Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Άλλεργειολόγος συμβεβλημένος με το ΙΚΑ


dionisis

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Η μικρη μας (10 μηνών) έχει βγάλει κάτι κόκινα σπυράκια από την μέση και κάτω σε διάφορα σημεία και πιο πολύ στα πόδια. Τα σπυράκια βγαίνουν εδώ και 1,5 μήνα και σε 2-3 μέρες από την εμφάνιση τους σβήνουν και φεύγουν. Στο νησί που μένουμε στο ιατρικό κέντρο την είδαν δύο διαφορετικοί γιατροί. Ο πρώτος είπε για χρόνια κνίδωση να αποφεύγουμε μπανάνες πορτοκάλια κλπ, τα ρουχα να είναι 100% βαμβακερα και μας έδωσε κάποιο σαμπουάν αφρόλουτρο να χρησιμοποιούμε. Ο δεύτερος μας είπε ότι είναι είδος αλλεργείας, είναι πολύ δύσκολο να εντοπιστεί σε τι είναι αλλεργική και να αποφεύγουμε για λίγο το ψάρι και αυγό. Αποτέλεσμα μηδέν....

 

Από γνωστό μάθαμε ότι υπάρχει ένα αιμοδιαγνωστικό κέντρο στην Αθήνα το οποίο είναι συμβεβλημένο με τα περισσότερα ταμεία και ανάλογα το ταμείο πληρώνεις μία συμμετοχή ή και τίποτα.. Το καλό όμως με αυτούς είναι ότι έρχονται στο σπίτι...

 

Παραθέτω και το link για όσους δεν το γνωρίζουν..

http://www.euroanalisis.gr/

 

Στο προκείμενο..

Γνωρίζετε καλά μου παιδιά κάποιον αλλεργειολόγο στην περιοχή Ιλίου-Περιστερίου που να είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ ώστε να μας γράψει την απαραίτητη εξέταση και να καλέσουμε το αιμοδιαγνωστικό κέντρο..; Απαιτείται να γραφτεί η εξέταση για να τους καλέσουμε... Και οποιαδήποτε πληροφορία-συμβουλή για το πως αλλοιώς θα μπορούσαμε να κινηθούμε είναι καλοδεχούμενη..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι για τις αλλεργίες κάνουν κάποια ρας τεστς (κάπως έτσι τα λένε) και τα πιο αξιόπιστα αποτελέσματα είναι αυτά που γίνονται στο Παίδων. Καλό θα είναι να σου τα γράψει ο γιατρός σας και να φέρετε το παιδί να του πάρουν αίμα στο παίδων, νομίζω όχι στο Αγ. Σοφία, στο άλλο. Τα αποτελέσματα κάνουν καμιά εβδομάδα να βγουν. Δε θυμάμαι όμως αν πρέπει να κλείσεις ραντεβού για την αιμοληψία. Γιατί δεν προσπαθείς να κλείσεις ραντεβού με αλλεργιολόγο του παίδων;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...