Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Να είναι απο τα δόντια ολη αυτή η αλλαγή???


Recommended Posts

Καλημέρα.Δεν ξέρω τι να κάνω με τη μικρή το ιστορικό έχει ως εξής: έχουν αρχισει να βγαίνουν τα δεύτερα κάτω δόντια συν οι κάτω τραπεζίτες συχρόνως την περασμένη Τετάρτη κάνουμε το πενταπλό εμβόλιο ιλάρας/ανεμοβλογιάς/ερυθράς κ.τ.λ.Την Κυριακή το μεσημέρι μου ανεβάζει πυρετό 38,5 εγώ πιστεψα οτι είναι απο το εμβόλιο και εμεινα ήσυχη πιστεύοντας οτι την αλλή μέρα θα είναι όλα καλά.Τελικά το μωρό συνεχίζει με πυρετό και βρίσκω έναν παιδίατρο(ήμουν εκτός Λάρισας) ναέρθει να τη δει .Η διαγνωση:ερεθισμένος λαιμος και αντιβίωση.Φυσικά την αντιβίωση δεν την είπιαμε(δεν πίνουμε κανένα είδος σιρόπι όπως έχω γραψει και αλλού) το μωρό συνεχίζει με 38αρια και σταμάτησε να πίνει εντελως γάλα(μάλλον γιατί προσπάθησα να τις δώσω την αντιβιώση μέσα σε αυτό και το κατάλαβε) Η παιδίατρος μου διαβεβαίωσε οτι θα επάνεθλει στο προγραμμά της μόλις ησυχάσει αλλα με έχει πιάσει στεναχώρια γιατί είμαστε στην πέμπτη μέρα που δεν πίνει γάλα είναι κολλήμένη πάνω μου είναι σαφώς λιγότερο ζωηρή χαμογέλάει ελάχιστα.Ακόμα και στις πιπίλες της κάνει επιλόγή δεν δέχεται με τίποτα κάποιες .Νά κάνω υπομονή ?Είναι φάση και θα περάσει?

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα φρουφρου

απο οσο ξερω το εμβολιο αν ειναι να ανεβασει πυρετο θα ανεβασει τα 2 πρωτα 24ωρα απο την μερα που το κανατε.

αν δηλαδη κανατε το εμβολιο τεταρτη θα ανεβαζε πυρετο την πεμπτη και την παρασκευη,αρα μηπως οντως ειναι καποια ιωση?

καλο θα ηταν να ξαναρωτησεις την παιδιατρο.

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα και περαστικά.

Το συγκεκριμένο εμβόλιο από όσο γνωρίζω εμφανίζει παρενεργειες από την 5-8 μέρα από τη στιγμή που θα γίνει.

Πιθανολογώ ότι αυτό συμβαίνει.

Αν ψαξεις λίγο μεσα στο φορουμ θα δεις εκει που γραφουν τα υπόλοιπα κορίτσια για τις παρενεργειες του.

Παντως σίγουρα θα επανέλθει στο προγραμμα της μόλις συνέρθει.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν λίγο απο όλα και ο λαιμός ερεθισμένος και 6 δόντια ξεπετάχτηκαν !!!Είμαστε χωρίς πυρετό απο τη Παρασκευή αργά το βράδυ.Πήραμε βέβαια και μια άλλη αντιβιωσούλα τριήμερη γιατί με την 8αρη amoxil δεν τα πήγαμε καλά .Τωρά περιμένω τα ηρεμήσει και απο τα δόντια γιατί μία γκρίνια και ένα παράπονο το έχουμε

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και από μένα.Η πιτσιρίκα μου έχει σήμερα από το μεσημέρι και μετά που τρώει έντονα τα χέρια της,ψάχνει σαν να πεινάει,την βάζω να θηλάσει μήπως πεινάει αλλά μόλις με πιάνει σαν να ψάχνει να φάει πετά από λίγο με αφήνει και γκρινιάζει,και γενικά εκεί που ήταν αγγελούδι και δεν ακούγαμε μωρο,τώρα δεν ξέρει τι θέλει,τι της φταίει και κυρίως τρώει με μανία τα χεράκια της.Ξαφνικά...

Υπάρχει περίπτωση να είναι τα δόντια?

και αν ναι,πόσο καιρό πριν ξεκινάνε οι γκρίνιες και τα νιαουρίσματα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα.Η πιτσιρίκα μου έχει σήμερα από το μεσημέρι και μετά που τρώει έντονα τα χέρια της,ψάχνει σαν να πεινάει,την βάζω να θηλάσει μήπως πεινάει αλλά μόλις με πιάνει σαν να ψάχνει να φάει πετά από λίγο με αφήνει και γκρινιάζει,και γενικά εκεί που ήταν αγγελούδι και δεν ακούγαμε μωρο,τώρα δεν ξέρει τι θέλει,τι της φταίει και κυρίως τρώει με μανία τα χεράκια της.Ξαφνικά...

Υπάρχει περίπτωση να είναι τα δόντια?

και αν ναι,πόσο καιρό πριν ξεκινάνε οι γκρίνιες και τα νιαουρίσματα??

 

emas i grinia kai ta xeria sto stoma kai ta polla salia ksekinisan ap tis 50imeres...o paidiatros mas eipe oti einai ap ta dontia exei arxisei i proergasia gia na vgoun alla kaneis de mporei na provlepsei pote tha ta vgalei mporei se ena mina mporei kai se ena xrono...pithanon na vgazetae k eseis dontakia...na rotisete kai ton paidiatro fisika.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι δόντια...δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν και πότε πεινάει,γιατί όποτε την βάζω στο στήθος το αρπάζει και με ρουφάει με δύναμη.Να υποθέσω ότι την ανακουφίζει,αλλά με το να γκρινιάζει και να την βάζω σε τελείως ανάστατα ωράρια να θηλάσει,έχω χασει τα γεύματά της....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...