Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-01-12, 13:03   #81
Cristinaki

Cristinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Στεφανια μου - loukomamy τι κανεις κοριτσαρα μου;;; O μικρουλης σου;;; να σας ζησει το ανηψακι!!!!

Ελενακι μου καλως ηρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι με το καλο να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!! Οσο για την Σπυριδουλα επειδη η γνωμη του καθενος ειναι υποκειμενικη (στο λεω γιατι την ειχα πατησει με την πρωτη μου γυναικολογο) για μενα ειναι φοβερη!!!! Ειναι περιπου 42 - 43 ετων δεν θυμαμαι ακριβως την ηλικια και η ειδικοτητα της ειναι μαιευτηρας - χειρουργος - γυναικολογος.
Ειναι πολυ γλυκια, νοιαζεται για σενα και οχι για τη τσεπη σου και δεν σε αγχωνει χωρις λογο. Ειχα μια φοβερη εγκυμοσυνη και εναν υπεροχο τοκετο με την Σπυριδουλα πλαι μου απο την αρχη μεχρι το τελος...!!! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι, νομιζω οτι μια επισκεψη και μια συζητηση μαζι της θα σε βοηθησουν και απο εκει και περα θα κρινεις και θα αποφασισεις.
Καλη σου επιτυχια γλυκια μου και οτι απορια θελεις εδω ειμαστε
Ο χρήστης Cristinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-12, 23:42   #82
jetry

jetry χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη... τη συνιστώ!!
Ο χρήστης jetry δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-12, 15:27   #83
amarillo81

Περιοχή: Αθήνα
amarillo81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

προσπαθω να μεινω εγκυοσ κ ψαχνω ενα καλο γυναικολογο που να ναι κ ανθρωποσ κ προσιτος...ποιον μου προτεινετε??κ κυρια ψαρου πληρει αυτεσ τισ προυποθεσεισ??
Ο χρήστης amarillo81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-02-12, 15:43   #84
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amarillo81 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσπαθω να μεινω εγκυοσ κ ψαχνω ενα καλο γυναικολογο που να ναι κ ανθρωποσ κ προσιτος...ποιον μου προτεινετε??κ κυρια ψαρου πληρει αυτεσ τισ προυποθεσεισ??

amarillo81 ευχομαι συντομα να κρατας ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου!!

Οσον αφορα την κ. Ψαρρου φυσικα και τις πληρει και με το παραπανω αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη!! Αν διαβασεις ολα τα σχολια θα δεις οτι ειναι πολυ θετικα αλλα επειδη το θεμα γυναικολογος και γενικα γιατρος ειναι καθαρα υποκειμενικο, καλυτερα να κλεισεις ενα ρανταβου μαζι της, να συζητησετε και απο εκει και περα εσυ θα αποφασισεις αν ειναι αυτο που ψαχνεις
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-02-12, 15:53   #85
amarillo81

Περιοχή: Αθήνα
amarillo81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cristinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
amarillo81 ευχομαι συντομα να κρατας ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου!!

Οσον αφορα την κ. Ψαρρου φυσικα και τις πληρει και με το παραπανω αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη!! Αν διαβασεις ολα τα σχολια θα δεις οτι ειναι πολυ θετικα αλλα επειδη το θεμα γυναικολογος και γενικα γιατρος ειναι καθαρα υποκειμενικο, καλυτερα να κλεισεις ενα ρανταβου μαζι της, να συζητησετε και απο εκει και περα εσυ θα αποφασισεις αν ειναι αυτο που ψαχνεις
σε ευχαριστω για την απαντηση Cristinaki, σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβου να δω...σου ευχομαι κ σενα ενα μωρακι αν δεν εχεισ κ το επιθυμεισ!!!αλλιωσ αν εισαι απο τισ τυχερεσ να το χαιρεσαι το βλασταρι σου!!
Ο χρήστης amarillo81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-02-12, 16:20   #86
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amarillo81 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω για την απαντηση Cristinaki, σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβου να δω...σου ευχομαι κ σενα ενα μωρακι αν δεν εχεισ κ το επιθυμεισ!!!αλλιωσ αν εισαι απο τισ τυχερεσ να το χαιρεσαι το βλασταρι σου!!
Να σαι καλα κοριτσακι μου!!
Παλιά 05-03-12, 17:02   #87
val80
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η κα Ψαρρού είναι πάνω απο όλα Ανθρωπος !!!!!!!! Είναι σωστή επαγγελματίας και έιναι και υπερ του φυσιολογικού τοκετού, είναι μαζί σου σε όλο τον τοκετό. Εγώ γέννησα τον Σεπτέμβριο, μου την σύστησαν και πήγα στο ιατρέιο της πριν μείνω έγκυος. Είναι ήρεμη, αναλυτική δεν σε ανχώνει με βλακείες. Έχει και η ίδια 3 πανέμορφα παιδάκια, πολύ βασικό. Αγαπάμε Σπυριδούλα!!!
Ο χρήστης val80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-12, 00:07   #88
Kristinaki

Kristinaki ουδετερη μηδέν
Smile

Geia sas koritsia!!

Emai Ispanida kai psaxno ginecologo (ginaika, akoma kalitera!) stin Athina. Exo diabasei polla apo tin ka Spiridoula kai tha ithela na sas erotisw:

- Kserete an milaei agglika?
- Einai polu diskolo na kleseis rantevou? perimeneis polu?

Egw tha ithela na paw dimosio giati genika blepw enai poli akriba edw stin Ellada i egkimosines se idiotika nosokomia.... stin Ispania den plironeis tipota sto dimosio kai sta idiotika einai ligotera. Emai se dilemma!! :S

Twra meno edw 4 xronia me ton andra mou pou latreuo, kai prospathoume na broume ena kalo giatro, alla pano apo olla, enan anthropo!!

Sas euxaristw polu gia tin boithia sas!

Filakia!!
Ο χρήστης Kristinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-12, 15:46   #89
sofakip

sofakip ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο loukomamy Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν πήγα για πρώτη φορά στην κα Ψαρρού, ήμουν αγχωμένη αφού μετά απο 8 μήνες δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος. Πήγα λοιπόν για να ζητήσω τη συμβουλή της και να τη ρωτήσω αν έπρεπε να προχωρήσουμε σε εξετάσεις και πότε.

Μου ζήτησε να μην ανησυχώ και να μην κάνω τίποτα... εκτός απο ένα τεστ σε 5-6 μέρες... Ετσι και έκανα... για να διαπιστώσω οτι ήμουν ήδη έγκυος στο γιο μου... Οταν της το είπα απο το τηλέφωνο, χάρηκε όπως ακριβώς και οι δικοί μου άνθρωποι... και δε με ήξερε σχεδόν καθόλου.

Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω ενθουσιαστεί με την τόσο καλή δουλεια που γίνεται σε αυτό το forum είστε όλες αξιοθαύμαστες!!! loukomamy επειδή είμαστε και εμείς σε διαδικασιά για το σποράκι, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις....Πήγες στο ιατρείο της και κατα την διάρκεια της εξέτασης είδε κάτι και σου το είπε???
Ο χρήστης sofakip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-12, 13:57   #90
elli@

Περιοχή: πειραιάς
elli@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα κορίτσια!δεν ανοίγω καινούργιο θέμα(έχω ήδη ανοίξει 2 ψάχνωντας πληροφορίες για καινούργιο γυναικολόγο λόγω προβλήματος που δημιουργήθηκε με τον δικό μου)διανύω την 23η εβδομάδα&ψάχνω άμμεσα να με αναλάβει κάποιος!διάβασα όλα σας τα σχόλια για την κα.Ψαρρού γι'αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν τελικά ξεγεννάει&στο Ρέα&τι τιμές έχει(για καισαρική&για τις επισκέψεις στο ιατρείο της)κοριτσάκια μου είναι μεγάλη ανάγκη γιατι τα περιθώρια μου στενεύουν!!!

Ο χρήστης elli@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-12, 14:26   #91
val80
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kristinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Geia sas koritsia!!

Emai Ispanida kai psaxno ginecologo (ginaika, akoma kalitera!) stin Athina. Exo diabasei polla apo tin ka Spiridoula kai tha ithela na sas erotisw:

- Kserete an milaei agglika?
- Einai polu diskolo na kleseis rantevou? perimeneis polu?

Egw tha ithela na paw dimosio giati genika blepw enai poli akriba edw stin Ellada i egkimosines se idiotika nosokomia.... stin Ispania den plironeis tipota sto dimosio kai sta idiotika einai ligotera. Emai se dilemma!! :S

Twra meno edw 4 xronia me ton andra mou pou latreuo, kai prospathoume na broume ena kalo giatro, alla pano apo olla, enan anthropo!!

Sas euxaristw polu gia tin boithia sas!

Filakia!!
Απο όσο γνωρίζω μιλάει αγγλικά, και έχω δει πελάτισσες στο ιατρείο της που δεν μιλάνε ελληνικά, τώρα όσο αναφορά τα ραντεβου 3 εβδομάδες για ραντεβού για να είσαι σίγουρη. Εάν είναι κ΄'ατι επείγον ενημερώνεις την γραμματέα της και εάν μπορεί σε θα σε βάλει σφήνα ή αν ακυρωθεί κάτι θα σε ενημερώσει
Ο χρήστης val80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-12, 16:04   #92
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elli@ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κορίτσια!δεν ανοίγω καινούργιο θέμα(έχω ήδη ανοίξει 2 ψάχνωντας πληροφορίες για καινούργιο γυναικολόγο λόγω προβλήματος που δημιουργήθηκε με τον δικό μου)διανύω την 23η εβδομάδα&ψάχνω άμμεσα να με αναλάβει κάποιος!διάβασα όλα σας τα σχόλια για την κα.Ψαρρού γι'αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν τελικά ξεγεννάει&στο Ρέα&τι τιμές έχει(για καισαρική&για τις επισκέψεις στο ιατρείο της)κοριτσάκια μου είναι μεγάλη ανάγκη γιατι τα περιθώρια μου στενεύουν!!!
Elli μου μια κοπελα εδω ειχε πει οτι γεννησε μαζι της στο Ρεα και οταν πηγα για εξεταση τον Ιανουαριο μου ειπε οτι εχει παει και εκει.. Παιρνει 2000 ευρω ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη και για επισκεψεις δεν χρεωνει..

Φιλακια και οτι θες εδω ειμαστε!
Παλιά 23-05-12, 13:55   #93
elli@

Περιοχή: πειραιάς
elli@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Elli μου μια κοπελα εδω ειχε πει οτι γεννησε μαζι της στο Ρεα και οταν πηγα για εξεταση τον Ιανουαριο μου ειπε οτι εχει παει και εκει.. Παιρνει 2000 ευρω ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη και για επισκεψεις δεν χρεωνει..

Φιλακια και οτι θες εδω ειμαστε!
σ'ευχαριστώ πολύ Cristinaki για την απάντηση!!μωρέ 2000 δεν είναι πολλά?δεν ξέρω ίσως μου φαίνονται εμένα γιατί ο δικός μου έπαιρνε 20 επίσκεψη&ζήτησε για καισαρική 1000.βέβαια τι να το κάνω που μ'έχει τρελάνει με το κόσμου τις ανακρίβειες...!!

Ο χρήστης elli@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-12, 12:23   #94
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elli@ Εμφάνιση μηνυμάτων
σ'ευχαριστώ πολύ Cristinaki για την απάντηση!!μωρέ 2000 δεν είναι πολλά?δεν ξέρω ίσως μου φαίνονται εμένα γιατί ο δικός μου έπαιρνε 20 επίσκεψη&ζήτησε για καισαρική 1000.βέβαια τι να το κάνω που μ'έχει τρελάνει με το κόσμου τις ανακρίβειες...!!

Ειδικα στις μερες μας το σκεφτεσαι πολυ να δωσεις 2000 λογικο ειναι, δεν ξερω αν λογω κρισης εχει κατεβασει λιγο την τιμη αλλα εγω προσωπικα την εμπιστευομαι με κλειστα ματια και κατα την γνωμη μου αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω... Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου αποψη... Μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου και να πας να μιλησετε και απο εκει και περα αποφασιζεις εσυ...
Παλιά 30-05-12, 14:04   #95
chrysa26

chrysa26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Για την Ψαρρου..!!!!

Κορίτσια Καλησπέρα...

