Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας φίλες, έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποια απο εσάς εκεί έξω εάν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό κέντρο ή νοσοκομείο ή όπουδήποτε τέλοσπάντων όπου να μπορούμε να κάνουμε κολπικό υπερηχογράφημα με παραπεμπτικό ιατρού του ΙΚΑ? και εντελώς δωρεάν εννοείται.

Μου έγραψε ο γυναικολόγος μου (ικα) να κάνω κολπικό (με παραπεμπτικό)αλλά με ενημέρωσε οτι δεν το καλύπτουν πολλά κέντρα και πως πρέπει να το ψάξω αρκετά για να βρώ κάπου όπου να δέχονται ΙΚΑ. Με όσα τηλέφωνα έχω κάνει μέχρι τώρα το πιο οικονομικό είναι 50Ε. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση ή πληροφορία. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:confused:

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι εκέι δεν πήρα , έχει πολλές Βιοιατρικές σε πολλές περιοχές.Είναι καλά αυτά τα κέντρα? Η καλύτερα να πάω στο Αλέξάνδρας ή το Έλενας , εκεί ξέρεις πόσο είναι το κολπικο υπερηχογράφημα?

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το κολπικό υπερηχογράφημα δεν καλύπτεται από το ΙΚΑ. Το φθηνότερο κόστος θα είναι σίγουρα σε δημόσιο νοσοκομείο. Πάρε στο 1535 και κλείσε ραντεβού όπου θέλεις. Ούτε η Βιοιατρική ούτε κανένα αλλο διαγνωστικό δεν δέχεται παραπεμπτικό του ΙΚΑ για κολπικό υπερηχογράφημα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκέι δεν πήρα , έχει πολλές Βιοιατρικές σε πολλές περιοχές.Είναι καλά αυτά τα κέντρα? Η καλύτερα να πάω στο Αλέξάνδρας ή το Έλενας , εκεί ξέρεις πόσο είναι το κολπικο υπερηχογράφημα?

 

εγω παντως τον κοιλιακο υπερηχο στο ελενα τον πληρωνω 9 ευρω.δεν νομιζω οτι εχει διαφορα γιατι ποτε δεν με ρωτησανε στο ταμειο.αλλα καλυτερα κανε αυτο που εγραψε η TARA.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι εκέι δεν πήρα , έχει πολλές Βιοιατρικές σε πολλές περιοχές.Είναι καλά αυτά τα κέντρα? Η καλύτερα να πάω στο Αλέξάνδρας ή το Έλενας , εκεί ξέρεις πόσο είναι το κολπικο υπερηχογράφημα?

 

9937770 Αλιμος Παρε να ρωτησεις για να εισαι σιγουρη.Παντως και στο Ελενας να πας ειναι πολυ καλα μαλιστα εγω γεννησα και εκει.Νομιζω οτι οι υπερηχοι στο Ελενας ειναι χωρις ραντεβου εκτος της αυχενικης β επιπεδου και ντοπλερ που ειναι με ραντεβου.Τηλ να παρεις στο Ελενας να ρωτησεις 210-6402180 και 210-6402191 ειναι τα τηλ εξωτερικου μαιευτικου ιατρειου και κλεινεις και ραντεβου αν χρειαζεται θα σου πουν ελπιζω....9.00-12.00 οι ωρες τηλ. λειτουργιας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, ενημερωτικά σας λέω δεν βρήκα κανένα Νοσοκομείο ή κέντρο που να καλύπτει Κολπικό Υπερηχογράφημα απο ΙΚΑ. Το πιό οικονομικό πάντως είναι στο Αλεξάνδρας 44Ε. Μάλλον εκέι θα πάω.Για οποιαδήποτε περαιτέρω γνώση ή διευκρίνηση, παρακαλώ μην διστάσετε να την μοιραστείτε μαζί μας. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια.

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια

 

αν κανουμε τον υπερυχο σε ιδιωτη και καταθέσουμε την απόδιξη με το αντοιστιχο παραπεμπτικο στις παροχες δν θα πάρουμ κα΄τι???Μου ειπαν σημερα 16 ευρω εφοσον εγκριθει. Ποιες ειναι ομως οι προυποθεσεις εγκρισης??? Το επειγον??

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...