Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-06-09, 00:55   #1
NatashaG

NatashaG χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Bοήθεια είμαι έγκυος?

Kalhspera.Meta apo poly problhmatismo eipa na parw gnwmes mpas kai kathisixastw ligo.
Eimai 17,5 kai apo ta 16 mou hrthe h periodos alla exw problhma kai den exo statherh periodo. Mou erxete mia fora kathe xrono kai ama, opote den mporo na mathw an exw kathisterhsh.
Eimai me ton diko moy 2 xronia, kai pleon to kanoume xoris profulaktiko alla pote den exei teliosei mesa moy kai meta apo kathe fora panta plenomaste.
Edo kai 4 meres exo tromero ponokoilo, pono sthn plath kato kato, sthn mesh diladi, kai to stithos moy einai ligo ebesthito. Exo apisteuth suxnoouria, me apotelesma na sikonomai to bradu para polles fores, kai logo tou ponokoilou, pou den stamataei mera nuxta..
Mhpws mporeite na me boithisete?Eimai egkios?
Eimai se apelpisia
Euxaristo polu.
Ο χρήστης NatashaG δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-09, 09:39   #2
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κούκλα μου καλημέρα.
Χωρίς παρεξήγηση, εγώ στην θέση σου δεν θα είχα σεξουαλική επαφή με κανέναν σύντροφο έστω και αν είχα μια πιο μόνιμη σχέση. Είσαι και μικρούλα, σκέψου πόσα νοσήματα κυκλοφορούν και πόσοι φορείς διάφορων ιών υπάρχουν οι οποίοι δεν το ξέρουν βέβαια. Το προφυλακτικό να μην το καταργείς ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!
Τέλος πάντων, από την στιγμή που δεν ξέρεις πότε περιμένεις περίοδο περίμενε μερικές μέρες ακόμα και κάνε μια χοριακή σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο. Άν πάλι οι πόνοι που μου γράφεις είναι ανυπόφοροι, καλό θα ήταν να κλείσεις ένα ραντεβού σε έναν γυναικολόγο ώστε να μπορέσει εκείνος σαν επιστήμονας να σου δώσει σωστές απαντήσεις.
Μπορεί όλα αυτά που αισθάνεσαι να είναι κάποια επικείμενη εγκυμοσύνη (αν και τα συμπτώματα ξεκινούν στην 6η με 7η εβδομάδα κύησης) αλλά μπορεί να είναι και κάτι άλλο. Γι' αυτό το πιο σωστό θα ήταν να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου.
Και πρόσεχε πολύ με το θέμα των προφυλάξεων, εγώ να φανταστείς έκανα ελεύθερα έρωτα όταν αρραβωνιάστηκα με τον σύζυγό μου, τότε μόνο τον εμπιστεύτηκα.
Φιλάκια πολλά.
Παλιά 02-07-09, 12:20   #3
miss-kitty

miss-kitty χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsia kalimera!eimai neo melos kai 8a i8ela tin boh8eia sas!loipon....prin 20 meres peripou eixa er8ei se epafi me ton sintrofo mou(k enw den 8umamai na itan gonimes oi meres,sigoura den 8a itan,ante na itan i dekati mera)mia evdomada meta eixa kati tsimpimata katw xamila...(de3ia aristera)kamia fora k psila sxedon dipla ston afalo...k kamia fora ponousa les k 8a adia8etisw..to sti8os exei pristei opws otan perimenw na adia8etisw..ex8es to vradi ston upno me epiase ena tromeros ponos stin koilia...eniw8a oti kruwna alla paralila udrwna kiolas...simera me ponaei akoma i koilia mou(les k 8a mou er8oun)ti na simainoun ola auta?na simioso oti perimenw na adia8etisw stis 7 tou mina...opws episis to oti oses fores exw er8ei se epafi k den itan gonimes imeres den exw piasei pote...oute kan 12hmera....lete na eimai tyxeri auti tin fora????8a to i8ela para polu ena mpempaki...ta latreyw genika...ax makari...
Ο χρήστης miss-kitty δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-09, 10:21   #4
ιωάννα25

Το avatar του χρήστη ιωάννα25

Περιοχή: Πάφος
ιωάννα25 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κάνε τότε ένα τεστάκι και πές μας τα νέα σου
Ο χρήστης ιωάννα25 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-09, 17:45   #5
mummycool

Περιοχή: Thessaloniki
mummycool χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγώ δε θα έκανα τίποτα για να καθυστερήσω την περίοδό μου και μάλιστα χωρίς συμβουλή γιατρού... ρώτα το γιατρό σου και μόνον αυτόν

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές