Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο Παναγιώτης μου εγχειριστηκε! Είχαμε μια κάπως περίπλοκη μορφή συγγενούς καρδιοπάθειας, που οριακά κατάλαβα τι είναι και δεν θα καταφέρω να σας εξηγήσω. Η εγχείρηση έγινε την Πέμπτη. Ήταν ανοικτής καρδιάς. Κράτησε μόνο 6 ώρες που θεωρήθηκε χρόνος ρεκόρ και μου είπαν ότι πήγαμε καλά και το πιθανότερο θα έχουμε πλήρη αποκατάσταση! Το μωράκι μου βέβαια είναι στην εντατική σε καταστολή. Σιγά σιγά περνάει το πρώτο κρίσιμο διάστημα, αλλά κανείς δεν απαντάει σε ερωτήσεις που ξεκινάνε με τη λέξη "πότε". Μόνο μου λένε όλα καλά αλλά θα κάνεις υπομονή. Οι μόνες μου σκέψεις είναι πότε θα έρθει η ώρα του επισκεπτηρίου και πώς θα κρατήσω το γάλα μου. Όλο το νοσηλευτικό προσωπικό του Αγία Σοφία είναι υπέροχοι άνθρωποι που με βοήθησαν πολύ.

ssttaa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sstaa, από την μία θλίβομαι που συνέβη αυτό σε τόσο μικρό μωράκι, από την άλλη χαίρομαι πραγματικά που όλα πήγαν καλά!

Περαστικά, σιδερένιο και σιδεροκέφαλο το παιδάκι, και εύχομαι να έχει πάντα υγεία στην ζωή του. Να είναι η Παναγία δίπλα σας και να σας δίνει κουράγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιδερενιος κουκλα μου να ειναι και να ειναι η τελευταια ταλαιπορια που περναει στη ζωη του!!!

δεν ξερω τι αλλο να πω τα πολλα λογια ειναι φτωχια σε τετοιες καταστασεις να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!!!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

σιδερένιος!

να ναι η τελευταία τέτοια περιπέτεια στη ζωή του!!!

 

και η απάντηση στο πότε να ναι όσο γίνεται συντομότερα για το καλό του μωρουδάκου!!!

 

πολλά περαστικά και καλό κουράγιο!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσάκι μου, πόσο χαίρομαι που όλα πήγαν κατ'ευχήν!!!

Θα δεις, η μόνη που θα το θυμάται αυτό θα είσαι εσύ! Το παιδί ούτε που θα το θυμάται!!!!

Αντε να πάμε και για την καροτσάδα που λέγαμε, έχει και εκπτώσεις!!!!! ;)

Να του δώσεις πολλά φιλάκια, όσο για το γάλα, διάβασε στον θηλασμό, νομίζω ότι μπορεις να το φυλάξεις στη κατάψυξη, επειδή δεν είμαι ειδικός όμως, διάβασε στον θηλασμό!!!!

Σιδερένιος!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου, περαστικα να ειναι και αγυριστα!! Δοξα το Θεω ομως που πηγαν οοολα καλα!! Το γαλα σου μπορεις να το φυλαξεις στην καταψυξη, εχει ειδικα σακουλακια στο φαρμακειο. Σιδερενιος και αλλο κακο να μην σας βρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας σου εύχομαι, και να είναι η μοναδική ατυχία του παιδιού στην ζωή του.Όλα καλά να πάνε ... θα ήθελα να σου πω πως επειδή και ένας συνάδελφος εγχείρησε την κόρη του από την ίδια πάθηση το παιδάκι είναι 3,5 ετών τώρα και είναι μια χαρά. Επίσης θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι υπάρχει και σύλλογος παιδιών με συγγενείς καρδιοπάθειες που κατά διαστήματα κάνουν διάφορες ενημερώσεις, αν σε ενδιαφέρει ψάξτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιδερενιο το αντρακι σου κοριτσι μου!Κανε λιγο υπομονη και συντομα θα τον κρατησεις παλι στην αγκαλιτσα σου!Ευχομαι αυτη να ειναι η τελευταια φορα που τον αποχωριζεσαι!!!!!!(μεχρι να παει φανταρος τουλαχιστον!!!!! :) )

Και παλι περαστικα!!!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Σήμερα πέρασε το 48ωρο επιτυχώς. Το μωρό είναι ακόμα με τον αναπνευστήρα σε καταστολή αλλά κουνάει λίγο τα ματάκια του κάτω απο τα βλέφαρα. Απο τη μία είμαι χαρούμενη που πήγε καλά, απο την άλλη χωρίς το μωρό στην αγκαλιά μου δεν μπορώ να ισσοροπήσω. Αν και δεν μου λένε πότε θα μπούμε σε κανονικό δωμάτιο η διαίσθηση μου λέει ότι μέχρι αύριο πρέπει να έχω ετοιμάσει τη βαλίτσα μου για να εγκατασταθώ στο Παίδων! πρώτη φορά ετοιμάζω βαλίτσα για νοσοκομείο με τόση χαρά και λαχτάρα.

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου ,σιδερενιο το μικρο σου αντρακι , γρηγοαρα να γινει τελειος καλα και να τον παρεις ξανα στην αγκαλια σου , και ποτε ξανα να μην περασετε κατι τετοιο . Να του δωσεις πολλα φιλια ...

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να ξεπερασετε ολα τα προβληματα και το αγορακι σου να ειναι ευτυχισμενο και υγιεστατο!!!! Καλη αναρωση να εχετε, το πιο σημαντικο ειναι να εισαι κοντα του και να του δινεις αγαπη και χαδια.....

 

Οσον αφορα το γαλα σου, με ενα νοσοκομειακο θηλαστρο θα κρατησεις την παραγωγη σου σε καλα επιπεδα για οσο χρειαστει!!!

 

Να του δωσεις την αγαπη μας!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...