Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραπτομηχανη


Recommended Posts

Παντα ηθελα να μαθω να ραβω στην ραπτομηχανη. Εχω μια μηχανη απο την μητερα μου αλλα η ιδια βαριεται να καθησει να μου μαθει.

 

Ξερει κανεις εαν υπαρχουν μαθηματα ή σεμιναρια ή πως μπορω να μαθω και μονη μου ? Μενω Νοτια Προαστεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν κάνεις μια ερώτηση στο δήμο σου? Εμάς έχει μαθήματα οικοκυρικής

 

Αλλιώς ρώτα στον ΟΑΕΔ έχει τμήματα ή εάν έχεις στην γειτονιά σου κάποια μοδίστρα ζήτα της να σε αφήνει να πηγαίνεις κάποιες φορές.

 

Κυριώς να μάθεις να κόβεις πατρόν.

 

Τα άλλα είναι εύκολα τα μαθαινεις και μόνη σου!

 

Φιλιά

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η σχολή burda στους Αγίους Αναργύρους που πληρώνεις γύρω στα 300? και τα ΚΕΝΕ,υπάρχουν σε πολλές περιοχές όπου είναι δωρεάν,επίσης στην Αθήνα στο κέντρο λαικής τεχνης στη Πλάκα γίνονται μαθήματα για πολλές χειροτεχνίες.Αγόρασε μια οικονομική ραπτομηχανή και σιγά σιγά θα μάθεις πολλά πράγματα και μόνη σου,αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι στείλε π΄μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ! Ραπτομηχανη εχω, αλλα κολλαω στο πως να περναω κλωστες και τα βασικα πραγματα. Η μητερα μου ειχε αλλου τυπου και δεν ξερει να μου δειξει την λειτουργια ( ειναι τοσο διαφορετικες η μια απο την αλλη?). Πιστευω οτι αμα μαθω πως λειτουργει, σιγα σιγα θα μαθω και μονη μου.

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση. Ξεσηκώθηκα και το κοίταξα κι εγώ τώρα, αλλά μόλις είδα τα πατρόν, είναι σαν μάθημα γεωμετρίας... και προσγειώθηκα!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Εμείς πήραμε ραπτομηχανή από έναν άνθρωπο ο οποίος είχε κατάστημα και έκλεισε και τα δίνει στο 1/3 της τιμής σε σχέση με τα καταστήματα. Κατά την αγορά μας έκανε και επίδειξη χρήσης. Επίσης μου είπε ότι με καλύπτει απο εγγύηση και άν χρειαστώ επισκευή ραπτομηχανής έρχεται στο χώρο μου και μου την επισκευάζει. Όποιος ενδιαφέρεται ας μπεί εδώ να δεί :

 

 

http://www.raptomixani.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...