Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


DALIA

Recommended Posts

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν καποια γνωριζει καλο ψυχολογο και παιδοψυχολογο στη θεσ/νικη.Δεν θελω να μπω στο ιντερνετ και να ψαξω και οτι βρω.

Θελω ψυχολογο για εναν πολυ καλο μου φιλο και παιδοψυχολογο για μας αποφασισα να παω να δω για ποιο λογο εχει τελικα αρνηση για το φαγητο και τι μπορω να κανω.Περιμενω με αγωνια αν γνωριζετε.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


DALIA με ενδιαφερει κ εμενα πολυ αυτο,παντως εγω εχω εναν φιλο μου ψυχολογο, μου εχει πει οτι ΙΣΩΣ κ το τονιζω γιατι δεν ειναι παιδοψυχολογος αλλα ψυχολογος,εχει σχεση με το προβλημα που ειχε στο στομαχι,αλλα μπορει κ να μην εχει καμια σχεση αυτο κ απλα να ειναι λιγοφαγο το παιδι, κ μπορει μ αυτο τον τροπο να μας κανει να ασχολουμαστε περισσοτερο μαζι της.

Που ουτε μ αυτο συμφωνω, γιατι οταν παμε σπιτι μονο με την μικρη ασχολουμαστε κ με τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Vann μου εμενα ειναι καθαρα αρνηση και οχι ολιγοφαγο παιδι το εχω εντοπισει αυτο και εχω μιλησει και με τη γραμμη εδω του parents και μου το επιβεβαιοσαν.Εμενα δεν ειναι λογο ελλειψης προσοχης,κατι τον εχει ενοχλησει.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?τι μπορει να τον εχει ενοχληση?εμενα για να καταλαβεις εαν δεν της δωσεις τιποτα να φαει ειναι το καλυτερο της,την εχω αφησει 2ημερες νηστικη τελειως, κ δεν μου ζητησε τιποτα.Το καλοκαιρι που πηγαμε διακοπες δεν ετρωγε ΤΙΠΟΤΑ με τα χιλια παρακαλια κ παιχνιδια ετρωγε εαν παιδικο γιαουρτακι.Θες να μου πεις οτι ισως να τον εχει τρομαξει κατι κ δεν θελει να φαει?

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω πως μπορεις να ξεχωρισεις την αρνηση απο το λιγοφαγο?οταν λεμε αρνηση εννοεις οτι αρνειται να δοκιμασει?γιατι κ εμενα αυτο κανει.Αχ εξηγησε μου γιατι με καιει κ εμενα το θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Κορίτσια μήπως ξέρετε κανέναν καλό παιδοψυχολόγο στη Θεσσαλονίκη? Μία φίλη έχει το εξής πρόβλημα με το τρίχρονο αγοράκι της. Αρνείται να φάει οποιοδήποτε φαγητό πέρα από το παιδικό αλεσμένο μπου του έδινε ως μωρό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα με το μάσημα αφού τρώει κουλούρια! Απλά αρνείται να φάει οτιδήποτα άλλο. Και έχει δοκιμάσει μαζί του τα πάντα. Αν μπορούμε να τη βοηθήσουμε...

ΜΑΡΙΑ

o3DBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mariaser για παιδοψυχολο δεν γνωριζω για να σου πω αλλα ξερω εναν εξαιρετικο πραγματικα παιδοψυχιατρο τον Τιμοθεο Σαββα Μητροπολεως 109 τηλ2310 243646.

(Μη σε τρομάξει το παιδοψυχιατρος)

Link to comment
Share on other sites

Κάμπας Αθανάσιος.

Θα τον βρείς στο Ιπποκράτειο.

Αν τηλεφωνήσεις κ τον ζητήσεις θα σε συνδέσουνε για να μιλήσεις μαζί του.

Δεν ξέρω αν έχει ιατρείο, ψάξε και στον Χρυσό Οδηγό, αν θές...

Υπέροχος με τα παιδιά κ πάνω απόλα Άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλασπέρα κορίτσια, ψάχνω να βρω και γω καλο παιδοψυχολόγο, γιατί η τρελοκοτσιδου μου έχει εμφανίσει φοβίες για διάφορα πράγματα και θα ήθελα μια συμβουλή από κάποιον ειδικό.

 

Μου είπαν για κάποιον Κωνσταντινίδη Λευτέρη και κάποια Γκόγκα Γιώτα.

Τους γνωρίζετε?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και εγώ ενδιαφέρομαι άμεσα για παιδοψυχολόγο στην Θεσσαλονίκη, και για θέμα προσαρμογής στο παιδικό και για διάφορα άλλα συμπεριφοράς.........:|

line_m121_beg_xbliz41_time_1178078400_text_f4e120e4e9e4f5ecdceae9e120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με ονόματα δεν μπορώ να σας βοηθήσω γιατί δεν το θυμάμαι, αλλά να ξέρετε πως οι καλύτεροι είναι στο Ιπποκράτειο. Αργούν λίγο στα ραντεβού τους αλλά κάποιοι έχουν και ιατρεία έξω. Η κουμπάρα μου πήγαινε την μικρή της εκεί και ήταν πολύ ευχαριστημένη.

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

ΕΚΛΕΙΣΑ ραντεβου αυριο με την σαντυ κουτσοσταματη..ειναι μια γλυκια κοπελα που εβγαινε και στην τηλεορσαη..

εψαξα ρωτησα και επειδη εχει και τα πιτσιρικια του παοκ μου ειπανε πολυ καλα λογια..

αυριο θα σας πω νεοτερα ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΕΚΛΕΙΣΑ ραντεβου αυριο με την σαντυ κουτσοσταματη..ειναι μια γλυκια κοπελα που εβγαινε και στην τηλεορσαη..

εψαξα ρωτησα και επειδη εχει και τα πιτσιρικια του παοκ μου ειπανε πολυ καλα λογια..

αυριο θα σας πω νεοτερα ..

καλησπερα παρακολουθησα την συζητηση

σας και πραγματικα με ενδιαφερει αμεσα,εχω προβλημα αλλης φυσεως βεβαια με τον μεγαλο μου γιο μαθησιακο κατα πασα πιθανοτητα δεν ειμαι ειδικος για να ξερω αλλα.... και ψαχνω εναν καλο παιδοψυχιατρο ή παιδοψυχολογο αν τελικα εχετε επισκευθει καποιον απο αυτους που προαναφερατε θα ηθελα να ξερω το αποτελεσμα και τα στοιχεια του γιατρου.ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια οι καταλληλοι ειναι οι παιδοψυχιατροι για μενα ......

λοιπον η καλυτερη ομαδα παιδοψυχιατρων ειναι στο ιπποκρατειο.....

αν ομως ειναι κατι επειγον εγω πηγα στην παιδοψυχιατρο σιαμουλη φανη και να ξερετε οτι δεν εκμεταλευεται δηλ αν δεν χρειαστει να δει το παιδι δεν θα το δει απλα θα συμβουλεψει εσας. εγω εκανα μια συνεδρια και με βοηθησε παρα παρα πολυ..............ειναι στο κεντρο της θεσσαλονικης. και φυσικα σε εκεινη τη φαση που βρισκομουν την επεμενα να παω και τον μικρο και δεν δεχτηκε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογως.... εκεινη που επρεπε να βοηθηθει ημουν εγω.... αν ηθελε ομως να εκμεταλλευτει θα με ξαναεκανε συνεδρια και με το παιδι......

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
κοριτσια οι καταλληλοι ειναι οι παιδοψυχιατροι για μενα ......

λοιπον η καλυτερη ομαδα παιδοψυχιατρων ειναι στο ιπποκρατειο.....

αν ομως ειναι κατι επειγον εγω πηγα στην παιδοψυχιατρο σιαμουλη φανη και να ξερετε οτι δεν εκμεταλευεται δηλ αν δεν χρειαστει να δει το παιδι δεν θα το δει απλα θα συμβουλεψει εσας. εγω εκανα μια συνεδρια και με βοηθησε παρα παρα πολυ..............ειναι στο κεντρο της θεσσαλονικης. και φυσικα σε εκεινη τη φαση που βρισκομουν την επεμενα να παω και τον μικρο και δεν δεχτηκε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογως.... εκεινη που επρεπε να βοηθηθει ημουν εγω.... αν ηθελε ομως να εκμεταλλευτει θα με ξαναεκανε συνεδρια και με το παιδι......

 

Καλημέρα, τυχαία ψάχνοντας στο forum διάβασα το όνομα της παιδοψυχιάτρου Σιαμούλη Φανής. Παρακαλώ μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει δίνοντας τα στοιχεία επικοινωνίας της γιατρού. Είναι επείγον να τη βρω. Ευχαριστώ (Συγχωρέστε με αλλά είναι η παρθενική μου μέρα στο forum και ίσως γράφω πολλά). Παρακαλώ τα στοιχεία να σταλούν στο e-mail μου:[email protected] :(

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Θα ήθελα να μου πει καποιο μελος που εχει επισκεφθει καποιον-α πολυ καλο παιδοψυχολογο στη Θεσσαλονικη και εμεινε ευχαριστημενος τα στοιχεια του και αν γινεται τι προβλημα ειχε και τι αποτελεσμα ειδε.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θα ήθελα και εγώ να μου πείτε κάποιους παιδοψυχιατρους στη Θεσσαλονίκη για ένα θέμα με την κόρη μου, που είναι 9 χρονών. Οποια ξερει θα με βοηθησει πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...