Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο της νέας γρίπης


tanya77

Recommended Posts

Έχω προβληματιστεί αρκετά με το εμβόλιο αυτό. Άμα βγει σκέφτεστε να το κάνετε? Στα παιδιά σας? Εγώ πάντως θα προτιμούσα να το αποφύγω. Δε θέλω να γίνω πειραματόζωο, ούτε και ο μικρός φυσικά. Θα είναι όμως υποχρεωτικό? Ξέρει καμία?

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με τιποτα δεν θα ηθελα να το κανω στο παιδι μου. Εξαλλαου, απο οτι ακουσα δε θα συστηνεται στην αρχη σε παιδια κατω των 5 ετων, ισως αργοτερα, Ακκα και μεγαλυτερο να ηταν το παιδι μου θα αφηνα να περασει ενα διαστημα πρωτα.

Το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως, αν θηλαζω ακομα ως τοτε , να κανω εγω το εμβολιο και να περασω τα αντισωματα μεσα απο το γαλα και στην μικρη, και να της το κανω πολυ αργοτερα το εμβολιο, αν τελικα χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ίδιο σκέφτομαι σχετικά με τα αντισώματα...πόσα απο αυτά που έχουμε εμείς περνάνε μέσω του μητρικού γάλακτος στο παιδί μας???

αν περνάνε όλα τότε γιατί να τους κάνουμε τα εμβόλια που κάναμε εμείς???χαζομάρα είπα???

4S7L.jpgjNXsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ειμαι και εγω προβληματισμενη. Βεβαια εμεις δεν θα το κανουμε αμεσως γιατι ειμαστε 2 αλλα και παλι αν υπαρχουν παρενεργειες δεν θα φανουν αμεσως αλλα μακροπροθεσμα υποθετω. Οταν ερθει η ώρα θα συμβουλευτω την παιδιατρο και αναλογα θα πραξω

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ίδιο σκέφτομαι σχετικά με τα αντισώματα...πόσα απο αυτά που έχουμε εμείς περνάνε μέσω του μητρικού γάλακτος στο παιδί μας???

αν περνάνε όλα τότε γιατί να τους κάνουμε τα εμβόλια που κάναμε εμείς???χαζομάρα είπα???

 

Δεν νομίζω να αποκτά ανοσία από ότι έχουμε περάσει εμείς. Απλά αν κολλήσει όσο θηλάζει και εμείς έχουμε αντισώματα θα του τα παρέχουμε έτοιμα εκείνη την στιγμή. Όχι ότι θα τα κρατήσει εώς ότου γίνει 20 χρονών για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι εγω το ίδιο σκέφτομαι σχετικά με τα αντισώματα...πόσα απο αυτά που έχουμε εμείς περνάνε μέσω του μητρικού γάλακτος στο παιδί μας???

αν περνάνε όλα τότε γιατί να τους κάνουμε τα εμβόλια που κάναμε εμείς???χαζομάρα είπα???

 

Αυτό ακριβώς είχα σκεφτεί κι εγώ! Μάλλον όμως ισχύει αυτό που λέει η Lena+Sourloulou (ωραίο nick!)

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα δεν θα ηθελα να το κανω στο παιδι μου. Εξαλλαου, απο οτι ακουσα δε θα συστηνεται στην αρχη σε παιδια κατω των 5 ετων, ισως αργοτερα, Ακκα και μεγαλυτερο να ηταν το παιδι μου θα αφηνα να περασει ενα διαστημα πρωτα.

Το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως, αν θηλαζω ακομα ως τοτε , να κανω εγω το εμβολιο και να περασω τα αντισωματα μεσα απο το γαλα και στην μικρη, και να της το κανω πολυ αργοτερα το εμβολιο, αν τελικα χρειαστει...

Εμενα μου ειπε η παιδιατρος μου οτι η μικρη μου που ειναι 2 χρονων και 3 μηνων οτι θα το κανει σιγουρα το Σεπτεμβρη μου το εχει γραψει και στο βιβλιαριο της.Για τα μεγαλυτερα παιδια μου που ειναι 9 και 6 θα μου πει τοτε γιατι δεν ξερει περιμενουν οδηγιες.Ωστοσο κι εγω λεω να μη της το κανω δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα.

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει να αμφισβητώ τους γιατρους, αλλα θα το περιμενα απο τον γιατρο μου πραγματικα να μου εξηγησει πολλα πραγματα πριν κανω το εμβολιο στο παιδι μου.

Παντως, προτιμω να περιμενω να περασει το πρωτο κυμα εμβολιασμων, να δουμε αντιδρασεις και μετα. Εξαλλου η γριπη αυτη απο οτι λενε δεν ειναι και απο τις πιο θανατηφορες. Πιθανον να εχουμε περασει και χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου εμένα μου είπε ούτε να το σκέφτομαι για το εμβόλιο, ότι δεν είναι δοκιμασμένο και ότι έχει ακούσει να λέγονται πολλά κακά για αυτό.

Οπότε εμείς (είμαστε και μικροί μάλλον ακόμα) δεν πρόκειται να το κάνουμε...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 5 ΕΤΩΝ.ΚΑΙ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οντος συζητιεται μονο για παιδια ανω τον 5 και δεν μπορω να καταλαβω μερικοι γιατροι πως προτρεχουν να συμβουλεψουν αφου ακομα δεν εχουν διαβασει ουτε τις παρενεργειες που μπορει να εχει ( δεν μπορει ολα τα εμβολια 5 με 6 παρενεργιες γραφουν στο χαρτακι τους)

Link to comment
Share on other sites

σε εμάς ο γιατρός είπε ότι εφ όσον η γρίπη εξελίσσεται νόπως τώρα, δηλαδή ήπια, δεν χρειάζεται να εμβολιστεί κανένας, εκτός αν υπάρχει χρόνιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν πρεπει να ειναι πολυ καλα ενημερωμενοι συνεχεια αλλαζουν αυτα που ανακοινωνουν.Κατι ακουστηκε οτι θα δωσουν πρωτεραιοτητα στις εγκυες αληθευει ξερετε κατι.Εγω αν και εγκυος δεν θα ρισκαρω θα μου πει βεβαια και ο γιατρος μου.

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο. Περσι, ενω ημουν εγγυος, ουτε το απλο εμβολιο της γριπης δεν με αφησε να κανω η γιατρος μου, και τωρα συστηνουν αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω θα το κανω στα παιδια μου.οταν ρωτησα την γιατρο μας μου ειπε οτι δεν μπορει να ζητησει απο τους γονεις να υπογραψουν οτι θα εχουν την ευθινη για το εμβολιο:shock:δηλ θα υπογραψω ενα χαρτι που θα λεει οτι αν παθει κατι το παιδι απο το εμβολιο δεν φερουν καμια ευθυνη;ποια ειμαι εγω που θα ξερω τις ασχημες επιπτωσεις του εμβολιου;αν αυτοι που τα προμηθευον δεν ξερουν ε τοτε τι να πω.πειραματοζωα τα παιδια μου δεν τα κανω

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω προβληματιστεί αρκετά με το εμβόλιο αυτό. Άμα βγει σκέφτεστε να το κάνετε? Στα παιδιά σας? Εγώ πάντως θα προτιμούσα να το αποφύγω. Δε θέλω να γίνω πειραματόζωο, ούτε και ο μικρός φυσικά. Θα είναι όμως υποχρεωτικό? Ξέρει καμία?

 

εγώ πάντως ρώτησα προχθες τον παιδιατρο μου, η μικρη μου βεβαια είναι πολυ μικρη ακομα 2 μηνών και μου είπε οχι, δεν υπάρχει λόγος πανικού και να κλείσουμε τις τηλεοράσεις μας...

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να κάνω στα παιδιά μου ένα εμβόλιο για το οποίο οι ίδιοι οι γιατροί που το προτείνουν λένε ότι ακόμη δεν ξέρουμε τις παρενέργειες;;;;;;;;;;;;; Ούτε να το διανοηθώ δεν πρόκειται, έτσι όπως έχουν αυτή τη στιγμή τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ

ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ

ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΤΛ

Προχτές κάπου διάβαζα αλλά δεν μπόρεσα να το ξανά βρω

ότι ο ιός της γρίπης είναι κατασκεύασμα μεγάλης φαρμακοβιομηχανίας.

 

Καταλαβαίνεται τι παιχνίδια παίζονται????????

 

ΓΙΑ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΜΙΛΑΜΕ……?

 

ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΤΑ ΜΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ

ΏΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΥΝ

 

Μου κάνει φοβερή εντυπώσει πως μέσα σε ένα μήνα ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ – ΑΠΟΜΟΝΩΣΑΝ ΤΩΝ ΊΟ ΤΩΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΤΟΥ ……………..????????

 

ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΊΟ ΤΟΥ ΕΙΤΖ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΝΤΙΔΟΤΟ .......................!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ……….????????..............

....................????????????

......................??????????/

.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ

ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ

ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΤΛ

Προχτές κάπου διάβαζα αλλά δεν μπόρεσα να το ξανά βρω

ότι ο ιός της γρίπης είναι κατασκεύασμα μεγάλης φαρμακοβιομηχανίας.

 

Καταλαβαίνεται τι παιχνίδια παίζονται????????

 

ΓΙΑ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΜΙΛΑΜΕ……?

 

ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΤΑ ΜΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ

ΏΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΥΝ

 

Μου κάνει φοβερή εντυπώσει πως μέσα σε ένα μήνα ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ – ΑΠΟΜΟΝΩΣΑΝ ΤΩΝ ΊΟ ΤΩΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΤΟΥ ……………..????????

 

ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΊΟ ΤΟΥ ΕΙΤΖ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΝΤΙΔΟΤΟ .......................!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ……….????????..............

....................????????????

......................??????????/

 

Θα συμφωνήσω εγώ σε αυτό. Πρίν 2 μήνες είχα μια συζήτηση με μια γνωστή μου που δουλεύει σε ιδιωτκό μικροβιολογικο γνωστής αλυσίδας και τότε με τα πρώτα συμπώματα στην Ελλάδα είχαν πάρει να ρωτήσουν τι εξετάσεις χρειάζονται και πως ξεχωρίζουν το συγκεκριμένο ιο με έναν άλλον της γρίπης. Τους τα μασάγανε και δεν έδωσαν ξεκάθαρη απάντηση. Τους έδωσαν την εντύπωση σαν να μην υπάρχει κάτι που το ξεχωρίζει από την απλή γρίπη. Μου είπε επίσης ότι σκεψη της είναι, και από συζήτησεις με συναδέλφους της, ότι επειδή τα τελευταία χρόνια έχουν μειωθεί κατά πολύ τα εμβόλια και δεν πουλιούνται ότι μάλλον είναι κατασκευασμένη αυτή η γρίπη για την "προώθησει" εμβολίων!!!! Εγώ πάντως μ τίποτα δεν θα έκανα ένα εμβόλιο που δεν έχει χρησιμοποιηθεί για αρκετό καιρό για να δούμε παρενέργειες! Γενικά πρέπει να ειμαστε προσεκτικοί με τα εμβόλια και να μην τα κάνουμε έτσι. Ειδικά στο παιδί μου δεν θα έκανα έτσι εύκολα. Και ποιος μου λέει εμένα αν θα έχω πρόβλημα ή μετά από λίγο καιρό;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμια βιομηχανια δεν εχει αναγκη να φτιαξει ιο γριππης.

Και το να θεωρουμε υποπτο να φτιαχνουν επιτυχημενα εμβολια ειναι τουλαχιστον γραφικο.

 

Αυτο που ειναι επιπλαστο ειναι ο τρομος που μας εχουν εμφυσησει γι αυτην την γριππη,παρουσιαζοντας μας ολα τα δυνατα χειροτερα σεναρια μαζι (τεραστια εξαπλωση παραλληλα με φονικη μεταλαξη κτλ).

 

Η αληθεια ειναι σχεδον παντα στην μεση,ετσι και τωρα:

 

η γριππη αυτη δεν χρειαζεται να προκαλει πανικο,ουτε να αγνοηθει επιδεικτικα.

 

Το εμβολιο θα εχει δοκιμαστει συμφωνα με τα πρωτοκολλα πρωτου βγει,αυτο δεν σημαινει οτι αποκλειεται να προκαλεσει βλαβη σε εναν ανθρωπο στον πλανητη,για την ακριβεια ειναι βεβαιο οτι σε εναν ολο και κατι θα προκαλεσει,εδω ανθρωποι πεθαινουν απο την ασπιρινη.

 

Το εμβολιο μπορει να ειναι αναγκαιο για καποιους,οχι ομως για ολους.

 

Τα παιδια προφανως δεν χρειαζεται να μετεχουν πχ σε παγκοσμιους διαγωνισμους του γκίνες για το ρεκορ γαλλικου φιλιου,ομως δεν ειναι καλο να απομονωθουν μαζι με υποχόνδριες και υστερικες μαμαδες που ουρλιάζουν στα τηλεφωνα "στο ειπα Μελπομένη μου,ειναι εβραϊκη συνωμοσία πολυεθνικων εταιρειων",καλυτερα να νοσησουν.

Link to comment
Share on other sites

Βασει πρωτοκολλου καθε καινουριο φαρμακο που κυκλοφορει δοκιμαζεται σε εναν μεγαλο και περιορισμενο αριθμο ασθενων, και εκει οντως φαινονται πολλα για το φαρμακο. Στη συνεχεια ομως το φαρμακο συνεχιζει να μελεταται ενω ειναι ηδη στην κυκλοφορια και δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις φαρμακων που αποσυρθηκαν.

 

Δεν ειναι θεμα "Μελπομενιασης" λοιπον. Εξαλλου ποσα παιδια εχουν παρει μερος στις μελετες που εγιναν βασει πρωτοκολλου;

 

ΥΓ. Τελικά Vago, θα το κανεις το εμβόλιο στο παιδί σου; Αληθεια, ποσο είναι;

Link to comment
Share on other sites

ο άντρας μου είναι γιατρός. όταν του είπα ότι ανησυχώ που ο μικρός θα ξεκινήσει 18 μηνών βρεφονηπιακό (για το ότι αυξάνονται οι πιθανότητες να κολλήσει τη γρίππη, έχοντας και σχετική ευαισθησία στα πνευμόνια) μου είπε απλά "μην ανησυχείς - ξέχασέ το".

στο άκουσμα της λέξης "εμβόλιο" (και για τους ίδιους που είναι υπάλληλοι υγείας και ανακοινώθηκε ότι θα εμβολιαστούν), γελάνε όλοι οι γιατροί ομαδικά...

εμείς σίγουρα δεν θα το κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καμια βιομηχανια δεν εχει αναγκη να φτιαξει ιο γριππης.

Και το να θεωρουμε υποπτο να φτιαχνουν επιτυχημενα εμβολια ειναι τουλαχιστον γραφικο.

 

Αυτο που ειναι επιπλαστο ειναι ο τρομος που μας εχουν εμφυσησει γι αυτην την γριππη,παρουσιαζοντας μας ολα τα δυνατα χειροτερα σεναρια μαζι (τεραστια εξαπλωση παραλληλα με φονικη μεταλαξη κτλ).

 

Η αληθεια ειναι σχεδον παντα στην μεση,ετσι και τωρα:

 

η γριππη αυτη δεν χρειαζεται να προκαλει πανικο,ουτε να αγνοηθει επιδεικτικα.

 

Το εμβολιο θα εχει δοκιμαστει συμφωνα με τα πρωτοκολλα πρωτου βγει,αυτο δεν σημαινει οτι αποκλειεται να προκαλεσει βλαβη σε εναν ανθρωπο στον πλανητη,για την ακριβεια ειναι βεβαιο οτι σε εναν ολο και κατι θα προκαλεσει,εδω ανθρωποι πεθαινουν απο την ασπιρινη.

 

Το εμβολιο μπορει να ειναι αναγκαιο για καποιους,οχι ομως για ολους.

 

Τα παιδια προφανως δεν χρειαζεται να μετεχουν πχ σε παγκοσμιους διαγωνισμους του γκίνες για το ρεκορ γαλλικου φιλιου,ομως δεν ειναι καλο να απομονωθουν μαζι με υποχόνδριες και υστερικες μαμαδες που ουρλιάζουν στα τηλεφωνα "στο ειπα Μελπομένη μου,ειναι εβραϊκη συνωμοσία πολυεθνικων εταιρειων",καλυτερα να νοσησουν.

 

Εμένα πάλι μου φαίνεται γραφικό το να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας και ενώ η πλειονότητα των γνωστών μας γιατρών δηλώνει ότι το εμβόλιο δεν έχει δοκιμαστεί αρκετά, ώστε να θεωρείται, στο μέτρο του δυνατού, ασφαλές, εμείς να πάμε και να εμβολιαστούμε επειδή αυτό εξυπηρετεί ορισμένους. Ως προς το ότι καμία βιομηχανία δεν έχει ανάγκη να φτιάξει εμβόλιο, ε συγνώμη αλλά είναι για γέλια. Αν δεν έχουν ανάγκη οι φαρμακοβιομηχανίες ποιος έχει ανάγκη; Ο μπακάλης της γειτονιάς;;;;;;;;;;;

Από κει και πέρα, κανείς δεν μίλησε για υστερίες (αλήθεια γιατί μιλάτε μόνο για υστερικές μαμάδες; εμένα ήδη τρεις μπαμπάδες μου έχουν πει "θα αποφύγουμε τις επαφές του παιδιού με κόσμο, κομμένα τα πάρτυ"...). Οι προφυλάξεις φυσικά και πρέπει να λαμβάνονται στο μέτρο του λογικού και του θεμιτού. Κανείς εδώ δεν μίλησε για κάτι παραπάνω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμβόλιο το οποίο χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση όπου υπογράφω πως γνωρίζω τις παρενέργειες (!!! ακόμα τις ψάχνουν, πώς είναι δυνατόν?) και πως το κάνω με δική μου ευθύνη.... ΔΕΝ το κάνω!

 

Ενημερωθείτε λίγο τι συμβαίνει στην Αφρική όπου έχει γίνει το μεγαλύτερο πειραματικό κέντρο νέων εμβολίων και φαρμάκων! Τους λένε των ανθρώπων "θα σας εμβολιάσουμε δωρεάν για ....", τους βάζουν οι φαρμακευτικές υπογράφουν κάποιο χαρτί ότι έχουν ενημερωθεί για τις συνέπειες, τους εμβολιάζουν και μετά παρατηρούν τις συνέπειες. Μετά από αρκετά πειράματα βλέπουν αν θα προωθήσουν το εμβόλιο-φάρμακο στον "πολιτισμένο" (τρομάρα μας) κόσμο ή αν θα το αποσύρουν. Εξάλλου έχετε ιδέα πόσα είναι τα θύματα της κοινής γρίπης? Γιατί κανείς δεν αναφέρει τους χιλιάδες θανάτους από την κοινή γρίπη και ξαφνικά όλοι θυμήθηκαν να φοβηθούν τη νέα?

Link to comment
Share on other sites

Εμβόλιο το οποίο χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση όπου υπογράφω πως γνωρίζω τις παρενέργειες (!!! ακόμα τις ψάχνουν, πώς είναι δυνατόν?) και πως το κάνω με δική μου ευθύνη.... ΔΕΝ το κάνω!

 

Ενημερωθείτε λίγο τι συμβαίνει στην Αφρική όπου έχει γίνει το μεγαλύτερο πειραματικό κέντρο νέων εμβολίων και φαρμάκων! Τους λένε των ανθρώπων "θα σας εμβολιάσουμε δωρεάν για ....", τους βάζουν οι φαρμακευτικές υπογράφουν κάποιο χαρτί ότι έχουν ενημερωθεί για τις συνέπειες, τους εμβολιάζουν και μετά παρατηρούν τις συνέπειες. Μετά από αρκετά πειράματα βλέπουν αν θα προωθήσουν το εμβόλιο-φάρμακο στον "πολιτισμένο" (τρομάρα μας) κόσμο ή αν θα το αποσύρουν. Εξάλλου έχετε ιδέα πόσα είναι τα θύματα της κοινής γρίπης? Γιατί κανείς δεν αναφέρει τους χιλιάδες θανάτους από την κοινή γρίπη και ξαφνικά όλοι θυμήθηκαν να φοβηθούν τη νέα?

 

Πόσο συμφωνώ με όσα λες!!!

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...