Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

crylene kai crylene after bite(??) και paraben


Recommended Posts

Λοιπον μπαινοβαινω στα φαρμακεια τελευτεα και δεν αγοραζω τιποτα

 

για κουνουπια μας συστησε ο γιατρος μια κρεμα TEFIRAX κοιταω και ηταν φουλ στα paraben σκεφτομαι σκεφτομαι με πιανει παλι πονοκεφαλος

 

και το αποφασισα θα παρω της frezyderm αφου ολο αυτα του βαζω και τι να ρωταω το γιατρο αφου ειναι κουκουρουκου με τα paraben λεεει οτι δεν τρεχει τιποτα

παλι μπηκα και βγηκα με αδεια χερια και τα δυο εχουν

ξερετε κανενα ειδικα για μετα το τσιμπημα χωρις paraben εννοειται ?:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δικη μου frezyderm για μετα το τσιμπημα γιατι δεν εχει paraben? Ανυσηχουμε γιατι εχουν τωρα θα ανυσηχουμε κ γιατι δεν εχουν! Θα γραψω ποια ακριβως ειναι αλλη ωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Η Ελενίτσα μας έχει ατοπική δερματίτιδα. Ο αλλεργιολόγος από το Παίδων μας σύστησε τη pruzax κρέμα. Κάνει θαύματα στη φαγούρα και η μικρή κατάφερε επιτέλους να κοιμάται τα βράδια. Το καλοκαίρι τη χρησιμοποιήσαμε οικογενειακώς στα τσιμπήματα των κουνουπιών. Σταματούσε τη φαγούρα αμέσως. Απότι είδα στο κουτί δεν έχει παραμπένς. Νίκη

Γεια Σε Ολους

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν της εχουμε βαλει μεχρι στιγμης καποια κρεμουλα (γιατι ειναι αρκετα μωρακι και φοβαμαι) αλλα ημασταν τυχεροι και δεν την τσιμπησαν ιδιαιτερα τα κουνουπια. Το καλοκαιρι που καναμε διακοπες σε χωριο, εμεις ημασταν με καρουμπαλα απο τα τσιμπηματα και η μικρη μου ζητημα να ειχε 2-3 σπυρακια. Παντως, επειδη καναμε διακοπες με τους κουμπαρους μας και τα παιδακια τους (το ενα 5 και το αλλο 1.5 ετους), παρατηρησα πως η κουμπαρα μου εβαζε και στα δυο παιδια το βραδυ πριν κοιμηθουν αυτη την κρεμουλα για την αποφυγη των τσιμπηματων της frezyderm. Δεν εχω διαβασει τι συστατικα εχει, οποτε δεν γνωριζω αν εχει paraben αλλα αυτο που ξερω ειναι πως τα παιδακια δεν τα πλησιασαν κουνουπια και δεν τα "πειραξε" δερματικα η κρεμα αυτη!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...