Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Σπίτι μου Σπιτάκι μου!

Notices

Σπίτι μου Σπιτάκι μου! Πρακτικές ιδέες και χρήσιμες συμβουλές για το σπίτι, αρχειοθέτηση & οργάνωση σπιτιού, επισκευές, ηλεκτρικά, καθαριότητα σπιτιού κλπ.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 13-12-09, 16:13   #41
to adraki mou!

Το avatar του χρήστη to adraki mou!

Περιοχή: Η αγκαλιτσα του Αριστοτελη μου!!!
to adraki mou! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγω παντως αγορασα ολες τις κουρτινες του σπιτιου μου απο τη λαικη και μου τις εραψαν κι ολας και στην κουζινα και στο παιδικο που εκανα ρομαν μου βαλανε και τον μηχανισμο και εγω μονο τις κρεμασα !
Τις ειχα παρει απο την λαικη που γινετε καθε πεμπτη στην Γλυφαδα
Οσοι ερχονται σπιτι λενε τι ωραιες κουρτινες!!!
Εχουν πολυ ωραια σχεδια και χρωμματα!!!!

Α! εχεις και επιλογες πως θες να στις ραψουν με σχεδιο ή χωρις οι επιλογες ειναι παρα πολλες!!!!
Παλιά 13-12-09, 17:05   #42
stellas

stellas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kalamaraki Εμφάνιση μηνυμάτων
Του δίνω ύψος, φάρδος μπαλκονόπορτας και μετά κάνουμε κάθε φορά διαμάχη ποσο μπόλικη θα την κάνουμε 1/2,5 ή 1/3 κτλπ.....
σε ποια L.A. πηγες ?
απο καποιον συγκεκριμενο? εχουν κ μαγαζια ολοι αυτοι στους παγκους.

Ο χρήστης stellas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-09, 20:51   #43
despina.

Το avatar του χρήστη despina.

Περιοχή: κορυδαλλος
despina. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο antigoni84 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο κεντρο Νικίου 22 δευτερος όροφος
ευχαριστω πολυ!
Ο χρήστης despina. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-09, 16:02   #44
ROARY

Το avatar του χρήστη ROARY

Περιοχή: Αθήνα
ROARY ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στη δικιά μας λαϊκή δεν ράβουν ρόμαν. Κορίτσια εσείς που ράψατε στη λαϊκή σας έδωσαν την κουρτίνα με ανοιχτή την τρέσα και τη σφίξατε εσείς; Γιατί κολλάω πάντα σ' αυτό;
Παλιά 23-12-09, 16:13   #45
stavroulitsa

Το avatar του χρήστη stavroulitsa

Περιοχή: Νίκαια
stavroulitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

L.A. Κορυδαλλού το Σάββατο κοντά στην Π. Ράλλη. Όλα τα λεφτά. Ότι σχέδια θέλεις και σου τα ράβουν και όλας. Εγώ πήγα πριν 2 εβδομάδες και πήρα με 15ευρώ διπλή (οργαντίνα με ένα άλλο ύφασμα πιο αδιάφανο) ραμένη, μπορντώ με ρίγες 3 μέτρα φάρδος. Πήγα στο σπίτι, την έβαλα σαν δεύτερη με ένα πιάσιμο κόμπο στο πλάι γιατί ήταν μακριά και έτοιμη η νέα κρεβατοκάμαρα.
Δεν παίζει αλλιώς κορίτσια.
"Είναι πολλά τα λεφτά Αρη"

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!
Ο χρήστης stavroulitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-09, 16:25   #46
stavroulitsa

Το avatar του χρήστη stavroulitsa

Περιοχή: Νίκαια
stavroulitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

L.A. Κορυδαλλού το Σάββατο κοντά στην Π. Ράλλη. Όλα τα λεφτά. Ότι σχέδια θέλεις και σου τα ράβουν και όλας. Εγώ πήγα πριν 2 εβδομάδες και πήρα με 15ευρώ διπλή (οργαντίνα με ένα άλλο ύφασμα πιο αδιάφανο) ραμένη, μπορντώ με ρίγες 3 μέτρα φάρδος. Πήγα στο σπίτι, την έβαλα σαν δεύτερη με ένα πιάσιμο κόμπο στο πλάι γιατί ήταν μακριά και έτοιμη η νέα κρεβατοκάμαρα.
Δεν παίζει αλλιώς κορίτσια.
"Είναι πολλά τα λεφτά Αρη"

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!
Ο χρήστης stavroulitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-09, 16:46   #47
Ανθήβη

Ανθήβη χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια,

Δεν λέω, καλές οι λαικές, και είμαι απο τις τυχερές που η μαμά τους έχει μηχανή και τις γαζώνει, αλλά την τελευταία φορά αγόρασα κουρτίνες απο το jumbo έτοιμες ραμμένες, 10ευρώ η χονδρή εμπριμέ σε μπέζ βάση με πορτοκαλί και καφέ σχέδια (λουλούδια) και 3ευρώ η λέπτή πορτοκαλί για απο μέσα. Τρελάθηκα...... Αλλαξε και η διάθεσή μου, ανανέωσα και τις κουρτίνες μονο με 15ευρώ... για να μην πώ και για τις πιάστρες της κουρτίνας που τις πήρα 2ευρώ ενώ στο Praktiker τις βρήκα 10ευρώ... Σκέτη κοροιδία....
Ο χρήστης Ανθήβη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-01-10, 16:40   #48
sunset

sunset ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kοριτσια με πεισατε! Θα ανανεωσω την κρεβατοκαμαρα! Εχετε να προτεινετε καποιο συνδιασμο χρωματος κουρτινας-τοιχου,που θα ανανεωσει τη διαθεση μας? Αντε γιατι εχουμε πεσει πολυ τωρα τελευταια!
Ο χρήστης sunset δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-01-10, 14:47   #49
maridoula80

maridoula80 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

λοιπον κοριτσια σας μιλαει μια φανατικη γνωστου πολυκαταστηματος με κουρτινες που εχει δωσει πολλα λεφτα για τις κουρτινες του σπιτιου της.και δεν τις περισσευουν κιολας.λοπον την προηγουμενη εβδομαδα και μετα απο εμπειριες σας διαβαζοντας εδω για φθηνες κουρτινες πηγα στη λαικη της περιοχης μου και κοιταζοντας καποια υφασματα που ειχαν βρηκα καποιες κουρτινες φοβερες μου αρεσαν τοσο πολυ που τις πηρα αμεσως σκεφτομενη οτι θα ανανεωσω το σαλονι μου με ενα σχεδιο που μου αρεσε εδω και καιρο αλλα δεν διεθετα τα χρηματα.να πω την αληθεια πριν διαβασω τις αποψεις σας εδω μεσα ουτε θα τολμουσα να παρω κουρτινες απο αλλου.να φανταστητε πως μεχρι και ο αντρας μου με το που τις ειδε δεν το πιστευε οτι τις πηρα απο κει τελικα πολλα χρηματα πανε χαμενα αν δεν το ψαξεις.
Ο χρήστης maridoula80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-01-10, 14:53   #50
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η λαική γενικότερα αν ψάξεις έχει πολύ καλά πράγματα...αλλά θελει ψάξιμο και χρονο!
Πηρα κουρτινα ετοιμη ραμμένη για την κουζινα μου ήθελα να αλλάξω λιγο,με 10 ευρώ....
Εγώ πηρα προχθές σετ χαλάκια shaggy για την κρεββατοκάμαρα με 60ευρώ και τα τρια!
Και ειναι πααααααααρα πολυ ομορφα και δεν φαινονται λαικης, βεβαια τα ειχα τρεις μερες έξω στο μπαλκόνι, τα πέρασα και νερόξυδο γιατι μύριζαν βιοτεχνια!
αλλα ειναι σουπερ! Κ μενα ο συζηγος δεν το πιστευει οποτε φερνω πράγματα απο τη λαικη οτι ειναι απο εκει!
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-01-10, 15:12   #51
maridoula80

Προεπιλογή

και εμενα οχι μονο δεν με πιστευει αλλα μου ειπε και οταν του ειπα για τις κουρτινες και επειδη ηξερε το κολλημα μου <<εσυ πως και τις πηρες απο τι λαικη>>?ευτηχως που μου ανοιξατε τα ματια παντως.
Παλιά 20-01-10, 11:55   #52
manoulina

Το avatar του χρήστη manoulina

manoulina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ πήγα στη λαϊκή αλλά μου βγαίνανε ακριβά με τα ραφτικά.
Ετσι κατέληξα στο carrefour και πήρα κουρτίνες για όλο το σπίτι, 8 κομμάτια δηλαδή έτοιμες ραμμένες 170 ?. Κινέζικες ήταν αλλά δεν με απασχολεί καθόλου.

Δεν είναι δικό μου, η γλυκιά συμφορουμίτισα Χαριστούλα το σκέφτηκε.
Ο χρήστης manoulina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-10, 11:56   #53
manoulina

Το avatar του χρήστη manoulina

manoulina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ααα και έχουν και τα Jumbo πλέον κουρτίνες έτοιμες με 10 ? η μία.

Δεν είναι δικό μου, η γλυκιά συμφορουμίτισα Χαριστούλα το σκέφτηκε.
Ο χρήστης manoulina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-10, 12:17   #54
kalamaraki

Προεπιλογή

Εδω σε εμας πάντως στην τιμή μεσα ειναι τα ραφτικά τους, δηλαδη κανει 12ευρώ το μετρο χωρις εξτρα
Παλιά 20-01-10, 12:27   #55
Δ+Β

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Δ+Β χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα! Βρήκα στα κινέζικα έτοιμες κουρτίνες σε πολύ ωραία σχέδια με ταυτά τσαλακωτό εσωτερικά και λεπτό διάφανο ύφασμα εξωτερικά με διάφορα βελουτέ σχέδια , 3 μέτρα, 18 ευρώ η μία. Τις ίδιες βρήκα στη λαική 20 ευρώ και τελικα τις πήρα απο το παζάρι του Πειραιά 12 ευρώ! Ακριβώς το ίδιο σχέδιο!
Ο χρήστης Δ+Β δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-10, 12:28   #56
kalamaraki

Προεπιλογή

εγώ ακριβως αυτο που περιγράφεις το έβαλα σαν δευτερο φυλλο στη κρεββατοκάμαρα και το πηρα 15ευρω!
Παλιά 20-01-10, 14:42   #57
maridoula80

Προεπιλογή

και εγω οπως ειπα και ποιο πανω πηρα κουρτινα μια λεπτη για εσωτερικη και μια χοντρη για εξωτερικη 12 μετρα συνολο 50 ευρω και κανεις δεν πιστευει την τιμη ακομα και σε γνωστη μου μοδιστρα που τις πηγα να τις δει μου ειπε οτι δεν το πιστευε.
Παλιά 20-01-10, 14:45   #58
kalamaraki

Προεπιλογή

Ναι βρε κορίτσια δεν αξίζει παραπανω πχ χτες η μικρη κυκλοφορουσε με ενα κλαμερ μου...ε τρυπησε το πρωτο φυλλο το διαφανές στην κουρτινα μου στη κρεββατοκάμαρα...δεν με πτόησε καθολου..επειδη 15ευρώ θα ξαναδώσω ανετα , αν και δεν την αλλαζω γιατι δεν φαινεται! Αλλα αν την ειχα χρυσοπληρώσει...θα τραβουσα τα μαλλιά μου!
Παλιά 20-01-10, 19:17   #59
maridoula80

Προεπιλογή

να ρωτησω και εγω κατι κοριτσακια?πηρα καποιες κουρτινες διπλες οπως ειπα και ποιο πανω που το εξωτερικο φυλλο η ραφη του ειναι η απλη κλασικη ραφη τι θα μπορουσα να κανω για να την ομορφινω λιγο παραπανω?υπαρχουν καποια ειδικα διακοσμητικα η κανω λαθος?
Παλιά 22-01-10, 14:36   #60
maridoula80

Προεπιλογή

και τωρα που το βρηκα ξερει μηπως καμμοια τι ειναι τα αμπρας κουρτινας?αν το λεω σωστα .
Παλιά 30-01-10, 03:12   #61
sunset

sunset ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Υπαρχουν πολυ ομορφες πιαστρες για τις κουρτινες,απο απλες ξυλινες εως στρας.Επισης τυπου κρυσταλακια να κρεμασεις καθως και διαφορα μαγνητακια για το πλαι. Ποικιλια εχουν οι λαικες και το Jumbo.
Ο χρήστης sunset δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-10, 14:55   #62
BEAUTIFULL

Το avatar του χρήστη BEAUTIFULL

BEAUTIFULL ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω ψωνιζω ολες μου τις κουρτινες απο Αθηνα κεντρο στα μαγαζια που ειναι στην αγιου μαρκου διπλα απο την καπνικαρεα , μαζεμενα ολα διπλα διπλα μεχρι 15 ευρω το μετρο και εχουν και ρεταλια με 3-4 ευρω το μετρο και παιρνω και ριχταρια και τα φτιαχνει η μαμα μου (ας ειναι καλα!!) και απο αυτο στην νικιου με το 1 ευρω οντως ισχυει δεν εχω παει εγω μου παιρνει πολυ συχνα η πεθερα μου καλυμματα με το μετρο για ριχταρια και ειναι μια χαρα ισχυουν οι τιμες ψαξτε το λιγο ειναι ολα κοντα το ενα με το αλλο..αξιζει τον κοπο
Ο χρήστης BEAUTIFULL δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-07-10, 18:12   #63
Μηλίτσα

Το avatar του χρήστη Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

καλησπερα κοριτσια,ανανεωνω το σπιτι και θα αλλαξω κουρτινες κ καλλυματα,τα οποια θα ραψω εγω. Ξεσηκωθηκα να παω να δω το μαγαζι στη Νικιου. Ξερω να ξεχωριζω την ποιοτητα στο υφασμα. Αχ,ανυπομονω! Αντιγονη ευχαριστω. Σε κουρτινες αμα θελετε να κανετε σχεδιο απλο πχ σφηγκοφωλια η κανονακι η πιετες,υπαρχουν ετοιμες τρεσες στο εμποριο,σε ειδη ραπτικης ψαγμενα. Μιλαμε απιθανο το αποτελεσμα! Θα κανω ετσι τις εξωτερικες του σαλονιου. Αμα θελετε βρηκα μια σελιδα που δειχνει τετοιες τρεσες. Α,θα βαλω στη κουρτινα των κοριτσιων μαγνητακια με πεταλουδες η λουλουδακια.
Το να φτιαξετε καλλυματα για τις καρεκλες της τραπεζαριας ειναι πιο ευκολο απ οτι φανταζεστε. Αμα θελετε να σας δωσω οδηγιες για απλο σχεδιο με φιογκο στην πλατη. Καντε και ασορτι τραπεζομαντηλο. Και οσοι ερχονται θα τα θαυμαζουν.
Παλιά 17-07-10, 18:18   #64
ravT

ravT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μηλίτσα αφού θα πας και έχεις και γνώση, ενημέρωσέ μας και εμας που είμαστε σε αναζήτηση για (πολλές) φθηνές κουρτίνες...
Παλιά 17-07-10, 18:38   #65
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

εννοειται πως θα σας πω τις εντυπωσεις μου! Κοριτσιααα κοιτατε τι μπορειτε να κανετε μονες σας! Παρτε μια ιδεα. Η σελιδα βεβαια απευθυνεται σε επαγγελματιες κ εμπορους,αλλα βρισκονται μερικα απο αυτα σε ειδη ραπτικης. Ειμαι σιγουρη πως θα ενθουσιαστειτε!
http://www.maribbon.gr/maribbon.htm
Παλιά 18-07-10, 00:28   #66
ilonka19

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
ilonka19 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εξήγησέ μας για αρχή πώς ξεχωρίζουμε το καλό υφασμά για κουρτίνα; Τι πρέπει να προσέχουμε;
Ο χρήστης ilonka19 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-10, 17:07   #67
pasxalitsa v

Το avatar του χρήστη pasxalitsa v

Περιοχή: Αθήνα...δυστυχώς......
pasxalitsa v ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μηλίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
Α,θα βαλω στη κουρτινα των κοριτσιων μαγνητακια με πεταλουδες η λουλουδακια.
αυτο πως θα το κανεις? θελω κι εγω να κολλησω σχεδιακια στην δικια μας κουρτινα αλλα δεν ξερω ουτε τον τροπο ουτε που μπορω να βρω διακοσμητικα...
Παλιά 18-07-10, 17:39   #68
asteri2

Περιοχή: Γλυφάδα
asteri2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια καλησπέρα,

και εγώ θέλω βοήθεια. μπήκαμε σε δικό μας σπίτι πρόσφατα και δεν έχω καθόλου ασχοληθεί με τις κουρτίνες.....και έχω πολλά παράθυρα και μπαλκονόπορτες, θα χρειαστώ πολλά χρήματα.. (γιαυτό δεν έχω κοιτάξει ακόμα). και επειδή είναι και δικό μας το σπίτι θα τις φτιάξω μια και καλή και θέλω να τις προσέξω...
πρέπει κάποιος να έρθει στο σπίτι να πάρει τα μέτρα, να δούμε τα σχέδια ραψίματος και πώς θα μπουν κάποιες γιατί θέλουν ειδικό τρόπο και μετά να κοιτάξω για κουρτινόξυλα και κουρτίνες...ξέρετε κάποιον πολύ καλό που να ράβει και να έρθει να μου πει ιδέες και να μου δώσει προσφορά; και από πού να κοιτάξω για υφάσματα;
Ο χρήστης asteri2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-10, 02:31   #69
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pasxalitsa v Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο πως θα το κανεις? θελω κι εγω να κολλησω σχεδιακια στην δικια μας κουρτινα αλλα δεν ξερω ουτε τον τροπο ουτε που μπορω να βρω διακοσμητικα...
Σε ειδη ραπτικης πουλανε,επισης μου ειπανε στο τζαμπο. Ο τροπος ειναι πανευκολος κ σε συμβουλευουν στο μαγαζι. Ακομα μπορεις να παρεις υφασματινα μοτιφ κ να τα ραψεις επανω.
Παλιά 19-07-10, 02:41   #70
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο irida-makis Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια καλησπέρα,

και εγώ θέλω βοήθεια. μπήκαμε σε δικό μας σπίτι πρόσφατα και δεν έχω καθόλου ασχοληθεί με τις κουρτίνες.....και έχω πολλά παράθυρα και μπαλκονόπορτες, θα χρειαστώ πολλά χρήματα.. (γιαυτό δεν έχω κοιτάξει ακόμα). και επειδή είναι και δικό μας το σπίτι θα τις φτιάξω μια και καλή και θέλω να τις προσέξω...
πρέπει κάποιος να έρθει στο σπίτι να πάρει τα μέτρα, να δούμε τα σχέδια ραψίματος και πώς θα μπουν κάποιες γιατί θέλουν ειδικό τρόπο και μετά να κοιτάξω για κουρτινόξυλα και κουρτίνες...ξέρετε κάποιον πολύ καλό που να ράβει και να έρθει να μου πει ιδέες και να μου δώσει προσφορά; και από πού να κοιτάξω για υφάσματα;
τα περισσοτερα μαγαζια ερχονται κ σπιτι για να σε βοηθησουν στην επιλογη κ να μετρησουν σωστα. Κ συνεργαζονται με γαζωτριες. Θελει σχετικη ερευνα το θεμα. Εγω ξερω ενα καλο κ με καλες τιμες κερατσινι.Αμα μπορεις κι εχουν περισσεψει μπογιες απ τους τοιχους φτιαξε ενα δειγματολογιο. Θα σε βοηθησει πολυ.
Παλιά 19-07-10, 02:56   #71
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ilonka19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξήγησέ μας για αρχή πώς ξεχωρίζουμε το καλό υφασμά για κουρτίνα; Τι πρέπει να προσέχουμε;
Ειναι ευκολο να το καταλαβω,δυσκολο να το περιγραψω... Να ειναι ομοιομορφες οι ινες. Να μην εχουν τραβηγμενες κλωστες αναμεσα. Να εχουν λιγο ναϋλον,αλλιως θα μας βγαινει η πιστη στο σιδερο. (Αν κ δεν εχω σιδερωσει ποτε κουρτινα αλλα λεμε) Οχι πολυ ομως,γιατι το υφασμα φαινεται ψευτικο κ φτηνιαρικο. Α,κι ενα μυστικο.Στα λεπτα υφασματα οταν εχουν ελαστικοτητα κοιταμε το βαριδι να ειναι πολυ ελαφρυ κ λεπτο αλλιως μετα απο λιγο καιρο θα εχει γινει το μηκος της κουρτινας σαν τα κυματα του Δουναβη.
Παλιά 19-07-10, 08:48   #72
hunter

Περιοχή: Γλυκά Νερά-Χαλάνδρι
hunter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα ,καλή εβδομάδα.
Να επέμβω & γω πάνω στο θέμα όχι ότι ξέρω τίποτα αλλά επειδή το είδα.
Πριν το γάμο η γυναίκα μου έκανε έρευνα αγοράς για κουρτίνες(εγώ δεν πήγαινα) & το πιο οικονομικό μαγαζί & ωραίες τιμές αλλά & ποιότητα είναι το meteor στο Γέρακα.
Ο χρήστης hunter δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-10, 14:15   #73
asteri2

Περιοχή: Γλυφάδα
asteri2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μηλίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
τα περισσοτερα μαγαζια ερχονται κ σπιτι για να σε βοηθησουν στην επιλογη κ να μετρησουν σωστα. Κ συνεργαζονται με γαζωτριες. Θελει σχετικη ερευνα το θεμα. Εγω ξερω ενα καλο κ με καλες τιμες κερατσινι.Αμα μπορεις κι εχουν περισσεψει μπογιες απ τους τοιχους φτιαξε ενα δειγματολογιο. Θα σε βοηθησει πολυ.
καλημέρα,
σε ευχαριστώ πολύ. μου δώσατε ιδέες και λέω να ξεκινήσω να ψάχνω αφού μπορώ να βρω φτηνές γιατί έλεγα να το αφήσω ακόμα. έχω 3 παράθυρα και 6 μπαλκονόπορτες εκ των οποίων η μία είναι περίπου 3,5 μέτρα. κουρτινόξυλα πού να κοιτάξω; εκεί νομίζω πρέπει να προσέξω πιο πολύ αφού δε θα τα αλλάζω συχνά. προς γλυφάδα ξέρει κανείς κάποιον να έρχεται; δε με πειράζει να είναι μακριά το μαγαζί αρκεί να έρχεται αυτός στο σπίτι γιατί πρέπει οπωσδήποτε να το δει.
Ο χρήστης asteri2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-10, 14:55   #74
salomi

salomi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λαϊκή δαγκωτό! εκει τις διαλέγεις και σε 1 εβδομάδα τις εχουν ετοιμες. ιδιως αυτη που εχω στο δωματιο του μικρου ειναι πανεμορφη!! αν εχεις και λιγο γουστο κανεις απιστευτους συνδιασμου σε πολυ καλες τιμες.Στο προηγούμενο σπίτι ειχα μια στο παραθυρο του δωματιο του ηταν πολυ ανοιχτο λιλά και απο πανω ενα κομματι στο ιδιο χρωμα σαν διχτυ. οσοι το βλεπαν παθαιναν πλακα!

Ο χρήστης salomi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-10, 15:12   #75
Stellinula

Το avatar του χρήστη Stellinula

Περιοχή: UK
Stellinula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο despina. Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως αντιγονη μου θα μπορουσες να μου πεις που βρισκεται το μαγαζι που εχει 1ευρω το μετρο;ευχαριστω
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο barbie2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
1 ευρω το μέτρο??? πού ???

Το "υφασματάδικο" αυτό βρίσκεται στην οδό Νικίου στο κέντρο της Αθήνας και όλα τα υφάσματά του πωλούνται προς 1 ευρώ το μέτρο και κάτω!

Νικίου 22 - 2ος όροφος (με ασανσέρ)
Τηλ. 6942 786845

Ωράριο:
Δευτέρα - Τετάρτη - Σάββατο: 8.30 - 16.00
Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή: 8.30 - 20.00

Ο χρήστης Stellinula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-07-10, 19:42   #76
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σημερα πηγα. Τελικα δεν εχει υφασματα για κουρτινες. Κ το φαρδος ειναι 1.50 μ. Δεν ειναι διπλοφαρδα. Δηλ αν τελικα βρεις υφασμα που σου αρεσει για κουρτινα,θα πρεπει να κανεις ραφη δυο κομματια για να πετυχεις το υψος,πραγμα που δε μου αρεσει καθολου. Κ δεν εχουν τελειωμα για κουρτινα,αλλα θελουν στριφωμα . Ισως για ρουχα κανουν...
Παλιά 09-08-10, 01:16   #77
#ΕΛΕΝΑ#

Το avatar του χρήστη #ΕΛΕΝΑ#

Περιοχή: καλλιθεα.....
#ΕΛΕΝΑ# χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια εχω ενα παραθυρο στο παιδικο και μια μπαλκονοπορτα και θελω να βαλω ρομαν πηγα στο λεροι μερλιν και μονο το παραθυρο θελει 150 ευρω (190εκ-170εκ) και πορτα μου ειναι 1 μετρο φαρδος ποσο θα παει πανω κατω η τιμουλα σε λαικη ξερει καμια??????γλυφαδα που ακριβος εχει λαικη με υφασματα???? ψαχνω για κουρτινες πηρα καποιες προχειρες αλλα θελω να το φτιαξω επιτελους το παιδικο...
Ο χρήστης #ΕΛΕΝΑ# δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-10, 09:19   #78
kalamaraki

Προεπιλογή

http://www.laikesagores.gr/content/view/376/28/lang,el/

Για δες εδώ αλλα επιβεβαιωσέ το πριν στειλτους ενα μειλ..μη πηγαινεις και τζάμπα!
Παλιά 09-08-10, 09:45   #79
#ΕΛΕΝΑ#

Το avatar του χρήστη #ΕΛΕΝΑ#

Περιοχή: καλλιθεα.....
#ΕΛΕΝΑ# χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ kalamaraki!!!
Ο χρήστης #ΕΛΕΝΑ# δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-10, 09:47   #80
kalamaraki

Προεπιλογή

Τιποτις γλυκεια μου!
Και εγω θα παω την Πεμπτη στη δικια μας λαικη να αγοράσω δευτερο φύλλο για την κουρτινα μου του σαλονιου σε μπεζ ιριδιζον το θελω για να το ανανεώσω για το χειμωνα, το πολυ να δωσω 20ευρώ!
Και ήδη εχω παραγγείλει με 15ευρώ ενα δευτερο φυλλο σε λαχανι για να ανανεώσω την κουρτινα της μικρης μου!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές