Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 15-08-09, 13:54   #1
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Ιστορία ταλαιπωρίας & αγωνίας...Πότε θα δω +

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για να σας γράψω την ιστορία μου ...

Πρώτη Σεπτεμβρίου κλείνω τα 30 .... Ταλαιπωρούμε από τα 17 μου ...

Κάποια στιγμή στα 17 μου παρατηρώ ότι έχω καθυστέρηση στην έμμηνο ρήση . Το λέω στην μητέρα μου και με πηγαίνει σε έναν γυναικολόγο "κορυφή"... Με ρωτάει ο γιατρός εάν έχω σεξουαλικές επαφές και του απαντάω με απόλυτη ειλικρίνεια ΌΧΙ !

Είναι η πρώτη φορά που μου κάνει γιατρός κολπικό υπέρηχο και βγάζει σαν διάγνωση εξωμήτριος κύηση και λέει στην μητέρα μου τα αποτελέσματα της εξέτασης διευκρινίζοντας της οτι αρνούμε πως έχω σεξουαλικές επαφές επιδή φοβάμαι την αντιδρασή της

συνεχίζοντας αναφέρει πως αν με πιάσει έντονος πόνος να πάω στο νοσοκομείο ...

Το ίδιο βράδυ μετά από ένα τέλειο πιάτο με μπριζόλες τηγανιτές και πατατούλες με πιάνει ένας φρικτός πόνος και με πάνε στο νοσοκομείο .
Βρίσκουμε εκεί τον "κορυφαίο" γιατρό και λέει γρήγορα χειρουργείο

Η νάρκωση δεν με έπιασε αμέσως με αποτέλεσμα να βλέπω τι έκαναν στην κοιλιά μου...δεν θα ξεχάσω 11 άτομα από πάνω μου....ήμουν ένα τέλειο πειραματόζωο , έκαναν βλέπετε την πρακτική τους (Νοσοκομείο Αλεξάνδρας ) .

Τελειώνει το χειρουργείο, μετά από 10 μέρες βγαίνω από το νοσοκομείο χωρίς αγωγή χωρίς τίποτα ...

Περνάει ένα εξάμηνο και έχω μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη και διακόπτω την κύηση ...

Αυτό γίνεται στο Ιασώ στις 14/08/1997 ...Μετάνιωσα τόσο πολύ μετά από αρκετά χρόνια συνειδητοποιώντας ότι εκείνη η ημέρα ήταν παραμονή της Παναγίας (το παιδί το ήθελα...ο τότε δεσμός μου δεν ήταν έτοιμος)

Μετά από έξι μήνες έχω πάλι καθυστέρηση και πάω σε εφημερεύον γυναικολογικό νοσοκομείο. Βλέπει ο γιατρός την τομή στην κοιλιακή μου χώρα και με ρωτάει τι χειρουργείο ήταν εκείνο .
Του λέω για την εξωμήτριο και για την άμβλωση ... με εξετάζει και μου λέει χειρουργείο για κύστη αριστερής ωοθήκης και βιοψία

Κάθομαι στο νοσοκομείο άλλες 15 μέρες .... χειρουργείο , ανάρρωση ....

Την ημέρα που κάνω την εξαγωγή με ενημερώνει πως ποτέ δεν είχα εξωμήτριο κύηση .....

Μου δίνει τα χαρτιά από το Αλεξάνδρας και διαβάζω..."κύστη αριστερής ωοθήκης ωχρού σωματίου "

Μετά από άλλους 6 μήνες πάλι τα ίδια....αυτή τη φορά όμως στάθηκα τυχερή !!! Πάω στο Αρεταίειο και λέω όλη την ιστορία μου σε έναν γυναικολόγο που είχε εφημερία (την πρακτική του έκανε) ....Μου λέει θα πάρεις αντισυλληπτικά για 6 μήνες και θα πάνε όλα καλά !!!

Από τότε μέχρι και σήμερα είναι ο γυναικολόγος μου (δεν είχα ΠΟΤΕ ξανά πρόβλημα ) αλλά....

Είναι ειδικευμένος στην ανεξήγητη υπογοννημότητα γιατί το αναφέρω αυτό .....γιατί όταν του είπα ότι θέλω να κάνω παιδί μου μίλησε κατευθείαν για εξωσωματική ... και του είπα ότι δεν προτίθεμαι στα 29 μου να δώσω τόσα χρήματα και να μπω σε αυτή την διαδικασία .....η απάντησή του ...τότε να κάνεις αχαλίνωτο sex διοτι είναι πολύ δύσκολο να συλλάβω μετά από τόσα χειρουργεία

Είμαι 3 χρόνια παντρεμένη και προσπαθώ τον τελευταίο 1 χρόνο αλλά τίποτα !

Η εξετάσεις του συζύγου καλές οι δίκες μου μια χαρά .οι σάλπιγγες και οι δυο ανοιχτές όλα καλά ....

Μπήκα τον προηγούμενο μήνα στο forum και διάβασα για τα serpafar και την pregnyl ... Τον παίρνω τηλέφωνο και του λέω ..... Χάρη , θα πάρω serpafar και μου απαντάει ναι ! Θα τα πάρεις την την δεύτερη ημέρα της έμμηνου ρήση και θα έρθεις την 12η μέρα για υπέρηχο . Έτσι και έκανα .

Πάω, κάνω τον υπέρηχο είχα ένα ωοθυλάκιο ήταν 12 εκατοστά το ενδομήτριο δεν ήταν πολύ παχύ αλλά μου είπε ότι την ημέρα που θα έκανα την ένεση θα ήταν καλό και το αυγό και το ενδομήτριο .

Συνεχίζοντας μου λέει αν δεν γίνει κάτι θα κάνουμε εξωσωματική ....Και του απαντάω εάν δεν γίνει κάτι θα κάνω και άλλη μια προσπάθεια με τα συγκεκριμένα σκευάσματα και για εξωσωματική θα το συζητήσω μετά τα 35

Κάνω την ένεση στις 30/7 έχω επαφή στις 1/8 στις 2 όχι γιατί είχα το μνημόσυνο της μητέρας μου(40ήμερο) και δεν μου καθόταν καλά και στις 3/8 .

Τπ ήταν στις 16/7 τώρα την περιμένω πάλι...

Τεστ δεν θα κάνω γιατί έχω απογοητευτεί ....κάθε τόσο και ένα αρνητικό ...

Κάνω υπομονή .... Ελπίζω και εύχομαι κάποια στιγμή να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα ...!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα ...
Ο χρήστης Tonia-7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-08-09, 14:21   #2
kounelitsa

Το avatar του χρήστη kounelitsa

kounelitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου με το να λες την ιστορία σου ΔΕΝ κουράζεις κανεναν!!!
Ίσα ίσα που ειναι τιμή για εμάς να μοιράζεσαι τα κομμάτια της ζωής σου μαζί μας!

Όσο για τα υπόλοιπα όλα θα πάνε καλά!!! Φυσικά και έχεις ταλαιπωρηθεί παρα πολύ, αλλά από τις τελευταίες σου φράσεις καταλαβαίνω ότι δεν το έχεις βάλει κάτω και προσπαθεις!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ λοιπόν για όλα, γιάυτά που πέρασες και τα κατάφερες και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ που παροτι είχες και το μνημόσυνο ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΕΣ κάτω!!!! Το μωράκι σου θα έρθει γιατί το αξίζεις και μη σου πώ ότι είναι ήδη εκει.....

Φιλάκια πολλά!!!
Ο χρήστης kounelitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-08-09, 14:43   #3
annina

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
annina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Φυσικά και δεν μας κουράζεις, γι΄αυτό είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μια την άλλη στα δύσκολα και τα ευκολα, και ας μην γνωριζόμαστε.
Σου ευχομαι ότι καλύτερο. Χαλαρωσε μη το σκέφτεσαι τόσο εντονα και να δεις που όλα θα πάνε καλά. Το αγχος παίζει μεγάλο παράγοντα σε αυτά τα θέματα. Και μια φίλη μου το ίδιο είχε πάθει, και μόλις άρχισε να χαλαρώνει εμεινε έγκυος και τώρα έχει ένα υπεροχο μπεμπάκο.
Παλιά 15-08-09, 17:02   #4
nikijo

Το avatar του χρήστη nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τονια μου σου απαντησα κ στο αλλο θεμα που μιλησαμε......
Τι να πω ...... κουραγιο κ υπομονη.....
.....κ πριν απο την εξωσωματικη υπαρχουν κ αλλοι τροποι οπως η προκληση που εκανες αλλα κ η σπερματεγχυση....συζητησε τα με το Χαρη
Παλιά 15-08-09, 17:04   #5
dudu

Το avatar του χρήστη dudu

Περιοχή: χαλανδρι
dudu ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dudu
Προεπιλογή

Eνα θα σου πω..η μαμα μου ειχε παει σε 3 γιατρουσ και τησ ειπαν πωσ ειναι στειρα..ο 4τοσ..τησ ειπε..ε κατι θα κανουμε..

εκανε 2 χρονια θεραπεια και εκανε 2 παιδια..οποτε να ξερεισ ..ολα καλα θα πανε..

εγω θα σου προτεινω μια συμπληρωματικη φυσικη μεθοδο..

λουτροθεραπεια.. δεσ αυτο..

Γυναικολογικές παθήσεις

Θεραπευτικές ενδείξεις λουτροθεραπείας σε παθήσεις που ωφελούνται από τις ραδιούχες θερμομεταλλικές πηγές της Ικαρίας
Η ύπαρξη σε μικρές ποσότητες οιστρογόνων ενώσεων στις ιαματικές πηγές του Σπηλαίου Θέρμων και του Ασκληπιού έχουν θετική επίδραση σε παθήσεις που οφείλονται σε ορμονικές διαταραχές όπως είναι α) η Στείρωση και β) η Οστεοπόρωση. Η επίδραση του ραδονίου έχει αντιφλεγμονώδη δράση στις παθήσεις όπως: Σαλπιγγίτιδα, Τραχιλίτιδα, Σαλπιγγική Στειρότητα όπου είναι συνέπεια προηγούμενων φλεγμονών. Η δράση επίσης του ραδονίου στις ωοθήκες ως αδένα έχει ως αποτέλεσμα να βοηθάει στην ομαλή λειτουργία του και στην ρύθμιση των διαταραχών της περιόδου

http://www.nikaria.gr/pages/%CE%98%C...%B1%CF%82.html

Έβρος – Τραϊνούπολη: Οι παθήσεις που θεραπεύει η πηγή της Τραϊανούπολης είναι: ρευματισμοί, νευρίτιδες και νευραλγίες, δερματοπάθειες και γυναικολογικά προβλήματα, παθήσεις των νεφρών, του ήπατος και της χολής, αναπνευστικές δυσλειτουργίες, κ.ά. Τηλ.: 25510-31004.

Θερμοπύλες: Λίγο μετά τον ανδριάντα του Λεωνίδα. Σε πολλές σαλπιγγίτιδες και σε περιπτώσεις στενώσεων ή υπερτροφικών ωοθηκών, οι γυναίκες ασθενείς καταφεύγουν σε ορμονικές θεραπείες με φάρμακα, ενώ το πρόβλημα τους είναι καθαρά ψυχολογικό. Δηλαδή, τους λείπει μία απαραίτητη μυοχαλάρωση προκειμένου όλος ο ορμονικός τους κύκλος να λειτουργήσει φυσιολογικά.

Ικαρία
Η παρουσία οιστρογόνων στις πηγές Μουσταφά και Σπηλαίου ωφελούν στις γυναικολογικές παθήσεις

Καβάλα – Ελευθερές: Οι τέσσερις θερμές πηγές θεραπεύουν τους ρευματισμούς, τις αρθρίτιδες, γυναικολογικά προβλήματα, ενώ παράλληλα χαλαρώνουν το μυϊκό και νευρικό σύστημα.

Καϊάφας: Με το αυτοκίνητο φτάνετε σε τρεις ώρες. Είναι το μέρος όπου ο μύθος θέλει τον κένταυρο Νέσσο να ξέπλυνε την πληγή που του προκλήθηκε μετά από χτύπημα βέλους από τον Ηρακλή. Δίπλα ακριβώς στα λουτρά υπάρχει μία υπαίθρια μικρή λιμνούλα, η οποία κάθε απόγευμα είναι δωρεάν για το κοινό. Κάνουν καλό: Στις αρθριτικές, δερματικές και γυναικολογικές παθήσεις, στις χολολιθιάσεις και ηπατίτιδες, στις παθήσεις του γαστρεντερικού συστήματος, στις υποτονικές δυσπεψίες και στις ατονικές δυσκοιλιότητες από χολική ανεπάρκεια

Καμένα Βούρλα: Οι παθήσεις που θεραπεύονται είναι εκείνες του κυκλοφοριακού συστήματος, οι ρευματισμοί, οι δερματοπάθειες και τα γυναικολογικά προβλήματα.

Λουτρά Ηραίας: Στο κέντρο του χωριού λειτουργεί σύγχρονο υδροθεραπευτήριο με αυτεπιστασία του Δήμου, από τις 15 Ιουνίου έως και τις 15 Οκτωβρίου. Το υδροθεραπευτήριο διαθέτει είκοσι (20) υπερπολυτελείς καμπίνες με αντίστοιχες μπανιέρες από τις οποίες οι τρεις είναι για υδρομασάζ. Τα θειούχα και σιδηρούχα νερά των πηγών είναι τα πλέον ενδεδειγμένα ιατρικά, με αποδεδειγμένες θεραπευτικές ιδιότητες για: αρθρίτιδες, αυχενικό σύνδρομο, γυναικολογικά, κυκλοφορικό και νευρικό σύστημα, οστεοπόρωση, ρευματισμούς και ίσως τα καλύτερα για τη θεραπεία ήπατος και χολής. Οι Ιαματικές Πηγές βρίσκονται κοντά στην Εθνική οδό Τρίπολης-Πύργου. Στη γέφυρα Κοκλαμά ο δρόμος αριστερά περνά από τα χωριά Γαρατζινού, Λιοδώρα και φτάνει στις Ιαματικές Πηγές Λουτρών Ηραίας. Πληροφορίες στα τηλέφωνα του Δήμου 27950-31117, 27950-31114.

Μέθανα: Οι Ιαματικές πηγές των Μεθάνων είναι αποτέλεσμα της ηφαιστειακής δράσης, ονομαστές εδώ και χιλιάδες χρόνια για την αποτελεσματική και σωτήρια επίδρασή τους στην υγεία και την ομορφιά. Κείμενα του Παυσανία, του Στράβωνα και του Οβίδιου, μαρτυρούν την ύπαρξη και την φήμη τους από τους αρχαίους χρόνους. Έχουν ευεργετικές θεραπευτικές ιδιότητες για πολλές παθήσεις όπως αρθροπάθεια, δισκοπάθεια, σπονδυλοαρθρίτιδα, ρευματοπάθεια, κατάγματα, γυναικολογικές παθήσεις, στειρότητα, νευρώσεις, κοπώσεις, παθήσεις αναπνευστικού συστήματος, χρόνιες βρογχίτιδες, δερματικά νοσήματα κλπ

http://www.apn.gr/travel-maps/travel...%8E%CE%BD-spa/

συσυτηνω ανεπιφυλακτα ..διαλεγεισ και περνεισ..

καλη τυχη!
Παλιά 15-08-09, 20:01   #6
eirinitas

eirinitas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Tonia-7 μου άναψε και μία μεγάλη λαμπάδα και όλα θα πάνε καλά.
Υπομονή κι επιμονή!
Παλιά 16-08-09, 00:36   #7
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλες !!!

Kounelitsa με συγκίνησες ....!!!

dudu θα το κοιτάξω........

eirinitas δεν μπορείς να φανταστείς πόσα τάματα έχω κάνει..... Υπομονή έχω αρκετή δόξα το Θεό !!!!
Παλιά 16-08-09, 10:59   #8
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τονια καλημερα!!!!....απο σημερα θεωρητικα εχεις καθυστερηση ετσι δεν ειναι;;;;
Μακαρι να εχεις μια μεγαααααλη χοριακη κοριτσακι!!!!!!!
Παλιά 16-08-09, 13:22   #9
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nikijo καλημέρα και σε εσένα !
Μέχρι τώρα δεν έχω τίποτα μόνο κάτι πονάκια χαμηλά στην κοιλίτσα ....
Παλιά 16-08-09, 18:07   #10
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τελικά η "ακατονόμαστη" ήρθε .... Δεν πειράζει....θα προσπαθήσω και αυτό το μήνα . Από αύριο θα ξεκινήσω πάλι τα serpafar και ελπίζω όλα να μου πάνε καλά !!!
Παλιά 17-08-09, 00:16   #11
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

....
Τονια μου δεν τα παραταμε ευκολα,δεν το βαζουμε κατω.........Μπραβο καλή μου!!!!
Παλιά 17-08-09, 15:35   #12
PENIBA2

Το avatar του χρήστη PENIBA2

PENIBA2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τονια μου η ιστορια σου με εχει αφησει αφωνη.κατ'αρχην δεν κουραζεις κανεναν το αντιθετο θα ελεγα, πρεπει τετοια γεγονοτα να λεγονται και με τα ονοματα των γιατρων που κανουν και λενε μα@#$κιες για να γνωριζουμε και να τους αποφευγουμε.δεν ξανα ακουσει να σε βγαζουν εγκυο ανω δεν εχεις ποτε επαφη.καλα με τον κολπικο υπερηχο δεν καταλαβε οτι δεν ειχες επαφη σεξουαλικη και πως τολμησε να σε δει κολπικα αφου τον ειπες οτι δεν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις. το ιδιο θα μου εκαναν και εμενα κατι γιατρουδακια(γιατι για μενα γιατρουδακια ηταν και ειναι)ειδικευομενα που οταν χρειαστηκε στο υπποκρατειο να κανω εξεταση για να δουνε τις ωοθηκες μου και μου λενε βγαλε το εσωρουχο και τους λεω για ποιο λογο και τους λεω οτι δεν εχω ολοκληρωμενες σχεσεις (ημουν 15 χρονων...) τους φανηκε τοσο αστειο και εβαλαν τα γελια.αλλα εγω ημουν απο μικρη λιγο εως πολυ τσαμπουκας εβαλα τις φωνες και τους εκανα ρομπα.μπηκε μεσα και η μητερα μου που ακουσε τις φωνες μου και εγινε ο χαμος.κατεβηκε ο υπευθυνος των ειδικευομενων που ευτυχως καθε αλλο παρα να τους καλυψει ηθελε και τους πηρε αρων αρων απο το δωματιο.οταν γυρισαν ηταν με τα μουτρα στο πατωμα και ζητησαν και συγνωμη παρακαλω.δυστυχως με εσενα δεν εγινε το ιδιο και ταλαιπωρηθηκες πολυ κοριτσακι μου.σου ευχομαι ολοψυχα τον επομενο κιολας μηνα να δεις το πολυποθητο + και να το γιορτασουμε οπως σου αξιζει
Παλιά 17-08-09, 19:06   #13
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nikijo , δεν τα παρατάω εύκολα όπως και δεν απογοητευτικά, η πρώτη προσπάθεια ήταν εξάλλου με τα serpafar . Ο Χάρης (γυναικολόγος ), μου είπε από σήμερα να παίρνω δυο δυο τα serpafar και την 12η μέρα του κύκλου θα πάω για υπέρηχο . Είμαι πολύ αισιόδοξη !!! 1-2-3 κάποια στιγμή θα τα καταφέρω !!!

PENIBA2 , λίγο πολύ όλοι οι γιατροί είναι το ίδιο !
Είναι πολύ λίγοι αυτοί που τηρούν τον όρκο του Ιπποκράτη !
Οι περισσότεροι σε κοιτάζουν στην τσέπη !

Στο ενεργητικό μου έχω : 3 ανοιχτά χειρουργεία για κύστη ωχρού σωματίου . 1 λαπαροσκόπηση για τον ίδιο λόγο και μια άμβλωση .

Ο τώρα γιατρός μου , με έχει αναλάβει από κοριτσάκι . Είναι ο μοναδικός που όταν τον πήρα τηλέφωνο κάποια Χριστούγεννα (ήμουν με αφόρητους πόνους ) και ενώ ήταν Αμερική πήρε το αεροπλάνο και ήρθε για να με εξετάσει . Η τηλεφωνική συμβουλή του ήταν : Πιες σόδες
Και σκέφτηκα ..."Τι μου λέει ο μ@λ@κ@ς τώρα
Όταν έφτασε Ελλάδα πήγα στο νοσοκομείο και την συστροφή ωοθήκης την γλυτώσαμε στο τσακ ...

Από εκείνη την στιγμή και μετά τον εκτίμησα ακόμα περισσότερο !!!

Έκανε σωστή διάγνωση από ένα τηλέφωνο , δεν μου έδωσε κανένα φάρμακο και μου γλύτωσε την ωοθήκη !!!

Από εκεί και πέρα πέρασαν πάρα πολλά χρόνια και φτάνοντας στο σήμερα αντιλαμβάνομαι πως και αυτός προτείνει την "εύκολη" λύση εξωσωματική ΑΛΛΑ πολύ γρήγορα κατάλαβε πως δεν προτίθεμαι να κάνω κάτι τέτοιο και με δική μου παρότρυνση καταλήξαμε στην προσπάθεια με serpafar και pregnyl .

Πιστεύω πως θα τα καταφέρω !!!

Τον προηγούμενο μήνα δεν έκανα τίποτα σωστά γιατί δεν βοηθούσε η ψυχολογία μου τώρα δεν έχω δικαιολογίες

Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση και σας εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα !!!

Υ.Γ. Τον συγκεκριμένο γιατρό τον έχουν πάρα πολλά κορίτσια από εδώ μέσα .
Το ότι δεν πρόσεξε εμένα και απογοητεύτηκα δεν σημαίνει πως ισχύει για όλους !
Ίσως να ήμουν μια λάθος περίπτωση σε μια λάθος στιγμή !
Δεν μου έχει δώσει ο Θεός την αρμοδιότητα ,του να κρίνω και να κατακρίνω τους άλλους !
Ας είναι καλά ο άνθρωπος αλλά μακριά από εμένα !!!!

Καλή εβδομάδα κορίτσια ,παρέλειψα να το αναφέρω στην αρχή !
Παλιά 18-08-09, 01:25   #14
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τονια μου 12η μερα λιγο μακρια μου φαινεται.....10 μερες θα παιρνεις τα χαπια (κ 2 κιολας)κ δεν θα σε δει ενδιαμεσα;;;;νομιζω πως πρεπει....μην σας προλαβει η φυσικη ωορρηξια....
(εγω κανω ενεσεις απο την 3η μερα του κυκλου κ ξαναπαω την 6η....την 8η....ωσπου να ειναι ετοιμα τα ωαρια-ειχα παρει κ χαπια μια φορα,τα κλομιφαιν.αλλα εκανα λεπτο ενδομητριο κ δεν μου τα ξαναεδωσε...)

Καλή μου, η αισιοδοξια σου περναει κ στους αλλους!!!!!!!! συνεχισε τις θετικες σκεψεις ....!!!!!!!
Παλιά 18-08-09, 02:45   #15
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nikijo από 17/8 έως και 21/8 θα παίρνω τα χάπια 2 την ημέρα .
Στις 25 θα τον πάρω τηλέφωνο και θα πάω 26 ή 27 για υπέρηχο .

Τον προηγούμενο μήνα που τα άρχισα τα ξεκίνησα στις 17/7 μέχρι και 21/7 1 χάπι την ημέρα .
Πήγα για υπέρηχο στις 27/7 (είχα ένα αυγό ) έκανα την ένεση στις 30/7 .
Έπρεπε να έχω επαφές 1/8, 2/8 και 3/8 αλλά εγώ δεν τήρησα το πρόγραμμα .

Τα χάπια όμως , ενώ μικραίνουν τον κύκλο εμένα δεν μου το χάλασαν καθόλου !!!
30αρι είχα και 30αρι έχω !
Κάθε μηνά στις 16 άντε με το ζόρι να πάει μια μέρα πάνω, μια μέρα κάτω ...

Τα 2πλα χάπια μου τα δίνει για να δούμε μήπως κάνω πάνω από ένα αυγουλάκια ...

Μπορεί να μην είχα αυτό το μήνα το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά θα το έχω τον επόμενο !!!
Παλιά 18-08-09, 11:00   #16
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα!!!!
λοιπον....απο την εμπειρια κ απο τις γνωσεις που εχω αποκομισει ολα αυτα τα χρονια θα σου πω τα εξης που σκεφτομαι:
εκανες υπερηχο στις 27-7 κ ηταν 12χιλ....στις 30 που εκανες την ενεση σε ειδε ξανα με υπερηχο;;;;....αν οχι ,πρεπει να ηταν περ.17,5 με 18 χιλ. αλλά η ενεση πρεπει να γινεται οταν το ωαριο ειναι πανω απο 18,5χιλ....Κ αν δουμε κ το οτι αργουν σε σενα να μεγαλωσουν τοτε μπορει να ηταν κ μικροτερο....συνηθης ρυθμος αναπτυξης:1,4-1,6χιλ τη μερα.
Τωρα αφου θα παρεις διπλη δοση γνωμη μου ειναι να σε δει λιγο νωριτερα.Στις 25 γιατι θα του τηλεφωνησεις;;;δεν πας να σε δει καλυτερα;;;...κ να δει κ το ενδομητριο....οσο καλη ωορρηξια κ αν εχουμε ,αν αυτο ειναι λεπτο το γονιμοποιημενο ωαριο δεν θα μπορεσει να εμφυτευτει στη μητρα.....
Δεν θυμαμαι αν το ανεφερες...ο καλός σου εχει κανει σπερμοδιαγραμμα;;;αν οχι ,να κανει.....
Δεν ειμαι γιατρος αλλά καμμενη.....μακαρι να μην γνωριζα τπτ απο ολα αυτα....
Αααα...κ μολις εκανα κ ενα ωραιοτατο αρνητικο τεστακι.....
...κ συνεχιζουμε......
Παλιά 18-08-09, 11:09   #17
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikijo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αααα...κ μολις εκανα κ ενα ωραιοτατο αρνητικο τεστακι.....
Κρίμα βρε παιδί μου!!!
Παλιά 18-08-09, 11:23   #18
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κριμα δε λες τιποτα!!!!!!χαχαχχαα!!!!!!γελαω με τον πονο μου φραουλιτσα!!!!!!κ εχω κ τον συζυξ με κατι μουτρα ως το πατωμα.......Αυτο ειναι το χειροτερο....πρεπει να αντιμετωπισεις κ των αλλων τη θλιψη.....αλλά πως;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Παλιά 18-08-09, 12:07   #19
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κριμα δε λες τιποτα!!!!!!χαχαχχαα!!!!!!γελαω με τον πονο μου φραουλιτσα!!!!!!κ εχω κ τον συζυξ με κατι μουτρα ως το πατωμα.......Αυτο ειναι το χειροτερο....πρεπει να αντιμετωπισεις κ των αλλων τη θλιψη.....αλλά πως;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εμένα ο σύζυξ γιατί δε στεναχωριέται καθόλου όμως? Δεν ξέρω τελικά τι είναι καλύτερο, να στεναχωριέται η όχι?

Πάντως, αν κατάλαβα καλά δεν αδιαθέτησες ακόμα, οπότε έστω και μια μικρή ελπίδα υπάρχει, έτσι δεν είναι?
Παλιά 18-08-09, 13:37   #20
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nikijo , καλημέρα !

Ο άντρας μου έχει καλά αποτελέσματα !

Έκανα λάθος με τον 12 ήταν 14 !!!

Η αλήθεια είναι ότι μένω αρκετά μακριά από το ιατρείο σε καλές μέρες και χωρίς κίνηση κάνω περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά να φτάσω

Γι αυτό το λόγο έχουμε πει να με βλέπει την 10η με 12η μέρα του κύκλου . Εάν βέβαια έχω ενοχλήσεις, (εγώ τις καταλαβαίνω....ακόμα και εάν διογκωθεί κάποια ωοθήκη , ή έχω κάποια κύστη γιατί είμαι και 47 κιλά άνθρωπος !!!! ), θα πάω κατευθείαν να με δει .

Θα τον πάρω τηλέφωνο στις 25 για να πάω ή την ίδια μέρα ή την επομένη .

Θα δεις και συ πολύ σύντομα το + ....

Δεν γνωρίζω πόσες προσπάθειες έχεις κάνει αλλά λιγάκι υπομονή και όλα θα πάνε καλά !!!
Παλιά 18-08-09, 14:27   #21
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια γεια σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αυτά τα χάπια που γράφετε τι ακριβώς κάνουν και σε ποιες περιπτώσεις τα πέρνετε. Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

ΥΓ: Τονια όλα θα πάνε καλά.... αλλά αν θες και την δική μου ταπεινή συμβουλή γιατί να περιμένεις 5 χρόνια για την εξωσωματική αν δυστυχώς δεν δεις αποτελέσματα πιο νωρίς?

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-09, 16:40   #22
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Tonia ειμαστε περιπου στα 4 χρονια ελευθερων επαφων εκ των οποιων τον τελευταιο προσπαθουμε συστηματικα(προκληση ωιρρηξιας-ενεσεις-κτλ....)χωρις να υπαρχει καποιο εμφανες προβλημα....ολα καλα ,αλλα αδερφακι γιοκ!!!!!!
Εισαι οντως μακρια απο τον γιατρο!!!!!!!!.....κ εγω τις αισθανομαι τις ενοχλησεις που λες .....και με περνας κ 4 κιλά!!!!!!!
Ο γιατρος σου σιγουρα ξερει καλυτερα!!!!

Φραουλιτσα δεν ηρθε η ηλιθια,ακατανομαστη,απαισια ......και σιγουρα ειναι καλυτερα που ο καλός σου δεν δειχνει τη στεναχωρια του.....

Σωτηρια ειναι χαπια ή ενεσεις για προκληση ωορρηξιας....
Παλιά 18-08-09, 17:02   #23
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΣΩΤΗΡΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια γεια σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αυτά τα χάπια που γράφετε τι ακριβώς κάνουν και σε ποιες περιπτώσεις τα πέρνετε. Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

ΥΓ: Τονια όλα θα πάνε καλά.... αλλά αν θες και την δική μου ταπεινή συμβουλή γιατί να περιμένεις 5 χρόνια για την εξωσωματική αν δυστυχώς δεν δεις αποτελέσματα πιο νωρίς?

Τα χάπια αυτά είναι για πρόκληση ωορρηξίας με προγραμματισμένη επαφή .
ΠΟΤΕ δεν τα παίρνουμε χωρίς να έχουμε μιλήσει με τον γιατρό .

Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία εξωσωματικής από αυτή την ηλικία !!!
Παλιά 18-08-09, 17:07   #24
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Tonia ειμαστε περιπου στα 4 χρονια ελευθερων επαφων εκ των οποιων τον τελευταιο προσπαθουμε συστηματικα(προκληση ωιρρηξιας-ενεσεις-κτλ....)χωρις να υπαρχει καποιο εμφανες προβλημα....ολα καλα ,αλλα αδερφακι γιοκ!!!!!!
Εισαι οντως μακρια απο τον γιατρο!!!!!!!!.....κ εγω τις αισθανομαι τις ενοχλησεις που λες .....και με περνας κ 4 κιλά!!!!!!!
Ο γιατρος σου σιγουρα ξερει καλυτερα!!!!

Εφόσον έχεις ένα παιδάκι είσαι πολύ τυχερή !!!!

Πόσο ύψος έχεις ? 43 κιλά είσαι ???? χαχαχαχα ...πριν ξεκινήσω τα χάπια ήμουν 42 !!!

Με τα χάπια μου άνοιξε η όρεξη ....

Θα έχεις θετικό αποτέλεσμα πολύ σύντομα !!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 18-08-09, 17:42   #25
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

42 ημουν οταν εμεινα εγκυος στην κορη μου!!!!!
....κ πρωτο μποϊ ...1,60 παρακαλω!!!!!
...με τα χαπια -ενεσεις κτλ...κ εγω τρωω σαν τρελη οτι να ναι κ βεβαια το μυαλο μας παει σε νινι αλλά....θα ερθει που θα παει!!!!!!
Η κορη μου σχεδον καθημερινα με παρακαλαει για αδερφακι....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο δυσκολο μου ειναι να της εξηγω κ να την παραμυθιαζω με διαφορες ιστοριες!!!!!!.....αλλα το ξερω και νιωθω τυχερη....απλα μετα απο τοσα χρονια κ τοσες προσπαθειες αισθανομαι σαν να προσπαθω για το 1ο...!!!!!!
Εγω αν δεν εχουμε αποτελεσμα ως το τελος του χρονου λεω να το τολμησω το θεμα εξωσωματικη....ειμαι 31. ;)
Παλιά 18-08-09, 18:05   #26
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nikijo εγώ είμαι κατά της εξωσωματικής σε μικρές ηλικίες ... Θα σου έλεγα να την κάνεις εάν είχες κλείσει τα 35 και δεν είχες κανένα παιδάκι ...
Έχω ασχοληθεί με το θέμα και αυτό που σου λέω είναι καθαρά άποψή μου !

Το άγχος πιστεύω σε επηρεάζει ...

Χαλάρωσε και απόλαυσέ το !!! (το κρεβάτι με τον σύζυγό σου )
Παλιά 19-08-09, 09:28   #27
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=nikijo;1181007]Φραουλιτσα δεν ηρθε η ηλιθια,ακατανομαστη,απαισια ......και σιγουρα ειναι καλυτερα που ο καλός σου δεν δειχνει τη στεναχωρια του.....
QUOTE]

Καλημέρα! Τι έγινε τελικά? Ήρθε?

Ο καλός μου όντως δε στεναχωριέται, γιατί σκέφτεται ότι έχει ένα ήδη. Πιο πολύ στεναχωριέται για μένα και βασικά θέλει να ησυχάσει από τη γκρίνια μου!!!

Tonia-7, στην προκειμένη περίπτωση καταλαβαίνω την ανάγκη της nikijo να στραφεί στην εξωσωματική, γιατί το παιδάκι της είναι ήδη μεγάλο και δεν μπορεί να περιμένει άλλα 4+ χρόνια! Σου εύχομαι ένα μεγάλο + σύντομα!!!
Παλιά 19-08-09, 12:01   #28
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα σας!!!!!!
...οχι δεν ηρθε ακομη....ελπιζω να ειναι απο εκεινες τις περιπτωσεις των λανθασμενων τεστακίων.... αλλα κ παλι δεν το πολυπιστευω....με τοση προγεστερονη που παιρνω....
Κ εγω δεν την ηθελα την εξωσωματικη επειδη εχω το κοριτσακι μου.....αλλα τωρα τελευταια αρχισα να σκεφτομαι μηπως ηταν τυχαιο-ευτυχες γεγονος η συλληψη της!!!!!!...αλλά προβλημα ,οπως προειπα, γιοκ.....κ αυτο με κραταει λιγο ακομη στη μαχη του κρεβατιού...
Παλιά 19-08-09, 12:26   #29
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nikijo, γιατί δεν κάνεις μια χοριακή? Τι εννοείς με τόση προγεστερόνη που παίρνεις?
Παλιά 26-08-09, 23:51   #30
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πήγα σήμερα στο γιατρό και μόλις επέστρεψα σπίτι .

Τα πράγματα έχουν ως εξής :

Την προηγούμενη φορά που πήγα 27/6, (μετά από 1η φορά με serpafar), είχα 1 ωοθυλάκιο 14mm και πάχος ενδομητρίου 4,2mm . Στις 30/7 είχα κάνει την pregnyl . 1/8 και 3/8 είχα επαφή αλλά τίποτα....

Σήμερα είχα 1 ωοθυλάκιο αριστερά 20mm, 2 δεξιά το ένα 10mm και το άλλο 13mm ενδομήτριο πάχος 6,5mm . Την Παρασκευή θα κάνω την ένεση και από την Κυριακή βουρ στον πατσά.....

Αύριο το πρωί θα φτιάξω μια πίτα στον Άγιο Φανούρη , Μεγάλη η Χάρη Του ! Και θα φάω και το μήλο από την Οσία Ειρήνη !

Πως σας φαίνονται οι αριθμοί ?????
Παλιά 27-08-09, 00:06   #31
beloved

Το avatar του χρήστη beloved

Περιοχή: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΘΗΝΑ
beloved χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

katarxin sullipitiria gia ti mitera sou...sigoura meta apo ena tetoio gegonos einai duskolo na sullaveis logw tis sunais8imatikis fortisis...kai sou milaw ek peiras.stis 8\7 skotw8ike o 24xronos adelfos mou se troxaio...meta apo auto pou sunevi stin oikogeneia mas apofasisa na valw mpros gia to deutero paidaki, exw mia kori 23 minwn kai apofasisa na tis xarisw adelfaki...alla pou? den exw meinei akomi egkuos, an kai tin kori mou tin epiasa polu eukola...giauto sou lew, kane upomoni, ola paizoun rolo...

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!
Ο χρήστης beloved δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-08-09, 01:58   #32
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Tonia-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα σήμερα στο γιατρό και μόλις επέστρεψα σπίτι .

Τα πράγματα έχουν ως εξής :

Την προηγούμενη φορά που πήγα 27/6, (μετά από 1η φορά με serpafar), είχα 1 ωοθυλάκιο 14mm και πάχος ενδομητρίου 4,2mm . Στις 30/7 είχα κάνει την pregnyl . 1/8 και 3/8 είχα επαφή αλλά τίποτα....

Σήμερα είχα 1 ωοθυλάκιο αριστερά 20mm, 2 δεξιά το ένα 10mm και το άλλο 13mm ενδομήτριο πάχος 6,5mm . Την Παρασκευή θα κάνω την ένεση και από την Κυριακή βουρ στον πατσά.....

Αύριο το πρωί θα φτιάξω μια πίτα στον Άγιο Φανούρη , Μεγάλη η Χάρη Του ! Και θα φάω και το μήλο από την Οσία Ειρήνη !

Πως σας φαίνονται οι αριθμοί ?????
Tonia με το ρυθμο που μεγαλωνουν, το 20αρι θα ειναι 23mm κ το 13αρι θα ειναι 16mm την Παρασκευη. Το 10αρι δεν ωριμασε αρκετα κ δεν λαμβανεται υποψη . Το ενδομητριο μπορει να μεγαλωσει λιγο ακομη οποτε να φτασει τα επιθυμητα νουμερα(8-10).
Εσεις να εχετε επαφες απο αυριο για να μην σκασει το μεγαλο ωοθυλακιο κ δεν το προλαβετε.....κ φυσικα να συνεχισετε ....
Αντε κ σε 14 μερες να διαβασουμε ευχαριστα!!!!!
Παλιά 27-08-09, 02:15   #33
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο markella's mommy Εμφάνιση μηνυμάτων
katarxin sullipitiria gia ti mitera sou...sigoura meta apo ena tetoio gegonos einai duskolo na sullaveis logw tis sunais8imatikis fortisis...kai sou milaw ek peiras.stis 8\7 skotw8ike o 24xronos adelfos mou se troxaio...meta apo auto pou sunevi stin oikogeneia mas apofasisa na valw mpros gia to deutero paidaki, exw mia kori 23 minwn kai apofasisa na tis xarisw adelfaki...alla pou? den exw meinei akomi egkuos, an kai tin kori mou tin epiasa polu eukola...giauto sou lew, kane upomoni, ola paizoun rolo...

Τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια για τον αδερφό σου !
Ξέρω πως η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο !
Σου εύχομαι σύντομα να μάθεις πως κυοφορείς το 2ο παιδάκι σου !!!
Παλιά 27-08-09, 02:25   #34
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Tonia με το ρυθμο που μεγαλωνουν, το 20αρι θα ειναι 23mm κ το 13αρι θα ειναι 16mm την Παρασκευη. Το 10αρι δεν ωριμασε αρκετα κ δεν λαμβανεται υποψη . Το ενδομητριο μπορει να μεγαλωσει λιγο ακομη οποτε να φτασει τα επιθυμητα νουμερα(8-10).
Εσεις να εχετε επαφες απο αυριο για να μην σκασει το μεγαλο ωοθυλακιο κ δεν το προλαβετε.....κ φυσικα να συνεχισετε ....
Αντε κ σε 14 μερες να διαβασουμε ευχαριστα!!!!!

Κοριτσάκι, ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχω αποχή 4 μέρες (κάτι με την ταχύτητα του σπέρματος έχει να κάνει , και την ποιότητα . Εάν κατάλαβα καλά , όσο πιο συχνά γίνετε η εκσπερμάτωση αλλοιώνεται το σπέρμα...π.χ. έχω επαφή για 3 μέρες κάθε μέρα την 1η μέρα είναι πιο ισχυρό, την 2η μέτριο και την 3η αραιώνει περισσότερο με αποτέλεσμα να νερουλιάζει κατευθείαν μέσα στον κόλπο και να χάνει την κινητικότητα του )

Έχω γίνει και γυναικολόγος τώρα ....!!!
Παλιά 27-08-09, 02:33   #35
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδη κ εγω ετσι ηξερα ,ρωτησα κ τον γιατρο μου κ μου ειπε πως αν ο αριθμος ειναι καλος τοτε δεν υπαρχει προβλημα κ μερα παρα μερα.....κ μετα εμαθα πως αν υπαρχει προβλημα στην κινητικοτητα μονο, τοτε οι συχνες επαφες κανουν κ καλο αφου ναι μεν αραιωνει αλλα ετσι διευκολυνονται τα πιο γρηγορα σπερμς να φτασουν στο στοχο....
Τουλαχιστον εχετε μια επαφη πριν την Κυριακη(πχ Παρασκευη)....λεω και εγω η γυναικολογος!!!!!
Παλιά 27-08-09, 11:07   #36
marmav

marmav χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

tonia απο αριθμους δε ξερω να σου πω αλλα να σου πω οτι εφαγα μαχαιρι για πολυποδες πολυ μικρους και μολις ειπα στο γιατρο μου να προσπαθησω για παιδι μου ειπε να κανω σπερματεγχυση!!!ουτε να προσπαθησουμε ενα χρονο οπως συνηθιζεται..πηγα στην παναγια την ελωνα και στο μοναστηρι της μαλεβης στν αρκαδια...δεν ημουν ποτε της εκκλησιας.μακαρι να σε βοηθησουν..
Ο χρήστης marmav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-08-09, 15:07   #37
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marmav Εμφάνιση μηνυμάτων
tonia απο αριθμους δε ξερω να σου πω αλλα να σου πω οτι εφαγα μαχαιρι για πολυποδες πολυ μικρους και μολις ειπα στο γιατρο μου να προσπαθησω για παιδι μου ειπε να κανω σπερματεγχυση!!!ουτε να προσπαθησουμε ενα χρονο οπως συνηθιζεται..πηγα στην παναγια την ελωνα και στο μοναστηρι της μαλεβης στν αρκαδια...δεν ημουν ποτε της εκκλησιας.μακαρι να σε βοηθησουν..

Σε ευχαριστώ πολύ !

Σου εύχομαι και εσένα ότι καλύτερο !!!
Παλιά 27-08-09, 15:14   #38
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επειδη κ εγω ετσι ηξερα ,ρωτησα κ τον γιατρο μου κ μου ειπε πως αν ο αριθμος ειναι καλος τοτε δεν υπαρχει προβλημα κ μερα παρα μερα.....κ μετα εμαθα πως αν υπαρχει προβλημα στην κινητικοτητα μονο, τοτε οι συχνες επαφες κανουν κ καλο αφου ναι μεν αραιωνει αλλα ετσι διευκολυνονται τα πιο γρηγορα σπερμς να φτασουν στο στοχο....
Τουλαχιστον εχετε μια επαφη πριν την Κυριακη(πχ Παρασκευη)....λεω και εγω η γυναικολογος!!!!!

Καλημέρα ! Μόλις έφτιαξα τις πίτες μου ....

Η κινητικότητα του άντρα μου είναι 85%....απ ότι μου πε ο γιατρός είναι πολύ καλή !!!!

Την Παρασκευή θα κάνω την ένεση . Δεν νομίζω να κάνει να έχω επαφή .
Θα τον ρωτήσω και θα σε ενημερώσω ....
Παλιά 27-08-09, 20:09   #39
Tonia-7

Tonia-7 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα !

Ρώτησα τον γιατρό και μου απαγορεύει την επαφή, όχι μόνο για το σπέρμα αλλά επειδή έχω ιστορικό κύστεως ωχρού σωματίου θέλει να μην έχω επαφή διότι υπάρχει κίνδυνος να μην σπάσει το ωάριο και να γίνει ωχρό σωμάτιο ....
Παλιά 28-08-09, 01:51   #40
nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Οτι πει ο ντοκτορ !!!!!!
...αλλα επειδη δεν καταλαβα ....γιατι να μην εχεις επαφη, αφου αν ειναι να μην σπασει, δεν θα σπασει ....ενω αν σπασει θα εχεις το σπερμα εκει, ετοιμο για μαχη!!!!

καλα απο κινητικοτητα σκιζει !!!!! εμενα ο δικος μου εχει 1η ωρα 60 % κ παλι λενε οτι ειναι καλο....

Οπως κ να εχει......σου ευχομαι ενα ΣΚ(και Δε ,Τρ ,Τε .....)γεματο σεχχχχχ.....!!!!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές