Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-05-10, 15:22   #41
ιππόκαμπος

Το avatar του χρήστη ιππόκαμπος

Περιοχή: θεσσαλονικη
ιππόκαμπος χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Fotinibon Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ, ΞΕΚΙΝΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ!!!! ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!
Ο χρήστης ιππόκαμπος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-10, 15:27   #42
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mama nefelis Εμφάνιση μηνυμάτων
που έκανες εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη;Σε ρωτάω γιατί δεν χρειάστηκε να πάω στην Αθήνα τις έκανα στη Θεσσαλονίκη κι έχω 3 παιδάκια αυτή τη στιγμή.Το πρώτο πριν 2 χρόνια και τα διδυμάκια μου πριν 4 μήνες.
να σου ζησουν τα παιδακια σου.
αν ρωτας εμενα,στο γενεσις στην κ.ζερβακακου.ξεκινησαμε με προβλημα στο σπερμα αλλα αλλαξε το καλαματιανο ισως εχω και εγω προβλημα γιατι ειχα 2 επιτυχιες και 2 αποβολες.
Παλιά 14-05-10, 17:02   #43
mama nefelis

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
mama nefelis χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιππόκαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου ζησουν τα παιδακια σου.
αν ρωτας εμενα,στο γενεσις στην κ.ζερβακακου.ξεκινησαμε με προβλημα στο σπερμα αλλα αλλαξε το καλαματιανο ισως εχω και εγω προβλημα γιατι ειχα 2 επιτυχιες και 2 αποβολες.
Εγώ τις έκανα στον Τζαφέτα στο διαβαλκανικό ,έχει φοβερή εξειδίκευση γιατί όπως κι ο Μαστρομηνάς ασχολείτε με τις εξωσωματικές από το 1970.Θεωρείτε κορυφη στη Θεσσαλονίκη και από κόστος θα σου βγεί σχεδόν τα μισά .Το μόνο ελλάτωμα του είναι ότι είναι λίγο περίεργος και όχι ιδιαίτερα αναλυτικός.Εαν του δείξεις όμως εμπιστοσύνη, σίγουρα θα βρει λύση για το πρόβλημα σου.Η ομάδα του είναι πολύ καλή κι έχω μόνο να πω τα καλύτερα.Εαν θέλεις λεπτομέρειες στείλε μου πμ.
Ο χρήστης mama nefelis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-05-10, 11:34   #44
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mama nefelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τις έκανα στον Τζαφέτα στο διαβαλκανικό ,έχει φοβερή εξειδίκευση γιατί όπως κι ο Μαστρομηνάς ασχολείτε με τις εξωσωματικές από το 1970.Θεωρείτε κορυφη στη Θεσσαλονίκη και από κόστος θα σου βγεί σχεδόν τα μισά .Το μόνο ελλάτωμα του είναι ότι είναι λίγο περίεργος και όχι ιδιαίτερα αναλυτικός.Εαν του δείξεις όμως εμπιστοσύνη, σίγουρα θα βρει λύση για το πρόβλημα σου.Η ομάδα του είναι πολύ καλή κι έχω μόνο να πω τα καλύτερα.Εαν θέλεις λεπτομέρειες στείλε μου πμ.
σ'ευχαριστω,αλλα ειμαι αποφασισμενη να κατεβω αμα δεν προκυψει και εκει επιτυχια θα δοκιμασω παλι εδω.
Παλιά 18-05-10, 13:29   #45
leon74

leon74 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
σ'ευχαριστω,αλλα ειμαι αποφασισμενη να κατεβω αμα δεν προκυψει και εκει επιτυχια θα δοκιμασω παλι εδω.
Καλημέρα... Διαβάζω συχνα τις ιστοριες σας... Λοιπόν και εγώ έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής στην κ. Ζερβακάκου... Τώρα ξανά ψάχνω να βρώ άλλο γιατρό... Τί να πώ... αλλά στην Θεσ/κη και όχι Αθήνα...
Ο χρήστης leon74 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-10, 13:33   #46
cristin05

Το avatar του χρήστη cristin05

cristin05 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

για σας και απο μενα εγω δεν θελησα βαρυγδουπα ονοματα τις πιατσας γιατι τα φοβαμαι λιγο οτι σε βλεπουν περισσοτερο σαν χρημα .Εκανα μια επισκεψη στο ******** και κατεληξα στο Διαβαλκανικο και στον Γκουτζιουδη Φωτη περιπου 2300 αλλα μαζι με τις αιματολογικες και ενα μεγαλο μερος απο την παρακολουθηση πριν την τοποθετηση.το πετυχαμε με την δευτερη.
Ο χρήστης cristin05 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-10, 23:11   #47
Fotinibon

Fotinibon χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!
(ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ...)
Ο χρήστης Fotinibon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-10, 11:59   #48
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο leon74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα... Διαβάζω συχνα τις ιστοριες σας... Λοιπόν και εγώ έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής στην κ. Ζερβακάκου... Τώρα ξανά ψάχνω να βρώ άλλο γιατρό... Τί να πώ... αλλά στην Θεσ/κη και όχι Αθήνα...
εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την κ.ζερβακακου,αλλα λεω να αλλαξω βιολογο και αναγκαστικα εξωσωματικο,αμα η ζερβακακου εκανε και σε αλλα κεντρα εξωσωματικη θα την ακολουθουσα.εχει και το ******** του πραπα και αυτος καλος ειναι και ο παντος στην θεσ/νικη ακουγεται καλος,και ο χριστοφιδης στο διαβαλκανικο,αναλογα και το προβλημα που υπαρχει αν εχεις σοβαρο προβλημα να πας στην αθηνα,εμεις ειχαμε μονο το σπερμα αλλα μετα τις αποβολες υποψιαζομαι οτι μπορει να εχω και εγω προβλημα,οποτε διαλεξα ενα πιο εξιδικευμενο κεντρο.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 20-05-10, 12:06   #49
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
εκλεισα στις 27/5.πως ειναι τα πραγματα? σε ρωταει ολο το ιστορικο σου ή μονο οτι εχει να κανει με εγκυμοσυνες? κατα την γνωμη σου μπορει να αντιμετωπισει καποια ειδικη περιπτωση ή ξερει ενα τροπο οπως ολοι και το ακολουθει ? εδω στην θεσ/νικη τον παινευουν πολυ.
Παλιά 20-05-10, 12:13   #50
leon74

leon74 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την κ.ζερβακακου,αλλα λεω να αλλαξω βιολογο και αναγκαστικα εξωσωματικο,αμα η ζερβακακου εκανε και σε αλλα κεντρα εξωσωματικη θα την ακολουθουσα.εχει και το ******** του πραπα και αυτος καλος ειναι και ο παντος στην θεσ/νικη ακουγεται καλος,και ο χριστοφιδης στο διαβαλκανικο,αναλογα και το προβλημα που υπαρχει αν εχεις σοβαρο προβλημα να πας στην αθηνα,εμεις ειχαμε μονο το σπερμα αλλα μετα τις αποβολες υποψιαζομαι οτι μπορει να εχω και εγω προβλημα,οποτε διαλεξα ενα πιο εξιδικευμενο κεντρο.
Καλημέρα... Και εγώ ευχαρηστημένη απο την Ζερβακάκου απλά δεν μου άρεσε η όλη συμπεριφορα, όταν είχα κάποια ερώτηση ή μου απαντούσε η γραμματέας ή έπαιρνα το γιατρό μου τηλ. Και αυτό με τον βιλόγο για μένα είναι πολύ σημαντικό... Σου ευχομαι καλή επιτυχία σε ότι και αν κάνεις...
Ο χρήστης leon74 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-10, 13:33   #51
tania78

Το avatar του χρήστη tania78

Περιοχή: αθηνα
tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλημερα ειμαι καινουργια στη παρεα και θελω να πω κατι για τον παρασχο. μετα απο 6 εξωσωματικες χωρισ κανενα αποτελεσμα λεω ασ παω παντο και παρασχο.αμεσως μολις με εξετασε με τον τροπο ακριβως που εχουν ηδη περιγραψει μου λεει πρεπει να παρεις ξενα ωαρια. μα γιατι του λεω εγω, καμια ουσιαστικη απαντηση. φευγω παω παντο και του λεω μηπωσ να παρω ξενα ωαρια? τι ειναι αυτα που λεσ μου λεει εισαι μονο 31 και τα εμβρυα σου υπεροχα. στην 1η προσπαθεια μαζι του παλινδρομη κυηση (τουλαχιστον ειδα φως) τωρα θα ξαναπαω
Ο χρήστης tania78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-10, 13:36   #52
tania78

tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η γνωμη μου ειναι οτι ο παντος εχει το κοκαλακι της νυχτεριδας παιδια. δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος η απλα τυχερος ομως κανει δουλεια!!!!!!!!!
Παλιά 20-05-10, 18:50   #53
Fotinibon

Προεπιλογή

Παράθεση:
εκλεισα στις 27/5.πως ειναι τα πραγματα? σε ρωταει ολο το ιστορικο σου ή μονο οτι εχει να κανει με εγκυμοσυνες? κατα την γνωμη σου μπορει να αντιμετωπισει καποια ειδικη περιπτωση ή ξερει ενα τροπο οπως ολοι και το ακολουθει ? εδω στην θεσ/νικη τον παινευουν πολυ.
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!
ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ!
ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ!!
ΝΟΜΙΖΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ..
ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ "ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ"
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ
Παλιά 21-05-10, 10:42   #54
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tania78 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καλημερα ειμαι καινουργια στη παρεα και θελω να πω κατι για τον παρασχο. μετα απο 6 εξωσωματικες χωρισ κανενα αποτελεσμα λεω ασ παω παντο και παρασχο.αμεσως μολις με εξετασε με τον τροπο ακριβως που εχουν ηδη περιγραψει μου λεει πρεπει να παρεις ξενα ωαρια. μα γιατι του λεω εγω, καμια ουσιαστικη απαντηση. φευγω παω παντο και του λεω μηπωσ να παρω ξενα ωαρια? τι ειναι αυτα που λεσ μου λεει εισαι μονο 31 και τα εμβρυα σου υπεροχα. στην 1η προσπαθεια μαζι του παλινδρομη κυηση (τουλαχιστον ειδα φως) τωρα θα ξαναπαω
και φυσικα αυτο ειναι ενα θετικο σημαδι, αλλα μηπως φταιει για την παλλινδρομηση τα ωαρια σου? γι΄αυτο ο παρασχος σου ειπε για ξενα? μακαρι να πανε καλα,και αφου ηρθε το πρωτο θα ερθει και το δευτερο.
Παλιά 21-05-10, 10:44   #55
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!
ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ!
ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ!!
ΝΟΜΙΖΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ..
ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ "ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ"
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

εχει 2 σαν αντιπροσωπους στην θεσ/νικη και εκεινοι κανουν υπερηχους και εξετασεις,τον γεωργιαδη και την τσιβελεκιδου.
Παλιά 21-05-10, 15:14   #56
tania78

tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
και φυσικα αυτο ειναι ενα θετικο σημαδι, αλλα μηπως φταιει για την παλλινδρομηση τα ωαρια σου? γι΄αυτο ο παρασχος σου ειπε για ξενα? μακαρι να πανε καλα,και αφου ηρθε το πρωτο θα ερθει και το δευτερο.

εγω αυτο που αναρωτιεμαι ειναι το εξης με τον παρασχο και να φταινε τα ωαρια μου αυτος που το ηξερε αφου τα εμβρυα ειναι πολυ καλα. απλα θεωρω οτι για μια τετοια αποφαση επρεπε να μου δωσει μια καλη εξηγηση. εγω οταν τον ρωτησα γιατι απαντηση δεν πηρα
Παλιά 22-05-10, 14:13   #57
Fotinibon

Προεπιλογή

Παράθεση:
εχει 2 σαν αντιπροσωπους στην θεσ/νικη και εκεινοι κανουν υπερηχους και εξετασεις,τον γεωργιαδη και την τσιβελεκιδου.
ευτυχως γιατι ή θα έπρεπε να μείνεις ένα μήνα αθήνα ή να πηγαινοέρχεσαι
(ασύμφορο!) εγώ, όπως και όλες μας φαντάζομαι, είμαι μέρα παρά μέρα εκεί για αιμοληψία και υπέρηχο. (Αισίως βρίσκομαι στην 10η μέρα σήμερα και οωληψία προβλέπεται κατά το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας)
Έχω διαβάσει καλά λόγια για την τσιβελεκιδου....
Παλιά 22-05-10, 14:30   #58
prigkipaki

Περιοχή: Xylokastro
prigkipaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ήταν να πάω αρχικά στον Μαστρομηνά και μετά στν Παράσχο. Τελικά δεν πήγα σε κανέναν απο τους δύο. Πήγα στον Προκοπάκη και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Τώρα το κοριτσάκι μου είναι τριλων μηνών..
Καλή επιτυχία σε όλες σας και καλό κουράγιο.
Ο χρήστης prigkipaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-10, 17:05   #59
eleni33

eleni33 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tania78 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολες. επειδη με εχει απασχολησει πολυ το θεμα και το εχω ψαξει παρα πολυ, θα ήθελα να πω οτι καθε γνωμη ειναι απολυτα σεβαστη εφοσον αντιπροσωπευει
το ατομο που την υπογραφει. Επειδη ομως ειναι ενα απο τα πιο (για να μην πω ΤΟ) "λεπτα" θεματα που αφορουν την αναμειξη ιατρου, μιας και φερνεις ενα πλασμα στον κοσμο, καλο θα ηταν να κραταμε και τα προσχήματα και να μην "αδειαζουμε" εναν επιστημονα επειδη απλα δεν μας εκανε γιατι πολυ απλα καποιος αλλος να ταιριαξει με αυτον τον ανθρωπο. Μην ξεχναμε οτι σημαντικο ρολο παιζει και η σχεση εμπιστοσυνης που σου αποπνεει καποιος. Ετσι λοιπον μπορει καποια κοπελα να αισθανεται καλα με τον κ. Παρασχο και ενα τετοιο σχολιο να παιξει ψυχολογικα αρνητικο ρολο στην τελικη της αποφαση. Σωστα?
Ο χρήστης eleni33 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-05-10, 10:11   #60
tania78

tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni33 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολες. επειδη με εχει απασχολησει πολυ το θεμα και το εχω ψαξει παρα πολυ, θα ήθελα να πω οτι καθε γνωμη ειναι απολυτα σεβαστη εφοσον αντιπροσωπευει
το ατομο που την υπογραφει. Επειδη ομως ειναι ενα απο τα πιο (για να μην πω ΤΟ) "λεπτα" θεματα που αφορουν την αναμειξη ιατρου, μιας και φερνεις ενα πλασμα στον κοσμο, καλο θα ηταν να κραταμε και τα προσχήματα και να μην "αδειαζουμε" εναν επιστημονα επειδη απλα δεν μας εκανε γιατι πολυ απλα καποιος αλλος να ταιριαξει με αυτον τον ανθρωπο. Μην ξεχναμε οτι σημαντικο ρολο παιζει και η σχεση εμπιστοσυνης που σου αποπνεει καποιος. Ετσι λοιπον μπορει καποια κοπελα να αισθανεται καλα με τον κ. Παρασχο και ενα τετοιο σχολιο να παιξει ψυχολογικα αρνητικο ρολο στην τελικη της αποφαση. Σωστα?

εγω θεωρω οτι , οτι και να πει ο καθενας καθε μια που εχει φτασει στην εξωσωματικη πρεπει να ψαξει καλα για να βρει τον γιατρο της. και αυτο που προσπαθω να κανω (αφου κανω την 8η εξωσωματικη) ειναι να πω σε ολλες να μην πιστευουν οτι τους λεει καθε γιατρος οσο καλος και να ειναι και να ψαχνουν εξηγησεις. εγω δεν ειπα οτι ο παρασχος δεν ειναι καλος, ειπα απλα οτι δεν μου εδωσε μια εξηγηση. οποτε αυτοματα για μενα δεν ηταν αξιοπιστος
Παλιά 01-06-10, 14:19   #61
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:

τι εγινε?πως παει η θεραπεια?
Παλιά 04-06-10, 20:36   #62
Χαρα2010

Χαρα2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ πήγα στον Μαστρομήνα και είχα δίδυμα με την πρώτη προσπάθεια. Δυστυχως το ένα παλλινδρόμησε στην 9η εβδομάδα. Τώρα έχω ένα αγοράκι 4 μήνων. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη!
Ο χρήστης Χαρα2010 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-10, 00:58   #63
Fotinibon

Προεπιλογή

Παράθεση:
τι εγινε?πως παει η θεραπεια?
καλησπέρα ιππόκαμπε, είμαι στο κρεβάτι από την περασμένη δευτέρα και περιμένω με αγωνία την παρασκευή που θα κάνω την χοριακή! Γενικά έχω θετική σκέψη αν και με αγχωσαν λίγο οι πόνοι περιόδου και το πρησμένο στήθος μου!! Θα δείξει... Εσύ τι έκανες? Ήρθες? Ξεκίνησες?
Παλιά 09-06-10, 13:18   #64
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπέρα ιππόκαμπε, είμαι στο κρεβάτι από την περασμένη δευτέρα και περιμένω με αγωνία την παρασκευή που θα κάνω την χοριακή! Γενικά έχω θετική σκέψη αν και με αγχωσαν λίγο οι πόνοι περιόδου και το πρησμένο στήθος μου!! Θα δείξει... Εσύ τι έκανες? Ήρθες? Ξεκίνησες?

υπομονη.περιμενω νεα.τα συμπτωματα μην σε απασχολουν
εγω ειχα καθυστερηση 7 μερες και με πηγε πισω,ξεκιναω σημερα τις ενεσεις για 15 μερες θα κανω το μικρο προτοκολλο.βρηκαν 26,1 % ανωμαλια στο dna του συζυγου ( 30% ειναι το οριο),και του εδωσε και τριων ειδων βιταμινες,ισως φταιει αυτο και για τις αποβολες.
Παλιά 09-06-10, 16:41   #65
Fotinibon

Προεπιλογή

Παράθεση:
υπομονη.περιμενω νεα.τα συμπτωματα μην σε απασχολουν
εγω ειχα καθυστερηση 7 μερες και με πηγε πισω,ξεκιναω σημερα τις ενεσεις για 15 μερες θα κανω το μικρο προτοκολλο.βρηκαν 26,1 % ανωμαλια στο dna του συζυγου ( 30% ειναι το οριο),και του εδωσε και τριων ειδων βιταμινες,ισως φταιει αυτο και για τις αποβολες.
Μακάρι να ήταν αυτό και οι βιταμίνες να κάνουν τη δουλειά τους!!
Εγώ πριν τη χοριακή είδα μπεζ σήμερα... Θα δείξει...
Ήρθες στον Μαστρομηνά τελικά
Παλιά 10-06-10, 12:14   #66
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μακάρι να ήταν αυτό και οι βιταμίνες να κάνουν τη δουλειά τους!!
Εγώ πριν τη χοριακή είδα μπεζ σήμερα... Θα δείξει...
Ήρθες στον Μαστρομηνά τελικά
καλημερα,στον μαστρομηνα ηρθα.το ειπες στον γιατρο σου για τα καφε?φανταζομαι οτι θα εισαι ξαπλα.μονο τουαλετα.η φιλη μου ''ποτισε'' τον καναπε απο αιμα και εχει την πρωτη της κορη.αλλη εχει καφετια λογω εμφυτευψης εμβρυου.μακαρι να ειναι ευχαριστο το μπεζ,ισως ειναι και υπολειματα της προηγουμενης περιοδου.εσυ ξαπλα!!!!και κανονικα τα φαρμακα.αυριο θα ξερεις!!!!ποσα σου βαλανε?
Παλιά 12-06-10, 19:35   #67
Fotinibon

Προεπιλογή

Καλησπέρα Ιππόκαμπε,
Χθες είχα θετική χοριακή με 133 μονάδες!! 3 εμβρυάκια μου βάλανε. Περιττό να σου πω πως το μπεζ έγινε αίμα και έχω και έντονους πόνους περιόδου.. Την Τρίτη θα επαναλάβω την χοριακή να δούμε αν ανέβηκαν οι μονάδες! Εσύ πως πας?
Παλιά 14-06-10, 11:09   #68
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπέρα Ιππόκαμπε,
Χθες είχα θετική χοριακή με 133 μονάδες!! 3 εμβρυάκια μου βάλανε. Περιττό να σου πω πως το μπεζ έγινε αίμα και έχω και έντονους πόνους περιόδου.. Την Τρίτη θα επαναλάβω την χοριακή να δούμε αν ανέβηκαν οι μονάδες! Εσύ πως πας?

εγω σημερα ειδα τα αυγουλακια μου ειναι πανω απο 10.και πολυ καλα,την αλλη εβδομαδα θα κανω ωοληψια.
τι σου ειπε ο γιατρος για το αιμα? παντως η χοριακη σου ειναι αψογη.ξαπλα,ξαπλα!!!! περιμενω νεα.
Παλιά 23-07-10, 22:32   #69
nextaria

nextaria χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vanessa@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Μαστρομηνάς έχει απο τους καλύτερους εμβρυολόγους στην Αθήνα. Εγώ έκανα εξωσωματική σε αυτόν και με την 1η είμαι έγκυος σε δίδυμα!Το πρόβλημα ήταν με το σπέρμα του συζύγου...
Vanesa ti problima ypirxe sto sperma? sas eipe mipws na kanete viopsia orxeos? Thn embryometafora tin ekanes sto stadio twn vlastokyston h thn 3h mera?
Ο χρήστης nextaria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-07-10, 15:31   #70
mitsi75

Το avatar του χρήστη mitsi75

Περιοχή: Αθήνα
mitsi75 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή επιλογή γιατρού

καλησπέρα και από εμένα!

κορίτσια εγώ έχω να πώ οτι όποιο γιατρό και να μας συστήσουν, πάντα επιλέγουμε σύμφωνα με το ένστικτό μας στο τέλος και λιγότερο με τις στατιστικές επιτυχιών ή μη.

έχω και εγώ εμπειρία με κορυφαίο γιατρό, μου τον σύστησε φίλη απόλυτα ευχαριστημένη και με επιτυχημένη σπερματέγχυση!! τι να σας πω? μιλούσε και είχε το ύφος του χίτλερ, ορθά κοφτά, χωρίς να με εξετάσει, χωρίς να θέλει να δει το πλήρες ιστορικό μου που κουβαλούσα μαζί μου, τίποτα.... μου λέει οτι τώρα (μες τον Ιούλιο πήγα) δεν μπορεί να γίνει τίποτα γιατί θα πάνε διακοπές οι εμβρυολόγοι απότε θα ξαναπάω το Σεπτέμβρη να κάνουμε τα υπόλοιπα!!! ποιά υπόλοιπα ρε μεγάλε??? χωρίς πολλά πολλά, μας... ξέβγαλε μέσα σε 10 λεπτά ακριβώς!! και το κερασάκι στην τούρτα? φεύγοντας μου λέει "ααα και πού είσαι? σε 2 μήνες που θα ξαναέρθεις, να έχει χάσει καμιά δεκαριά κιλά εεε? ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ"
έμεινα κόκκαλο!!! ένιωσα ΟΡΚΑ και βάλε, τα παραπανίσια κιλά τα έχω και είμαι ήδη σε διατροφή (72 κιλά είμαι) αλλά όχι και έτσι....

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ λέω και την κάναμε που λέμε!!

Τώρα είμαι με τον Αποστολίδη (Γέννημα) και είναι super!! Με ξεσκόνισε στις εξετάσεις και ο κύκλος μου έφτιαξε και πρόγραμμα βγάλαμε για το Σεπτέμβρη και πάνω από όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

Οπότε καλές οι συστάσεις αλλά το με το ΚΛΙΚ προχωράς...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!
Παλιά 09-09-10, 22:05   #71
vivianpar

vivianpar χωρίς αξιολόγηση
Unhappy

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anthea Εμφάνιση μηνυμάτων
Me kathe epifilaksi... i adelfi mou,episis monimh katoikos eksoterikou eixe giatro to mastomina kai talaiporithike 10 xronia! xoris apotelesma...

Allkakse giatro kai me ti prvth petyxe, tvra einai egyos!
I allhtheia einai oti exv akousei arketa asxhma pragmata-hthikis fiseos...

Psakto pantos kala prin dialekseis. kalh epityxia!

Tha sumfwnisw apoluta......Ta ezhsa.....
Kalh epituxia kopela mou!!!!!!!!!!!Kai elpizw kai gw thn epomenh fora, se allon giatro pleon na ta kataferw...
Ο χρήστης vivianpar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-10, 22:14   #72
vivianpar

vivianpar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mrs Ypomonh Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλες,
Ξεκινάω την πρώτη μου προσπάθεια στον κύριο Μαστρομηνά, δεν έχω επισκεφτεί άλλους για να έχω άποψη. Για το κέντρο του κου Μαστρομηνά και τους συνεργάτες του και φυικά για τον φανταστικό κύριο Παπανικόπουλο που είναι εκεί έχω πολύ καλή άποψη.Νίώθω πολύ άνετα μαζί τους!

Gia ton k. Papanikopoulo, kai mono, 8a sumfwnisw mazi sou.Pragmatika ektos apo episthnomas kai an8rwpos!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης vivianpar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-10, 21:19   #73
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια καλησπέρα
Ο χρήστης baby face δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-10, 19:58   #74
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

koritsia kalispera ego tha kano tin therapia gia allous 2 mines kai tha ksekiniso meta me ton mastromina elpizo gia ta kalitera
Ο χρήστης baby face δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-01-11, 00:54   #75
vivian aretopoulou

vivian aretopoulou ουδετερη μηδέν
Smile

[QUOTE=vanessa@;1564764]μπορεις να μου πειτε λεπτομερειες οταν το θεμα ειναι στοσυζηγο?
Ο χρήστης vivian aretopoulou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-11, 19:40   #76
stauroula14

stauroula14 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή εχω ραντεβου με τον Μαστρομηνα!!!@#$%^&*()(*&^

Αγαπημενες φιλες
εχω ραντεβου με τον Μαστρομηνα και εχω πολυ αγχος!
Εχω πολλα προβληματα υγειας,για την ακριβεια ειχα (ελπιζω!)
Θελω παρα πολυ παρα πολυ παρα πολυ να κανω ενα παιδακι!!!
θα'θελα να ρωτησω ξερετε ποσο κάνει η απλη επισκεψη;;;
εχει συμβαση με το δημοσιο;;;
ειναι καλος γιατρος -ανθρωπος;;;
εχω ακουσει και καλα και ασχημα και εχω αγχωθει πολυ!
ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης stauroula14 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-02-11, 20:20   #77
psixi

Το avatar του χρήστη psixi

psixi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stauroula14 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπημενες φιλες
εχω ραντεβου με τον Μαστρομηνα και εχω πολυ αγχος!
Εχω πολλα προβληματα υγειας,για την ακριβεια ειχα (ελπιζω!)
Θελω παρα πολυ παρα πολυ παρα πολυ να κανω ενα παιδακι!!!
θα'θελα να ρωτησω ξερετε ποσο κάνει η απλη επισκεψη;;;
εχει συμβαση με το δημοσιο;;;
ειναι καλος γιατρος -ανθρωπος;;;
εχω ακουσει και καλα και ασχημα και εχω αγχωθει πολυ!
ευχαριστω πολυ
Mην ρωτας καμια τη γνωμη εχει.Ειναι τοσο υποκειμενικο το θεμα.Αν εσενα σου αρεσει και τον εμπιστευτεις ολα καλα.Αλλιως υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες.Αναμφισβητητα δεν μπορει παρα να ναι καλός στη δουλεια του.Θα ακουσεις και το αντιθετο από άλλους που εγινε η δουλεια τους αλλου.Δεν εχει νοημα.Η καθεμια εχει τις απαιτησεις της και φυσικα και θα πει τα καλυτερα γι αυτον που τη βοηθησε και απεκτησε το παιδι της...Καλή τυχη...Δεν μπορει να ειναι τυχαιο το ονομα που απεκτησε ετσι?
Ο χρήστης psixi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-02-11, 00:26   #78
stauroula14

stauroula14 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ!!! εσεις δικιο!μακαρι να πανε ολα καλα!!
ειναι πραγματικα δυσκλη αυτη η δια δικασια να βρεις τον καταλληλο....!
και παλι ευχαριστω
Ο χρήστης stauroula14 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-02-11, 19:23   #79
sugaroula

Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
sugaroula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μαστρομηνας- Παπανικοπουλος ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!
Ο χρήστης sugaroula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-06-11, 22:22   #80
nikol_te

nikol_te χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω τωρα κανω την πρωτη μου προσπαθεια με τον μαστρομηνα κ δεν ξερω τι θα γινει,αλλα μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την ολη συμπεριφορα κ ατμοσφαιρα...
καταρχας στο πρωτο ραντεβου,με εκανε να νιωσω τοσο ομορφα κ ηρεμα που κ γι αυτο μονο τον εκτιμω..με εχει γεμισει αισιοδοξια με τα λογια του κ το υφος του κ εχει αλλαξει ολη η ψυχολογια μου...ελπιζω να ειναι κ ο τυχερος μου βεβαια,για να ολοκληρωθει η θετικη εμπειρια!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές