό μου όνομα έχει κάποια σχέση με το εν λόγω λουλούδι, είπα να το υιοθετήσω*
Νέο κείμενο:*
Το πραγματικό μου όνομα έχει κάποια σχέση με το εν λόγω λουλούδι και είπα να το υιοθετήσω*
8/2011 edit admin αλλαγή του κειμένου μετά απο παράκληση του μέλους
-------------
Σημείωση : αντικαταστήσεις παλαιών κειμένων με τελίτσες ή φατσουλες (emotikon) δεν πραγματοποιούνται καθώς εμπίπτουν στην παράβαση κανόνα περί κατάχρησης επεξεργασίας , (όταν δηλαδή κάποιος μέλος δημοσιεύσει μία απάντηση και στην συνέχεια την επεξεργάζεται και την αντικαθιστά με τελίτσες ή φαταούλες χάνοντας έτσι την οποιαδήποτε ενημερωτική αξία αλλά και την ροή μίας δημόσιας συζήτησης ) αλλά και του κανόνα περι δημοσιεύσεων τύπου chat (σύντομα μικρά μηνύματα χωρίς καμία ενημερωτική αξία που κανονικά θέση έχουν σε ένα chat room και όχι σε ένα φόρουμ)

Επίσης εξαιτίας του ότι οι εθελοντές μας έχουν περιορισμένο χρόνο στην διάθεσή τους στην περίπτωση που επιθυμείτε να γίνει κάποια αλλαγή
σε προηγούμενή σας δημοσίευση συγκέντρωστε όλες τις αλλαγές μαζί (απαραιτήτως) όπως στις οδηγίες που έχουμε πιο πάνω .(μην τις στέλνετε σε ξεχωριστά εμαιλ)
Πώς θα βρείτε τον συνδεσμο της συγκεκριμένης δημοσίευσης;

κάνοντας κλικ τον αριθμό της δημοσίευσης θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο στον browser σας
αυτό είναι το url της δημοσίευσης που χρειαζόμαστε
(παράδειγμα : http://www.parents.gr/forum/showpost...02&postcount=6 ) μαζί με όλες τις άλλες πληροφορίες
Ο χρήστης Συντονιστής Org δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-05-12, 22:39   #446
Eirinomama2
Μή ενεργός λογαριασμός

Eirinomama2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα μπορουσα να επικοινωνησω με καποιον υπευθυνο?
Διαγραφηκε ο λογοριασμος μου ( ο προηγυμενος) καθως και τα μηνυματα και τα θεματα μου και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.διαβασα ολους τους κανονες και δεν βρηκα πως τους παραβιασα.δεν ειμαι εταιρια,ουτε διαφημισα εταιρια.και αλλες κοπελες ειχαν βαλει αγγελιες και υπαρχουν ακομα.εδωσα καποιες συμβουλες σε κοπελες περι θεματων διατροφης και απο πανω διαγραφηκα οτι προβαλλω την δουλεια μου? αν το θεμα ηταν σε λαθος ενοτητα μπορουσα να προειδοποιηθω και να μεταφερθει οπως ακριβως εγινε και στο parents.cafe που ειχα βαλει σε λαθος ενοτητα χωρις να καταλαβω πως απαγορευεται.θα ηθελα να μου απαντησει καποιος παρακαλω.
ευχαριστω εκ των προτερων
Ο χρήστης Eirinomama2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-05-12, 22:50   #447
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Eirinomama2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μπορουσα να επικοινωνησω με καποιον υπευθυνο?
Διαγραφηκε ο λογοριασμος μου ( ο προηγυμενος) καθως και τα μηνυματα και τα θεματα μου και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.διαβασα ολους τους κανονες και δεν βρηκα πως τους παραβιασα.δεν ειμαι εταιρια,ουτε διαφημισα εταιρια.και αλλες κοπελες ειχαν βαλει αγγελιες και υπαρχουν ακομα.εδωσα καποιες συμβουλες σε κοπελες περι θεματων διατροφης και απο πανω διαγραφηκα οτι προβαλλω την δουλεια μου? αν το θεμα ηταν σε λαθος ενοτητα μπορουσα να προειδοποιηθω και να μεταφερθει οπως ακριβως εγινε και στο parents.cafe που ειχα βαλει σε λαθος ενοτητα χωρις να καταλαβω πως απαγορευεται.θα ηθελα να μου απαντησει καποιος παρακαλω.
ευχαριστω εκ των προτερων
γεια σας
εχετε ενημερωθεί ενδελεχώς με πμ ,για τις παραβάσεις στους όρους χρήσης της σελίδας μας τις οποίες εχετε πραγματοποιήσει
σχετικα με το σχόλιο :

