Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-11-09, 14:22   #1
alexandra028

Το avatar του χρήστη alexandra028

Περιοχή: larisa
alexandra028 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexandra028
Προεπιλογή 1η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ (ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)

Κοριτσια καλημερα
Τη δευτερα εκανα κι εγω με τη σειρα μου την πρωτη σπερματεγχυση και το ερωτημα μου ειναι το εξης..
ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?????
Αν εχετε καποια εμπειρια απο εσας η απο φιλες σας παρακαλω καντε το σχολιο σας να παρουμε κουραγιο κι εμεις οι πρωταρες....
φιλια πολλα σε ολες!!!!
Παλιά 05-11-09, 09:18   #2
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alexandra028 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλημερα
Τη δευτερα εκανα κι εγω με τη σειρα μου την πρωτη σπερματεγχυση και το ερωτημα μου ειναι το εξης..
ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?????
Αν εχετε καποια εμπειρια απο εσας η απο φιλες σας παρακαλω καντε το σχολιο σας να παρουμε κουραγιο κι εμεις οι πρωταρες....
φιλια πολλα σε ολες!!!!
alexandra καλημέρα και γω Δευτέρα έκανα τη 1η για να δούμε!!!με ενδιαφέρουν και μένα τα ποσοστά!!Τι σας είπε ο γιατρός πήγατε καλά?
Ο χρήστης pegg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-11-09, 12:12   #3
athina15

Το avatar του χρήστη athina15

athina15 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα τα δικά μου στατιστικά δεν είναι καλά αφού έκανα τεσσερις σπερματεγχύσεις (δύο χωρίς φάρμακα όμως) και δεν είχα αποτέλεσμα...ΑΛΛΑ η ξαδέλφη μου τα κατάφερε με την πρώτη (!) οπότε φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες επιτυχίας...
Ο χρήστης athina15 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-11-09, 16:36   #4
alexandra028

Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexandra028
Προεπιλογή

pegg μου νομιζω πως τα ποσοστα μας ειναι σχετικα ικανοποιητικά διοτι το προβλημα μας ειναι πολυκυστικες ωοθηκες, οποτε πηρα φαρμακακια και με πολυ καλο σπερμα που με την επεξεργασια εγινε καλυτερο προχωρησαμε στη σπερματεγχυση.. επισης ξερω πως παιζει ρολο η ηλικια μου που ειμαι 27... μακαρι να μας πανε ολα καλα...
σουν εδωσε προγεστερονη ο γιατροσ σου??? εγω παιρνω 3 καθημερινα!!!
Παλιά 05-11-09, 16:39   #5
vasov

Περιοχή: Ν/Α
vasov ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσακι εχεις παααααααααααρα πολλες πιθανοτητες να μεινεις, πολυκυστικες (που σημαινει και πολλα αυγα )και καλο σπερμα ....πολλες πιθανοτητες.Κανε και καμια προσευχουλα και μετα περιμενουμε νεα για να σου ευχηθουμε!!!
Ο χρήστης vasov δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-11-09, 16:44   #6
alexandra028

Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου... ειλικρινα παιρνω δυναμη και κουραγιο γιατι οι ημερεσ τησ αναμονης ειναι οτι χειροτερο...
βεβαια δεν ειχα και πολλα ωαρριακια παρα μονο 2 και μαλκστα το ενα ηταν ενα χιλιοστο μικροτερο απο το αλλο αλλα ο doctor μου ειπε πως ειναι πολυ πιθανο να σπασει κι αυτο...
Παλιά 06-11-09, 09:32   #7
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
pegg μου νομιζω πως τα ποσοστα μας ειναι σχετικα ικανοποιητικά διοτι το προβλημα μας ειναι πολυκυστικες ωοθηκες, οποτε πηρα φαρμακακια και με πολυ καλο σπερμα που με την επεξεργασια εγινε καλυτερο προχωρησαμε στη σπερματεγχυση.. επισης ξερω πως παιζει ρολο η ηλικια μου που ειμαι 27... μακαρι να μας πανε ολα καλα...
σουν εδωσε προγεστερονη ο γιατροσ σου??? εγω παιρνω 3 καθημερινα!!!
Ναι παίρνω 6 χαπάκια κάθε μέρα!!!! Έκανα 6-7 ωάρια ώριμα αλλά για να δούμε!!!Όντως η αναμονή είναι το χειρότερο.Πότε περιμένεις να κάνεις χοριακή?
Παλιά 06-11-09, 11:23   #8
melinas

melinas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια καλημερα!Οταν κανατε σπερματεγχυση ποσο ηταν το ενδομητριο και ποσο τα ωοθηλακιαΕιμαι πολυ στενοχωρημενη.Πηγα 10 μερα του κυκλου να δουμε τα χιλιοστα τους και ηταν μολις 4 το ενδομητριο και 9 το ωοθηλακιο.Πολυ χαμηλα.Ο γιατρος ειπε απο το αγχος και οτι ισως δεν μεγαλωσει αλλο.Τι θα κανω βρε κοριτσια?Εγω ημουν ετοιμη για σπερματεγχυση αυτο το μηνα.
Ο χρήστης melinas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-09, 11:46   #9
Chryssaki

Το avatar του χρήστη Chryssaki

Περιοχή: -
Chryssaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

είμαι και γω ετοιμη αυτο το μήνα για σπερματέγχυση κΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΙ ΦΆΡΜΑΚΑ!
θα πάω με δικό μου ωοριο...τι σπέρμα εμας εχει έν αθέμα αλλά λένε ότι μετα τον καθαρισμό θα ειναι ικανοποιητικό!!! πως νιώσατε με τη διαδικασία?
Ο χρήστης Chryssaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-09, 12:35   #10
VASSO96

Περιοχή: αθηνα
VASSO96 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο melinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλημερα!Οταν κανατε σπερματεγχυση ποσο ηταν το ενδομητριο και ποσο τα ωοθηλακιαΕιμαι πολυ στενοχωρημενη.Πηγα 10 μερα του κυκλου να δουμε τα χιλιοστα τους και ηταν μολις 4 το ενδομητριο και 9 το ωοθηλακιο.Πολυ χαμηλα.Ο γιατρος ειπε απο το αγχος και οτι ισως δεν μεγαλωσει αλλο.Τι θα κανω βρε κοριτσια?Εγω ημουν ετοιμη για σπερματεγχυση αυτο το μηνα.

μηπως πηρες serpafar ή clomiphene? εαν ναι,γι αυτο ειναι λεπτο το ενδομητριο(και οχι απ το αγχος) και θα πρεπει να σου δωσει cyclacour ,τα ασπρα,για να παχυνει.
Ο χρήστης VASSO96 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-09, 13:39   #11
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Chryssaki Εμφάνιση μηνυμάτων
είμαι και γω ετοιμη αυτο το μήνα για σπερματέγχυση κΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΙ ΦΆΡΜΑΚΑ!
θα πάω με δικό μου ωοριο...τι σπέρμα εμας εχει έν αθέμα αλλά λένε ότι μετα τον καθαρισμό θα ειναι ικανοποιητικό!!! πως νιώσατε με τη διαδικασία?
Chryssaki εγώ έκανα σπερματέγχυση τη Δευτέρα που μας πέρασε και για 2 μέρες δε μπορούσα να περπατήσω από το πόνο και ανέβασα 38 πυρετό..Μάλλον όμως είμαι από τις λίγες περιπτώσεις γιατί οι περισσότερες λένε δεν είναι τίποτα.Ελπίζω να μη συμβεί σε σένα το ίδιο.Βέβαια εγώ και φυσιολογικά όταν κάνω ωορηξία είμαι στην ίδια κατάσταση πόσο μάλλον με περισσότερα ωάρια!!!.Όλα καλά θα σου πάνε μάλλον είμαι η εξαίρεση
Παλιά 06-11-09, 13:50   #12
melinas

melinas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Βασω δεν εχω παρει καθολου φαρμακα.Θα κανω σε φυσικο κυκλο.Τι να φταιει αραγε?Το προηγουμενο μηνα την ενατη μερα ηταν 12 το ωοθηλακιο και 7 το ενδομητριο.Γιατι τετοια διαφορα?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 06-11-09, 14:15   #13
VASSO96

VASSO96 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο melinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασω δεν εχω παρει καθολου φαρμακα.Θα κανω σε φυσικο κυκλο.Τι να φταιει αραγε?Το προηγουμενο μηνα την ενατη μερα ηταν 12 το ωοθηλακιο και 7 το ενδομητριο.Γιατι τετοια διαφορα?
Δεν ξερω,αυτο που ξερω ειναι οτι οταν το ενδομητριο ειναι λεπτο,δινουν cyclacur.Δεν σημαινει οτι εαν σε εναν κυκλο ειναι λεπτο ,θα ειναι ετσι παντα, ουτε οτι δεν μπορει να γινει εμφυτευση (απο καποιο παχος και πανω βεβαια).
καποιοι γυναικολογοι ,πιστευουν οτι το σαλοσπιρ βοηθαει στο λεπτο ενδομητριο γιατι διευκολυνει την αιματωση του.
Παλιά 06-11-09, 14:25   #14
melinas

melinas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου.Παντως βλεπω να τον χανω αυτο το κυκλο δυστυχως
Παλιά 06-11-09, 16:08   #15
alexandra028

Προεπιλογή

μελινακι μην στενοχωριεσαι ακομα κι αν χασεισ αυτο τον μηνα ειναι και ο επομενοσ και ο μεθεπομενοσ... καταλαβαινω οτι ειναι λιγο ζορικο αλλα μην το βαζεισ μεσα σου γιατι ανχωνεσαι και ειναι χειροτερο. εγω κοριτσια σημερα και χθεσ εχω συνεχεισ τσιμπιματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα (απο κει εκανα ωορρηξια) και εχω την εντυπωση οτι το στηθοσ μου σκληρινε.. δεν ξερω αν ειναι συμπτωματα η απλα ιδέα μου... αλλα τα τσιμπιματακια υπάρχουν σιγουρα γιατι πολλεσ φορέσ ειναι και δυνατα σε σημειο να τα προσεχω... εχει καμια να μου πει κατι γι αυτο ??? συμβαινει σε καποια απο σας η ειμαι η μονη?????? ΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ

Υ.Γ στισ 16 του μηνος θα κανω τεστ( η χοριακη) εσεισ τι προτείνετε?????
Παλιά 06-11-09, 20:06   #16
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
μελινακι μην στενοχωριεσαι ακομα κι αν χασεισ αυτο τον μηνα ειναι και ο επομενοσ και ο μεθεπομενοσ... καταλαβαινω οτι ειναι λιγο ζορικο αλλα μην το βαζεισ μεσα σου γιατι ανχωνεσαι και ειναι χειροτερο. εγω κοριτσια σημερα και χθεσ εχω συνεχεισ τσιμπιματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα (απο κει εκανα ωορρηξια) και εχω την εντυπωση οτι το στηθοσ μου σκληρινε.. δεν ξερω αν ειναι συμπτωματα η απλα ιδέα μου... αλλα τα τσιμπιματακια υπάρχουν σιγουρα γιατι πολλεσ φορέσ ειναι και δυνατα σε σημειο να τα προσεχω... εχει καμια να μου πει κατι γι αυτο ??? συμβαινει σε καποια απο σας η ειμαι η μονη?????? ΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ

Υ.Γ στισ 16 του μηνος θα κανω τεστ( η χοριακη) εσεισ τι προτείνετε?????
alexandra εμένα μου είπε ο γιατρός 16 να κάνω μόνο χοριακή.Οτι και να κάνω πριν δε θα δείξει.Όσο για το στήθος και μένα έτσι είναι αλλά να ξέρεις είναι από τα φάρμακα.Είναι νωρίς δυστυχώς να έχουμε συμπτώματα!!!!Έτσι νομίζω τουλάχιστον.Και τσιμπιματάκια έχω ακριβως όπως τα περιγράφεις!!
Παλιά 10-11-09, 02:22   #17
alexandra028

Προεπιλογή

τι εγινε βρε κοριτσια???
κανενα νεο???
ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ... ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ
pegg μου ευχομαι να ειμαστε και οι 2 εγγυουλες ¨))))
(για μενα φανταζει σαν μακρινο ονειρο.. δεν πιστευω πως τη δευτερα μετα την εξεταση θα μου πουνε θετικα αποτελεσματα)
Παλιά 10-11-09, 02:25   #18
alexandra028

Προεπιλογή

Υ.Γ. κι ας εχω του κοσμου τα πονακια δεξια κι αριστερα χαμηλα (βεβαια κ το στηθος εγινε σαν μπαλονι.. αλλα ξερω ειναι απο τα utrogestan........))
---------------------.............-------------------...................------------........------
Παλιά 10-11-09, 09:11   #19
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Υ.Γ. κι ας εχω του κοσμου τα πονακια δεξια κι αριστερα χαμηλα (βεβαια κ το στηθος εγινε σαν μπαλονι.. αλλα ξερω ειναι απο τα utrogestan........))
---------------------.............-------------------...................------------........------
Και εγώ όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο απαισιόδοξη είμαι
Παλιά 10-11-09, 13:58   #20
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια!!

Θετικές σκέψεις και μόνο!!! Τουλάχιστον έχετε κάνει την προσπάθειά σας και περιμένετε να ανταμειφθείτε γι' αυτό..

Τι να πούμε κι εμείς οι ταλαίπωρες που δεν έχουμε ξεκινήσει καν την προσπάθεια ακόμη...

Καλή επιτυχία σε όλες σας!
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-11-09, 23:40   #21
alexandra028

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΥ...
ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΛΕΝΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ...
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΑ UTROGESTAN??? Ο DOCTOR (ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ.ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΑ??? ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ??? ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ???
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΑΣΩ
Παλιά 14-11-09, 12:40   #22
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΥ...
ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΛΕΝΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ...
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΑ UTROGESTAN??? Ο DOCTOR (ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ.ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΑ??? ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ??? ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ???
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΑΣΩ
ο γιατρός δε σου είπε οτι μπορεί να είναι και εμφύτευση?Το αίμα μπορεί να είναι γι'αυτό ποτέ δε ξέρεις!!!!
Παλιά 15-11-09, 21:16   #23
alexandra028

Προεπιλογή

telika mou irthe i akatanomasti
bebaia oxi me megali roh alla irthe....
ayrio tha kanw kai ti xoriakoula tupika kai pame gia tin epomeni fora... kserete an i epomenh fora tha einai se auton ton kuklo i tha prepei na perimenw kapoious mines"?"?
Παλιά 15-11-09, 21:26   #24
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
telika mou irthe i akatanomasti
bebaia oxi me megali roh alla irthe....
ayrio tha kanw kai ti xoriakoula tupika kai pame gia tin epomeni fora... kserete an i epomenh fora tha einai se auton ton kuklo i tha prepei na perimenw kapoious mines"?"?
Μια απτα ίδια Αλεξάνδρα!!!Στο σκούπισμα έχω βλέννη με ροζ σήμερα όλη μέρα
Παλιά 15-11-09, 21:39   #25
alexandra028

Προεπιλογή

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο πια!!!!
βεβαια εχω μπει σε καποια σαιτ που οι κοπελεσ ηταν εγκυες με περιοδο
χα χα πολυ καλο για να ειναι αληθινο!!!!
θα μου ερθει και ο ντουβρουτζας ο αυριανος με τη χοριακη και θα τελειωσει το πανηγυρι
Παλιά 16-11-09, 00:27   #26
NONH

Το avatar του χρήστη NONH

Περιοχή: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
NONH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
θα μου ερθει και ο ντουβρουτζας ο αυριανος με τη χοριακη και θα τελειωσει το πανηγυρι
ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΜΑΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΗ Η ΡΟΗ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ULTROGESTAN ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΡΘΕ Η ΡΗΜΑΔΑ
ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!
Παλιά 16-11-09, 01:48   #27
alexandra028

Προεπιλογή

ΜΑΛΛΟΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ..
ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ... ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ
Παλιά 17-11-09, 01:51   #28
Jasmini

