Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ


nania

Recommended Posts

Επιτέλους σταματήστε τον φασισμός σας κύριοι του κομμουνισμού της φασιστικής αριστεράς και της οπισθοδρόμησης.

 

Συνεχώς κατονομάζεται φασίστα οποιονδήποτε εκφραστή του Ελληνισμού και της Ελλάδος.

 

Τι είστε εσείς επιτέλους ; Μια συμμορία του αριστερού φασισμού του Λένιν και του Στάλιν που μαζί εξόντωσαν 37.000.000 ανθρώπους από το 1917 μέχρι και το 1950 εκτός από θύματα του 2 παγκοσμίου πολέμου που ήταν άλλα 40.000.000 άνθρωποι βάσει της ανακοίνωσης στην βουλή της ΕΑΚ ( Ένωσης Ανεξάρτητων Κρατών που έγινε μετά την διάλυση της ΕΣΣΔ ).

 

Βάσει των ίδιων ανακοινώσεων της ΕΑΚ 1991 και το 1992 μόνο στην Ουκρανία 7.000.000 άνθρωποι πέθαναν από την πείνα τα έτη 1929 έως 1935 το απάνθρωπο αριστερό κτήνος αφού μάζεψε όλο το σιτάρι στα λεγόμενα ( Σοβ Χοζ ) άφησε τους ανθρώπους να πεθαίνουν από την πείνα.

 

Το 1992 η Ρώσικη τηλεόραση πρόβαλε και το σχετικό video να πυροβολούν οι μπολσεβίκοι κατά του άμαχου πληθυσμού που είχε ξεχυθεί στους δρόμους και ήταν έτοιμος να σπάσει τα λουκέτα των αποθηκών των Σαβ Χοζ για να προμηθευτεί τον κόπου του. Εκατομμύρια αθώοι εκτελέστηκαν από τους, Μπολσεβίκους.

 

Το 1939 ο κομουνισμός συμφώνησε και έκανε την συμφωνία με τον Χίτλερ και τον ναζισμό της μη επιθέσεως, μεταξύ των αρχηγών Αδορφ Χίτλερ και του Ιωσήφ Στάλιν Τσουντασβίλι.

 

Ο Στάλιν σχεδόν ένα ολόκληρο χρόνο προμήθευε τους ναζιστές με άρματα μάχης όπλα, πυροβόλα, σίδερο, χαλκό, και άλλων ειδών πρώτες ύλες. Με την βοήθεια της Σοβιετικής Ένωσης του Στάλιν, ο Χίτλερ των Ναζί θα επιτεθεί καταστρεπτικά εναντίων όλης της ανθρωπότητας αλλά και κατα της Πατρίδας μας της Ελλάδος.

 

Ο μέγας ήρωας ελληνοκεντρικός Ιωάννης Μεταξάς αντιστάθηκε και είπε το ΟΧΙ στον φασισμό ενώ ο κομμουνισμός συνεργάστηκε με τον φασισμό !

 

Σήμερα ο κομμουνισμός και οι αριστερές δυνάμεις τιμούνται ως ήρωες και ο Ιωάννης Μεταξάς λασπολογείται ενώ έπρεπε να τιμάται ως ήρωας την στιγμή που είπε το ΟΧΙ στον φασισμό !

 

Ας μην ξεχάσουμε και το 1921 όταν ο αρχηγός των Μπολσεβίκων Λένιν ανοικτά συμμάχησε με τον Ατατούρκ για να σφαγιαστεί ο ελληνισμός της Μικράς Ασίας.

 

Και τέλος επειδή είναι χιλιάδες τα εγκλήματα της αριστεράς που κρύβουν κάποιοι σκόπιμα και για να τα περιγράψουμε θα χρειαστούμε εκατομμύρια σελίδες, ας δούμε τις 15 Δημοκρατίες της πρώην ΕΣΣΔ και άλλες 12 Δημοκρατίες του Ανατολικού Μπλόκ ποιες από αυτές μετά από κομμουνιστική δοκιμασία 70 και πλέον ετών επέλεξε τον κομμουνισμό ως μια δημοκρατικά εκλεγμένη οδό ;

 

Ποιο κράτος από τις πρώην κομμουνιστικά κράτη επέλεξε τον κομμουνισμό και την αριστερά ;

 

ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ 70 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΗΣ !

 

Ξεχάσαμε τα γεγονότα στην Ρουμανία το 1989 με τον Αριστερό κομμουνιστή ηγέτη τον Τσαουσέσκο που εκτέλεσε χιλιάδες κόσμο ; Ξεχνάμε ότι όλα αυτά τα κράτη 70 και πλέον έτη έχουν ζήσει την μεγαλύτερη χούντα όλων των εποχών ; Την χούντα του κομμουνισμού και της Αριστεράς και της καταστροφής !

 

Σήμερα ο κομμουνισμός είναι μακράν από την εξουσία σε όλα αυτά τα κράτη, και οι ψηφοφόροι των κομμουνιστικών κομμάτων σε αυτά τα κράτη είναι μονάχα οι πρώην ευνοημένοι του κόμματος, καθώς τα ποσοστά τους δεν υπερβαίνουν το 3% με 4% και μειώνονται συνεχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαρακτηριστε με οπως θελετε.πραγματικα γελω με κατι ανθρωπους που απλως βαζουν ταμπελες χωρις να δινουν απαντησεις. χαιρομαι πολυ πραγματικα που δεν εχετε επιχειρηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: κορυφαιο θεματακι!!!!!!!!!!καιρο ειχα να γελασω τοσο, εχεις κι αλλα;;;;;;;;;

Επιτέλους σταματήστε τον φασισμός σας κύριοι του κομμουνισμού της φασιστικής αριστεράς και της οπισθοδρόμησης.

απλα κορυφαιοοοοοοοοο:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Συνεχώς κατονομάζεται φασίστα οποιονδήποτε εκφραστή του Ελληνισμού και της Ελλάδος.
ααααα εδω δεν ξερεις καλα ελληνικα :

 

κατονομαζω, κατονομαζεις, κατονομαζει, κατονομαζουμε, κατονομαζετε, κατονομαζουν

 

 

Ο μέγας ήρωας ελληνοκεντρικός Ιωάννης Μεταξάς αντιστάθηκε και είπε το ΟΧΙ στον φασισμό ενώ ο κομμουνισμός συνεργάστηκε με τον φασισμό !
ελληνοκεντρικος δεν χαρακτηριζεται ανθρωπος καλη μου!!ελληνοκεντρικος πολιτισμος, ελληνοκεντρικη μελετη κτλ.....:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol::lol: κορυφαιο θεματακι!!!!!!!!!!καιρο ειχα να γελασω τοσο, εχεις κι αλλα;;;;;;;;;

απλα κορυφαιοοοοοοοοο:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ααααα εδω δεν ξερεις καλα ελληνικα :

 

κατονομαζω, κατονομαζεις, κατονομαζει, κατονομαζουμε, κατονομαζετε, κατονομαζουν

 

 

ελληνοκεντρικος δεν χαρακτηριζεται ανθρωπος καλη μου!!ελληνοκεντρικος πολιτισμος, ελληνοκεντρικη μελετη κτλ.....:lol::lol::lol::lol:

daf :P:p:p .το οτι δεν ξερει ελληνικα ειναι το λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

daf :P:p:p .το οτι δεν ξερει ελληνικα ειναι το λιγοτερο

 

α δεν κανω κριτικη σε οποιον κι οποιον, ολοι κανουμε ορθογραφικα λαθη....αλλα απο μια ελληνοκεντρικη, ε δεν το περιμενα ποτε!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη καλή μου nania αλλά πόσων χρονών είσαι;

Ο Μεταξάς;:shock:

Μιλάμε για εποχές που δεν εζησαν όχι οι γονείς μας αλλά ούτε και οι παππούδες μας .

Λίγο πιο ...σύγχρονα προβλήματα δεν έχουμε για να ασχοληθούμε;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη καλή μου nania αλλά πόσων χρονών είσαι;

Ο Μεταξάς;:shock:

Μιλάμε για εποχές που δεν εζησαν όχι οι γονείς μας αλλά ούτε και οι παππούδες μας .

Λίγο πιο ...σύγχρονα προβλήματα δεν έχουμε για να ασχοληθούμε;

εσενα αυτο σε ενοχλησε????απο ολα αυτα αυτο σε ενοχλησε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα τι να ξεχάσει ο κόσμος????? Μπαίνω συνέχεια στον πειρασμό να απαντήσω... Αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο :shock: :shock: :shock: :shock:

Έχω μείνει άναυδη πραγματικά....

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

εσενα αυτο σε ενοχλησε????απο ολα αυτα αυτο σε ενοχλησε??

Μα δεν μπαίνω στη λογική της αντιπαράθεσης ή των επιχειρημάτων γιατί αυτές οι συζητήσεις έχουν γίνει εδώ και 60 χρόνια άπειρες φορές. Τι νόημα έχει πλέον να τσακωνόμαστε για τον Τρικούπη και τον Πλαστήρα;:roll:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι η ιστορία δεν έχει ακόμη γραφτεί και αποτυπωθεί αντικειμενικά. Θέλει πάνω από αιώνα για να δεις αντικειμενικά κάποιες καταστάσεις. Όσο για το ότι είναι πολύ παλιά όχι δεν είναι γιατί ακόμη ζούμε στην...μεταπολίτευση που ήρθε μετά τον εμφύλιο!!!!! Ναι ακόμη ζουν κάποιοι άνθρωποι που ζούσαν εκείνες τις εποχές και σίγουρα στις οικογένειές τους οι μνήμες είναι σημερινές και όχι παλιές.

Αλλά δεν το πιστεύω ότι δεν ενοχλείστε από το στυλ και το ύφος που ανοίχτηκαν τα θέματα αυτά γιατί όλοι φαντάζομαι θα είδατε ότι δεν άνοιξε μόνο ένα η συμφορουμίτισα μας... :confused::?:rolleyes:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αισθάνθηκα ότι αντί να μπω στην ελληνική εταιρεία ενημέρωσης γονέων

μπήκα στην ελληνική εταιρεία ενημέρωσης κατά της αριστεράς.

 

Αισθάνομαι μία θλίψη που η πιο μαύρη σελίδα της ιστορίας μας όπως είναι ο εμφύλιος

που αδερφός σκότωνε αδερφό χρησιμοποιείτε μέχρι σήμερα για να διχάσει τους έλληνες

και να τους χωρίσει σύμφωνα με κομματικές-ιδεολογικές πεποιθήσεις.

Ούτε λόγος φυσικά για τα παιχνίδια άγγλων ρώσων και λοιπών <<φιλοελλήνων>>

Δεν ξέρω τις ταινίες και τα βιβλία που έχει διαβάσει ο καθένας και δεν με ενδιαφέρει κιόλας

το μόνο που έχω να πω επ΄αυτού είναι αν είναι να πιστεύει κάποιος όσα διαβάζει καλύτερα να μη διαβάζει τίποτα.

 

 

 

Όλοι έχουν δίκαιο και όλοι έχουν άδικο κανένας δεν κέρδισε και ένας ολόκληρος λαός

έχασε δεν θα ευχόμουν σε κανέναν να ζήσει ότι ζήσανε αυτοί οι άνθρωποι κανένα παιδί

να μην αντικρίσει τέτοιες εικόνες.

 

Κι όμως βλέπω ακόμη να παίζεται το ίδιο παιχνίδι και δεν με ξαφνιάζει πλέον

γιατί αυτή η χώρα δεν μπορεί να πάει μπροστά τουλάχιστον όσο υπάρχουν άνθρωποι

που προασπίζονται και προάγουν την διχόνοια την βία και το μίσος.

Όταν υπάρχουν΄άνθρωποι που ακόμη πιστεύουν ότι ένας πόλεμος(όποιος και αν είναι αυτός)

είναι στρωμένος με ευγένεια ήθος τιμή χωρίς θανάτους.

Σε έναν πόλεμο είναι όλοι θύματα και καλό είναι να το συνειδητοποιήσουμε όλοι αυτό.

 

Δεν υπάρχουν αυτοί και εμείς όλοι πρέπει να αγωνιστούμε για το κοινό καλό αυτής της χώρας.

 

Y.Σ και αυτή είναι μία απάντηση σε όλα τα τόπικ που ανοίχτηκαν

σήμερα με θέμα την Αριστερά δεν έχω καμία διάθεση να γυρνάω

από τόπικ σε τόπικ και να σχολιάζω τον κάθε άρθρο ο καθένας

έχει δικαίωμα και να πιστεύει όπου θέλει και να διαβάζει ότι θέλει

και ο καθένας έχει το δικαίωμα με κοινή λογική και κριτική σκέψη

ότι όλη αυτή η ιστορία δεν οδηγεί πουθενά ....

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν το πιστεύω ότι δεν ενοχλείστε από το στυλ και το ύφος που ανοίχτηκαν τα θέματα αυτά γιατί όλοι φαντάζομαι θα είδατε ότι δεν άνοιξε μόνο ένα η συμφορουμίτισα μας... :confused::?:rolleyes:

Ακριβώς γι΄αυτό. :cool:

Είναι καταφανές ότι κάποιος προσπαθεί να προκαλέσει για να προκαλέσει. Γι' αυτό δεν έχει νόημα να μπεις σε μια τέτοια κουβέντα. ;)

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝ νομιζετε πως απλα προκαλω μην απαντατε. θα τα γραφω να μαθαινει ο κοσμος να ενημερωνονται τα παιδια. απλα καταθετω αποψεισ κοριτσια και αγορια. μην σκατε. ας ακουστει κ μια αλλη αποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά γιατί μπαίνετε στον πειρασμό να απαντήσετε;

τι να αποδείξουμε;

ότι οι μεν έκαναν εγκλήματα και οι δεν όχι;

Προσωπικά κατάγομαι από περιοχή που όλοι έχουν να πουν μια ιστορία, να κλάψουν ένα νεκρό όλοι όμως ξέρουν ότι εγκλήματα έγιναν και από τις δύο πλευρές...

Και δε νομίζω ότι κάποιος που "κόπτεται" για την ιστορία και την Ελλάδα θα άνοιγε τέτοια θέματα....

Link to comment
Share on other sites

Μα ήταν πόλεμος. Πόλεμος χωρίς σκοτωμούς δεν γίνεται. Αν κάποιος απειλήσει τη ζωή μου ή ακόμα χειρότερα τη ζωή του παιδιού μου ναι φυσικά και θα αμυνθώ ανεξαρτήτου ιδεολογίας. Αλλά ... τέλος πάντων έχει δίκαιο η marandnik είναι εντελώς φτιαχτό όλο αυτό απλά δεν χωράει το μυαλό μου το γιατί?????? Από την αρχή προσπαθούσα να κρατηθώ να μη γράψω και να μη μπω στη διαδικασία να απαντήσω... αλλά παρά είμαι αυθόρμητη (και στη ζωή μου έτσι είμαι δεν μπορώ να κρατηθώ και ... απαντώ) και ότι είναι να πω σκάω αν δεν το πω. :oops: :oops: :oops:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τις ταινίες και τα βιβλία που έχει διαβάσει ο καθένας και δεν με ενδιαφέρει κιόλας

το μόνο που έχω να πω επ΄αυτού είναι αν είναι να πιστεύει κάποιος όσα διαβάζει καλύτερα να μη

διαβάζει τίποτα.

....

 

 

άντε σε περίμενα...;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ νομιζετε πως απλα προκαλω μην απαντατε. θα τα γραφω να μαθαινει ο κοσμος να ενημερωνονται τα παιδια. απλα καταθετω αποψεισ κοριτσια και αγορια. μην σκατε. ας ακουστει κ μια αλλη αποψη.

 

Δε μου λες?

 

Που έμαθες ιστορία?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

νανια με κανεις και πλήτω κοριτσάρα μου.....

 

εμοτικον που αποχωρεί απορημένο...τοσοι χιτεσ πια!!! εν ετει 2009??? τζιζασ!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...