Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΕΞΑΝΘΗΜΑ.......ΠΑΛΙ????


Recommended Posts

Μανουλιτσες καλημερα σας!!!!!

Σημερα το πρωι σηκωθηκε ο μικρος μου και αρχισε παλι να κοκκονιζει και να γεμιζει σπινθουρακια σε ολο του το σωμα, σαν παπαρουνα εγινε........

Επικοινωνησα αμεσως με την γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι μαλλον απο τον πυρετο των προηγουμενων ημερων,(εχουμε βροχιτιδα απο την Τριτη),

και εχει βγαλει παλι το αιφνιδιο εξανθημα(το ειχαμε βγαλει πριν ενα χρονο περιπου μετα απο μια ιωση μονο με πυρετο μιας εβδομαδας).

Ειναι δυνατον να το ξαναβγαλει αφου τοτε μου ειχαν πει πως αυτο βγαινει μονο μια φορα και μαλιστα το ειχε γραψει και στο μπλε βιβλιαρακι του παιδιου για να το θυμομαστε.

Αλεργιες και αλλα τετοια εχουν αποκλειστη αφου την αντιβιωση και ολα τα αλλα φαρμακα τα εχουμε παρει αρκετες φορες χωρις παρενεργιες.

Επισης να πω, πως περνει και αντισταμινικο(xozal σταγονες)οποτε ειναι καλυμενος.

 

Σας εχει τυχει τετοιο περιστατικο με τα παιδακια σας?

Εχετε ξαναβγαλει το εξανθημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εμενα εβγαλε το Λενακι, ΝΤΙΝΤΙ μου μετα απο 3 μερες υψηλου πυρετου.. μου ειχε πει ο γιατρος οτι πιθανον να βγαλει κι οταν την ειδε μου ειπε οτι τωρα θα υποχωρησει ο πυρετο οπως κι εγινε.. μου ειπε οτι θα κρατησει 2-3 μερες τουλαχιστον κρατησε 3 αλλα δνε μου ειπε οτι δεν θα ξαναβγαλει.. σημερα θα του μιλησω ... μου ειχε πει να τον παρω και θα τον ρωτησω... θα κανω προσπαθεια να θυμηθω δλδ αλτχαιμερ γαρ...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει εντυπωσει γιατι δεν ειχε κανει πια και τον τρελλο πυρετο (εχουμε περασει και πολυ χειροτερα)και ευτυχως κρατησε μονο δυο μερες και αυτο ηταν ελενχομενος.

θα περιμενω να μου πεις Theni να δουμε τι θα σου πει και ο δικος σου γιατρος.....

 

το καλο ειναι οτι οσο περναει η ωρα δεν φουντωνουν απλα υπαρχουν.....

για να δουμε..........

 

οσο για το αλσχαημερ αστο πονεμενη ιστορια,αφου οταν παω στο γιατρο γραφω απο πριν τις ερωτησεις που εχω να του κανω γιατι παντα ξεχναω

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τ απογευμα... παντως της κορης μου μια φουντωναν μια επεφταν μεχρι να φυγουν... οταν κοιμοταν ας πουμε ηταν χαλαρα αλλα αν εκλαιγε φουντωναν

 

ευχομαι να μην ειναι τιποτα... για ολα τα παιδακια υγεια!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ.

ΠΡΩΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ.

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΟΚ (ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ) ΑΠΟ ΦΙΣΤΙΚΙΑ ΣΤΑ 17!! ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ο μικρος μου εχει βγαλει 3 φορες τετοια σπυρακια απο τον πυρετο.Την τελευταια φορα που εβγαλε ,μου ανεβασε μονο 37,5 πυρετο.Τη δευτερη μερα ειχαν αρχισει να υποχωρουν,τα ανιψια μου καθε φορα που κανουν πυρετο βγαζουν.Η παιδιατρος παντως δεν μας ειπε οτι αφου εβγαλε μια φορα δεν θα ξαναβγαλει.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εξανθημα σε μας παντως δεν ηταν αλλεργια ηταν εξανθημα πυρετου... ξεσπασμα... οσο γιυτο που λες για τις αλλεργιες εχεις απολυτο δικιο... μπορει να τρως κατι χρονια και να μην σε πειραζει και ξαφνικα να σε πειραξει...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα σπιθουρακια μας καλα κρατουν.........

απλα υπαρχουν και φουντωνουν μονο οταν ιδρωνει και κουραζετε.....

ειμαστε στην δευτερη μερα και εχουμε μια ακομη .......για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

ntinti Μου δεν σε ξεχασα δεν τον πηρα καθοτι σαββατο... θα τον παρω την Δευτερα.. παντως εμενα μου ειπε 2-3 μερες τουλαχιστον κι ετσι εκανα κι εμας...μια φουντωναν μια ξεφουντωναν

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ntinti Μου δεν σε ξεχασα δεν τον πηρα καθοτι σαββατο... θα τον παρω την Δευτερα.. παντως εμενα μου ειπε 2-3 μερες τουλαχιστον κι ετσι εκανα κι εμας...μια φουντωναν μια ξεφουντωναν

 

αχ κοριτσακι μου να σαι καλα δεν πειραζει και να το ξεχασες ,ενα μυαλο ειπαμε ειναι που να τα θυμομαστε ολα.....

 

θα περιμενω και εγω μεχρι αυριο και μετα θα παω να τον δει..........

 

ασε που μου πεταξε τωρα και ο αντρας μου ενα κουφο και εμεινα..........μου λεει ¨ρε συ Ρενα μηπως ειναι καμια κοκκινιτσα?¨

 

τι να πω δεν εχω ιδεα και πως ειναι..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιζω αυριο να αρχισουν να υποχωρουν τα σπιθουρακια του. Θα δουλευω το πρωι αλλα μολις γυρισω θα μπω να μαθω νεα σας. Ελπιζω να εχετε ενα ηρεμο βραδυ.

 

Η ''κοκκινιτσα'' τί ειναι?

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο τοσες μερες αγωνιας και ταλαιπωριας το πορισμα βγηκε.........

 

το εξανθημα μας τελικα ηταν απο τον πυρετο.........

 

επειδει ειχαμε δεκατα τα οποια φταναν και μεχρι 38 και μεσα σε ενα τεταρτο επεφταν μονα τους και αυτο συνεβαινε αρκετες φορες την ημερα(τον τσακισαν τον μικρο)ο οργανισμος μου ειπε η γιατρος ξεσπασε με αυτο τον τροπο....

 

ηταν τελικα εξανθημα το οποιο μας κρατησε 4 μερες και την πεμπτη μερα τα σημαδια απλα υπηρχαν και δεν φουντωναν,την επομενη εξαφανιστηκαν τελειως.

 

τωρα απο εδω και περα θα ξερω ,γιατι μου ειπε πως ειναι ο οργανισμος του παιδιου τετοιος και μπορει να εχουμε αρκετα συχνα τετοια ξεσπασματα....

 

τελος καλα ολα καλα λοιπον............

Link to comment
Share on other sites

ntinti μου μπραβο!! ετυτυχως δεν ειναι τιποτα... ακριβως το ιδι με το δικο μας...

 

ξεχαστηκα οχι μονο να γραψω αλλα καταρχην να παρω τον γιατρο... οσο ηταν αρρωστη τον ζαλισα... και μετα που αναρρωσ ξεχαστηκα:oops::oops:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ntinti μου μπραβο!! ετυτυχως δεν ειναι τιποτα... ακριβως το ιδι με το δικο μας...

 

ξεχαστηκα οχι μονο να γραψω αλλα καταρχην να παρω τον γιατρο... οσο ηταν αρρωστη τον ζαλισα... και μετα που αναρρωσ ξεχαστηκα:oops::oops:

 

δεν πειραζει βρε κοριτσακι μου ειχες τις δικες σου αγωνιες εμας θα σκεφτοσουν?:P

 

ελπιζω να ειστε και εσεις τωρα καλα και απο εδω και περα θα το ξερω αν βλεπω τετοια αντιδραση...........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...