Το avatar του χρήστη Jasmini

Περιοχή: Home sweet home...
Jasmini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια μου, οι πιθανότητες σύλληψης και επιτυχίας στην σπερματέγχυση είναι 25%. Παρ' όλα αυτά μπορούμε να αυξήσουμε τις πιθανότητες με την καθημερινή επαφή. Φυσικά και μπορεί να πετύχει με την πρώτη φορά και δεν θα μπορούσα να έχω καλύτερο παράδειγμα να σας δώσω από εμένα. Πρίν 21 ημέρες έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και πριν 3 ημέρες ανακάλυψα ότι είμαι εγκυούλα!!! Αν έχετε πίστη όλα γίνονται!! Να πιστεύετε πως θα γίνει και θα γίνει! Εγώ το πίστεψα (τελευταία στιγμή) αλλα ήταν τόσο δυνατή η πίστη μου που τελικά βοήθησε.
Εύχομαι σε όλες σας να πάρετε κουράγιο από την ιστορία μου και όσες περιμένετε αποτελέσματα να είναι τόσο καλά όσο τα δικά μου!
Ο χρήστης Jasmini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-11-09, 11:27   #29
VASSO96

VASSO96 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Jasmini Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια μου, οι πιθανότητες σύλληψης και επιτυχίας στην σπερματέγχυση είναι 25%. Παρ' όλα αυτά μπορούμε να αυξήσουμε τις πιθανότητες με την καθημερινή επαφή. Φυσικά και μπορεί να πετύχει με την πρώτη φορά και δεν θα μπορούσα να έχω καλύτερο παράδειγμα να σας δώσω από εμένα. Πρίν 21 ημέρες έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και πριν 3 ημέρες ανακάλυψα ότι είμαι εγκυούλα!!! Αν έχετε πίστη όλα γίνονται!! Να πιστεύετε πως θα γίνει και θα γίνει! Εγώ το πίστεψα (τελευταία στιγμή) αλλα ήταν τόσο δυνατή η πίστη μου που τελικά βοήθησε.
Εύχομαι σε όλες σας να πάρετε κουράγιο από την ιστορία μου και όσες περιμένετε αποτελέσματα να είναι τόσο καλά όσο τα δικά μου!

25% ποσοστο επιτυχιας εχει η εξωσωματικη.Η σπερματεγχυση εχει απο 5-16%,απλα εχει παρατηρηθει οτι με 3-4 συνεχομενους κυκλους σπερματεγχυσης,το συνολικο ποσοστο επιτυχιας φτανει το 30% περιπου (οσο δηλαδη ενας κυκλος εξωσωματικης).Καταλαβαινεις οτι εαν οντως ειχε 25% (δηλ 1 γυναικα στις 4) επιτυχια η σπερματεγχυση,τοτε οι περισσοτερες απο μας που εχουμε κανει σπερματεγχυσεις θα ημασταν ηδη εγκυες.
Παλιά 17-11-09, 16:20   #30
alexandra028

Προεπιλογή

βρε βασω μου δεν ειναι δυνατον η σπερματεγχυση να εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο τη φυσιολογικη συλληψη... ολοι δινουν 15-20 % σε φυσιολογικη επαφη κι εσυ λεσ 5-16 % ??
δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο!!!!!
Παλιά 17-11-09, 16:22   #31
alexandra028

Προεπιλογή

βρε βασω μου δεν ειναι δυνατον η σπερματεγχυση να εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο τη φυσιολογικη συλληψη... ολοι δινουν 15-20 % σε φυσιολογικη επαφη κι εσυ λεσ 5-16 % ??
Παλιά 17-11-09, 16:29   #32
VASSO96

VASSO96 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
15-20% ειναι η πιθανοτητα εγκυμοσυνης ενος ΥΓΕΙΟΥΣ ζευγαριου ,που ερχετε σε επαφη την ημερα ωορηξιας.Για να κανει καποιος σπερματεγχυση ,προφανως υπαρχει καποιο θεμα υγειας(γνωστο ή αγνωστο) .Γιατι δεν ρωτας τον γυναικολογο σου,να σου πει την αποψη του?Σιγουρα αυτος ξερει καλυτερα απο ολες εδω.
Παλιά 17-11-09, 18:38   #33
alexandra028

Προεπιλογή

επειδη τον ρωτησα .. μου ειπε πως η σπερματεγχυση εχει 10% μεγαλυτερες πιθανοτητες απο απο τη φυσικη.... συγκεκριμενα ομως με τα διαφορα προβληματα που μας διακατεχουν .. διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση..
Παλιά 18-11-09, 11:57   #34
VASSO96

VASSO96 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
επειδη τον ρωτησα .. μου ειπε πως η σπερματεγχυση εχει 10% μεγαλυτερες πιθανοτητες απο απο τη φυσικη.... συγκεκριμενα ομως με τα διαφορα προβληματα που μας διακατεχουν .. διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση..
Το ιδιο πραγμα λεμε .....η σπερματεγχυση δινει 10% επιπλεον σε καποιο ζευγαρι με "προβλημα", γιατι πολυ απλα αυτο το ζευγαρι εφοσον εχει "δυσκολια συλληψης" με την φυσικη μεθοδο δεν εχει 20% πιθανοτητα εγκυμοσυνης σε καθε κυκλο.
Διαβασε εδω που γραφει γυναικολογος ,για να μην τα λεω εγω :
http://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=3684
Παλιά 18-11-09, 18:31   #35
argyro30

Το avatar του χρήστη argyro30

argyro30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γλυκο μου κοριτσακι εχεις τα χιλια δικια στο οτι γιατι να ειναι τοσο δυσκολο...μπορω να καταλαβω την αγωνια σου αλλα και την απογοητευση σου.αλλα πιστεψε με πηρα ΠΟΛΥ δυναμη και φοβερο κουραγιο απο μια κοπελα απο εδω μεσα η οποια σε λιγο καιρο θα φερει στον κοσμο τα μωρακια της μετα απο 14 εξωσωματικες!!!...προσωπικα δεν θα το βαλω κατω,αφου καταφερε εκεινη να αντεξει 14 εξωσωματικες τοτε μπορω κι εγω να συνεχισω και να προσπαθω μεχρι να τα καταφερω(με οτι συνεπαγεται αυτο)...κουραγιο σε ολες μας!!
Ο χρήστης argyro30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-10, 23:18   #36
nanty30

Περιοχή: πατρα
nanty30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια! πριν 3 ημερες εκανα και εγω τηνπρωτη μου σπερματέγχυση! χαμηλα τα ποσοστα επιτυχίας αλλα.... καλη επιτυχια σε ολες μας!
Ο χρήστης nanty30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-10, 00:02   #37
Νεφέλη1

Νεφέλη1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

gia sas koritsia kai kali epituxia se oles!emeis eimaste sti fasi pou psaxnomaste me ton gunaikologo mou o opoios mas eipe gia spermatexunsi kai tora tha pame kai se ourologo to provlima einai tou adra mou.to kalokairaki tha mpoume sti diadikasia auti elpizo na pane ola kala giati anxonomai ligo.
Ο χρήστης Νεφέλη1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-10, 16:25   #38
gewrgia

Περιοχή: patra
gewrgia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουρια στο φορουμ!η δικη μου ιστορια ειναι οτι μετα απο 1,5 χρονο επαφων.....και μετα απο εξετασεις που δεν δειχνουν κανενα παθολογικο ευρημα και σε μενα και στον συζυξ....ο πελαργουλης ακομα να φανει!αυτο το μηνα προχωραμε σε σπερματεκχυση.απο αυριο ξεκιναω χαπακια clomyphene 1 καθε βραδυ για 5 μερες και τη 10η μερα θα παω να τσεκαρουμε με υπερηχο τα αυγουλακια.ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια σε ολες!για ολους εχει ο θεος.....!η ζωη ειναι γεματη χρωματα.....
Ο χρήστης gewrgia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-03-10, 21:33   #39
xouxoulina

xouxoulina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσακια επειδη και εγω θα κανω τον αλλο μηνα σπερ/γχυση ηθελα να ρωτησω ποια μερα του κυκλου γινεται συνηθως?εγω περιμενω περιοδο 27 μαρτιου........
Ο χρήστης xouxoulina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-03-10, 11:46   #40
GEA

GEA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα xouxoulina! Ξεκινάς να παίρνεις χάπια (π.χ. serpafar) από την δεύτερη ή την τρίτη μέρα του κύκλου για π'εντε ημέρες και την δέκατη πας για υπέρηχο για να μπορεί ο γιατρός να παρακολουθεί την ωρίμανση των ωαρίων και όταν κρίνει αυτός ότι κοντεύεις για ωορρηξία σου λέει να πας να κάνεις σπερματέγχυση. Εγώ θα πάω να κάνω σπερματέγχυση αυτή την εβδομάδα! Καλή μας επιτυχία.
Ο χρήστης GEA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές