Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΠΟΛΥΠΕΡΠΑΤΑΕΙ!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.... ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ... Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΛΟΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΟΝΗΤΗΣ.... ΕΧΕΙΡΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ 9 ΒΗΜΑΤΑ ΜΟΝΗ.. ΜΕΤΑ ΠΕΦΤΕΙ!!!! ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ 3 ΜΕ 5 ΒΗΜΑΤΑ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ... ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΜΑ..... Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ... ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΜΑ!!! ΤΙ ΛΕΤΕ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΟΟΥΜΕ ΠΟΛΥ|!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω λεω οτι εισαι τυχερη ακομη και θα καταλαβεις την διαφορα οταν αρχισει το περπατημα(πολυ τρεξιμο)η ηλικια της κορουλας σου δεν ειναι ανυσηχητικη ειναι μεσα σε φυσιολογικα πλαισια.και απο την στιγμη που αρχισε να ριχνει βηματακια σε κανα μηνα θα περπατηση κανονικα.μπορει κατι να την τρομαξε στα πρωτα βηματα της και να το πηγαινει εκ του ασφαλους τωρα δεν πειραζει.αυτο που πρεπει να μας ανυσηχη ειναι το να μην μπουσουλανε τα παιδια ειναι πολυ σημαντικο το μπουσουλημα,βοηθαει να γινονται πολλες συνδεσεις στον εγκεφαλο που δεν θα γινονταν χωρις αυτο.μια ξαδερφη μου που ειναι καθηγητρια σε παιδακια με ειδικες αναγκες εβαζε θυμαμε την κορη της στο γυμνασιο να μπουσουλαει γτ ελεγε οτι ξεμπλοκερνει τον εγκεφαλο καλο ε?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΓΙΑ ΤΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΩΝ... ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ

μην στεναχωριεσε και θα περπατησει και θα χορεψει(ειναι πολυ ζουζουνια σε μικρη ηλικια οταν αρχισουν τα τραλαλα)γερη να ειναι να την χαιρεστε:D

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΓΙΑ ΤΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΩΝ... ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ

 

μια μερα θα την δεις να τρεχει προς τα εσενα κ δεν θα το πιστευεις!

μην ανυσηχεις ειναι φυσιολογικο.μεχρι 18 μηνων η ισσοροπια της δεν θα ναι καλη!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχεις καθόλου Rachel! Μπορεί τα δικά μου παιδιά να περπάτησαν νωρίς, αλλά ο αδερφός μου περπάτησε στους 18 μήνες! Το κάθε παιδί έχει τους χρόνους του. Αφού σηκώθηκε και έκανε βηματάκια, είναι θέμα χρόνου το πότε θα τρέξει κιόλας!!;):D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα. Έχω κι εγώ μια κορούλα 11 1/2 μηνών. Πριν 2 εβδομάδες περίπου άρχισε να κάνει τα πρώτα της βηματάκια. Έφτασε να κάνει μέχρι 7 μόνη της μέχρι το περασμένο σαββατοκύριακο που ο μπαμπας της την έβαλε στη στράτα. Από τότε σταμάτησε. Το πολύ να κάνει 2, 3 και μετά πέφτει. Σαν να χάλασε η ισορροπία της. Πίστεψα ότι έφταιξε η στράτα και δεν την ξαναέβαλα. Τίποτα όμως ακόμα. Και η δική μου κάνει το ίδιο. Μόλις πέσει αρχίζει το μπουσούλημα. Τι να κάνω; Τι φταίει; Ανησυχώ πολύ. Πώς μπορώ να την βοηθήσω να περπατήσεις; Μήπως διαβάζει το φόβο μου πην πέσει και χτυπήσει άσχημα και επηρεάζεται κι αυτή; Συγγνώμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

IVI37, και σε σένα θα πω τα ίδια περίπου. Μην ανησυχείς καθόλου. Η ανηψιά μου έκανε αυτό που λες. Δηλαδή, περπάτησε μερικά βηματάκια και μετά για κάποιο δικό της προσωπικό λόγο :lol::lol::lol: σταμάτησε εντελώς. Απο τη στιγμή που έκανε τα πρώτα της βήματα, έκανε ένα διάλειμμα ενός μήνα και μετά, σε ηλικία 13 μηνών ξαναπερπάτησε. Απο εκεί και πέρα και ως σήμερα τρέχει σαν αλογάκι!!!:lol::lol::lol::-P:-P:-P

Μην ανησυχείς καθόλου και μην επηρεάζεσαι απο τρίτους που ρωτάνε αν περπάτησε και γιατί αργεί. (αν και 11,5 μηνών δεν θεωρείται ότι έχει αργήσει καν). Θα περπατήσει όταν είναι έτοιμη και μετά θα την κυνηγάτε!!!:-D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

η στρατα παντος κοριτσια δεν ειναι οτι το καλυτερο να ξερετε εκτος απο το οτι το παιδι επαναπαυετε γτ στηριζετε με βοηθεια ειναι και λιγο επιφοβη για ατυχηματα μια φιλη μου προλαβε την κορη της στο κεφαλοσκαλο και εγω ειχα πτωση του γιου μου με αποτελεσμανα κοψει τον χαλινο του χειλους του στην αυλη παρακαλω εσκυψε να παρει ενα αυτοκινητακι και εφυγε μαζι με την περπατουρα να εχετε τον νου σας οταν τα βαζετε πανω σε αυτην

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...