Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

edit admin γιατρός Έχει καμία κοπέλα εμπειρία σχετική?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Άνοιγω αυτό το θεματάκι μιάς και με απασχολεί ιδιαίτερα. Θα εκτιμούσα πολύ λοιπόν την βοήθεια και την εμπειρία σας με την εν λόγω κυρία.

Στις 17 Ιουλίου παλινδρόμησε το πρώτο μας παιδάκι και έκανα απόξεση. Μια φίλη λοιπόν επιμενει να πάω να επισκευτώ την Κυρία edit admn στο Ιασώ γιατί την είχε βοηθήσει πολύ στο να ξαναμείνει έγκυος μετά απο δύο αποβολές όμως στον γιατρό μου που το ανέφερα (του έχω πολύ εμπιστοσύνη γενικώς) μου είπε χαρακτηριστικά " ΜΑΚΡΙΑ". Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας.

 

Φιλιά πολλά! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι να γράψω στο forum γι΄ αυτό απλώς επβεβαιώνω τα λόγια του γιατρού σου. Εγώ παρότι δεν είχα ούτε παλίνδρομες ούτε αποβολές ο γιατρός που είχα τότε (συνεργάτης της κυρίας;)) μου είπε ότι βλέπει στον υπέρηχο πολύποδες στην μήτρα και ότι πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση. Έκανα λοιπόν την υστεροσκόπηση, την διάγνωση έκανε η κυρία και βρήκε ότι δεν έχω πολύποδες μεν έχω όμως αυξημένα ΝΚ. Εκανα στην εν λόγω κυρία 4 ¨θεραπείες¨ με σφαιρίνες γιατί λέει τα ΝΚ σκοτώνουν τα έμβρυα και δεν θα μπορούσα να μείνω έγκυος. Όταν ξεκίνησα τις ¨θεραπείες¨ η τιμή τους ήταν 9,1 μετά από δύο θεραπείες η τιμή παρέμεινε ακριβώς η ίδια και μετά από άλλες δύο πήγε στο 12,5! Οταν την ρώτησα γιατί συμβαίνει αυτό, υποτίθεται ότι πρέπει να πέφτουν αντί να ανεβαίνουν, μου είπε ότι κάτι στον οργανισμό μου προκαλεί αύξηση στα ΝΚ και τι ήταν αυτό: η ουλίτιδα:shock: Αν έχει κανείς ακούσει να μην κάνεις παιδί λόγω ουλίτιδας να μου το πει και εμένα:confused:. Απογοητευμένη και σε συνδυασμό και με την απαράδεκτη συμπεριφορά των γραμματέων της αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανα γιατί όλο αυτό ήταν πολύ ψυχοφθόρο . Μετά από δύο μήνες έμεινα έγκυος με την ουλίτιδά μου και τα ΝΚ στο 12,5. Σε έναν καθηγητή ανοσολογίας που πήγα όταν πια ήμουν έγκυος γιατί φοβήθηκα τις επιπτώσεις που μπορεί να είχαν οι θεραπείες στο έμβρυο μου είπε ότι αυτό για τα ΝΚ δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά, κάποιοι που τα πιστεύουν το ψάχνουν. Δηλαδή ή με έκαναν πειραματόζωο ή απλώς είναι πολλά τα λεφτά ...:evil: Γνώμη μου ψάχτο πολύ πριν κάνεις οτιδήποτε. Επειδή ήδη είναι πολύ μεγάλο το μήνυμά μου αν χρειαστείς κάποια συγκεκριμένη πληροφορία στην διάθεσή σου

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι να γράψω στο forum γι΄ αυτό απλώς επβεβαιώνω τα λόγια του γιατρού σου. Εγώ παρότι δεν είχα ούτε παλίνδρομες ούτε αποβολές ο γιατρός που είχα τότε (συνεργάτης της κυρίας;)) μου είπε ότι βλέπει στον υπέρηχο πολύποδες στην μήτρα και ότι πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση. Έκανα λοιπόν την υστεροσκόπηση, την διάγνωση έκανε η κυρία και βρήκε ότι δεν έχω πολύποδες μεν έχω όμως αυξημένα ΝΚ. Εκανα στην εν λόγω κυρία 4 ¨θεραπείες¨ με σφαιρίνες γιατί λέει τα ΝΚ σκοτώνουν τα έμβρυα και δεν θα μπορούσα να μείνω έγκυος. Όταν ξεκίνησα τις ¨θεραπείες¨ η τιμή τους ήταν 9,1 μετά από δύο θεραπείες η τιμή παρέμεινε ακριβώς η ίδια και μετά από άλλες δύο πήγε στο 12,5! Οταν την ρώτησα γιατί συμβαίνει αυτό, υποτίθεται ότι πρέπει να πέφτουν αντί να ανεβαίνουν, μου είπε ότι κάτι στον οργανισμό μου προκαλεί αύξηση στα ΝΚ και τι ήταν αυτό: η ουλίτιδα:shock: Αν έχει κανείς ακούσει να μην κάνεις παιδί λόγω ουλίτιδας να μου το πει και εμένα:confused:. Απογοητευμένη και σε συνδυασμό και με την απαράδεκτη συμπεριφορά των γραμματέων της αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανα γιατί όλο αυτό ήταν πολύ ψυχοφθόρο . Μετά από δύο μήνες έμεινα έγκυος με την ουλίτιδά μου και τα ΝΚ στο 12,5. Σε έναν καθηγητή ανοσολογίας που πήγα όταν πια ήμουν έγκυος γιατί φοβήθηκα τις επιπτώσεις που μπορεί να είχαν οι θεραπείες στο έμβρυο μου είπε ότι αυτό για τα ΝΚ δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά, κάποιοι που τα πιστεύουν το ψάχνουν. Δηλαδή ή με έκαναν πειραματόζωο ή απλώς είναι πολλά τα λεφτά ...:evil: Γνώμη μου ψάχτο πολύ πριν κάνεις οτιδήποτε. Επειδή ήδη είναι πολύ μεγάλο το μήνυμά μου αν χρειαστείς κάποια συγκεκριμένη πληροφορία στην διάθεσή σου

 

 

Ania το πόσο πολύ σ'ευχαριστώ για το μήνημα σου αυτό δεν μπορείς να φανταστείς...Ξέρεις ενώ η γνωστή μου αυτή επέμενε οτι είναι εξαιρετική επιστήμων και να πας οπωσδήποτε, αν δεν πάς θα εισαι άξια της μοίρας σου αν σου ξανατύχει παλίνδρομη κτλ.. εμενα κατι μου ελεγε μέσα μου να μην πάω γι' αυτο κ ρώτησα και τον γιατρό μου. Χίλια ευχαριστώ λοιπόν ποου μου απαντησες και ετσι τώρα ξέρω οτι κανω καλά που δεν μπλέκομαι σε τέτοια μονοπάτια. Ευχομαι να εισαι παντοτε καλα :) Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα τυχαία διάβασα ένα μήνυμά σου για τη θρομβοφιλία (σου έχω απαντήσει κ εκεί) ψάξτο λίγο αυτό το θέμα εννοώ κάνε τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός σου. Μπορεί η παλίνδρομη που είχες να οφείλεται εκεί. Η γνωστή μου που αναφέρω είχε ακριβώς το ίδιο (παρεπιπτόντως την γνώρισα στις θεραπείες με τις σφαιρίνες και έμεινε και αυτή έγκυος όταν έφυγε από αυτές αφού ούτε και σε αυτήν είχαν κάποιο αποτέλεσμα)

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα......

μετά από αρκετό απουσίας (είπα να βγάλω για λίγο καιρό από το μυαλό μου το θέμα αυτό) άρχισα πάλι να προετοιμάζομαι για καινούρια προσπάθια.....

Μετά από δύο αποβολές το 2009, η τελευταία τον Ιούλιο, άλλαξα γιατρό, βρήκα έναν που μου αρέσει πολύ...

Εκανα εξετάσεις για θυροειδή και θρομβοφιλία οι οποίες βγήκαν καλές και μου πρότεινε να επισκευτώ κάποιον ειδικό αιματολόγο στο μητέρα ή στο ιασώ.......Ετσι την επόμενη εβδομάδα μου έκλεισε ραντεβού με την κυρία edit admin.

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη για τη συγκεκριμένη γιατρό....

Επίσησ θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κάποιοα κοπέλα τι λεφτά θα δώσω για αυτή την επίσκεψη....

Και κάτι ακόμα...... τις εξετάσεις που θα μου γράψει θα μπορώ να τις κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο ή πρέπει να τις κάνω στο Ιασώ;;;;;

Αυτό όμως που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η γνώμη σας για τη γιατρό.

Please,,,, βοηθήστε με.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα......

μετά από αρκετό απουσίας (είπα να βγάλω για λίγο καιρό από το μυαλό μου το θέμα αυτό) άρχισα πάλι να προετοιμάζομαι για καινούρια προσπάθια.....

Μετά από δύο αποβολές το 2009, η τελευταία τον Ιούλιο, άλλαξα γιατρό, βρήκα έναν που μου αρέσει πολύ...

Εκανα εξετάσεις για θυροειδή και θρομβοφιλία οι οποίες βγήκαν καλές και μου πρότεινε να επισκευτώ κάποιον ειδικό αιματολόγο στο μητέρα ή στο ιασώ.......Ετσι την επόμενη εβδομάδα μου έκλεισε ραντεβού με την κυρία edit admin

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη για τη συγκεκριμένη γιατρό....

Επίσησ θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κάποιοα κοπέλα τι λεφτά θα δώσω για αυτή την επίσκεψη....

Και κάτι ακόμα...... τις εξετάσεις που θα μου γράψει θα μπορώ να τις κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο ή πρέπει να τις κάνω στο Ιασώ;;;;;

Αυτό όμως που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η γνώμη σας για τη γιατρό.

Please,,,, βοηθήστε με.....

 

και δική μου γνωστή έκανε θεραπεια σε αυτή και τελικά το πρόβλημα ήταν άλλο...τζάμπα η θεραπεία που έχει και επιπτώσεις.και μένα αυτη μου έκανε την ιστολογική και μολις είδα το όνομα τρόμαξα, δεν ξέρω αν πρέπει να τα πιστευψω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα......

μετά από αρκετό απουσίας (είπα να βγάλω για λίγο καιρό από το μυαλό μου το θέμα αυτό) άρχισα πάλι να προετοιμάζομαι για καινούρια προσπάθια.....

Μετά από δύο αποβολές το 2009, η τελευταία τον Ιούλιο, άλλαξα γιατρό, βρήκα έναν που μου αρέσει πολύ...

Εκανα εξετάσεις για θυροειδή και θρομβοφιλία οι οποίες βγήκαν καλές και μου πρότεινε να επισκευτώ κάποιον ειδικό αιματολόγο στο μητέρα ή στο ιασώ.......Ετσι την επόμενη εβδομάδα μου έκλεισε ραντεβού με την κυρία edit admin

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη για τη συγκεκριμένη γιατρό....

Επίσησ θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κάποιοα κοπέλα τι λεφτά θα δώσω για αυτή την επίσκεψη....

Και κάτι ακόμα...... τις εξετάσεις που θα μου γράψει θα μπορώ να τις κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο ή πρέπει να τις κάνω στο Ιασώ;;;;;

Αυτό όμως που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η γνώμη σας για τη γιατρό.

Please,,,, βοηθήστε με.....

 

martha8, σήμερα σε σκεφτόμουν γλυκιά μου. Είχα καιρό να μάθω νέα σου.

Είμαι δυστυχώς στη φάση που ήσουν εσύ το καλοκαίρι. Θυμάσαι που δεν ανέβαινε η χοριακή και μετά ανέβηκε? Σ' αυτή τη φάση είμαι ακριβώς.

Με θετικό τεστ την προηγούμενη Παρασκευή πήγα τη Δευτέρα για χοριακή, βγήκε 300 μονάδες, την επανέλαβα την Τετάρτη και δεν διπλασιάστηκε. Πήγε 445 μονάδες. Απογοητεύτηκα αλλά δεν το βάζω κάτω.

Αύριο θα κάνω την τρίτη χοριακή, δεν ελπίζω σε τίποτε, απλώς θα μπω σε διαδικασία περαιτέρω εξετάσεων. Έχω ήδη κάνει το πακέτο της θρομβοφιλίας και είναι καθαρή. Έχω κάνει επίσης για θυρεοειδή και αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα, πιστεύω όμως ότι θα είναι καλά, γιατί για το θυρεοειδή κάνω εξετάσεις κάθε τρεις μήνες και όλα είναι καλά.

Αύριο βράδυ θα πάω και στο γυναικολόγο μου να με δει και να δούμε πως θα προχωρήσουμε, εννοώ να κανονίσουμε απόξεση (το έχω προδικάσει ότι αυτό θα γίνει) και μετά να δούμε τι άλλες εξετάσεις θα κάνω.

Για την edit admin δεν ξέρω τίποτε, απο τα λίγα που έχω διαβάσει όμως έχω αρνητική εντύπωση. Όμως θα μιλήσω και με το γιατρό μου.

Θα χαρώ να μάθω νέα σου.

Να είσαι καλά γλυκιά μου και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Βp μου είσαι έγκυος;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν είχα μπει καθόλου στο φόρουμ εδώ και μέρες ....

Δεν είναι άσχημη η χοριακή σου..... μη λες χαζομάρες.....εμένα η πρώτη ήταν γύρω στο 45.

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά.......

Χάρηκα πολύ τώρα.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ είμαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση.... βρήκα ένα γιατρό που μου αρεσει αλλα μόλις μου είπε το όνομα edit admin θυμήθηκα ότι και εγώ δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα στο φόρουμ...... Θα πάω να τη γνωρίσω και βλέπουμε..................

 

Να σου πω εσένα.... θα σε μαλώσω....... βγαλε από το μυαλό σου τις κακές σκέψεις.... η χοριακή σου είναι πολύ καλή.... ο γιατρός τι λέει;;;

Link to comment
Share on other sites

Βp μου είσαι έγκυος;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν είχα μπει καθόλου στο φόρουμ εδώ και μέρες ....

Δεν είναι άσχημη η χοριακή σου..... μη λες χαζομάρες.....εμένα η πρώτη ήταν γύρω στο 45.

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά.......

Χάρηκα πολύ τώρα.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ είμαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση.... βρήκα ένα γιατρό που μου αρεσει αλλα μόλις μου είπε το όνομα edit admin θυμήθηκα ότι και εγώ δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα στο φόρουμ...... Θα πάω να τη γνωρίσω και βλέπουμε..................

 

Να σου πω εσένα.... θα σε μαλώσω....... βγαλε από το μυαλό σου τις κακές σκέψεις.... η χοριακή σου είναι πολύ καλή.... ο γιατρός τι λέει;;;

 

Μαρθάκι, η χοριακή μου δεν ειναι καθόλου καλή. Δεν διπλασιάστηκε.

Δεν έχει σημασία αν το νούμερο είναι χαμηλό, σημασία έχει να διπλασιάζεται. Μπορεί μια εγκυμοσύνη να ξεκινήσει με 20 μονάδες αλλά να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες και να πάει καλά. Και μια άλλη να ξεκινήσει, όπως εγώ, με 300 μονάδες αλλά να μη διπλασιάζεται. Ο μη διπλασιασμός της χοριακής δέιχνει ότι η εγκυμοσύνη παλλινδρομεί.

