Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ (6,5 μηνών)


Recommended Posts

Καλημέρα μαμάδες!

η μικρή γεννήθηκε πριν 6,5 μήνες και είχαμε μεγάλου βαθμού παλλινδρόμηση που όμως για λίγο καιρό είχε ψιλοπεράσει (τουλάχιστον δεν έβγαζε πάρα πολύ). Εδώ και λίγο καιρό όμως έχει ξεκινήσει να βγάζει πάλι και τις στέρεες τροφές εννοείται. Από εχθές όταν την κρατάω όρθια στα χέρια μου κάνει λίγο πίσω το κεφαλάκι της και το γέρνει στα πλάγια (σαν να θέλει να ακουμπήσει το αυτάκι της στον ώμο της). Πήρα την παιδίατρο και μου είπε πως τα παιδιά που έχουν παλλινδρόμηση το συνηθίζουν αυτό και πως πρέπει να την ξαναπάω στο παίδων για εξετάσεις. Έχει συμβεί σε καμία άλλη μανούλα αυτό? Καταλαβαίνετε πως θέλω σαν τρελώ να αποφύγω τα νοσοκομεία για να μην κολλήσουμε κάτι.

α ξέχασα να πώ πως όταν την πηγαίνουμε βόλτα με το καρίτσι σκύβει στο πλάι και δαγκώνει την πλαινή μπάρα και λέω μήπως πιάστηκε και το κάνει έτσι. Αν κάποια ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 54 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΩ....... ΓΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΑΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΑ....... ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ?

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κανένα άλλο μωράκι δεν το έκανε ή το κάνει? η παιδίατρος ισχυρίζεται πως το κάνουν τα παιδάκια με΄παλλινδρόμηση.

κοριτσι μου καλημέρα,

ο γιος μου που γεννήθηκε με ΓΟΠ μετρίου βαθμού και ταλαιπωρήθηκε μέχρι τους 8 του μήνες τέτοιο πράγμα δεν έκανε ποτέ... για ψαξτο λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38325&highlight=%F0%EB%E1%E3%E9%EF%EA%E5%F6%E1%EB%DF%E1

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...