Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ...


mama chryssa

Recommended Posts

Κορίτσια κάνω έρευνα αγοράς και θα ήθελα να ξέρω πόσο πληρώσατε για το ένα προσκλητήριο και πόσο για την μία μπομπονιέρα. Ξέρω οτι έχουμε και πολλές που τα έφτιαξαν και δεν αγόρασαν, άν θέλετε μπορείτε να συμμετέχετε κι εσείς,και μάλιστα να μας γράψετε και την διαφορά στην τιμή. Δηλαδή, πόσο π.χ είχε η μπομπονιέρα λιανική τιμή στο εμπόριο και πόσο τελικά σας στοίχησε. Είμαι πολύ περίεργη να δώ μέχρι ποιο σημείο έχει φτάσει η εμπορευματοποιήση της αγάπης μας στα παιδιά μας!

Θα ήθελα να το κάνω τύπου δημοσκόπησης, αλλά δεν ξέρω πως :? :-?...

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενδιαφέρομαι και εγώ σχετικά, καθώς σκεφτόμουν να κάνω μια έρευνα αγοράς για να δω αν αξίζει από άποψη εξοικονόμησης χρημάτων να το κάνω μόνη μου σε σχέση με τις αγορασμένες.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τι κάναμε για μια φίλη που δεν έπαιζαν πολλά χρήματα για να βαφτίσει το μωρό της (είναι μόνη της-ο πατέρας του μωρού την έκανε).Λοιπόν τα προσκλητήρια της τα έφτιαξα εγώ και κόστισαν τυπωμένα στολησμένα έτοιμα περίπου 0.70-.75 λεπτά το ένα!Με τις μπομπονιέρες ασχολήθηκε μια άλλη φίλη και κόστισαν οι παιδικές κομπλέ 1,45 και για τους ενήλικες 1,30

Με το ΦΠΑ και με 5 ώρες δουλειάς περιπου,γιατί τα κάναμε και αποσπασματικά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

η μπομπονιερα που θα φτιαξω μονη μου για τους μεγαλους ειναι γλαστρακια βασιλικους.

θα μου βγουν περιπου (δεν εχω ακομα υπολογισει καλα) 1.40.

η κοπελα που θα μου κανει τον στολισμο μου ειπε πανω απο 2-2.5 ευρω και με μεταλλικο οχι με λευκο κασπω που ηθελα εγω γιατι μου ειπε θα βγει πολλυ ακριβο.οποτε θα κανω μονη μου. τα γλαστρακια ομως τα πηρα χονδρικη λογω του αντρα μου και τους βασιλικους απο θερμοκηπιο.

για τα παιδακια λουλουδι σκιαχτρο για τις γλαστρες 1.7 αλλα δεν ξερω ποσοσ εχει κανονικα γιατι της πηρα απο το χαμογελο του παιδιου.

 

τα προσκλητηρια θα τα κανει ο αντρας μου μιας και εχει δικια του εταιρεια προσκλητηριων και κοστιζουν γενικα απο οτι τον ρωτησα απο 1ε εως 2.5(σε νορμαλ καταστασεις γιατι υπαρχουν και με κατι τρελες τιμες)

 

αναλογα τι ψαχνεις ειναι παντως...υπαρχουν απο φτηνα ως πανακριβα..αναλογα τι θελεις.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια οι μανούλες που εφτιαξαν μόνες τους τις μπομπονιερες τα προσκλητήρια αλλα και το στολισμό θα πρεπει να κοστολογήσουν και το χρόνο που χρειαστηκαν για να τα φτιάξουν εκτός των υλικών, για παράδειγμα εγω εφτιαξα τη μπομπονιερα της κόρης μου μόνη μου, σαν υλικά μου κόστισε περιπου 2 ευρω αλλα χρειαστηκα και 10 ωρες να τις φτιάξω, αν υποθέσουμε ότι στη δουλεια μου πληρωνομαι 60 ευρω ημερησίως (οχταωρο) αυτο σημαίνει ότι για 120 μπομπονιέρες το τελικό κόστος ήταν 2*120+75=315 ευρω αρα 2,62 η μία και χωρίς το φπα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω να σου ω πολλά περι αυτου αλλά δεν εχω χρονο να γράψω...

Μπαινω ανα 2 μερες και απο 10 λεπτά μονο...

Στην προηγουμενη δουλειά μου ερχομουν σεπαφη με ολες τις "κλασάτες" του χωρου περι βαπτησης και αλλων μυστηριων...

Ειχαμε λοιπον πει πολλά και μεσα σε ολα -εν συντομια...- ειπαμε πως αμα εργάζεσαι ο χρονος ειναι απιστευτα πολύτιμος...

Ακομα και τα Σαββατοκυριακα τι να πρωτοπρολάβεις να κάνεις...

Το αλλο θεμα εινια αμα πιάνουν τα χερια σου...αν δεν πιάνουν ...αστο καλυτερο...θα χαλάσουν και τελικά ισως να αναγκαστεις να τις αγοράσεις εκ νεου και να ερθει ο κουκος αιδονι...!!!!!

Δεν υπάρχει σεθερο κοστος για προσκλητηρια και μπομπο...μπορεις να φτιάξεις η να βρεις απο 0.70 ετοιμα απεξω προσκλητηρια και μπομπο απο 1 ευρώ ετοιμες και αυτές και να ειναι κοντά στο γουστο σου...

Ολα ειναι θεμα γουστου...εμενα το ματι μου πάει και κολλάει το ατιμο ΠΑΝΤΑ στο πιο ακριβό και μετά τρωω κολλημα και αντε να ξεκολήσεις...

Να σου πως τι βοηθάει πολύ;;;Να συνεργαστεις με κάποιον που τα κάνει οοοολα και να τα πάρεις οοολα απαυτον/η ...στο συνολο θα εχεις πολύ καλη τιμη γιατι θα κοψει απο ολα...

Να τις φτιάξεις μονη σου πρεπει εκτος απο χρονο να εχεις και ενα ζευγάρι χαμηλά παπουτσια γιατι θα τα λιωσεις για να βρεις τα υλικά που σου κάνουν και ειναι οικονομικά...βάλε και τις μετακοινησεις....

Απο την αλλη ομως ειναι και μια συσφιξη σχεσεων με φιλεναδες καθως θα μαζευτειτε να τις φτιάξεται...δεν τελειωνουν ομως σε μια μερα...θελει χρονο η υποθεση...!!!!!!

Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις....:!::!::!:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τι κάναμε για μια φίλη που δεν έπαιζαν πολλά χρήματα για να βαφτίσει το μωρό της (είναι μόνη της-ο πατέρας του μωρού την έκανε).Λοιπόν τα προσκλητήρια της τα έφτιαξα εγώ και κόστισαν τυπωμένα στολησμένα έτοιμα περίπου 0.70-.75 λεπτά το ένα!Με τις μπομπονιέρες ασχολήθηκε μια άλλη φίλη και κόστισαν οι παιδικές κομπλέ 1,45 και για τους ενήλικες 1,30

Με το ΦΠΑ και με 5 ώρες δουλειάς περιπου,γιατί τα κάναμε και αποσπασματικά

0,75???

Αυτό που μάλλον θα κάνω εγώ, κοστίζει 2.40 και θα μου το αφήσει 2.10 και είναι ένα Α Π Λ Ο Υ Σ Τ Α Τ Ο προσκλητήριο κορίτσια. Τουλάχιστον απλούστατα σε σχέση με τα δικά σας που βλέπω εδώ μέσα :roll:..

Όσο για την μπομπονιέρα, δεν ξέρω ακόμα, αλλά αυτή που μου άρεσε πάρα πολύ και την βρήκα χάρη σε σάς εδώ σε κάποιο από τα καταστήματα που προτείνετε, κάνει 3.45 ( πολυ ακριβή για τα 300 κομμάτια που θέλω).

Βρήκα τήν ίδια ακριβώς με υλικά απο καταστημα που πάλι ειδα εδώ, για να την φτιάξω μόνη μου, και μου βγαίνει MAXIMUM 1,30!!!!

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια οι μανούλες που εφτιαξαν μόνες τους τις μπομπονιερες τα προσκλητήρια αλλα και το στολισμό θα πρεπει να κοστολογήσουν και το χρόνο που χρειαστηκαν για να τα φτιάξουν εκτός των υλικών, για παράδειγμα εγω εφτιαξα τη μπομπονιερα της κόρης μου μόνη μου, σαν υλικά μου κόστισε περιπου 2 ευρω αλλα χρειαστηκα και 10 ωρες να τις φτιάξω, αν υποθέσουμε ότι στη δουλεια μου πληρωνομαι 60 ευρω ημερησίως (οχταωρο) αυτο σημαίνει ότι για 120 μπομπονιέρες το τελικό κόστος ήταν 2*120+75=315 ευρω αρα 2,62 η μία και χωρίς το φπα :)

Σωστό κι αυτό!! Κι εγώ, με δύο μωρά, θέλω να κάνω και μπομπονιέρες μόνη μου.... η δόλια :rolleyes: :rolleyes:!

Ούτε να ξυθώ προλαβαίνω, υλικά και άλλα τέτοια ονειρέυομαι...

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα όλα έτοιμα! Προσκλητήριο 1,70 κ μπομπο 2,20. Η αλήθεια είναι πως δεν έψαξα κ πάρα πολύ γιατί με τη μπεμπα δεν μου μένει κ πολύς ελεύθερος χρόνος! Σκέφτηκα να τα κάνω μόνη μου αλλά εμεινα μόνο στη σκέψη! Εδώ δεν έχω χρόνο να μαγειρέψω... πόσο μάλλον να κάτσω να φτιάξω προσκλητήρια κ μπομπονιέρες! Έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όσες τα φτιάξατε μόνες σας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω να σου ω πολλά περι αυτου αλλά δεν εχω χρονο να γράψω...

Μπαινω ανα 2 μερες και απο 10 λεπτά μονο...

Στην προηγουμενη δουλειά μου ερχομουν σεπαφη με ολες τις "κλασάτες" του χωρου περι βαπτησης και αλλων μυστηριων...

Ειχαμε λοιπον πει πολλά και μεσα σε ολα -εν συντομια...- ειπαμε πως αμα εργάζεσαι ο χρονος ειναι απιστευτα πολύτιμος...

Ακομα και τα Σαββατοκυριακα τι να πρωτοπρολάβεις να κάνεις...

Το αλλο θεμα εινια αμα πιάνουν τα χερια σου...αν δεν πιάνουν ...αστο καλυτερο...θα χαλάσουν και τελικά ισως να αναγκαστεις να τις αγοράσεις εκ νεου και να ερθει ο κουκος αιδονι...!!!!!

Δεν υπάρχει σεθερο κοστος για προσκλητηρια και μπομπο...μπορεις να φτιάξεις η να βρεις απο 0.70 ετοιμα απεξω προσκλητηρια και μπομπο απο 1 ευρώ ετοιμες και αυτές και να ειναι κοντά στο γουστο σου...

Ολα ειναι θεμα γουστου...εμενα το ματι μου πάει και κολλάει το ατιμο ΠΑΝΤΑ στο πιο ακριβό και μετά τρωω κολλημα και αντε να ξεκολήσεις...

Να σου πως τι βοηθάει πολύ;;;Να συνεργαστεις με κάποιον που τα κάνει οοοολα και να τα πάρεις οοολα απαυτον/η ...στο συνολο θα εχεις πολύ καλη τιμη γιατι θα κοψει απο ολα...

Να τις φτιάξεις μονη σου πρεπει εκτος απο χρονο να εχεις και ενα ζευγάρι χαμηλά παπουτσια γιατι θα τα λιωσεις για να βρεις τα υλικά που σου κάνουν και ειναι οικονομικά...βάλε και τις μετακοινησεις....

Απο την αλλη ομως ειναι και μια συσφιξη σχεσεων με φιλεναδες καθως θα μαζευτειτε να τις φτιάξεται...δεν τελειωνουν ομως σε μια μερα...θελει χρονο η υποθεση...!!!!!!

Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις....:!::!::!:

Τα χέρια μου πιάνουν και παραπιάνουν ( ζωγράφος γαρ ),

τα μυαλά μου δεν ξέρω :rolleyes: :rolleyes:...

Έχω φάει κόλλημα τώρα, να τα κάνω μόνη μου. Τσατίστικα με τις τιμές γι αυτό. Έχεις δίκιο πάντως σε όσα λές :-)

Μάλλον τελικά θα πρέπει να βάλω το χέρι στην τσέπη...:(

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω το προσκλητηριο το εκλεισα σημερα, ριζοχαρτο μεσα σε σωληνα απο πλεξι γκλας με φελο απο πανω και μεσα χαντρουλες 1,80 και μπομπονιερες 2,80 νεραϊδακια πολυ ομορφα κεραμικα και οχι πολυ μικρα 12,5cm. πιστευω ειναι καλα σαν τιμη.

Link to comment
Share on other sites

0,75???

Αυτό που μάλλον θα κάνω εγώ, κοστίζει 2.40 και θα μου το αφήσει 2.10 και είναι ένα Α Π Λ Ο Υ Σ Τ Α Τ Ο προσκλητήριο κορίτσια. Τουλάχιστον απλούστατα σε σχέση με τα δικά σας που βλέπω εδώ μέσα :roll:..

Όσο για την μπομπονιέρα, δεν ξέρω ακόμα, αλλά αυτή που μου άρεσε πάρα πολύ και την βρήκα χάρη σε σάς εδώ σε κάποιο από τα καταστήματα που προτείνετε, κάνει 3.45 ( πολυ ακριβή για τα 300 κομμάτια που θέλω).

Βρήκα τήν ίδια ακριβώς με υλικά απο καταστημα που πάλι ειδα εδώ, για να την φτιάξω μόνη μου, και μου βγαίνει MAXIMUM 1,30!!!!

 

 

καταρχην να ξερεις οτι πολλα απο τα σιτε υλικων που θα βρεις εδω εχουν ελαχιστο ποσο παραγγελιας και μεταφορικα που ανεβαζουν το κοστος. όσο για την διαφορα τιμης να ξερεις οτι ο κοπος και ο χρονος που χρειαζεται μια μπομπονιερα δινει κατι παραπανω σε μια τιμη, αλλα και σαν ζωγραφος θα ξερεις οτι ¨πωλειται¨ και η ιδεα!!! καταλαβαινεις τι λεω? η ιδεα και η προτοτυπια εχει κοστος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ.ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ.

 

ΕΓΩ ΤΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ..ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΛΕΥΚΟ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ...

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ. ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΩ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΥΤΗ.

ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΛΙΣΕΙ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΜΕ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥΣ ΠΟΛΛΥ ΟΜΟΡΦΑ, ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ, ΘΑ ΞΕΝΟΙΑΣΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 300Ε. ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ!!!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,τις μπομπονιερες και τα προσκλητηρια τα πηρα ετοιμα.4 ευρω μου κοστισε το προσκλητηριο ηταν σε ριζοχαρτο η φωτο του μικρου και μεσα σε ενα χαρτι εγραφε το ποιηματακι και ειχε μια κορδελα γαλαζια και το φακελο.οσο για τη μπομπονιερα κατι κεραμικα αγελαδες,καμηλοπαρδαλη,σαλιγκαρακια,φιλικη τιμη 1.60 χωριστα τα κουφετα επειδη ηταν αυτα με φρουτα και μονο 5 στο καθενα η μπομπονιερα μας βγηκε 2.40.σε μια 2η βαπτιση θα παω στην Πινατση θεσσαλονικη με αυτα τα χρηματα και λιγο παραπανω θα παρω καλυτερες μπομπονιερες,στο γαμο μας τα πηραμε ολα απο εκει ειχα αγορασει και το νυφικο και στις μπομπονιερες μου εκανε καλυτερη τιμη και με κουφετα καλα αυτα με 2 στρωσεις σοκολατας καφε και ασπρη και αμυγδαλο και 11 τον αριθμο και με πορπη η μπομπονιερα

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι γενικά υπάρχουν πολύ ακριβά είδη για την βάπτιση, ίσως ακριβότερα και από τον γάμο....Όμως, αν το ψάξεις σίγουρα βρίσκεις και μάλιστα και μέσω internet αφού για τις περισσότερες μας δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για γυροβολιές στην αγορά όπως τότε στην οργάνωση του γάμου.....Εγώ φτιάχνω μόνη μου τα προσκλητήρια κυρίως γιατί ζήλεψα από τα πολυτάλαντα κορίτσια του site....Βέβαια η δική μου η πρόσκληση σε κατάστημα κόστιζε 3,5 ευρώ ενώ τα υλικά γύρω στο 0,80....Ο κόπος τώρα δεν κοστολογείται...Υπολογίζω ότι μου πήρε περίπου μια εβδομάδα με δουλειά 4ωρη μετά τις 9 το βράδυ που ο μικρός πάει για ύπνο....Τις μπουμπουνιέρες μου τις βρήκα 1,40 σε ένα φοβερό κατάστημα στο internet (από πρόταση μιας κοπέλας στο forum, να ναι καλά!!) ενώ σχεδόν τις είχα κλείσει σε κάποιο κατάστημα για 2,20...Σχεδόν μισή τιμή...Για αυτό ξαναλέω θέλει ψάξιμο...

 

1654045gewzj705ej.gif

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

η μπομπονιερα για τους μεγαλους ειχε 2.90 ηταν ροζ σατεν κουτι με ασημενιο μπρεκολ που ειχε ενα κοριτσακι με ροζ φορεματακι κ μια ροζ καρδουλα

η παιδικη ειχε 1.80 ηταν μια μεγαλη κουπα σε διαφορα σχεδια

το προσκλητηριο στοιχισε 1.50 ηταν φωτογραφια

ολα τα πηρα ετοιμα!!

Link to comment
Share on other sites

ζωγραφος ε?

παρε http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=311499&catalog=28&category=69979962 και φτιαξε ζωγραφιτσες για παιδικες μπομπο....

Καρτολίνα έχω vicky μου, και σ΄ευχαριστώ πολύ, αλλά έμπνευση δεν έχω καθόλου μα καθόλου τον τελευταίο καιρό, οπότε...

Άσε που είμαι και τελειομανής σε σημείο αρρώστειας ( ειδικά στις ζωγραφικές λεπτομέρειες),με φαντάζομαι στο παρά πέντε, επειδή δεν θα προλαβαίνω, ή επειδή δεν θα μου αρέσουν κάποια, να μείνω στο τέλος, χωρίς μπομπονιέρες και να ρεζιλευτώ για να μάθω με τις ιδέες μου :rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

0,75???

Αυτό που μάλλον θα κάνω εγώ, κοστίζει 2.40 και θα μου το αφήσει 2.10 και είναι ένα Α Π Λ Ο Υ Σ Τ Α Τ Ο προσκλητήριο κορίτσια. Τουλάχιστον απλούστατα σε σχέση με τα δικά σας που βλέπω εδώ μέσα :roll:..

Γιατί σου φαίνεται περίεργο?Το χαρτί το αγόρασα έτοιμο κομμένο 15χ15 εκατοστά από τυπογραφείο και μου το άφησε 0,10 λεπτά το ένα με φπα πήρα 100 κομμάτια τους φακέλους τους πήρα 0,15 λεπτά τον έναν 110 κομμάτια την κορδέλα την μια(είχε 2 η πρόσκληση) 3 ευρώ και την άλλη 1.80 ευρώ το καρούλι των 100 και 50 μέτρων αντοίστιχα το κόστος της εκτύπωσης ήταν ελάχιστο μιας και έχω έγχρωμο lazer εκτυπωτή το σχέδιο το έκανα εγώ και το σκανάρισα(πιάνουν τα χέρια μου και με το παραπάνω),τα μπιχλιμπίδια που ειχαν πάνω κόστισας τα 200 κομμάτια περίπου 20 ευρώ οπότε ο κόπος που έκανα ήταν περίπου 5 ώρες δουλειάς!!!Ουσιαστικά κόστισαν λιγότερο από 0.70-0.75 λεπτά το ένα αλλά βάζω και τον κόπο μου μέσα!!!!ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΔΩΡΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις μπουμπουνιέρες μου τις βρήκα 1,40 σε ένα φοβερό κατάστημα στο internet (από πρόταση μιας κοπέλας στο forum, να ναι καλά!!) ενώ σχεδόν τις είχα κλείσει σε κάποιο κατάστημα για 2,20...Σχεδόν μισή τιμή...Για αυτό ξαναλέω θέλει ψάξιμο...

 

1654045gewzj705ej.gif

 

Μήπως μπορείς να αναφέρεις το site αυτό?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

p1000890k.jpg

p1000892.jpg

Aυτό είναι και το δημιούργημά μου και είμαι πολύ περίφανη γι'αυτό

Μπράβο σου Ελευθερία, καλά κάνεις και είσαι περήφανη γι΄αυτό!

Παρόλ΄αυτά, νομίζω οτι εγω τελικά θα τα πάρω όλα έτοιμα, μιας και ούτε η μαμά μπορεί να βοηθήσει στά γλυκά του κουταλιού ( όπως είχε αρχικά πεί...):-(

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...