Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

synflorix+αντιγριπικο ενηλικων


ELENA!!

Recommended Posts

καλησπερα!!η παιδιατρος που εχω τωρα στον μικρο εκρινε οτι ο γιος μου που ειναι 3 ετων κ 2 μηνων δεν ειχε σωστο σχημα εμβολιασμου στο λεγομενο πρεβεναρ.

1η δοση 10 μηνων

2η δοση 12 μηνων

3η δοση 16 μηνων...επρεπε την 3η δοση να την κανει καπου 2 ετων για να καλυφθει μου ειπε...κ τωρα μου ειπε αυτη τη βδομαδα να παω στο ικα να δω αν γραφεται αυτο το 10δυναμο κ να κανουμε αυτο ως καλυετρο!!ειναι επικινδυνο αυτο?τα παιδακια σας το εχουν κανει?διαβασα ενα σχετικο θεμα...αλλα θελω πιο μαζικες βεβαιωσεις κ οχι απο ενα μονο παιδακι γιατι οσο ναναι ειναι καινουριο κ ψιλοανησυχω!!διαβασα κ για το pneuma21-23..αλλα ειναι ενηλικων αν καταλαβα καλα!!

 

επισης μου ειπε να κανουμε οταν διατεθει 2 δοσεις του αντιγριπικου που ειχαμε κ περσι αλλα να παραγγειλω 2 αντιγριπικα ενηλικων..γιατι ειναι ανω των 3 ετων!!:roll:

 

ξερετε κατι να με συμβουλευσετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις καναμε στα διδυμα το prevenar σε ηλικια 27,5 μηνων μονο 1 δοση..

Αντιγριπικο δεν εχουμε κανει ποτε σε κανενα απ τα 3 παιδια...και δεν εχουν αρρωστησει..

Δεν ξερω αν υπαρχει αλλο εμβολιο και στην μεγαλη καναμε καποιο αλλο...

Η δικια μας παιδιατρος γενικα με τα εμβολια ειναι πολυ επιφυλαχτικη και αν δεν περασει καποιο διαστημα δεν τα χρησιμοποιει ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...