Ο γιατρός μου δεν είναι αισιόδοξος, το ίδιο κι εγώ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLI όπως ανέφερα και σε άλλο τόπικ ο ρυθμός αύξησης της χοριακής δεν παίζει κανένα ρόλο. Αρκεί να αυξάνεται έστω και λίγο η χοριακή και αυτό αρκεί. Ο οργανισμός όλων των κοριτσιών δεν αντιδρά με τον ίδιο τρόπο. Τώρα όσον αφορά στην edit admin, την επισκεύτηκα κι εγώ μετά από πρόταση της γυναικολόγου μου. Ως τώρα η γυναικολόγος που έχω μου έχει συστήσει καλούς γιατρούς σε ότι κι αν χρειάστηκα. Όταν διάβασα στο τόπικ αυτό τα πρώτα σχόλια πάγωσα και τρομοκρατήθηκα. Συζήτησα με τον άντρα μου και καταλήξαμε στο να πάμε κανονικά στο ραντεβού και βλέπουμε. Πήρε το ιστορικό μου και μου πρότεινε ένα σωρό εξετάσεις που έκανα ήδη και περιμένω αποτελέσματα. Αυτό που θεώρησα θετικό είναι ότι σπούδασε στην Αγγλία και για 13 χρόνια εξάσκησε το επάγγελμα εκεί πέρα. Όταν ήρθε στην Ελλάδα εργάστηκε στο Ελενα και μετά στο ΙΑΣΩ. Από την αρχή δούλευε στην ειδικότητα που εξασκεί μέχρι σήμερα. Επομένως, θεωρώ ότι η εμπειρία της είναι μεγάλη. Πολλές φορές ακούμε διάφορα για πολλούς επαγγελματίες, άλλωτε θετικά και άλλωτε αρνητικά. Πάντα μπορεί να υπάρξει κάποιος που θα δυσαρεστηθεί. Όσον αφορά στους γιατρούς που λένε μακριά από αυτή τη γιατρό, σκέφτομαι ίσως ότι τα πράγματα ίσως δεν είναι τόσο τραγικά. Είναι και το γεγονός ότι όλοι οι γιατροί δεν συμφωνούν σχετικα με τις θεωρείες και τις πρακτικές τους. Κλασικό παράδειγμα είναι τα αντιπατρικά αντισώματα που άλλοι πιστεύουν ότι παίζουν ρόλο και άλλοι ότι δεν έχουν καμία σημασία. Οι πρώτοι δίνουν θεραπείες ενώ οι δεύτεροι δεν το διανοούνται. Εσύ ποιον πιστεύεις; Μπορεί μια πρακτική να έχει θαυμάσια αποτελεσματα σε μια κοπέλα και να έχει ακριβώς τα αντίθετα σε κάποια άλλη. Επομένως όπως πολλές φορές έχω πει είναι όλα θέμα τύχης. Και άλλωστε αν έχεις κάποια αμφιβολία κάνε τις εξετάσεις και δες τι θα σου πει. Αν θες μετά πάρε και μια δεύτερη γνώμη. Δε χάνεις τίποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

esys, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ένας γιατρός μπορεί πράγματι να είναι πρωτοπόρος σε κάτι και οι υπόλοιποι να μην το γνωρίζουν καν αυτό το κάτι και γι' αυτό να είναι επιφυλακτικοί. Κάποια κοπέλα μπορεί να βοηθηθεί και κάποια άλλη όχι. Αυτό συμβαίνει με πολλούς γιατρούς, κανείς δεν είναι Θεός.

Εγώ το θέμα της κ. edit admin δεν το έχω ψάξει, γιατί μέχρι πρόσφατα πίστευα ότι δεν με αφορούσε.

Η martha8 είναι που θέλει να τη συναντήσει, όχι εγώ (ακόμη τουλάχιστον).

Οπότε συμφωνώ κι εγώ, ας πάει στο ραντεβού, δεν έχει να χάσει κάτι.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Βp μου συμφωνω με την esys. Εχουμε διαβάσει πολλά στο φόρουμ..... Δεν έχει τελειώσει τίποτα..... Εχει ανέβει αρκετά η χοριακή.....Σημερα εύχομαι να μας πεις τα πιο ευχαριστα νέα.... Περιμένουμε......esys σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες..... εύχομαι να μου βγει σε καλό και η καινούρια χρονιά να είναι λίγο καλύτερη από το 2009 γιατί πραγματικά μας έχει διαλύσει εμένα και τον καλό μου....( όχι μόνο όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα..)

Bp περιμένουμε νέα σου..... Όλα καλά θα πάνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα εγω προσωπικη επαφη με την edit admin αλλα 3φιλες μου που εχαν καποια προβληματα πηγαιναν ειχαν καποια παραπονα οτι ηταν αρκετα αυστηρη και αποτομη ομως ηταν πολυ καλη στην δουλεια της και οσον αφορα για τις εξετασεις σου γραφει ποιες θελει αλλα απο εκει και περα η καθεμια πηγε σε νοσοκομειο εξω και τις εκαναν τωρα δεν θυμαμαι νασου πω σε ποιο νοσοκομειο πηγε η καθεμια αλλα εαν θελεις θα ρωτησω

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα εγω προσωπικη επαφη με την edit admin αλλα 3φιλες μου που εχαν καποια προβληματα πηγαιναν ειχαν καποια παραπονα οτι ηταν αρκετα αυστηρη και αποτομη ομως ηταν πολυ καλη στην δουλεια της και οσον αφορα για τις εξετασεις σου γραφει ποιες θελει αλλα απο εκει και περα η καθεμια πηγε σε νοσοκομειο εξω και τις εκαναν τωρα δεν θυμαμαι νασου πω σε ποιο νοσοκομειο πηγε η καθεμια αλλα εαν θελεις θα ρωτησω

 

Σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου αρκεί αυτο που είπες ότι τις εκαναν έξω γιατί αν ήταν να τις κάνω στο Ιασώ δεν ξέρω πόσο θα πήγαινε το μαλλί......

Ανυπομονώ για το ραντεβού..... να κάνω τις εξετάσεις και να μπω πάλι δυναμικά στον αγώνα...... :)

Να σαι καλά για τις πληροφορίες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου αρκεί αυτο που είπες ότι τις εκαναν έξω γιατί αν ήταν να τις κάνω στο Ιασώ δεν ξέρω πόσο θα πήγαινε το μαλλί......

Ανυπομονώ για το ραντεβού..... να κάνω τις εξετάσεις και να μπω πάλι δυναμικά στον αγώνα...... :)

Να σαι καλά για τις πληροφορίες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα σου το πω εγώ που έκανα το μεγάλο πακέτο : 1500 ? (1998 ? πλήρωσα την Τετάρτη αλλά σήμερα με φωναξαν λόγω λάθους σε κάποια εξέταση που εκ παραδρομής είχε συμπεριληφθεί σε αυτά που έκανα). Πάντως κάποια κοπέλα μου είπε για καποιο δημόσιο νοσοκομείο (νομίζω το Αλεξάνδρα) και έδωσε μόνο 15 ?υρώ. Δεν είμαι σίγουρη όμως ότι έκανε όλες όσες έκανα εγώ. Εγώ από φόβο και μόνο (εξαιτίας της παλλίνδρομης) ζήτησα να κάνω παραπάνω απ'όσες θα μου έδινε κανονικά. Να πω την αλήθεια δεν ήξερα το κόστος ούτε φαντάστηκα ότι αλλού ίσως ήταν φθηνότερα. Εγκαιφαλικό έπαθα όταν στο ταμείο μου είπαν το ποσό αλλά... αν είναι να πάνε όλα καλά... χαλάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα δε γραφω συχνα αλλα τωρα επεσα στην περιπτωση εχω επισκευτει την εν λογο γιατρο. προσωπικα πηγα ψιλιασμενη και συστημενη ηξερα οτι θα ηταν αυστηρη και λιγο αποτομη. το πακετο των εξετασεων μου κοστισε 1400 ευρω χωρις την καμπυλη ζακχαρου που ειναι ενα 300αρακι ακομα τελος παντων βαλτε πολυ χοντρικα με τα περα δωθε ενα 2,000. δυστηχως και για μενα οι εξετασεις μου δεν ειναι καλες. εχω και θρομβοφιλια και τα ΝΚ cells πως τελος παντων λεγονται.

 

μου ειπε να ξεκινησω απο τωρα filicine και φυσικα κ καποιες ακομα εξετασεις και οτι πρεπει να νοσηλευτω δυο μερες στο ιασω για να κανω γαμα σφαιρινη (αν το γραφω σωστα) το οποιοο αν το πληρωσω ΚΟΣΤΙΖΕΙ... ΚΑΘΕΣΤΕ???????????????

4,000 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το θεμα ειναι το εξης. οι εξετασεις εδειξαν αυτα που εδειξαν δεν εχω λογω να αμφισβητησω τις τιμες των μοναδων.

απο που αλλου να παρω γνωμη? θεωρειται η καλυτερη γιατρος. που να παω? να μπω να κανω ολα αυτα? εχει νοημα?

 

τα λεφτα στην υγεια δεν τα υπολογιζω και θεωρω καμια μας. αρκει να χουμε την υγεια μας. εσεις απο που αλλου θα παρετε γνωμη?

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα δε γραφω συχνα αλλα τωρα επεσα στην περιπτωση εχω επισκευτει την εν λογο γιατρο. προσωπικα πηγα ψιλιασμενη και συστημενη ηξερα οτι θα ηταν αυστηρη και λιγο αποτομη. το πακετο των εξετασεων μου κοστισε 1400 ευρω χωρις την καμπυλη ζακχαρου που ειναι ενα 300αρακι ακομα τελος παντων βαλτε πολυ χοντρικα με τα περα δωθε ενα 2,000. δυστηχως και για μενα οι εξετασεις μου δεν ειναι καλες. εχω και θρομβοφιλια και τα ΝΚ cells πως τελος παντων λεγονται.

 

μου ειπε να ξεκινησω απο τωρα filicine και φυσικα κ καποιες ακομα εξετασεις και οτι πρεπει να νοσηλευτω δυο μερες στο ιασω για να κανω γαμα σφαιρινη (αν το γραφω σωστα) το οποιοο αν το πληρωσω ΚΟΣΤΙΖΕΙ... ΚΑΘΕΣΤΕ???????????????

4,000 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το θεμα ειναι το εξης. οι εξετασεις εδειξαν αυτα που εδειξαν δεν εχω λογω να αμφισβητησω τις τιμες των μοναδων.

απο που αλλου να παρω γνωμη? θεωρειται η καλυτερη γιατρος. που να παω? να μπω να κανω ολα αυτα? εχει νοημα?

 

τα λεφτα στην υγεια δεν τα υπολογιζω και θεωρω καμια μας. αρκει να χουμε την υγεια μας. εσεις απο που αλλου θα παρετε γνωμη?

 

Καλημέρα κορίτσια, την γνώμη μου και την εμπειρία μου από την συγκεκριμένη κυρία την έχω γράψει ήδη πιο πάνω και δεν θέλω να επαναληφθώ. Απλώς θεωρώ κρίμα να περάσει και άλλη κοπέλα αυτά που πέρασα εγώ αλλά και άλλα κορίτσια που γνώρισα στις θεραπείες χωρίς λόγο και λυπάμαι που η αγωνία και η λαχτάρα κάποιων ανθρώπων δίνει την ευκαιρία σε άλλους να γίνονται πάμπλουτοι και να το παίζουν ¨αυστηροί¨. Θα ήθελα πραγματικά να γνωρίζω αν κάποια κοπέλα έκανε τις εξετάσεις στο Ιασώ και δεν της βρήκαν τα ΝΚ :confused: Εγώ την εξέταση για τα ΝΚ την είχα κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο και όμως η κυρία edit admin μου είπε ότι δεν είναι έγκυρη και ότι πρέπει να την κάνω στο Ιασώ όπου στοίχιζε 150 Ευρώ, και φυσικά την επαναλάμβανα κάθε φορά μετά από 2 θεραπείες. Επίσης το κόστος της μίας θεραπείας είναι περίπου 4000 ευρώ αλλά σίγουρα δεν θα κάνει καμία μόνο μία θεραπεία. Εμένα μου είχε πει αρχικα για 2 και τελικά έκανα 4 και αν δεν έφευγα από μόνη μου ένας Θεός ξέρει πόσες ακόμα θα έκανα. Τέλος θεωρώ λάθος την άποψη ότι κάποιοι γιατροί δεν γνωρίζουν για τα ΝΚ και γι΄ αυτό αφορίζουν την edit admin στην ιατρική είναι γραμμένα τα πάντα σε βιβλία και με βάση αυτά γίνεται η εφαρμογή της. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία στην προσπάθεια για μωράκι

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ,

 

τα νεα τα δικα μου ειναι τα εξης. εδειξα τις εξετασεις μου σε δυο γιατρους γυναικολογους εναν τον δικο μου και αλλον εναν μεσα στο ιασω πολυ φιλο των γονιων μου και ανθρωπο που ξερω οτι εχει ξεγενησει φιλες μου αλλα και ειναι εμπιστοσυνης...

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

 

και οι δυο γιατροι γελαγαν!!! ''απαξιωσαν'' εντελως τις εξετασεις σχεδον που τις ετριψαν στη μουρη. μου ειπαν... ελεος κοπελα μου με τι ασχολεισαι... οι εξετασεις σου ειναι μια χαρα.... τιποτα δεν εχεις... δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν κανεις παιδι. ο γιατρος μου με εβρισε καθωτι εχει και το ελευθερο. ο φιλος γιατρος απλα μου ειπε ελα το αλλο σαββατο να κανουμε παιδι με μια σπερματευγχυση... απλα και ωραια (λόγο του οτι εχει θεματακι και ο συζηγος.)

 

ΣΤΟ ΔΙΑΤΑΥΤΑ.

 

κοριτσια μου ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ να περνουμε ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΨΗ.

 

ΑΥΤΑ.

 

καλη επιτυχια σε ολες μας.

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ,

 

τα νεα τα δικα μου ειναι τα εξης. εδειξα τις εξετασεις μου σε δυο γιατρους γυναικολογους εναν τον δικο μου και αλλον εναν μεσα στο ιασω πολυ φιλο των γονιων μου και ανθρωπο που ξερω οτι εχει ξεγενησει φιλες μου αλλα και ειναι εμπιστοσυνης...

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

 

και οι δυο γιατροι γελαγαν!!! ''απαξιωσαν'' εντελως τις εξετασεις σχεδον που τις ετριψαν στη μουρη. μου ειπαν... ελεος κοπελα μου με τι ασχολεισαι... οι εξετασεις σου ειναι μια χαρα.... τιποτα δεν εχεις... δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν κανεις παιδι. ο γιατρος μου με εβρισε καθωτι εχει και το ελευθερο. ο φιλος γιατρος απλα μου ειπε ελα το αλλο σαββατο να κανουμε παιδι με μια σπερματευγχυση... απλα και ωραια (λόγο του οτι εχει θεματακι και ο συζηγος.)

 

ΣΤΟ ΔΙΑΤΑΥΤΑ.

 

κοριτσια μου ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ να περνουμε ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΨΗ.

 

ΑΥΤΑ.

 

καλη επιτυχια σε ολες μας.

 

Καλημέρα Κέλλυ μου και σου ευχομαι καλή επιτυχία απο τα βάθη της καρδιάς μου!! Θέλω να σου πώ οτι οταν άνοιξα εγώ αυτό το θέμα το έψαξα πολύ και η αλήθεια είναι ότι και μένα ο γιατρός μου που είναι καταπληκτικός με το που του είπα όλα αυτά μου είπε "μακριά". Μου εξήγησε λοιπόν μετά ότι τα NK και κυρίως η μέθοδος αυτή που ακολουθούν δεν είναι ακόμα επιστημονικά επιβεβαιωμένο 1ον οτι βοηθούν στ'αλήθεια, 2ον ότι είναι ασφαλές για τον οργανισμό και 3ον κοστίζουν ενα σκασμό λεφτά που για να τα δώσεις θα έπρεπε τουλάχιστον τα προηγούμενα 1 και 2 να ήταν οκ. Παρόλ'αυτα έκανα κ εγώ την εξέταση στο Ιασώ (χωρις να δω την κυρια edit admin και ο γιατρός μου είπε οτι είναι οκ έτσι δεν προχωρήσαμε σε τίποτα απο τα παραπάνω. Ελπίζω να σε βοηθήσε λιγάκι και η δική μου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κέλλυ μου και σου ευχομαι καλή επιτυχία απο τα βάθη της καρδιάς μου!! Θέλω να σου πώ οτι οταν άνοιξα εγώ αυτό το θέμα το έψαξα πολύ και η αλήθεια είναι ότι και μένα ο γιατρός μου που είναι καταπληκτικός με το που του είπα όλα αυτά μου είπε "μακριά". Μου εξήγησε λοιπόν μετά ότι τα NK και κυρίως η μέθοδος αυτή που ακολουθούν δεν είναι ακόμα επιστημονικά επιβεβαιωμένο 1ον οτι βοηθούν στ'αλήθεια, 2ον ότι είναι ασφαλές για τον οργανισμό και 3ον κοστίζουν ενα σκασμό λεφτά που για να τα δώσεις θα έπρεπε τουλάχιστον τα προηγούμενα 1 και 2 να ήταν οκ. Παρόλ'αυτα έκανα κ εγώ την εξέταση στο Ιασώ (χωρις να δω την κυρια edit admin) και ο γιατρός μου είπε οτι είναι οκ έτσι δεν προχωρήσαμε σε τίποτα απο τα παραπάνω. Ελπίζω να σε βοηθήσε λιγάκι και η δική μου εμπειρία.

Επίσης να προσθέσω σ΄ αυτό ότι η τιμή των ΝΚ κυττάρων δεν είναι πάντα ίδια και αν θυμάμαι καλά ο ανοσολόγος που είχα πάει μου είχε πει ότι στο φθαρτό της μήτρας η τιμή τους μεταβάλλεται ανάλογα με την φάση του κύκλου στην οποία βρίσκεσαι άρα πόσο αξιόπιστη είναι η τιμή που δείχνει η εξέταση στο αίμα;

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

απο που να αρχισω και που να τελειωσω με την εν λογω κυρια...με φορτωσε ενα σωρο εξετασεις και θεραπειες, που στη βιοψια πλακουντα της πρωτης εγκυμοσυνης αποδειχθηκαν ασκοπες ενω αν δε μεσολαβουσε ο γυναικολογος μου ακομη θα την εψαχνα για μας κατευθυνει στην απροσμενη κυηση μας...της οποιας το ενδεχομενο υπαρξης ειχε αμφισβητησει απο την αρχη διχως να δει ουτε μια εξεταση...σα μαρουλακι μας εβλεπε και τιποτε αλλο-εννοω φυσικα σαν 100ευρω.......η μπειρια μου απο αυτην ειναι ακρως αρνητικη....

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη γιατρός είχε κάνει βιοψία στο πρώτο μου μωρό μετά από ενδομήτριο θάνατο στην 38η εβδομάδα. Όταν ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί της, χωρίς να ξέρουμε ότι έπρεπε να έχει προηγηθεί ραντεβού, μας είχε 2 ώρες στην αναμονή και όταν τελικά μας δέχθηκε ο τρόπος της ήταν τόσο ψυχρός και απρόσωπος, που μου έκανε εντύπωση. Είχε απέναντί της δύο ανθρώπους πού είχαν χάσει το μωρό τους και αυτή ........πάγος!!!! Αυτό και μόνο με απώθησε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία που είχα με την κα edit admin

Μετά από 6 αποτυχημένες εξωσωματικές και 2 παλίνδρομες αποβολές (και οι 2 μετά απο φυσική σύλληψη), μαζέυω όλες τις εξετάσεις που εχω κάνει (ορμονολογικές, πήξεως αίματος,ανοσολογικός έλεγχος, καμπύλη σακχάρου, υστεροσκόπηση, ιστολογικές κ.λ.π) και πάω σε κάποιο γυναικολόγο του Ιασώ που μου συστήνει μία συνάδελφος. Αυτός διαπιστώνει αυτό που είχαν διαπιστώσει και οι προηγούμενοι, ότι δηλ. έχω μικρό ωοθηκικό φορτίο (οι ωοθήκες μου τεμπελιάζουν) και ακόμα ότι έχω κάποιο πρόβλημα θρομβοφιλίας, αλλά επιμένει να πάω να δώ την καedit admin που ειναι ειδικός σε ανοσολογικά θέματα και υπέγραφε την ιστολογική της δεύτερης απόξεσης και την ιστολογική από την υστεροσκόπηση. Έκλεισα ραντεβου, πήγα, βλέπει τις εξετάσεις μου και με βάζει να επαναλάβω στο Ιασώ τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλία και τις ανοσολογικές με την δικαιολογία ότι δε μπορει να βγάλει διάγνωση από αυτές που είχα γιατί δεν εμπιστεύεται το κέντρο που τις είχα κάνει (εγώ γιατί θα έπρεπε να εμπιστευτώ το δικό της κέντρο στο Ιασω ;;). Δεν λέω τίποτα και σκάω 600 ευρώ. Επίσης μου προτείνει περαιτέρω ανάλυση των 2 ιστολογικών. Το δέχομαι κι αυτό και πληρωνω άλλα 1000 ευρώ. Τέλος πληρώνω και την επισκεψη 100 ευρώ και κλείνω ραντεβου σε μία εβδομάδα για τα αποτελέσματα.

Έρχεται η ημέρα του 2ου ραντεβού, πάω, μου δίνει τα αποτελέσματα όπου ξαναβρίσκουμε το ίδιο πρόβλημα θρομβοφιλίας, και την ιδια τιμή ΝΚ56 (έχω τιμή 3% με φυσιολογικές τιμές 3,5-12,5% ). Ο ανοσοιστοχημικός έλεγχος των 2 ιστολογικών δείχνει ηπίου προς μετρίου βαθμού αύξηση των ΝΚ. Περιμένω λοιπόν να μου πει η γιατρός ότι δεν έχω κάποιο ανοσολογικό πρόβλημα ομως αυτή μου προτείνει θεραπεία με γ-σφαιρίνη (πανάκριβη όπως καταλαβαίνω από τα λεγομενά της και με κάποιες παρενέργειες -άλλεργίες, πονοκέφαλοι- όπως με ενημερώνει) κι όλα αυτά με το σκεπτικό να καλυφθώ από κάθε ενδεχόμενο. (Αφου η λογική της είναι να σου δίνει θεραπεία ανοσοσφαιρίνης είτε έχεις είτε δεν έχεις πρόβλημα, τότε γιατί να κάνουμε εξετάσεις;)

Επέμενε, δε τόσο πολύ να αγοράσω τα φάρμακα που έφτασε να μου πει να τα αγοράσω και να τα βαλω στο ψυγείο μου μέχρι να τα χρησιμοποιήσω αφού αντέχουν για 1 χρόνο!!!!!!

Και το κερασάκι στη τούρτα: μου γράφει τα φάρμακα και σφραγίζει τη συνταγή με τη σφραγίδα του γυναικολόγου που με έστειλε σ'αυτήν!!!!!

'Εφυγα πολύ θυμωμένη γιατί πρώτη φορά ένιωσα τόσο έντονα ότι κάποιοι γιατροι εκμεταλεύονται το πόνο μας για να ζουν εκεινοι πλούσια.

Συγνώμη για τη πολυλογία μου αλλά ήθελα να σας δείξω το μέγεθος της εκμετάλευσης και της κοροιδίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γεια σας, ειμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία που είχα με την κα edit admin

Μετά από 6 αποτυχημένες εξωσωματικές και 2 παλίνδρομες αποβολές (και οι 2 μετά απο φυσική σύλληψη), μαζέυω όλες τις εξετάσεις που εχω κάνει (ορμονολογικές, πήξεως αίματος,ανοσολογικός έλεγχος, καμπύλη σακχάρου, υστεροσκόπηση, ιστολογικές κ.λ.π) και πάω σε κάποιο γυναικολόγο του Ιασώ που μου συστήνει μία συνάδελφος. Αυτός διαπιστώνει αυτό που είχαν διαπιστώσει και οι προηγούμενοι, ότι δηλ. έχω μικρό ωοθηκικό φορτίο (οι ωοθήκες μου τεμπελιάζουν) και ακόμα ότι έχω κάποιο πρόβλημα θρομβοφιλίας, αλλά επιμένει να πάω να δώ την κα edit admin που ειναι ειδικός σε ανοσολογικά θέματα και υπέγραφε την ιστολογική της δεύτερης απόξεσης και την ιστολογική από την υστεροσκόπηση. Έκλεισα ραντεβου, πήγα, βλέπει τις εξετάσεις μου και με βάζει να επαναλάβω στο Ιασώ τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλία και τις ανοσολογικές με την δικαιολογία ότι δε μπορει να βγάλει διάγνωση από αυτές που είχα γιατί δεν εμπιστεύεται το κέντρο που τις είχα κάνει (εγώ γιατί θα έπρεπε να εμπιστευτώ το δικό της κέντρο στο Ιασω ;;). Δεν λέω τίποτα και σκάω 600 ευρώ. Επίσης μου προτείνει περαιτέρω ανάλυση των 2 ιστολογικών. Το δέχομαι κι αυτό και πληρωνω άλλα 1000 ευρώ. Τέλος πληρώνω και την επισκεψη 100 ευρώ και κλείνω ραντεβου σε μία εβδομάδα για τα αποτελέσματα.

Έρχεται η ημέρα του 2ου ραντεβού, πάω, μου δίνει τα αποτελέσματα όπου ξαναβρίσκουμε το ίδιο πρόβλημα θρομβοφιλίας, και την ιδια τιμή ΝΚ56 (έχω τιμή 3% με φυσιολογικές τιμές 3,5-12,5% ). Ο ανοσοιστοχημικός έλεγχος των 2 ιστολογικών δείχνει ηπίου προς μετρίου βαθμού αύξηση των ΝΚ. Περιμένω λοιπόν να μου πει η γιατρός ότι δεν έχω κάποιο ανοσολογικό πρόβλημα ομως αυτή μου προτείνει θεραπεία με γ-σφαιρίνη (πανάκριβη όπως καταλαβαίνω από τα λεγομενά της και με κάποιες παρενέργειες -άλλεργίες, πονοκέφαλοι- όπως με ενημερώνει) κι όλα αυτά με το σκεπτικό να καλυφθώ από κάθε ενδεχόμενο. (Αφου η λογική της είναι να σου δίνει θεραπεία ανοσοσφαιρίνης είτε έχεις είτε δεν έχεις πρόβλημα, τότε γιατί να κάνουμε εξετάσεις;)

Επέμενε, δε τόσο πολύ να αγοράσω τα φάρμακα που έφτασε να μου πει να τα αγοράσω και να τα βαλω στο ψυγείο μου μέχρι να τα χρησιμοποιήσω αφού αντέχουν για 1 χρόνο!!!!!!

Και το κερασάκι στη τούρτα: μου γράφει τα φάρμακα και σφραγίζει τη συνταγή με τη σφραγίδα του γυναικολόγου που με έστειλε σ'αυτήν!!!!!

'Εφυγα πολύ θυμωμένη γιατί πρώτη φορά ένιωσα τόσο έντονα ότι κάποιοι γιατροι εκμεταλεύονται το πόνο μας για να ζουν εκεινοι πλούσια.

Συγνώμη για τη πολυλογία μου αλλά ήθελα να σας δείξω το μέγεθος της εκμετάλευσης και της κοροιδίας.

 

Παρακαλώ χρησιμοποιείστε τα παραπάνω σαν παράδειγμα προς αποφυγήν!

s5V3p2.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα τα λεει και η fassolia!!θα αποφυγετε πολυ κοπο-σωματικο και ψυχικο!προσφατα εμαθα απο γιατρο του κυκλου μου οτι η επιστημονικη της υποσταση δεν ειναι απο ολους τοσο σεβαστη...το ειχα ξανακουσει βεβαια, αλλα........

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...