Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 μερες χωρις να ενεργηθει...


Recommended Posts

Καλημερα σας!

Το μωρο μου το θηλαζω αποκλειστικα και μεχρι τωρα δεν εχει κανει κολικους!

Τελευταια φορα ενεργηθηκε το σαββατο το βραδυ πολυ..αλλαξαμε 3 πανες και απο τοτε ξανα τιποτα! Εχει ομως τα 2 τελευταια απογευματα που κλαιει πολυ και δεν ξερω πως να το βοηθησω! Τεντωνει τα ποδαρακια του και κλαιει σαν να ποναει. Μονο κατουραει και αφηνει και λιγο αερα....Τον παρηγορω βεβαια με αγκαλιτσες, κουνηταματα κ.τ.λ..

Μηπως εχετε ιδιες εμπηριες και τι κανατε;;;

.png74mmp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οταν ηταν μωρο κ η δικια μου τα ιδια μου ειχε κανει μια φορα!ο παιδιατρος μου χει πει να τις δωσω λιγο χαμομηλακι το κιντερτε αν θυμαμαι καλα κ να τις σηκωσω λιγο τα ποδαρακια να τις ζουμπηξω την κοιλιτσα!ααν περασουν 5 ημερες χωρις κακακια τοτε να τις βαλω υποθετο!

ρωτα κ τον δικο σου παιδιατρο δεν ειναι κατι σοβαρο πολλα μωρακια το παθαινουν!

Link to comment
Share on other sites

Δυσκοίλια είναι και η δική μου. Δοκιμάσαμε και χαμομηλάκι και όλα, δυστυχώς δεν είχαν αποτέλεσμα. Γι ΄αυτό όταν περάσουν 3-4 μέρες χωρίς να ενεργηθεί της κάνω κλισματάκι. Αφού θα πας όμως στον παιδίατρο ρώτησε να δούμε τι θα σου πει και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η δικιά μου δεν είχε ποτέ μέχρι τώρα τέτοιο πρόβλημα. Η γιατρός μας όμως μου έχει πεί ότι τα παιδάκια που θηλάζουν αποκλειστικά είναι πολύ πιθανόν να μην ενεργηθούν για 3 μέρες και ότι αν μου συμβεί κάποια στιγμή να μην ανησυχήσω!

The love of my life....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χθες πηγαμε στο γιατρο και μας ειπε συμβαινει αυτο στα μωρακια... το βραδυ και σημερα το πρωι εκλεγε πολυ και δεν ξερω πως να τον βοηθησω..

να φαω κατι συγκεκριμενο,δεν ξερω τι να κανω...

.png74mmp1.png
Link to comment
Share on other sites

Elena P. γεια χαρά!

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχείς κορίτσι μου. Ο δικός μου γιος θήλαζε αποκλειστικά και θυμάμαι χαρακτηριστικά είχε κάνει και 15 μέρες να ενεργηθεί! Είχαμε τρομοκρατηθεί αρχικά και εμείς αλλά η παιδίατρός μας, ήταν ιδιαίτερα καθησυχαστική. Αυτό συμβαίνει στα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά γιατί το μητρικό γάλα απορροφάται σε πολύ μεγάλο ποσοστό από το έντερο του μωρού και έτσι δεν αφήνει υπολείμματα(κακάκια)!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...