Παράθεση:
Διαγραφηκε ο λογοριασμος μου ( ο προηγυμενος) καθως και τα μηνυματα και τα θεματα μου
Διαγραφές λογαριασμών δεν πραγματοποιούνται - Ο μόνος λόγος για την μή διαγραφή, ενεργών ή μή ενεργών, λογαριασμών μελών,
δεν είναι άλλος πέραν απο αυτόν που επιτάσσει η ευθύνη διαχείρισης μιας διαδικτυακής βάσης δεδομένων:
Για λόγους ασφαλείας (ταυτοποίησης κακόβουλων μελών), είναι απαραίτητη η ύπαρξη αρχείου, διευθύνσεων email και ip.
Όχι μόνο επιτρέπεται η μή διαγραφή, αλλά ενθαρρύνεται απο την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος η διατήρηση τέτοιου αρχείου.
Μπορείτε να επικοινωνήσετε απευθείας με την δίωξη για περισσότερες πληροφορίες :
http://www.astynomia.gr
αυτο που συμβαίνει στις διαδικτυακές κοινότητες είναι ο λεγόμενος αποκλεισμός χρήστης = ban , απο την εν λόγο κοινότητα !

επιπρόσθετα να σας ενημερωσουμε για τα ακόλουθα :

σχολιασμός διαχείρισης δημόσια :

εάν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ. Η δημοσίευση αντίθεσης με ενέργειες της διαχείριση δημιουργεί εντυπώσεις, και δεν δίνει ευκαιρία στην διαχείριση να απαντήσει σε όποια απορία.

διπλοεγγραφή :

Ταυτόχρονη χρήση δυο λογαριασμών
Απαγορεύεται η χρήση του φόρουμ απο δύο λογαριασμούς ταυτόχρονα. Η ταυτόχρονη χρήση επιβεβαιώνεται μέσω των τεχνικών εργαλείων της διαχείρισης.
Όταν διαπιστώνεται ταυτόχρονη χρήση, ο μεταγενέστερος λογαριασμός απενεργοποιείται, χωρίς άλλη ειδοποίηση»
http://www.parents.gr/forum/showpost...60&postcount=1

διαφήμιση :

Δεν επιτρέπεται η χρήση του φορουμ απο εκπροσώπους εταιρειών, κατόχους blog, ιστοσελίδων ή άλλων επαγγελματιών κ η ανάρτηση στοιχείων επικοινωνίας, σε post ή υπογραφές.
Επίσης όταν φυσικά πρόσωπα έχουν επαγγελματική σχέση με εταιρεία που σχετίζεται με υπηρεσίες για παιδιά/γονείς ή άλλο παρεμφερές αντικείμενο εργασιών, απο τις οποίες αποκομίζουν χρηματικό ώφελος,
δεν επιτρέπεται να συμμετέχουν σε συζητήσεις όπου το θέμα αφορά το αντικείμενο της επιχείρησής αυτής, προς αποφυγή κατάχρησης του φόρουμ απο επαγγελματίες/εταιρείες με σκοπό την προβολή.
A) Για δελτία τύπου, (ανακοίνωση δραστηριοτήτων σας οι οποίες δημοσιεύονται δωρεάν): διαβάστε ΕΔΩ περισσότερες λεπτομέρειες για τις προυποθέσεις που πρέπει να έχουν οι ανακοινώσεις που θα στείλετε http://www.parents.gr/news/a486!
B)Εάν είστε ειδικός σε κάποιο επάγγελμα σχετικό με την υγεία και ψυχική υγεία του παιδιού ή άλλο παρεμφερές επάγγελμα, μπορείτε να δείτε εδώ σχετικό άρθρο για το πώς μπορείτε να γίνεται εθελοντικός επιστημονικός συνεργάτης στο forum της ΕΕΕΓ
http://www.parents.gr/news/a362
Γ) Εάν είσαστε κάτοχος blog μπορείτε να δείτε τις πληροφορίες για δημοσίευση του blog σας σε αυτή την ενότητα του parentscafe.grhttp://parentscafe.gr/showthread.php?t=1636
Δ) Εταιρείες που ανήκουν σε γυναίκες κ έχουν ιδρυθεί πρόσφατα κ δεν έχουν ακόμα μεγάλο ετήσιο τζίρο μπορούν να προβληθούν δωρεάν μέσω Γυναικείας Επιχειρηματικότητας. Δείτε εδώ: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=862
Ε) Άλλη δυνατότητα προβολής των δραστηριοτήτων σας είναι η ανάρτηση banner ή advertorial επι πληρωμή. Επικοινωνήστε εάν θέλετε να κάνετε τέτοια ανάρτηση, με το parents(at)parents.gr

προς όλα τα μελη της κοινότητας θα θέλαμε να υπενθυμίσουμε :

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί http://www.parents.gr/news/a354
Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://www.parents.gr/forum/misc.php?do=showrules
Infractions : http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586

ευχαριστούμε για την κατανόηση
απο τη διαχείριση
Παλιά 19-05-12, 08:56   #448
derbybaby

Περιοχή: Ροδος
derbybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σωστα ρωταω εδω?μ στειλατε ειδοποιηση για τα τικερ.πως μπορω να τα βαλω διπλα διπλα ή να τα μικρυνω?δεν γνωριζω κ οσο το εψαξα δεν μπορεσα να το βρω κ δεν θα ηθελα να τα διαγραψω.ευχαριστω κ καλημερα!
Παλιά 19-05-12, 10:41   #449
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο derbybaby Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστα ρωταω εδω?μ στειλατε ειδοποιηση για τα τικερ.πως μπορω να τα βαλω διπλα διπλα ή να τα μικρυνω?δεν γνωριζω κ οσο το εψαξα δεν μπορεσα να το βρω κ δεν θα ηθελα να τα διαγραψω.ευχαριστω κ καλημερα!
Γεια σας
θα χρειαστεί να φτιάξετε εκ νεου τα τικερ σας και να επιλέξετε mini ticker, στην συνέχεια οταν θα τοποθετησετε στην υπογραφή σας τους κωδικούς θα πρεπει να τους προσθέσετε σε αυτήν την μορφή :
[ξβκξαγγιιοθςδου8 ΚΩΔΙΚΟΣ 1 ][ξθγιθφςετ ΚΩΔΙΚΟΣ 2 ] Δηλαδή μεταξύ των δύο κωδικών
δεν πρέπει να υπάρχει κανενα κενό , και έτσι τα μίνι τικερ σας θα τοποθετηθούν το ένα δίπλα στο άλλο

ευχαριστούμε
Παλιά 19-05-12, 15:26   #450
derbybaby

Περιοχή: Ροδος
derbybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οκ ευχαριστω πολυ!
Παλιά 12-06-12, 17:44   #451
eft

eft χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή δεν καταλαβαίνω

πήγα να γράψω στο θέμα για τη γονική άδεια διδύμων και μου λέει ότι δεν μπορεί να καταχωρηθεί γιατί είανι σύντομο και να προσθέσω 5 χαρακτήρες. συνεχίζω να γράφω και τίποτα. Τί γίνεται
Ο χρήστης eft δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-06-12, 09:12   #452
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

γεια σας
Το σύστημα δεν επιτρέπει τόσο σύντομες απαντήσεις (παραδειγμα : οκ , ναι , χμ, ... , κοκ ) Για αυτό σας έβγαλε και το εν λόγο μήνυμα .

Παράθεση:
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.
( Μετάφραση : Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι πολύ σύντομο. Παρακαλούμε να επιμηκύνει το μήνυμά σας με σε τουλάχιστον 5 χαρακτήρες ακόμα .)

Αν επιμηκύνετε το μήνυμα σας θα μπορέσει και να δημοσιευτεί . Τι εννοείτε :
Παράθεση:
συνεχίζω να γράφω και τίποτα
;
εφοσον επιμηκύνατε το μήνυμα σας πατήσατε κάνοντας κλικ, το κουμπί :
Υποβολή
ή
Καταχώρηση απαντήσης ;

Σας εμφανίστηκε κάποιο άλλο μήνυμα από το σύστημα και αν ναι, τι έλεγε το μήνυμα αυτό ;

ευχαριστούμε
Παλιά 17-06-12, 14:48   #453
eft

eft χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή συνέχισε το ίδιο

;

Συνέχισα να γράφω και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και το πρώτο μήνυμα δεν ήταν σύντομο ήταν δύο σειρές και χθες το βράδυ που πήγα να απαντήσω εδώ όχι μονολεκτικά δεν μπόρεσα. Νομίζω πάτησα καταχώρηση απάντησης με παράθεση
Παλιά 18-06-12, 07:38   #454
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eft Εμφάνιση μηνυμάτων
;

Συνέχισα να γράφω και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και το πρώτο μήνυμα δεν ήταν σύντομο ήταν δύο σειρές και χθες το βράδυ που πήγα να απαντήσω εδώ όχι μονολεκτικά δεν μπόρεσα. Νομίζω πάτησα καταχώρηση απάντησης με παράθεση
γεια σας
πιθανολογουμε ότι στην παράθεση που κάνατε γραψατε το μύνημα σας εντως του quote ..
δλδ
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο χ μελος
το μήνυμα του χ μέλους σε παράθεση
το διικό σας το μήνυμα επίσης μεσα στην ίδια την παράθεση
όταν γίνεται αυτο , το σύστημα δεν αναγνωρίζει καποιο μήνυμα και για αυτό πιθανών να μην σας επέτρεπε να καταχωρίσετε καποιο μήνυμα .

Όταν επιθυμείτε να απαντήσετε με παράθεση σε καποιο μέλος θα πρέπει το μήνυμα σας να είναι με την παρακάτω μορφή :

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο χ μελος
το μήνυμα του χ μέλους σε παράθεση
το δικό σας το μήνυμα μετα το δεύτερο [/QUOTE] όχι μέσα στην παράθεση

ελπίζουμε να σας βοηθήσαμε

Παλιά 19-06-12, 11:34   #455
Kendra*

Το avatar του χρήστη Kendra*

Περιοχή: Πειραιάς
Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Έχω δημιουργήσει μια υπογραφή για τα μηνύματά μου από ένα site,την αποθήκευσα στον υπολογιστή και ενώ την ανέβασα κανονικά εκεί που λέει signature picture,στα μηνύματά μου δεν εμφανίζεται...Τι κάνω λάθος;;;;
Ο χρήστης Kendra* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-06-12, 11:38   #456
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kendra* Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Έχω δημιουργήσει μια υπογραφή για τα μηνύματά μου από ένα site,την αποθήκευσα στον υπολογιστή και ενώ την ανέβασα κανονικά εκεί που λέει signature picture,στα μηνύματά μου δεν εμφανίζεται...Τι κάνω λάθος;;;;
γεια σας

παρακαλούμε δείτε εδώ :
http://www.parents.gr/forum/showpost...0&postcount=24

ευχαριστούμε
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-06-12, 11:40   #457
Kendra*

Το avatar του χρήστη Kendra*

Περιοχή: Πειραιάς
Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Συντονιστής Org Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας

παρακαλούμε δείτε εδώ :
http://www.parents.gr/forum/showpost...0&postcount=24

ευχαριστούμε
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση,θα το ψάξω!
Ο χρήστης Kendra* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-12, 16:10   #458
Βασω Δ

Περιοχή: Skiathos island
Βασω Δ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Τοποθετηση αγγελιας

Γεια σας,
με βοηθατε please?Πως μπορω να καταχωρησω μια αγγελια και να προσθεσω και φωτογραφιες?
Παλιά 20-06-12, 16:15   #459
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Βασω Δ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,
με βοηθατε please?Πως μπορω να καταχωρησω μια αγγελια και να προσθεσω και φωτογραφιες?
γεια σας
Η δημοσίευση μιας νέας αγγελίας είναι ακριβώς όπως και η δημοσίευση ενός νέου θέματος
Συνοπτικά :
- Συνδεθείτε με τον λογαριασμό χρήστη που έχετε δημιουργήσει
- Πηγαίνετε στην ενότητα της οποίας ανήκει η αγγελία βάση του περιεχομένου της
- πατήστε το κουμπί (πάνω αριστερά ) που λέει Νέο Θέμα
- Δώστε τίτλο στην Αγγελία σας και πληκτρολογήστε τις πληροφορίες- κείμενο
- τέλος πατήστε Υποβολή νέου θέματος
και η αγγελία σας θα δημοσιευτεί
Διαβάστε προσεκτικά επίσης Τους όρους χρήσης της ενότητα αγγελιών
καθώς και τις οδηγίες μεταφοράς ανενεργής αγγελίας στο αρχείο
Είναι σε μορφή υπομνήματος σε κάθε ενότητα Αγγελιών

ΣΗΜΕΊΩΣΗ : Η ενότητα Αγοραπωλησίες μεταφέρθηκε στο ParentsCafe.gr !
Η ενότητα αυτή είναι πλέον κλειστή για νέα θέματα/απαντήσεις.
Εάν θέλεις να έρθεις σε επαφή με κάποιο μέλος για αγγελία που εμφανίζεται σε αυτή την ενότητα, θα χρειαστεί να στείλεις προσωπικό μήνυμα (πμ). (Πώς: Πατάς πάνω στο όνομα χρήστη και επιλέγεις "αποστολή προσωπικού μηνύματος".)
Αν θέλεις να τοποθετήσεις νέα αγγελία μπορείς πλέον να την αναρτήσεις εδώ http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=168 , στην αντίστοιχη ενότητα - οι ενότητες έχουν ακριβώς τις ίδιες ονομασίες όπως αυτές που βρίσκονται εδώ στο φορουμ της ΕΕΕΓ .
Παλιά 20-06-12, 16:43   #460
Βασω Δ

Περιοχή: Skiathos island
Βασω Δ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή αγγελια

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση
Παλιά 20-06-12, 17:37   #461
eft

eft χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ευχαριστω

ευχαριστω θα το ξαναπροσέξω
Παλιά 05-07-12, 21:37   #462
ΚΑΝΑΡΙΝΙ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΚΑΝΑΡΙΝΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ

Καλησπέρα,πώς βάζετε τίς φωτογραφίες?
Ο χρήστης ΚΑΝΑΡΙΝΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-12, 16:10   #463
Nikkki

Περιοχή: Κρήτη!!!
Nikkki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΚΑΝΑΡΙΝΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,πώς βάζετε τίς φωτογραφίες?
Καλησπέρα. Πρέπει να γραφτείς σε ένα ιντερνετικό άλμπουμ φωτογραφιών, πχ εγώ χρησιμοποιώ αυτό: http://imageshack.us/
Πάνω δεξιά γράφει sign up, εκεί θα πατήσεις να γραφτείς (πρόσεξε να θυμάσαι τον κωδικό σου για να μπαίνεις!! )
Αφού γραφτείς, πατάς την καρτέλα εκεί που λέει Media upload, πατάς το κουμπί Browse κ σου ανοίγει παράθυρο που μπαίνει στα αρχεία του υπολογιστή σου.
Βρίσκεις τις φώτο που θες ν'ανεβάσεις, πατάς άνοιγμα κ ξεκινά να τις φορτώνει μόλις πατήσεις το Media upload.
Αφου ανεβούν οι φωτο κ στις δείξει, πατάς δίπλα απ'τη φώτο το μικρό κουμπάκι με το i κ σου βγάζει τις πληροφορίες της φωτο.
Κάνεις αντιγραφή το λινκ δίπλα απο'κει που γράφει Forums κ το κάνεις εδώ επικόλληση.
Ελπίζω να σε βοήθησα κ να τα καταφέρεις, ίσως κάπου εδώ στο φόρουμ αν ψάξεις να βρεις επιπλέον οδηγίες.
Ο χρήστης Nikkki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-12, 16:26   #464
depi71

Περιοχή: Νεα Μηχανιωνα/ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
depi71 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα εαν δεν τα καταφερεις μπορω να σε βοηθησω εγω να ανεβαζεις στο photobacket που ανεβαζω εγω αλλα και αυτο ειναι λιγακι πολυπλοκο και εγω πεδευτηκα να μαθω και δεν θα μαθαινα εαν δεν με βοηθουσε μελος μας εδω στην σελιδα.
Ο χρήστης depi71 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-12, 09:30   #465
ΚΑΝΑΡΙΝΙ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΚΑΝΑΡΙΝΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα,ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν υπάρχει
κανένας άλλος τρόπος?κάποιες κοπέλες βάζουν κατευθείαν φωτογραφίες.
Ο χρήστης ΚΑΝΑΡΙΝΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-12, 16:17   #466
ζώπυρον

Το avatar του χρήστη ζώπυρον

ζώπυρον χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

1) Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποίηση για νέα μηνύματα, μέσω μέιλ, σε κάποια θέματα - τα οποία έχω δηλώσει να παρακολουθώ - παρ' ότι μπαίνω κι ενημερώνομαι για την (τελευταία) κίνησή τους?

2) Προσπαθώ να επικοινωνήσω με μέλος που είναι αποκλεισμένο κι είναι αποκλεισμένα? και τα πμ του. Συμβαίνει όντως αυτό? Κι αν ναι, αυτό είναι μέρος μιας "ποινής", μια επέκταση της κόκκινης κάρτας? Για ποιό λόγο - για ποιά παράβαση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παλιά 09-07-12, 17:16   #467
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

γεια σας
σχετικά με αυτο :
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ζώπυρον Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

1) Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποίηση για νέα μηνύματα, μέσω μέιλ, σε κάποια θέματα - τα οποία έχω δηλώσει να παρακολουθώ - παρ' ότι μπαίνω κι ενημερώνομαι για την (τελευταία) κίνησή τους?
Είστε βέβαιη /βεβαιος οτι έχετε επιλέξει σωστά την επιλογή άμεση ειδοποίηση μέσο email για το συγκεκριμένο θέμα - thread ;
Αυτην την επιλογή την έχετε για όλα τα θέματα που παρακολουθείτε ή για μερικά;

Έχει συμβεί στο παρελθόν σε ώρες υψηλής επισκεψιμότητας της σελίδας να υπάρχει κάποια καθυστέρηση παράδοσης των email όχι όμως να μην στέλνονται ποτέ

Παρόλα αυτα θα ελέγξουμε το ζήτημα με τους τεχνικούς της σελίδας μας καθώς τα email αυτα στέλνονται αυτόματα απο το σύστημα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ζώπυρον Εμφάνιση μηνυμάτων
2) Προσπαθώ να επικοινωνήσω με μέλος που είναι αποκλεισμένο κι είναι αποκλεισμένα? και τα πμ του. Συμβαίνει όντως αυτό? Κι αν ναι, αυτό είναι μέρος μιας "ποινής", μια επέκταση της κόκκινης κάρτας? Για ποιό λόγο - για ποιά παράβαση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Όταν ένα μέλος εχει επαναλάβει πάνω απο 4 φορές την ίδια η παρόμοια παράβαση και έχει ειδοποιηθεί για αυτο απο μέλος της συντονιστικής ομάδας πάνω απο 4 φορές λαμβάνει αποκλεισμό ενός μήνα χωρίς πμ

όπως αναφέρετε κι εδώ :
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586
Τα βήματα που ακολουθούνται, συνοπτικά

1.ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα (2x)
2.ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα -3ήμερος (ή και 7ήμερος ανάλογα με βαρύτητα συμβάντος) αποκλεισμός
3.1μήνας αποκλεισμός
4. αν χρειαστεί εκ νέου παρέμβαση θα δίνεται πάλι 1 μήνας αποκλεισμός

Πληροφορίες για τους λόγους που καποιο μέλος έχει αποκλειστεί απο τις δημόσιες συζητήσεις δεν παραδίδονται σε τρίτους

ευχαριστούμε
απο τη διαχείριση
Παλιά 09-07-12, 23:32   #468
ζώπυρον

Το avatar του χρήστη ζώπυρον

ζώπυρον χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Συντονιστής Org Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας
σχετικά με αυτο :

Είστε βέβαιη /βεβαιος οτι έχετε επιλέξει σωστά την επιλογή άμεση ειδοποίηση μέσο email για το συγκεκριμένο θέμα - thread ;
Αυτην την επιλογή την έχετε για όλα τα θέματα που παρακολουθείτε ή για μερικά;
Είναι πολλά τα θέματα που παρακολουθώ κι είναι δύσκολο να θυμηθώ για κάθε ένα χωριστά αλλά πάντα - νομίζω πως - επιλέγω την άμεση ειδοποίηση. Θα ξαναρίξω μια ματιά σ' αυτά που παρουσιάζουν πρόβλημα.

Όταν ένα μέλος εχει επαναλάβει πάνω απο 4 φορές την ίδια η παρόμοια παράβαση και έχει ειδοποιηθεί για αυτο απο μέλος της συντονιστικής ομάδας πάνω απο 4 φορές λαμβάνει αποκλεισμό ενός μήνα χωρίς πμ

όπως αναφέρετε κι εδώ :
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55586
Τα βήματα που ακολουθούνται, συνοπτικά

1.ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα (2x)
2.ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα -3ήμερος (ή και 7ήμερος ανάλογα με βαρύτητα συμβάντος) αποκλεισμός
3.1μήνας αποκλεισμός
4. αν χρειαστεί εκ νέου παρέμβαση θα δίνεται πάλι 1 μήνας αποκλεισμός

ευχαριστούμε
απο τη διαχείριση
Ευχαριστώ για την απάντησή σας.
Παλιά 11-07-12, 14:23   #469
kalliopialex

Το avatar του χρήστη kalliopialex

Περιοχή: Χανιά
kalliopialex ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας θέλω να ρωτήσω γτ δεν μπορώ να στείλω και να λάβω προσωπικο μήνυμα εφόσον οι ρυθμίσεις μου είναι εντάξει?
Ο χρήστης kalliopialex δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-12, 22:17   #470
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kalliopialex Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας θέλω να ρωτήσω γτ δεν μπορώ να στείλω και να λάβω προσωπικο μήνυμα εφόσον οι ρυθμίσεις μου είναι εντάξει?
Γεια σας
παρακαλούμε ελέγξτε τα παρακάτω :

από
- Πίνακας Ελέγχου
- Επεξεργασία Επιλογών (αριστερό μενού )
- Μηνύματα & Ειδοποιήσεις

βεβαιωθείτε ότι έχετε μαρκάρει (κάνοντας κλικ ) το κουτάκι που λέει :
Ενεργοποίηση προσωπικών μηνυμάτων

Παράθεση:
Αν δεν θέλετε να στέλνετε ή να λαμβάνετε προσωπικά μηνύματα, μπορείτε να απενεργοποιήσετε το σύστημα προσωπικών μηνυμάτων.
βεβαιωθείτε ότι έχετε μαρκάρει (κάνοντας κλικ ) το κουτάκι που λέει :
Ενεργοποίηση προσωπικών μηνυμάτων
Επίσης βεβαιωθείτε ότι η από κάτω επιλογή :
(αποδοχή μηνυμάτων μόνο από τις επαφές μου και τους moderators)
δεν είναι μαρκαρισμένη (ν) :

Παράθεση:
You may limit the receipt of private messages to just moderators and your contacts. Other members who attempt to send messages to you will be told that you have disabled private messaging.
Receive Private Messages only from Contacts and Moderators
(αποδοχή μηνυμάτων μόνο από τις επαφές μου και του moderators)

υπενθυμίζουμε οτι :
Αν καποιο μέλος έχει ενεργοποιήσει την δυνατότητα αποδοχής προσωπικών μηνυμάτων μόνο απο επαφές και moderators ή και σας έχει προσθέσει στην λίστα "αγνόησε αυτόν τον χρήστη" ( πληροφορίες δείτε εδω : http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=90298 )τοτε δεν θα έχετε την δυνατότητα να στείλετε και (κατα συνέπεια να αποδεχθεί ) το προσωπικό μήνυμα σας ο αποδέκτης

ευχαριστούμε
απο τη διαχείριση
Παλιά 20-08-12, 16:47   #471
stela 35

stela 35 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΊΜΑΙ ΝΈΑ ΣΤΟ FORUM . ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΊΤΕ ΠΟΥ ΚΑΝΌ ΤΑ ΣΧΌΛΙΑ ?
Ο χρήστης stela 35 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-08-12, 13:35   #472
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΑΛΛΑΓΗ EMAIL

Εχω αλλαξει εδω και χρονια το email μου γιατι δεν θυμομουν το κωδικο προσβασης. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να κανω εγγραφη στο parents cafe γιατι μου στελνουν κωδικο επιβεβαιωσης στο email που δεν εχω πια. Τι να κανω????????????

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-12, 01:24   #473
sissie

Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
sissie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βάλω στην υπογραφή μου 3 mini tickers (ένα για κάθε μου παιδί) αλλά μου βγαίνει μήνυμα ότι είναι πολύ μεγάλη η υπογραφή. Ακολούθησα τις σχετικές οδηγίες αλλά πάλι δεν το δέχεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω; Ευχαριστώ πολύ
Παλιά 25-08-12, 21:01   #474
Μαρία Π.

Περιοχή: Άνω Πατήσια
Μαρία Π. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας! θέλω να αλλάξω τον τίτλο του θέματος που έχω βάλει είτε να σβήσω τελείως αυτό το θέμα και να φτιάξω καινούργιο αλλά δεν βρίσκω πως γίνεται κανένα από τα δύο..
Ο χρήστης Μαρία Π. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-08-12, 12:57   #475
nataalex

nataalex ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Οι κωδικοί για το parents cafe είναι ίδιοι ή πρέπει να φτιάξω άλλο λογαριασμό εκεί???
Ο χρήστης nataalex δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-08-12, 14:31   #476
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

γεια σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sissie Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Προσπαθώ να βάλω στην υπογραφή μου 3 mini tickers (ένα για κάθε μου παιδί) αλλά μου βγαίνει μήνυμα ότι είναι πολύ μεγάλη η υπογραφή. Ακολούθησα τις σχετικές οδηγίες αλλά πάλι δεν το δέχεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω; Ευχαριστώ πολύ
Στο φόρουμ της ΕΕΕΓ (http://www.parents.gr/forum/) υπάρχει η δυνατότητα προσθήκη μέχρι δυο tiker στις υπογραφές των μελών
.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Π. Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας! θέλω να αλλάξω τον τίτλο του θέματος που έχω βάλει είτε να σβήσω τελείως αυτό το θέμα και να φτιάξω καινούργιο αλλά δεν βρίσκω πως γίνεται κανένα από τα δύο..
παρακαλούμε ακολουθήστε μία απο τις παρακάτω επιλογές :

Α μέσο αναφοράς ( δείτε εδώ πως λειτουργεί http://www.parents.gr/news/a354 ) όπου στο μήνυμα σας προς την διαχείριση θα συντάξετε το αίτημα σας προς την διαχείριση

Β Απο το email που είναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σας, στείλτε email στο administrator(at)parents.gr ( όπου (at) αντικαταστήστε με το σύμβολο @ ) με το αίτημα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nataalex Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι κωδικοί για το parents cafe είναι ίδιοι ή πρέπει να φτιάξω άλλο λογαριασμό εκεί???
Το ερώτημα σας απαντάτε εδώ :
cafe-οδηγίες εγγραφής http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

ευχαριστούμε
Παλιά 28-09-12, 18:00   #477
merilin

merilin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

signomi alla pos mboro na vlepo na minimata pou mborei na m stelnete eseis;
Ο χρήστης merilin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-10-12, 14:11   #478
ΕΛΕΝΗ.Γ

Περιοχή: ---
ΕΛΕΝΗ.Γ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα,θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρακολουθω συγκεκρημενα θεματα στα οποι εχω γραψει και εγω;;;;

Ο χρήστης ΕΛΕΝΗ.Γ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-12, 11:05   #479
Συντονιστής Org
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΕΝΗ.Γ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα,θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρακολουθω συγκεκρημενα θεματα στα οποι εχω γραψει και εγω;;;;
γεια σας
το ερώτημα σας έχει απαντηθεί εδώ :
διακοπή παρακολούθησης – συνδρομής ενός θέματος
http://www.parents.gr/forum/showpost...3&postcount=43

ευχαριστούμε
Παλιά 06-10-12, 09:24   #480
ΕΛΕΝΗ.Γ

Περιοχή: ---
ΕΛΕΝΗ.Γ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα...πειτε μου σας παρακαλω...που βρησκεται η επιλογη ""βοηθηματα"";;;;