Μόνο καλά λόγια έχω να πω για την Ψαρρού...είναι η γυναικολόγος μου εδω και 3 χρόνια.... την επισκέπτομαι κάθε 6 μήνες για παπ...καθώς στο παρελθόν είχα κάπποιο μικρό προβληματάκι....είναι εκπληκτικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ πάνω απο όλα...... και φυσικα και γιατρός....
είναι πάντα εκεί όταν θα την χρειαστείς.... πρίν απο 4 μέρες έκανα τέστ και βγήκε θετικό..!!
Την πήρα αμέσως τηλ στο κινητό και ήταν Κυριακή..απάντησε αμέσως....μόλις της είπα τα νέα καταχάρηκε...
μου είπε τι εξετάσεις να κάνω και να την πάρω πάλι τηλ....
Ένα ΄πράγμα θα σας πώ....
Το τελευταίο χρόνο εχω μετακομίσει στην Πάτρα γιατί αρραβωνιάστηκα Πατρινό....!!!χαχαχα... και το πρώτο πράγμα που με ρώτησε είναι αν είμαι Αθήνα ή Πάτρα...το λέω αυτό γιατί ενώ έχει πάρααααααα πολλές πελάτισες...είναι τόσο καλή που θύμαται λεπτομέρειες για την κάθε μια...
το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως φοβάμαι που είμαι μακρία αυτήν την περίοδο αλλα οτι χρείαζομαι μου το λέει απο το τηλέφωνο...έχω αποφασίσει οτι εξετάσεις χρειαστώ να πηγαινοέρχομαι και να της κάνω μαζί της...όπως και την γέννα...πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά....
Οσο για το χρηματικό ....σήμερα ρώτησα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο στο Ρίο που είναι δημόσιο...και μου είπανε..... γυρω στα 70-90 η κάθε επίσκεψη στα απογευματινά ιατρεία και όλοι οι γιατροί ....αμοιβή τουλαχιστον 1500 ευρω..!!!!!!!!!!!
Οπως καταλαβα λοιπον κ εγω....ειναι πολύ καλη και λογική στο κόστος ....αυτό που δεν ξέρω είναι ποσο θα κοστισει η κλινικη..... που στο δημοσιο ειναι δωρεαν...αλλα μιλαμε για εγκυμοσυνη...και ειναι η πρωτη φορα...
οποτε ...με κλειστα ματια την γιατρό μου.....
Αν μπόρει΄όποια έχει γεννήσει στο Λητώ μαζί της..μπορεί να με ενημερώσει για το κόστος της κλινικής..????
Ο χρήστης chrysa26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-05-12, 14:34   #96
chrysa26

chrysa26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ειδικα στις μερες μας το σκεφτεσαι πολυ να δωσεις 2000 λογικο ειναι, δεν ξερω αν λογω κρισης εχει κατεβασει λιγο την τιμη αλλα εγω προσωπικα την εμπιστευομαι με κλειστα ματια και κατα την γνωμη μου αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω... Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου αποψη... Μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου και να πας να μιλησετε και απο εκει και περα αποφασιζεις εσυ...
Καλησπέρα
Εχώ και εγώ την Ψαρρού γυναικολόγο εδω και 3 χρόνια...εχω γραψει πριν απο λιγο την αποψη μου....μιας που ειδα οτι εχεις παει στο Λητω...θα μπορουσες να μου πεις ποιο το κοστος της κλινικης ανεξαρτητα την αμοιβη της Σπυριδούλας... ...???
Παλιά 31-05-12, 13:00   #97
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrysa26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα
Εχώ και εγώ την Ψαρρού γυναικολόγο εδω και 3 χρόνια...εχω γραψει πριν απο λιγο την αποψη μου....μιας που ειδα οτι εχεις παει στο Λητω...θα μπορουσες να μου πεις ποιο το κοστος της κλινικης ανεξαρτητα την αμοιβη της Σπυριδούλας... ...???
Κοριτσακι μου εχεις πμακι!
Παλιά 31-10-12, 15:57   #98
npp

npp χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Μαία - Ψαρρού

Γεια σας!
Από εσας που εχετε γεννησει με την Σπυριδουλα, εχετε χρησιμοποιησει και την μαια της? Τι σχολια εχετε? Σε τι σας βοηθησε, και απο ποτε αρχισατε να συζητατε το θεμα της γεννας με την Σπυριδουλα?

Εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα κι ακομη δεν μου εχει συζητησει ουτε το οικονομικο ουτε το θεμα της γεννας ουτε της μαιας!
Ο χρήστης npp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-10-12, 21:16   #99
chrysa26

chrysa26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο npp Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!
Από εσας που εχετε γεννησει με την Σπυριδουλα, εχετε χρησιμοποιησει και την μαια της? Τι σχολια εχετε? Σε τι σας βοηθησε, και απο ποτε αρχισατε να συζητατε το θεμα της γεννας με την Σπυριδουλα?

Εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα κι ακομη δεν μου εχει συζητησει ουτε το οικονομικο ουτε το θεμα της γεννας ουτε της μαιας!
εχεις μηνυμα...!! δες τα προσωπικα σου μηνυματα!!
Παλιά 31-10-12, 21:56   #100
npp

npp χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σου Χρυσα,
σου απαντησα με πμ, πες μου αν το πηρες, ευχαριστω!
Ο χρήστης npp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-13, 12:30   #101
ProudMom

Περιοχή: Athens
ProudMom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες !!!
Έχω 2 παιδάκια και είμαι έγκυος στο τρίτο.
Για γυναικολόγο είχα τον Ζιώγα όμως μένω Γλυφάδα και δεν με βόλευε καθόλου το δρομολόγιο Γλυφάδα-Αθήνα.
Έκανα 2 ώρες να πάω και 2 ώρες να γυρίσω.
Είμαι απίστευτα χαρούμενη, που υπάρχει μια τόσο καλή γυναικολόγος και είναι και τόσο κοντά μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Βρήκα το τηλέφωνο του ιατρείου της και θα πάρω την Δευτέρα, να κλείσω ραντεβού.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 14-01-13, 13:01   #102
Cristinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ProudMom Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλες !!!
Έχω 2 παιδάκια και είμαι έγκυος στο τρίτο.
Για γυναικολόγο είχα τον Ζιώγα όμως μένω Γλυφάδα και δεν με βόλευε καθόλου το δρομολόγιο Γλυφάδα-Αθήνα.
Έκανα 2 ώρες να πάω και 2 ώρες να γυρίσω.
Είμαι απίστευτα χαρούμενη, που υπάρχει μια τόσο καλή γυναικολόγος και είναι και τόσο κοντά μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Βρήκα το τηλέφωνο του ιατρείου της και θα πάρω την Δευτέρα, να κλείσω ραντεβού.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σου ζησουν τα παιδακια σου και με το καλο το και το μικρουλι!!! Η Σπυριδουλα ειναι απλα υπεροχη θα το δεις και εσυ!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!
Παλιά 18-01-13, 16:40   #103
matina1

matina1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Επειδή μπήκα κι εγώ και διάβασα τόσο καλά λόγια για την Σπυριδούλα Ψαρρού σε αυτό forum αποφάσισα να την δοκιμάσω στην αρχή της τωρινής μου εγκυμοσύνης. Θέλησα λοιπόν να μοιραστώ εδώ την εμπειρία μου, για να έχει όποιος διαβάζει για την συγκεκριμένη γυναικολόγο και μια διαφορετική γνώμη. Μετά από καθυστέρηση 2 ημερών πήγα και έκανα χοριακή εξέταση για να διαπιστώσω αν είμαι όντως έγκυος, την οποία (όπως προβλέπεται) επανέλαβα μετά από 2 μέρες για να δω την αύξηση. Έχω ήδη ένα παιδάκι, οπότε ήξερα πλεόν τη διαδικασία. Αποφάσισα να δοκιμάσω την Ψαρρού, καθώς η δική μου γιατρός δεν είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού μετά από καισαρική και θέλησα να δω ποια είναι η γνώμη και ενός άλλου γιατρού (ειδικά αφού διάβασα τόσο καλά λόγια εδώ μέσα). Οι χοριακές μου ήταν κάπως χαμηλές και από το τηλέφωνο μου συνέστησε να κάνω επανάληψη. Στην τέταρτη επανάληψη (!) μου είπε στο τηλέφωνο, γιατί δεν είχε νόημα ακόμη να με δει από κοντά, ότι πρόκειται για εξωμήτριο και να περιμένω να αποβάλω από μέρα σε μέρα. Όταν τη ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα λάθους μου το απέκλεισε. Αφού οι μέρες περνούσαν και δεν είχα ακόμη αποβάλει έκανα άλλη μία χοριακή και όταν την πήρα να της πω τα αποτελέσματα μου είπε απαθώς ότι πρόκειται για φυσιολογική τιμή. Μάλιστα μου είπε ότι σίγουρα ήταν λάθος οι μετρήσεις του μικροβιολογικού εργαστηρίου στις πρωτες χοριακές που είχα κάνει (σημειωτέον, όλες τις εξετάσεις, συμπεριλαμβανομένης της τελευταίας τις έκανα στο ίδιο κέντρο). Δειλά λοιπόν τη ρώτησα, μιας και ξεκαθαρίστηκε ότι ήταν φυσιολογική εγκυμοσύνη, πότε μπορώ να τη δω γιατί θέλω μεταξύ άλλων να συζητήσω μαζί της και το ενδεχόμενο φυσιολογικού τοκετού αυτή τη φορά. Η απάντησή της ήταν 'Έχεις ήδη ένα παιδάκι ε? Και τι θέλεις να το αφήσεις ορφανό?' Φυσικά δεν πήγα ΠΟΤΕ να τη δω από κοντά, ο τρόπος της ήταν τελείως δογματικός και μάλιστα για γιατρό που ήδη έχει κάνει μια λάθος τηλεφωνική διάγνωση (που ήδη αυτό είναι κάπως επιπόλαιο εξαρχής). Προφανώς για να γράφει τόσος κόσμος καλά λόγια μάλλον θα έχει καλά στοιχεία, ωστόσο προσωπικά τη βρήκα πολύ απόλυτη και δεν θα την πρότεινα σε καμία φίλη μου.
Ο χρήστης matina1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-13, 13:36   #104
Nancy79

Nancy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπορειτε να μου πειτε ποσα παιρνει επισκεψη και που ακριβως ειναι; επισης ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθει αν πας πρωτη φορα στο ιατρειο της για ενα πληρη γυναικολογικο ελεγχο; σας ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης Nancy79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-13, 13:13   #105
Nancy79

Nancy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κανεις δεν ξερει να μου δωσει αυτες τις πληροφοριες;
Παλιά 30-01-13, 20:47   #106
efi__

Περιοχή: varkiza
efi__ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ την Ψαρρού είχα στην εγκυμοσύνη μου ( επειδή είχα διαβάσει κι εγώ καλά λόγια εδώ στο φόρουμ ) και θα έλεγα ότι ήταν καλή αλλά όχι και κάτι το ιδιαίτερο. 2.000 ευρώ μας πήρε, γέννησα φυσιολογικά και ευτυχώς είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς παρατράγουδα..... πολύ ψυχρή ήταν... της έλεγα ότι πονούσα και μου απαντούσε 'μα γεννάς-τι περίμενες' και μετά ερχόταν οι κοπέλες στο Λητώ και μου έλεγαν ότι η γιατρός ξέχασε να τους πει να μου δώσουν παυσίπονα.....
Nancy79 είναι στην πλατεία Εσπερίδων-Γλυφάδα. Αν πάρεις ένα τηλ θα σε ενημερώσει για τα υπόλοιπα η γραμματέας της.
Ο χρήστης efi__ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-13, 22:30   #107
Nancy79

Nancy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σ ευχαριστω πολυ εφη!εγω εκλεισα ραντεβου μαζι της επειδη σχεδον ολες οι κοπελες λεγανε οτι ειναι πολυ οικεια κ γλυκεια.θα παω την επομενη εβδομαδα κα θα σας πω κα την δικη μου γνωμη
Παλιά 30-01-13, 22:51   #108
Cristinaki

Προεπιλογή

Νανσυ μου θα σου ειχα στειλει νωριτερα αλλα μου ειχε ερθει ειδοποιηση. Επισκεψη χρεωνει 50 ευρω αλλα στην εγκυμοσυνη δεν τις χρεωνει. Η διευθυνση ειναι Κυπρου 72 στην πλατεια εσπεριδων οπως σου εγραψε και η Εφη. Επειδη το θεμα του γιατρου ειναι τελειως υποκειμενικο, καλο ειναι να πας και να δεις και μονη σου αν σου κανει. Εγω δεν εχω κανενα παραπονο, και πολυ γλυκεια ηταν και προσιτη, ειδικα κατα την διαρκεια των ωδινων και του τοκετου μου ηταν διπλα μου και ενιωθα σαν να ειχα μια φιλη στο πλευρο μου αλλα αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια...Η Εφη παρεθεσε την δικη της η οποια ηταν διαφορετικη , οποτε οι πολλες γνωμες θα σε μπερδεψουν.. Θα δεις στο ραντεβου που εχεις κλεισει και θα κρινεις μονη σου, μπορει να σου κανει, μπορει και οχι... Αυτα. Οτι αλλο θες εδω ειμαστε!
Παλιά 31-01-13, 15:05   #109
Nancy79

Nancy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

christinaki σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. οντως ειναι υποκειμενικο το θεμα του γιατρου.εγω σκεφτομαι να ξεκινησω μαζι της και να με παρακολουθησει και στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που ελπιζω πως δεν θα αργησει μιας και στην πρωτη δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενη απο τη γιατρο μου.βεβαια ηταν σε δημοσιο νοσοκομειο πραγμα που παιζει ρολο κι αυτο.τωρα θα παω για γυναικολογικο ελεγχο.αν ξερεις μπορεις να μου πεις τι διαδικασια ακολουθει μιας και εχω πολλα χρονια να παω να κανω
Παλιά 03-02-13, 19:58   #110
Cristinaki

Προεπιλογή

Νανσυ μου κατ'αρχην να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο το δευτερο νινι! Οσον αφορα τον γυναικολογικο ελεγχο δεν θυμαμαι ακριβως την διαδικασια, χωρις να ειμαι σιγουρη ομως πιστευω πως θα σου παρει το ιστορικο, θα σου κανει τεστ ΠΑΠ και μετα θα σου κανει και υπερηχο... Ποτε θα πας??? Να της δωσεις πολλα χαιρετισματα απο μερους μου!!!
Παλιά 04-02-13, 00:47   #111
Cristinaki

Προεπιλογή

Επισης να διευκρινησω κατι γιατι βιαζομουν να απαντησω στην Νανσυ στο πρωτο ποστ και μου διεφυγε εκεινη την ωρα σχετικα με την απαντηση της Σπυριδουλας οταν της ελεγε η Εφη οτι ποναει, ακριβως το ιδιο και εγω της ελεγα και μαλιστα επαναλαμβανομενα σε σημειο να γινω εκνευριστικη. Εκεινη ομως ηταν παντα χαμογελαστη, υπομονετικη και μου εδινε κουραγιο λεγοντας '' το ξερω οτι πονας αλλα σκεψου οτι σε λιγο θα δουμε το μωρακι μας...''

Οσο για τα παυσιπονα το θεωρω λιγο ακυρο αυτο που ελεγαν τα κοριτσια του Λητω στην κοπελα... Παντως σε μενα τα παυσιπονα τα εφερναν και ημουν μια χαρουλα!!!

Το ποστ της Ματινας δεν το ειχα δει, πρωτη φορα το διαβασα πριν λιγο... Αυτο που εχω να πω ειναι πως μου κανει εντυπωση πως για πρωτο ποστ βρηκε να γραψει σε αυτο το θεμα απο την στιγμη που απο το 2009 αν δεν κανω λαθος που ανοιχτηκε αυτο το τοπικ, oλες οι κοπελες (εγκυουλες και μη) μονο καλα λογια εχουν γραψει για την γιατρο... Τι να πω πολυ περιεργο.....
Παλιά 04-02-13, 11:38   #112
Nancy79

Nancy79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χριστινακι σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.εχω ραντεβου την Παρασκευη και θα πω εντυπωσεις.πολυ ευχαριστως να σου τις δωσω χαιρετισματα!!να εισαι παντα καλα!
Παλιά 04-02-13, 16:08   #113
matina1

matina1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

@ Christinaki: Δεν ξέρω γιατί σου φαίνεται τόσο περίεργο που υπάρχει κάποιος με διαφορετική γνώμη από την επικρατούσα. Αυτός είναι ο λόγος που ανταλλάσσουμε απόψεις εδώ μέσα, όχι για να λέμε όλοι το ίδιο υποχεωτικά. Πολύ περίεργη η αντίδρασή σου ομολογώ...Μπορεί το ποστ να άνοιξε το 2009 αλλά εγώ τώρα είχα εμπειρία με τη συγκεκριμένη γιατρό και έτσι τώρα μπορούσα να καταθέσω την άποψή μου. Επίσης δεν είμαι καθόλου ενεργή στο site, προς το παρόν μόνο διάβαζα, αλλά σκέφτηκα ότι για κάποιον σαν κι εμένα που απλά διαβάζει ενημερωτικά τις γνώμες των άλλων εδώ μέσα θα ήταν χρήσιμο να ακούσει και κάτι διαφορετικό.
Κατά τα άλλα υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει να προτείνει καλό γυναικολόγο στη Γλυφάδα (ή στις γύρω περιοχές) που να τον έχει δοκιμάσει η ίδια σε VBAC (ΦΤ μετά από καισαρική)?
Ο χρήστης matina1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-13, 17:13   #114
Cristinaki

Προεπιλογή

Να' σαι καλα Νανσουλα μου, φυσικα και θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!

Ματινα φυσικα και ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες και ο καθενας μπορει να μοιραστει την δικη του, ειτε ειναι θετικη ειτε αρνητικη... Οπως προειπα παραπανω ομως συμφωνα με τους κανονες του φορουμ στο πρωτο μας ποστ συστηνομαστε συνηθως και αυτο ηταν που μου φανηκε περιεργο... Τωρα οσον αφορα την ερωτηση σου για γυναικολογο στην Γλυφαδα που πραγματοποιει VBAC μπορεις να κοιταξεις την λιστα που υπαρχει μεσα στο φορουμ η αν δε σε καλυπτει να ανοιξεις καινουργιο θεμα ωστε να απαντησει οποια γνωριζει.
Παλιά 15-02-13, 11:13   #115
nb21

nb21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια γεια σας..ξερετε εαν χρειαστει καποια καλλιεργεια κολπικου υγρου που την κανει η γιατρος??εννοω στο ιατρείο ή σε στελνει για παραδειγμα στο νοσοκαμείο?? και την κανει η ιδιά?
Ο χρήστης nb21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-02-13, 11:41   #116
Cristinaki

Προεπιλογή

Καλημερα!! Το τεστ ΠΑΠ στο κανει εκεινη και στελνει το δειγμα σε εργαστηριο. Δεν ξερω αν αυτο θες να μαθεις αλλα οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε.
Παλιά 15-02-13, 16:10   #117
nb21

nb21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οχι δεν εννοω το τεστ παπ.. εννοω καλλιεργεια κολπικου υγρου.. ειναι εξεταση για μικροβια,μυκητες απο τα υγρα του κολπου..??
Παλιά 15-02-13, 17:41   #118
Cristinaki

Προεπιλογή

Aααααα καταλαβα!!! Κοριτσακι μου γλυκο καλυτερα να παρεις τηλ να ρωτησεις αλλα γιατι να μην κανει? Ρωτα ομως να σαι σιγουρη...
Παλιά 15-02-13, 19:10   #119
nb21

nb21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

se eyxaristw poly..apla hlpiza oti kapoia kopela tha kserei..
Παλιά 12-09-13, 10:02   #120
ΦΙΒΙ

Περιοχή: αθηνα
ΦΙΒΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα σε ολες! μιας και ειχα ακουσει καλα λογια,επισκεπτηκα και εγω την κυρια Ψαρρου.τι να πω βρε κοριτσια,ισως να ειναι η πιο αδιαφορη γιατρος και ειδικα γυναικολογος που μου εχει τυχει.αδιαφορη τελειως,της μιλουσα και κοιτουσε καθε 2 λεπτα το κινητο της,αισθανθηκα οτι μου κανει χαρη που μου απανταει...ισως ηταν η μερα,τι να πω.με ενοχλησε και γι αυτο το κανω και θεμα και απογοητευτηκα γιατι εκανα και ολοκληρο ταξιδι για να παω στη Γλυφαδα.ισως ως γιατρος να ειναι καλη, εγω προφανως και δεν θα ξαναπαω κ δεν την προτεινω.απο ωρα αναμονης δεν υπηρχε θεμα ,ουτε 10 λεπτα δεν περιμενα.ισως ειμαι η μονη που εχω τετοια εντυπωση εδω μεσα,απλα θεωρησα χρησιμο να την πω...
Ο χρήστης ΦΙΒΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές