Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ


astarti

Recommended Posts

Γειά σας και από εμένα.Εμείς λέμε να πάμε Κέρκυρα τον Ιούλιο με τα εισιτήρια εργατικής εστίας.Έχω βρει 3 καταλύμματα και είμαι σε δίλημμα που να κλείσω. Το ένα είναι το Μοντανιόλα στο Πέραμα , το άλλο το Kerkyra apatrments στις Μπενίτσες και το τρίτο το Κόραλ στη Ρόδα.Έχει πάει κανείς σε κάποιο από αυτά???Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη πριν κλείσω κάπου.Από περιοχές τι λέτε??Εγώ δεν έχω ξαναπάει Κέρκυρα, που θα ήταν καλύτερο να μείνουμε???Το Κόραλ μου αρέσει καλύτερα για να είμαι ειλικρινής αλλά είναι 34 χλμ από Κέρκυρα και μας φαίνεται μακρυά... Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ευπρόσδεκτο...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΣΤΑΡΤΗ.ΤΟ ΚΟΡΑΛ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΡΟΔΑ.ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟ KERKIRA APARTMENTS ΣΤΙΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ.ΔΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΚΕΙ .ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ.ΕΝΩ ΣΤΗ ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ .ΨΑΡΙ ΦΡΕΣΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΤΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΡΙΓΥΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

σαν ξενοδοχεία δεν τα ξέρω, οπότε να μην σε πάρω στο λαιμό μου.

παραθαλάσσια όλα είναι πάντως.

στο πέραμα δεν είναι πολύ ωραία αν και βλέπεις ποντικονήσι από εκεί.

στις μπενίτσες είναι ωραία, έχει μαγαζάκια μαζεμένα για φαγητό και ποτό, κι έχει έλληνες τουρίστες αρκετούς, οπότε προσέχουν και περισσότερο τους πελάτες.

εμείς από πόλη και πάμε συχνά εκεί και για καφέ.

στην ρόδα αν και μακρυά έχει ωραία παραλία, έχει κοντά άλλα μέρη, αχαράβη και σιδάρι, παραθαλάσσια, πολλά μαγαζιά για φαγητό και ποτό. μαζεύει ξένο τουρισμό.

ωραία θάλασσα έχει.

στο σιδάρι να πάτε στο κανάλι ντ'αμουρ!!!

στην παλιοκαστρίτσα!!!

κέντρο πόλη, παλιά πόλη!!

αυτά, αν θες τίποτα άλλο μας λες!!

με το καλό το μπεμπάκι σου.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες σας. Τελικά κλείσαμε στο ξενοδοχείο Ποντικονήσι στο Πέραμα γιατί τελικά το Κόραλ δεν μας βόλευε σαν ημερομηνία..Ελπίζω να κάναμε σωστή επιλογή...Πάντως το ξενοδοχείο φαίνεται ωραίο και πρόσφατα ανακαινισμένο..Επειδή πάω για πρώτη φορά εγώ ( ο σύζυγος έχει ξαναπάει ) θέλω να την γυρίσω...Αν έχετε οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για μαγαζιά, παραλίες κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων αν με ενημερώνατε ώστε να αποφύγω τυχόν κακοτοπιές ειδικά σε θέμα φαγητού...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Axxxxxxx εκεί που έκλεισες δεν ξέρω..

εμένα είναι ο αντρας μου από χωριο δίπλα στη ρόδα κ εκεί θα πάμε το καλοκαίρι.....

Είναι λίγο δύσκολο νησί γιατί έχει μεγάλες αποστάσεις.....

Δεν ξέρω κ τι στυλ σου αρέσει για να σου πω...

Αν βρεθείς προς Αχαράβη (δίπλα στη ρόδα) βραδάκυ για φαγητό είναι ενα ωραίο εστιατόριο το pump house οι ντοπιοι το λένε τρόμπα (το είχα προτείνει σε γνωστούς κ πήγαιναν κάθε μέρα:wink:) βέβαια είναι στον δρόμο κ όχι παραθαλασσιο αλλά είναι ωραίο..... μετα για ποτό στο Veggera.

Το βεγγέρα είναι πολύυυυυυυυυυυ ωραίο κ αν το πετύχεις κοντά στη δύση του ηλιου (έχει φοβερό ηλιοβασίλεμα..τι πέλεκας κ βλακείες).

Βασικά το βεγγέρα είναι γενικά ωραίο όλες τις ώρες.. από το πρωϊ για καφε, κ όλες τις ώρες προσαρμόζεται... το βράδυ γίνεται μπαρ αλλά έχει κ αρκετα τραπέζια κ σερβίρει κ γλυκα....έχει κ ωραία μουσική....

Μπορείς σε μια έξοδο να συνδυασεις αυτά τα δύο μαγαζια της περιοχης. Πάντως για βεγγέρα φρόντισε να πάτε απόγευμα για να δειτε δύση

κλαίει η μπέμπα.. ό,τι άλλο θες πες μας:-P

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΣΤΑΡΤΗ.ΠΑΡΕ ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΝΟΤΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΠΟΥΚΑΡΙ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΚΑΡΥΔΗ Η ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΚΤΗ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟ ΤΩΝ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ ΟΛΟ ΑΜΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΤΑ ΕΑΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΤΣΙΤΣΙΜΠΥΡΑ ΤΟ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΛΙΣΤΟΝ ΣΤΟΥ ΖΗΣΙΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ Ο ΔΗΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΛΥΚΕΣ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΟΙ ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ ΜΕ ΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.ΟΥΖΑΚΙ ΜΕ ΜΕΖΕ ,ΚΑΦΕΔΕΣ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΙΣΙΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΕΙ.ΕΓΩ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ (ΒΟΡΕΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ )ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ.ΤΙ ΑΓΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣ,ΤΙ ΑΥΛΑΚΙ,ΡΟΔΑ,ΚΑΣΣΙΟΠΗ,ΣΙΔΑΡΙ ΑΥΧΙΩΝΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΒΟ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΤΙΑ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΕΡΚΥΡΑΙΑ.Α ΞΕΧΑΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΞΙΑ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΟΥΠΟΛΗ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΒΡΑΔΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΑΚΙ ΜΕ ΔΡΟΣΙΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες σας.Αλήθεια katia έχει τόσα κουνούπια???Σίγουρα θα πάρω μαζί μου γιατί ο σύζυγος είναι ευαίσθητος σε αυτά..Εγώ ελπίζω το ξενοδοχείο να μας βγει καλό, να χει ανθρωπινά δωμάτια και να είναι καθαρό, όσο για την περιοχή δεν με πολυνοιάζει αφού θα γυρνάμε...Ευτυχώς είμαστε πολύ της εκδρομής και έτσι δεν θα κάτσουμε μόνο εκεί, έχω σκοπό να το γυρίσουμε όλο το νησί.Το καλό είναι ότι το Πέραμα είναι κοντά στην πόλη της Κέρκυρας και έχει και θάλασσα για θέα..Φέτος θα μάστε μόνοι μας αλλά από του χρόνου θα χουμε την μπεμπούλα μας μαζί, οπότε ελπίζω να το ευχαριστηθούμε...Οτιδήποτε άλλο θυμηθήτε ή θέλετε να με συμβουλέψετε ευχαρίστως μιας και εσείς είστε ντόπιες και τα ξέρετε πολύ καλύτερα!!!Καλό καλοκαιράκι να έχουμε πάντως και καλές διακοπούλες γιατί μας χρειάζονται!!!Φιλάκια

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Axxxxxxx εκεί που έκλεισες δεν ξέρω..

εμένα είναι ο αντρας μου από χωριο δίπλα στη ρόδα κ εκεί θα πάμε το καλοκαίρι.....

Είναι λίγο δύσκολο νησί γιατί έχει μεγάλες αποστάσεις.....

Δεν ξέρω κ τι στυλ σου αρέσει για να σου πω...

Αν βρεθείς προς Αχαράβη (δίπλα στη ρόδα) βραδάκυ για φαγητό είναι ενα ωραίο εστιατόριο το pump house οι ντοπιοι το λένε τρόμπα (το είχα προτείνει σε γνωστούς κ πήγαιναν κάθε μέρα:wink:) βέβαια είναι στον δρόμο κ όχι παραθαλασσιο αλλά είναι ωραίο..... μετα για ποτό στο Veggera.

Το βεγγέρα είναι πολύυυυυυυυυυυ ωραίο κ αν το πετύχεις κοντά στη δύση του ηλιου (έχει φοβερό ηλιοβασίλεμα..τι πέλεκας κ βλακείες).

Βασικά το βεγγέρα είναι γενικά ωραίο όλες τις ώρες.. από το πρωϊ για καφε, κ όλες τις ώρες προσαρμόζεται... το βράδυ γίνεται μπαρ αλλά έχει κ αρκετα τραπέζια κ σερβίρει κ γλυκα....έχει κ ωραία μουσική....

Μπορείς σε μια έξοδο να συνδυασεις αυτά τα δύο μαγαζια της περιοχης. Πάντως για βεγγέρα φρόντισε να πάτε απόγευμα για να δειτε δύση

κλαίει η μπέμπα.. ό,τι άλλο θες πες μας:-P[/QU

 

 

και εγω ειmαι απο χωριο κοντα στη Ροδα και προσυπογραφω σε αυτα που λεει η yioupi!!επισης πολυ καθαρα νερα και μεγαλη αμμουδια εχει ο Αγ.Γεωργιος Παγων-υπαρχει και Αργυραδων - καθως ωραιος και ησυχος ειναι και ο Αριλλας...για φαγητο μπορειτε να πατε στου Κοκκινου-Mon Amour taverna-την εχει ο θειος μου, που ειναι δεινοτατος ψηστης και γενικα ειναι η κουζινα του πολυ διασημη στους ντοπιους.Αν πας να πεις το ονομα μου!!επισης ωραιο φαγητο εχει οντως στου Τρομπα, αλλα και φοβερες κρεπες ακριβως διπλα...μμμμμ τι μου θυμιζεις..εκομη και στην παραλια του Αριλλα εχει ταβερνακια, στα οποια τα φαγητα ειναι περιποιημενα και σπιτικα π. χ. στου Καπετανιου-οχι ακριβως στην παραλια...φρεσκο ψαρακι εγγυημενα θα βρεις στου Κιομα, οι αντρες της οικογενειας τα ψαρευουν..

παντως οντως το Βεγγερα ειναι εκπληκτικο!!!αχ ποσο μου εχει λειψει ο τοπος μου!!να σαι καλα που με ταξιδεψες μεσα στο μεσημερακι μεχρι εκει!!

να περασετε πολυ ομορφα και να γεμισετε τις μπαταριες σας για να σας βρει το μωρακι σας λαμπερους και πανετοιμους!!!!!!!!!!!!!

 

Σπυριδουλα

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κορίτσια εσείς που είστε Κερκυραίες και τα ξέρετε καλύτερα από τον καθένα δώστε μας όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείτε για να περάσουμε όσο καλύτερα γίνεται στο όμορφο νησί της Κέρκυρας!!!

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Astarti η Κέρκυρα είναι η πατρίδα μου και μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Κοντά στο χωριό μου (νότια προς το κέντρο) οι παραλίες που αξίζουν είναι το Πρασούδι και ο Χαλικούνας.

Θα ήταν τέλεια να πάτε και στην Aqualand αλλά μιας και είσαι έγκυος άστο για αργότερα!!

Από φαγητό δε νομίζω να έχετε πρόβλημα,οι πιο πολλές ταβέρνες είναι πολύ προσεγμένες.Για γνήσια ιταλική πίτσα,να πάτε στα Μωραϊτικα,στη πιτσαρία La conchiglia,ελπίζω να υπάρχει ακόμα!!

Για εκδρομές δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω πολλά πέρα από τα πολύ κλασικά που φαντάζομαι έχετε ήδη στο πρόγραμμα,μιας κι εμείς μέναμε στο χωριό και κινούμασταν σ'αυτή την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πατριωτακια!! μηπως καμια ειναι απο Ανω Κορακιανα? οχι τιποτα αλλο, αλλα να ειμαστε και σοι και να μην γνωριζομαστε?

εγω θα ειμαι κερκυρα απο 15 Αυγουστου μεχρι 5-6 Σεπτεμβρη. οποια ειναι αυτες τις ημερομηνιες θα χαρω παρα πολυ να τα πουμε απο κοντα.

να περασετε καλα κοριτσακια οπου κι αν πατε :)

Link to comment
Share on other sites

Astarti η Κέρκυρα είναι η πατρίδα μου και μόνο καλά λόγια έχω να πω.

 

Doraki δεν ήξερα ότι ήσουν από Κέρκυρα...Αχ ανυπομονώ να φύγω για διακοπούλες και να πάω επιτέλους στην όμορφη Κέρκυρα..Έχω ακούσει τόσα πολλά που πιστεύω ότι θα περάσουμε σούπερ!!!Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις πολύτιμες πληροφορίες σας και την βοήθεια σας.

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Astarti η Κέρκυρα είναι η πατρίδα μου και μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Κοντά στο χωριό μου (νότια προς το κέντρο) οι παραλίες που αξίζουν είναι το Πρασούδι και ο Χαλικούνας.

Θα ήταν τέλεια να πάτε και στην Aqualand αλλά μιας και είσαι έγκυος άστο για αργότερα!!

Από φαγητό δε νομίζω να έχετε πρόβλημα,οι πιο πολλές ταβέρνες είναι πολύ προσεγμένες.Για γνήσια ιταλική πίτσα,να πάτε στα Μωραϊτικα,στη πιτσαρία La conchiglia,ελπίζω να υπάρχει ακόμα!!

Για εκδρομές δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω πολλά πέρα από τα πολύ κλασικά που φαντάζομαι έχετε ήδη στο πρόγραμμα,μιας κι εμείς μέναμε στο χωριό και κινούμασταν σ'αυτή την περιοχή.

 

ωωωω, τζαντζαμινι μου , μπουγαρινι μου!!!!! απο που ακριβως εισαι βρε doraki? ποτε θα ανεβεις?

Link to comment
Share on other sites

Από Άγιο Ματθαίο είμαι,δεν ξέρω πότε θα ξανανέβω,προς το παρόν θα ανέβουμε Σύβοτα το Σεπτέμβρη για 4 μέρες.

Κοιτάμε για του χρόνου το καλοκαίρι να ανέβουμε με το μπεμπέ μας!!

Εσύ από πού????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από Άγιο Ματθαίο είμαι,δεν ξέρω πότε θα ξανανέβω,προς το παρόν θα ανέβουμε Σύβοτα το Σεπτέμβρη για 4 μέρες.

Κοιτάμε για του χρόνου το καλοκαίρι να ανέβουμε με το μπεμπέ μας!!

Εσύ από πού????

 

 

α, εισαι απο Νοτια. εγω ειμαι απο Ανω Κορακιανα ( πανω απο Σκριπερο ) προς τα βορεια . Ειναι πολυ ωραια στα Συβοτα. καλα να περασετε και με το καλο το μπεμπακι σας.

φιλακιαααα :)

Link to comment
Share on other sites

α, εισαι απο Νοτια. εγω ειμαι απο Ανω Κορακιανα ( πανω απο Σκριπερο ) προς τα βορεια . Ειναι πολυ ωραια στα Συβοτα. καλα να περασετε και με το καλο το μπεμπακι σας.

φιλακιαααα :)

 

εισαι κοντοχωριανη με τον αντρα μου.Αυτος ειναι απο το σωκρακι κ οπως καταλαβαινεις περναμε παντα απο την κορακιανα.Να σε ρωτησω, η aqualand ειναι για τον μεγαλο μου?Ειναι 3 χρονων.Εχω να παω 4 χρονια κ θυμαμαι ειχε πισινες για παιδια.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε στον Αη Γόρδη και στις παραλίες απο την μεριά της Αδριατικής. Ειναι πολυ ζεστες οι θάλασσες και εχει άμμο. Προσοχή τα απογευματα στην πόλη γιατι το κυκλοφοριακό ειναι τραγικό!!! Στον Αη Γόρδη εχει και ενα φανταστικό μεξικάνικό εστιατόριο που φτιαχνει απιστευτα mojitos!

Link to comment
Share on other sites

εισαι κοντοχωριανη με τον αντρα μου.Αυτος ειναι απο το σωκρακι κ οπως καταλαβαινεις περναμε παντα απο την κορακιανα.Να σε ρωτησω, η aqualand ειναι για τον μεγαλο μου?Ειναι 3 χρονων.Εχω να παω 4 χρονια κ θυμαμαι ειχε πισινες για παιδια.

 

Απ'ό,τι θυμάμαι κι εγώ έχει πισίνα για παιδάκια και το lazy river που μπαίνεις στη σαμπρέλα και πας σιγά σιγά το γύρο.

Link to comment
Share on other sites

σας βλέπω ενημερωμένες, καλά τα λέτε για την κέρκυρα!!!

μπράβο κοριτσια!

μεξικάνικο ε?

αχχχ τρελαίνομαι!!

έχει και στα γουβιά μεξικάνικο.

για διακοπές ωραία είναι παντού, εμείς που μένουμε μόνιμα θάλασσα πάμε τα σαβατοκύριακα μόνο.

στην aqualand είναι τέλεια για παιδάκια κι όχι μόνο.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑSTARTI.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΗΣΙ Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΙΔΙΩΣ Η ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΙ Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΤΕ.ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ

:confused:NOULIS:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑSTARTI.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΗΣΙ Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΙΔΙΩΣ Η ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΙ Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΤΕ.ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ

 

Σ'ευχαριστώ πολύ ΝΟΥΛΗ, δεν ξέρεις πόσο ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες και να φύγουμε...Εμείς θα μείνουμε στο Ποντικονήσι που είναι κοντά στην Κέρκυρα και όχι μέσα στην πόλη.Λες κι εκεί να έχει τόση κίνηση???Πάντως έχουμε σκοπό να την γυρίσουμε μιας και πάμε όποτε θα προσπαθήσουμε να δούμε όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη μπορούμε...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες κ άλλα Σπυριδούλα:D

Ειδικά για φρεσκο ψάρι δεν ειχα ιδεα!!!!!!!!!!!!

 

αχ κοριτσακι μου τωρα ξαναμπηκα μετα απο τοσο καιρο!!ειμαι ηδη Κερκυρα και οταν ερχομαι αποσυνδεομαι.....λοιπον για φρεσκο ψαρακι ξερω μονο απο τα μερη μου, απο οικογενειες

ψαραδων που εχουν και ταβερνουλες...εκτος απο του Κιομα, ειναι και ο Βαβιλας παλι στην παραλια του Αριλλα-βορειοδυτικη Κερκυρα!!ο,τι αλλο θες με χαρα σου απανταω!!!!!!

εγω κοριτσια ειμαι απο Καββαδαδες!τελικα πολλα συμπατριωτακια ειδα...να περασετε ολες τελεια!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες σας. Τελικά κλείσαμε στο ξενοδοχείο Ποντικονήσι στο Πέραμα γιατί τελικά το Κόραλ δεν μας βόλευε σαν ημερομηνία..Ελπίζω να κάναμε σωστή επιλογή...Πάντως το ξενοδοχείο φαίνεται ωραίο και πρόσφατα ανακαινισμένο..Επειδή πάω για πρώτη φορά εγώ ( ο σύζυγος έχει ξαναπάει ) θέλω να την γυρίσω...Αν έχετε οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για μαγαζιά, παραλίες κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων αν με ενημερώνατε ώστε να αποφύγω τυχόν κακοτοπιές ειδικά σε θέμα φαγητού...

 

Καλα βρε κοριτσια εγω τωρα ειδα το θεμα!!!!!!!!!!!!! ΠΩΠΩ τραβομαραααααααααα

 

Ασταρτη τι εγινε ηρθατε τελικα???? Το ξενοδοχειο που εκλεισες ειναι παρα πολυ καλο και οντως ανακαινιστηκε προσφατα, το εχουν γνωστοι μου και εχω μπει στα δωματια, εχουν κανει καλη δουλεια απλα ειναι λιγο μικρα τα δωματια... Παντως απο θεα εχει τελεια και απο φαγητα κλπ ειναι οκ! Νομιζω εκανες τη τελεια επιλογη!!!!!!!!!!!!

Ειναι κοντα στη πολη και μπορεις να πας σε οποια παραλια θες...... Ενταξει εχουμε καποια κινηση λογω τουριστων αλλα με τη κριση που επικρατει δε νομιζω οτι ειναι οπως αλλες χρονιες... Παραλιες να πατε οπωσδηποτε στη μερια που βλεπει ιταλια, οι θαλασσες ειναι πεντακαθαρες και θα ευχαριστηθειτε να βλεπετε θαλασσα ως εκει που φτανει το ματι σας! Οσο για την ακουαλαντ να πας οπωσδηποτε! Ειναι και για το γιοκα σου... Εγω παω καθε χρονο αλλα φετος λογω εγκυμοσυνης εννοειται δε τολμαω να μπω σε πισινα......Α και οπως ειπαν τα κοριτσια οπωσδηποτε παρε για τα κουνουπια κατι, εγω βαζω αυτα τα αυτοκολλητα του κορρε και οχι στο δερμα, σε καποιο ρουχο και ειμαι μια χαρα!!!

Αυτα τα λιγα κι απο μενα και το βασικοτερο: ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...