Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δόντια ...σύνολο;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


o δικος μου μεχρι 2 χρονων τα ειχε βγαλει ολα το ποσα δοντια εβγαλε δεν τα μετρησα.....και μαλιστα εμενα μου ειχε αργησει να βγαλει δοντια το πρωτο το εβγαλε μια βδομαδα μετα τα γενεθλια του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ...

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΝΑΘΟ, 2 ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΚΑΙ 2 ΠΛΑΓΙΟΙ ΤΟΜΕΙΣ, 2 ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ ΚΑΙ 4 ΝΕΟΓΙΛΟΙ ΓΟΜΦΙΟΙ.

ΣΤΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ. ΠΡΩΤΑ ΑΝΑΤΕΛΛΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΓΟΜΦΙΟΙ, ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΕΟΓΙΛΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ "ΑΛΛΑΖΟΥΝ " ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ;

ΤΥΠΙΚΑ ΜΕΧΡΙ 26 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ (Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΟΜΦΙΟΣ), ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΚΛΙΣΗ.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ;

ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΜΕΝ, ΜΑΜΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕ, ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΩΡΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΞΗ. ΔΗΛ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω καλη μου εμεις φαφουτες ακομα..για περνα κι απο τις φαφουτομανες να μας καθυσηχασεις.Παντως απο γκρινια..η αληθεια ειναι δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι απο τα δοντια η γενικα..ε συνηθως εκει την αποδιδω!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως κοριτσια αν και 21 μηνων σχεδον εχει βγαλει μονο 7 δοντια!!Οσο για τον πονο δεν μπορω να πω οτι ποναγε πολυ, μια γκρινια την εχει παντως!Τωρα πιστευω θα αρχισουν να βγαινουν ολα μαζι!ΑΧΧ τη μας περιμενει...

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ. ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.

 

Α, ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΗ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΤΕΙΛΟΥΝ (ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ). Η ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ Η ΑΤΙΜΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα είναι 11 μηνών και έχει 4 δοντάκια..αργησε κ ο δικός μου!

Πάντως από γκρίνια άλλο τίποτα..2-3 μέρες πριν ειδικά τα βγάλει μας τρελαίνει κανονικά, και μετά "τσουπ" σκάει μύτη το δοντάκι! Πάντως λένε ότι όσο καθυστερούν να βγουν τόσο χειρότερα είναι για τα μωράκια γιατί σκληραίνουν τα ούλα και πονάνε περισσότερο..να ισχύει άραγε??? Η ειδική μπορεί να μας πει? ή εμπίπτει στην παιδιατρική αυτό? :-)

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΗ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΤΕΙΛΟΥΝ (ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ). Η ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ Η ΑΤΙΜΗ.

 

τι θα πρεπει να κανω τωρα?...δεν τις εχω καθαρισει ποτε τα δοντακια...σιγουρα εχει 8

6bMYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...