Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-06-09, 17:06   #1
nina79

nina79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Γεια σας κοριτσια...θέλω την βοήθεια σας...την 2η μέρα της καθυστέρησης μου έκανα β χοριακή με αποτέλεσμα 427 εχουν περάσει 5 μέρες και αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μου.Στο τηλ εκέινος μου ειπε οτι βαση της εξέτασης ολα ειναι καλα αλλα εγώ δεν εχω καθόλου συμπτώματα ,ουτε πονους στο στηθος μονο κατι μικρά πονακια στην κοιλια.Είναι φυσιολογικο αυτο? να μην ανησυχώ? Σας ευχαριστώ πολύ ...
Ο χρήστης nina79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-06-09, 20:22   #2
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι μην ανησυχείς. Και εγώ κάτι ψιλοπονάκια είχα τις πρώτες μέρες και κανένα άλλο σύμπτωμα (είχα και πολύ πρησμένο στήθος). Θα έρθουν πιο αργά τα συμπτώματα, εύχομαι να έχεις μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη.
Παλιά 01-06-09, 20:26   #3
spyni

spyni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να μην ανησυχεις καθολου!!καθε γυναικα ειναι ξεχωριστη και δεν εχουμε ολες,ολα τα συμπτωματα!!
σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!
Ο χρήστης spyni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-09, 08:31   #4
RIA_P

Το avatar του χρήστη RIA_P

RIA_P ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nina79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσια...θέλω την βοήθεια σας...την 2η μέρα της καθυστέρησης μου έκανα β χοριακή με αποτέλεσμα 427 εχουν περάσει 5 μέρες και αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μου.Στο τηλ εκέινος μου ειπε οτι βαση της εξέτασης ολα ειναι καλα αλλα εγώ δεν εχω καθόλου συμπτώματα ,ουτε πονους στο στηθος μονο κατι μικρά πονακια στην κοιλια.Είναι φυσιολογικο αυτο? να μην ανησυχώ? Σας ευχαριστώ πολύ ...
Καλημέρα nina, να μην ανησυχείς καθόλου, εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα παρά μόνο κάτι πονάκια στην κοιλιά, να φανταστείς οτι στον 3ο μήνα το στήθος μου πρήστικε σε σημείο που νόμιζα οτι θα εκραγεί μέχρι τότε δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα

Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη κούκλα μου
Παλιά 02-06-09, 12:59   #5
nina79

nina79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια με κανατε και ενιωσα πολύ καλύτερα...Σας ευχομαι οτι καλύτερο..
Παλιά 02-06-09, 13:02   #6
mariantinos

Το avatar του χρήστη mariantinos

Περιοχή: Σέρρες
mariantinos ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην mariantinos
Προεπιλογή

Κι εγώ μόνο πονάκια είχα κ καθυστέρηση!ΤΊΠΟΤΕ ΆΛΛΟ ΣΕ ΟΛΌΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ!ΤΊΠΟΤΕ!
Παλιά 03-06-09, 10:50   #7
natasa.

Το avatar του χρήστη natasa.

natasa. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγώ στην αρχή είχα υπνηλία, τριχόπτωση και... θα γελάσετε... με πόναγε το πόδι μου!!!! λες και ήταν παράλυτο και αυτό το είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, με έπιανε κάθε μήνα! τελικά μπορεί κάποια να έχει κάτι άσχετο αλλά να είναι σύμπτωμα! μετά τον 1 1/2 μήνα δεν είχα τίποτα....μόνο το πόδι με πονούσε....χαχαχαχα!!!
Ο χρήστης natasa. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-09, 11:48   #8
RMARY

RMARY ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
μην ανησυχεις κ εγω κανενα συμπτωμα δεν ειχα.μια φορα επλυνα τα πιατα κ με επιασε η μεση κ αλλη μια γυρνωντας απο ταξιδι σε κατι στροφες μια ελαφρια ανακατοσουρα.
μετα την 6η με 7η εβδομαδα μεχρι τωρα που κοντευω την 11η μου ηρθαν ολα μαζι.τωρα παρακαλαω να κλεισω την 12η μπας κ ηρεμισω απο τις καουρες τις ανακατοσουρες κ τους εμετους.οποτε να εισαι χαρουμενη αν συνεχισεις χωρις συμπτωματα!
Ο χρήστης RMARY δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-09, 13:35   #9
nina79

nina79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια πήγα στον γυναικολόγο την τεταρτη και είδαμε σάκο και μια τελίτσα ,είμαι πάρα πολύ χαρούμενη απο την πέμπτη ξεκινήσαν κάποια συμπτωματα (καουρες,αναγουλες) αλλα σήμερα τρίτη σταμάτησαν εντελώς.Ξέρω οτι μπορέι να γίνομαι υπερβολική αλλα αν σταματούν και ξεκινούν τα συμπτωματα ειναι φυσιολογικο?εχθες το βράδυ ενιωθα καποιο πονο στο στηθος αλλα σημερα τίποτα...Help me!!!xxx
Παλιά 09-06-09, 13:46   #10
Eleonora2

Περιοχή: Αθήνα
Eleonora2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια πήγα στον γυναικολόγο την τεταρτη και είδαμε σάκο και μια τελίτσα ,είμαι πάρα πολύ χαρούμενη απο την πέμπτη ξεκινήσαν κάποια συμπτωματα (καουρες,αναγουλες) αλλα σήμερα τρίτη σταμάτησαν εντελώς.Ξέρω οτι μπορέι να γίνομαι υπερβολική αλλα αν σταματούν και ξεκινούν τα συμπτωματα ειναι φυσιολογικο?εχθες το βράδυ ενιωθα καποιο πονο στο στηθος αλλα σημερα τίποτα...Help me!!!xxx
Καλησπέρα κι επό εμένα και συγχαρητήρια!!!!!
Κι εγώ μόλις ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος και και σε λίγες μέρες θα πάω στον γιατρό!!
Να σας ρωτήσω κάτι πόνους χαμηλά έχετε????
και για τα μπάνια στν θάλασσα σας είπε τίποτα?????
Ο χρήστης Eleonora2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-09, 13:57   #11
Μπουμπουλιθρα

Το avatar του χρήστη Μπουμπουλιθρα

Περιοχή: ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Μπουμπουλιθρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

νινα μην αγχωνεσε υπαρχουν γυναικες που εχουν λιγα συπτωματα αλλες πολλα και αλλες καθολου δεν ειναι παντα τα συπτωματα δε δομενο εαν μια εγκυμοσυνη παει καλα αναλογα με το κυκλο σου θα εσθανεσε και το στηθος σου καμια φορα πιο προισμενο εγω μεχρι τον τριτο δεν το πολυ καταλαβαινα,. ελεονορα μην αγχωνεσε οι πονοι χαμηλα εαν ειναι μικρη και με μικρη διαρκεια ειναι απο την μητρα που μεγαλωνει οταν πας στον γιατρο σου ανεφερετο αλλα μην ανυσιχεις οσο για θαλασσα εμενα μεχρι τον τρτο δεν με αφηνε γιατι ειχα ιστορικο ακομα πιο πολυ για να μην κολλησεις κανενα μικροβιο χρειαζετε προσοχη.. ρωτησε τον και μετα πανε αναλογα με τις οδιγιες του καθε γυναικα εχει διαφορετικη εγκυμοσυνη ακομα μια εγκυμοσυνη διαφερει απο την πρωτη η την δευτερη .

Ο χρήστης Μπουμπουλιθρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-09, 13:58   #12
Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Nina και Eleonora συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας, με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας!!!!!!!!!!!
Nina μην αγχώνεσαι τόσο πολύ, έτσι είναι, άλλες μέρες θα είσαι μέσα στα συμπτώματα και άλλες θα αναρωτιέσαι τί συμβαίνει. Και εγώ κάπως έτσι είμαι, είχα 2-3 μέρες να αισθανθώ αναγούλες, σήμερα όμως με τσάκισαν στην κυριολεξία από το πρωί δεν μπορώ να φάω τίποτα. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και θα δείς που όλα θα πάνε καλά.
Eleonora εμένα ο γιατρός μου είπε ότι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου θα έχω και να μην φοβάμαι, είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Όσο για τα μπάνια στην θάλασσα, μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και εκείνος θα κρίνει αν πρέπει να κάνεις ή όχι. Μην κάνεις τίποτα χωρίς να συζητάς μαζί του, εκείνος θα σου δίνει τις απαντήσεις που πρέπει.
Φιλιά σε όλες.
Παλιά 09-06-09, 16:17   #13
Eleonora2

Eleonora2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές σας!!
Σε λίγες μέρες θα δω τον γιατρό μου και θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις!! χχχχχχχ
Παλιά 09-06-09, 18:53   #14
nina79

nina79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ρωταω κορίτσια γιατι λένε οτι αν σταματήσουν τα συμπτώματα ξαφνικά κατι δεν πάει καλά.Είναι αλήθεια αυτό που λένε?
Ελεονορα γλυκεια μου μπραβο αντε με το καλό να γίνουμε μανούλες!!!
Παλιά 09-06-09, 19:26   #15
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια συγχαρητήρια!!! Με το καλό!!!

Εγώ λοιπόν στην κόρη μου δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, καμία ενόχληση...Θυμάμαι ότι ξύπναγα κάθε πρωί και περίμενα να κάνω εμετό, αλλά τίποτα...
Παλιά 09-06-09, 20:33   #16
chris 81

Το avatar του χρήστη chris 81

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
chris 81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ρωταω κορίτσια γιατι λένε οτι αν σταματήσουν τα συμπτώματα ξαφνικά κατι δεν πάει καλά.Είναι αλήθεια αυτό που λένε?
Νινα μου Συγχαρητηρια κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε!!!
Μην αγχωνεσαι ειναι απολυτως φυσιολογικο καποιες μερες να εχεις συμπτωματα και καποιες οχι ..αυτο δεν σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.
Για να καταλαβεις τι εννοω εγω στην πρωτη μου εγγυμοσυνη που δεν πηγε καλα συνεχισα να εχω συμπτωματα ακομα και οταν το εμβρυο ειχε παλλινδρομησει.Δεν θελω να σε τρομαξω θελω απλα να σου πω οτι καθε οργανισμος ειναι δθαφορετικος και οτι ακομα και στον ιδιο οργανισμο εγγυμοσυνη με εγγυμοσυνη μπορει να ειναι διαφορετικη χωρις αυτο να σημαινει κατι κακο.
Ειναι φυσιολογικο να φοβασαι προσπαθησε ομως να ηρεμησεις,παρε βαθειες ανασες και λεγε συνεχεια στο εαυτο σου οτι το μωρακι σου ειναι καλα...ξανα και ξανα καθε φορα που σε πιανει κριση αγχους και φοβου...΄πιανει!!
Ολα θα πανε καλα!!!
Ο χρήστης chris 81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-09, 11:21   #17
Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κούκλα μου να μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα, δεν κάνουν καλό ούτε σε σένα αλλά ούτε και στο μωράκι σου. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις. Η Chris έχει δίκιο, να λές συνέχεια στον εαυτό σου ότι όλα είναι καλά. Και να έχεις πίστη στον Θεό, μην ξεχνάς ότι είναι δικό του θαύμα η εγκυμοσύνη σου και όλων εμάς βεβαίως.
Φιλάκια πολλά.
Παλιά 14-06-09, 12:06   #18
nina79

nina79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια πήγαμε στον γιάτρο και έιδαμε ένα φασολάκι και δίπλα τον λεκιθικό σάκο (όπως μας είπε) .Διανύω την 7η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου,θα θέλα να ρωτήσω καρδούλα πότε ακούμε??? Οταν πήγαμε και το είδαμε ήμουν 6 και 6 ημερων αλλα μας είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα...Ανυπομονω!!!!
Παλιά 14-06-09, 19:25   #19
mummycool

Περιοχή: Thessaloniki
mummycool χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εμείς την 6η δεν την ακούσαμε αλλά την 7η την ακούσαμε...μην ανησυχείς. εξαρτάται και από το πότε έγινε η σύλληψη νομίζω...
Παλιά 14-06-09, 19:53   #20
roulaki71

Το avatar του χρήστη roulaki71

Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
roulaki71 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μην ανησυχεις. Το μονο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα ηταν το....εμβρυο στον υπερηχο. Ολα θα πανε καλα.
Παλιά 15-06-09, 14:37   #21
inka

Περιοχή: Athens ,kifissia
inka ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ki ego exo agonia!!!na do yperixo kai na akouso kardoula!!!!!

edo kai 3 meres exoun miothei ta symtomata den exo atonia ,naytia,ypnilia..anisixo...exo mono tin kilitsa mou...

Ο χρήστης inka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-06-09, 16:37   #22
mummycool

Προεπιλογή

αχ κι εγώ όλη τη μέρα αυτό σκέφτομαι.... μήπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και δεν το πήρα χαμπάρι;; δεν ανακατεύομαι αλλά που και που μου ρχεται κάτι σαν ναυτία και ηρεμώ για λίγο, σήμερα είμαι μια χαρά και ΑΝΗΣΥΧΩ... καταραμένο μυαλό...μάλλον πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά για να σταματήσω να σκέφτομαι...
σήμερα έχουμε πάλι ραντεβού για υπέρηχο άντε να δούμε...
Παλιά 15-06-09, 17:12   #23
inka

Περιοχή: Athens ,kifissia
inka ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mummycool Εμφάνιση μηνυμάτων
αχ κι εγώ όλη τη μέρα αυτό σκέφτομαι.... μήπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και δεν το πήρα χαμπάρι;; δεν ανακατεύομαι αλλά που και που μου ρχεται κάτι σαν ναυτία και ηρεμώ για λίγο, σήμερα είμαι μια χαρά και ΑΝΗΣΥΧΩ... καταραμένο μυαλό...μάλλον πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά για να σταματήσω να σκέφτομαι...
σήμερα έχουμε πάλι ραντεβού για υπέρηχο άντε να δούμε...

kali epitixiaaaa me ton yperixoooo!!!!!ola tha pane kala!!!!

ego tha kano ton 1o yperixo tin pemti.....

Ο χρήστης inka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-06-09, 12:31   #24
Eleonora2

Eleonora2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο inka Εμφάνιση μηνυμάτων
kali epitixiaaaa me ton yperixoooo!!!!!ola tha pane kala!!!!

ego tha kano ton 1o yperixo tin pemti.....

Καλημέρα κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!
Διανύω την 6η εβδομάδα και αύριο (40η μέρα) θα πάω στον γιατρό. Θα δούμε τίποτα????

και αν συνέβαινε κάτι άσχημο θα το καταλάβαινα έτσι??
Απλά νιώθω κάτι τραβήγματα όχι έντονα αλλά τα νιώθω... να ανησυχήσω????
Κατα τα άλλα δεν νιώθω τίποτα. Το στήθος μου είναι πρησμένο αλλά δεν υποφέρω κιόλας...
Εσείς πως νιώθετε?????
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-06-09, 14:18   #25
mummycool

Προεπιλογή

ολίγον έγκυος κι εμείς... τίποτα συγκλονιστικό
το στήθος πονάει όταν το ζουπάω ή όταν φοράω σουτιέν
τραβήγματα και τσιμπίματα νιώθω συχνά, νομίζω πως είναι απόλυτα φυσιολογικό
Μεθαύριο κλείνω την 8η (άσχετα που δε συμφωνεί το τικεράκι μου)
Χθες έκανα τον 3ο μου υπέρηχο (εξαιτίας των καφέ εκκρίσεων που είχα) το φασόλι έγινε γίγαντας, όλα φαίνονται καλά, με άφησε ελεύθερη (ημουν ξάπλα) και άρχισα λίγο λίγο κι εγώ να ηρεμώ και να το χαίρομαι..
Ε καλά ρε κορίτσια πώς γίνεται να είσαι τελείως αναίσθητη; Πείτε μου και θα το εφαρμόσω...
Παλιά 30-11-11, 18:55   #26
γωγώGR

γωγώGR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι νέα στην παρέα, μέχρι πριν λίγο καιρο κοιτούσα άλλη συζήτηση (συμπτώματα πριν την καθυστέρηση!) και τώρα αγωνιώ για τον πρώτο μου υπέρυχο (αύριο!). Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μπορώ να λέγομαι έγκυος! χιχι! μπορεί να φταίει και το ότι δεν έχω πολλά συμπτώματα!! στήθος πρισμένο, κάτι πονάκια χαμηλά, αραιά και που... Κατα τ'αλλα όλα ήσυχα.. ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδα, ούτε υπνηλια .. τιποτα! Αλλες θα λέγανε δόξα το Θεο... αλλά εγώ το παρασκεφτομαι.. Είναι φυσιολογικό ολο αυτό?
Εσείς οι πιο πεπειραμένες τι λέτε??? Είμαι στην 6η βδομαδα με βάση το μέτρημά μου.. ο γιατρός ακόμα δεν μου είπε τίποτα.. αύριο όλα με τον υπέρηχο.. Έχω κάενι 2 χωριακές, ήταν καλές αλλά χαμηλούτσικες γιατί ήταν αρχή.. αυτά!!!
τι λέτε girls.. όλα καλα θα'ναι ε!!!!
φιλιακια σε όλες
Ο χρήστης γωγώGR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-11, 19:04   #27
MINNI

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
MINNI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!!
Όλα καλά θα πάνε και φυσικά δε χρειάζεται να έχεις συμπτώματα... ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...
Εγώ στους υπερήχους καταλάβαινα οτι ήμουν έγκυος, που έβλεπα το σποράκι μου στο μόνιτορ και άκουγα τη καρδούλα του!!!

Ο χρήστης MINNI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-11, 19:25   #28
γωγώGR

γωγώGR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστώ πολύ minni! οπότε θα χαίρομαι που όλα είναι ήσυχα, παρά να στεναχωριέμαι που δεν έχω ανακατωσουρες και τέτοια! Θα τα πούμε μετα τον υπέρηχο! ευχαριστώ και πάλι!
Παλιά 01-12-11, 21:02   #29
γωγώGR

γωγώGR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όλα καλά με τον υπέρηχο ευτυχώς!!!! είδα το σποράκι μου αν και μικρούλι! καρδούλα θα ακούγαμε σε 3-4 μέρες, οπότε τώρα θα παω σε 10μέρες και θα το δω και θα το ακούσω μια και καλή!!!! ουφ! έφυγε ένα βάρος να'ναι εκει μέσα!!!!
Ολα καλά λοιπόν!!!

φιλιά πολλά και ευχαριστώ πολύ για την παρέα σας!!! τη χρειάζομαι τώρα που λείπει και ο μέλλον πατέρας...
Παλιά 02-04-12, 02:49   #30
Maria 1976

Maria 1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο site και πολύ αγχωμένη. Είχα περίοδο 05/03. Με σταθερό κύκλο 29-30 ημερών ήρθα σε ελεύθερη επαφή από 18/03 ως και 21/03 (κατά τις γόνιμες μέρες μου όπως τις υπολογίζω). Λογικά έκανα κανονικά ωορρηξία (είχα όλα τα συμπτώματα). Από τις 22/03 ως και τις 29/03 είχα συχνουρία, υπερβολική κόπωση, πονοκέφαλο και ελαφρά ποναλάκια χαμηλά. Από τις 29/03 και μετά παραμένει μόνο η συχνουρία και ο πονοκέφαλος (ίσως η κοπωση να οφείλεται και σε μια ίωση που πέρασα πρόσφατα και αφήνει για κάμποσες μέρες αυτές τις κομάρες...). Επειδή δεν άντεχα να περιμένω στις 29/03 έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική.΄Το αποτέλεσμα βέβαια μου είπε η μικροβιολόγος αφορά τις επαφες ως και τις 28/03. Λέτε να έμεινα έγκυος μετά τις 19/03 και να μην έχω πια συμπτώματα???? Έχω μπερδευτεί... Συγνώμη αν σας κούρασα αλλα έχω αγχωθεί....
Ο χρήστης Maria 1976 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-12, 12:29   #31
Olga92

Το avatar του χρήστη Olga92

Olga92 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Maria 1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο site και πολύ αγχωμένη. Είχα περίοδο 05/03. Με σταθερό κύκλο 29-30 ημερών ήρθα σε ελεύθερη επαφή από 18/03 ως και 21/03 (κατά τις γόνιμες μέρες μου όπως τις υπολογίζω). Λογικά έκανα κανονικά ωορρηξία (είχα όλα τα συμπτώματα). Από τις 22/03 ως και τις 29/03 είχα συχνουρία, υπερβολική κόπωση, πονοκέφαλο και ελαφρά ποναλάκια χαμηλά. Από τις 29/03 και μετά παραμένει μόνο η συχνουρία και ο πονοκέφαλος (ίσως η κοπωση να οφείλεται και σε μια ίωση που πέρασα πρόσφατα και αφήνει για κάμποσες μέρες αυτές τις κομάρες...). Επειδή δεν άντεχα να περιμένω στις 29/03 έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική.΄Το αποτέλεσμα βέβαια μου είπε η μικροβιολόγος αφορά τις επαφες ως και τις 28/03. Λέτε να έμεινα έγκυος μετά τις 19/03 και να μην έχω πια συμπτώματα???? Έχω μπερδευτεί... Συγνώμη αν σας κούρασα αλλα έχω αγχωθεί....
Καλησπέρα!! Σύμφωνα με τον κύκλο σου, περιμένεις περίοδο αύριο ή μεθαύριο το πολύ. Η γνώμη μου είναι ότι τα συμπτώματα σου ήρθαν υπερβολικά νωρίς. Μετά η μικροβιολόγος σου είπε ότι η χοριακή θα έδειχνε μέχρι τις 28/3. Άρα είσαι εντάξει, εφόσον έκανες τις προσπάθειες μέχρι 21/3.
Τι εννοείς ότι μπορεί να έμεινες έγκυος στις 19/3?? αφού η μικροβιολόγος σου είπε ότι αφορά επαφές μέχρι 28/3. Μήπως εννοείς μέχρι 18 του μηνός???
Ο χρήστης Olga92 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-04-12, 15:15   #32
giota79

giota79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια...

Κι εγώ στο κλαμπ της αγωνίας... Τελευταία περίοδος 6/3 με κύκλο συνήθως 31 ημερών δλδ περιμένω τη παρασκευή. Λέω συνήθως γιατί από τότε που κάνουμε ελεύθερα σαν έχει πάθει λαλά ο κύκλος μου!!!! Εκεί που είναι μια χαρά κάνει κάτι περίεργα.. Η γυναικολόγος που με είδε οταν είχα πάει για τεστ παπ μου είχε πει όλα οκ. Βέβαια η τελευταία μου περίοδος ήταν λίγο περίεργη, είχε πολύ πόνο προς το τέλος και αίμα με διαλείμματα. Ήρθαμε σε επαφή 10/3 20και21/3, 25/3, 1/4 και 2/4 (δλδ χθες ).. Έχω περίπου ένα δεκαήμερο που με ενοχλεί το στήθος μου αλλά 4-5 μέρες τώρα που με πονάνε οι θηλές είναι τόοοσο ευαίσθητες σαν να έχω χτυπήσει. Καμιά φορά με ενοχλούσε πριν τη περίοδο για καμια 10αριά μέρες αλλά όχι έτσι και όχι πάντα. επίσης κάτά περιόδους νιώθω χαμηλά κάτι τσιμπήματα εδώ και μέρες (όπως και στη περίοδο δλδ...).

Δεν είναι ότι προσπαθούμε εντατικά, γιατί ούτε ημερομηνίες παρακολουθούμε ούτε τίποτα..αλλά αν μας τύχει θα τρελαθούμε το ξέρω. κι ας είναι περίεργα τα πράγματα λόγω κρίσης.. κι ας είναι και τα κιλάκια παραπάνω (δυστυχώς 103...). Έχω άγχος για όοοολα αυτά...

αλλά ένα μωράκι νόμίζω ότι θα αλλάξει τη ζωή μας, είμαστε 12 χρόνια μαζί...
Ο χρήστης giota79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-04-12, 15:52   #33
Παναγιώτης Χριστόπουλος
Εθελοντ. Επιστημονικός Συνεργάτης

Παναγιώτης Χριστόπουλος χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giota79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια...

Κι εγώ στο κλαμπ της αγωνίας... Τελευταία περίοδος 6/3 με κύκλο συνήθως 31 ημερών δλδ περιμένω τη παρασκευή. Λέω συνήθως γιατί από τότε που κάνουμε ελεύθερα σαν έχει πάθει λαλά ο κύκλος μου!!!! Εκεί που είναι μια χαρά κάνει κάτι περίεργα.. Η γυναικολόγος που με είδε οταν είχα πάει για τεστ παπ μου είχε πει όλα οκ. Βέβαια η τελευταία μου περίοδος ήταν λίγο περίεργη, είχε πολύ πόνο προς το τέλος και αίμα με διαλείμματα. Ήρθαμε σε επαφή 10/3 20και21/3, 25/3, 1/4 και 2/4 (δλδ χθες ).. Έχω περίπου ένα δεκαήμερο που με ενοχλεί το στήθος μου αλλά 4-5 μέρες τώρα που με πονάνε οι θηλές είναι τόοοσο ευαίσθητες σαν να έχω χτυπήσει. Καμιά φορά με ενοχλούσε πριν τη περίοδο για καμια 10αριά μέρες αλλά όχι έτσι και όχι πάντα. επίσης κάτά περιόδους νιώθω χαμηλά κάτι τσιμπήματα εδώ και μέρες (όπως και στη περίοδο δλδ...).

Δεν είναι ότι προσπαθούμε εντατικά, γιατί ούτε ημερομηνίες παρακολουθούμε ούτε τίποτα..αλλά αν μας τύχει θα τρελαθούμε το ξέρω. κι ας είναι περίεργα τα πράγματα λόγω κρίσης.. κι ας είναι και τα κιλάκια παραπάνω (δυστυχώς 103...). Έχω άγχος για όοοολα αυτά...

αλλά ένα μωράκι νόμίζω ότι θα αλλάξει τη ζωή μας, είμαστε 12 χρόνια μαζί...
Το αγχος είναι αυτο που χαλάει τον κύκλο σας. Χρειαζεται ηρεμία.

Θα ήταν ευεργετικό για σας, την εγκυμοσύνη σας και το εμβρυο, να χασετε όσο το δυνατόν περισσοτερα κιλά. Οι υπέρβαρες γυναίκες εχουν μεγαλυτερες πιθανότητες για πολλά και σοβαρά προβλήματα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και του τοκέτου.
Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών

Για να δείτε το βιογραφικό μου, πατήστε εδώ
Δημοσιεύστε εδώ το ερώτημά σας απευθείας στον Κο Χριστόπουλο
Ο χρήστης Παναγιώτης Χριστόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-12, 10:17   #34
giota79

giota79 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Παναγιώτης Χριστόπουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αγχος είναι αυτο που χαλάει τον κύκλο σας. Χρειαζεται ηρεμία.

Θα ήταν ευεργετικό για σας, την εγκυμοσύνη σας και το εμβρυο, να χασετε όσο το δυνατόν περισσοτερα κιλά. Οι υπέρβαρες γυναίκες εχουν μεγαλυτερες πιθανότητες για πολλά και σοβαρά προβλήματα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και του τοκέτου.
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας κύριε Χριστόπουλε! Μόλις σήμερα αδιαθέτησα...
Ο χρήστης giota79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-12, 11:08   #35
Παναγιώτης Χριστόπουλος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giota79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας κύριε Χριστόπουλε! Μόλις σήμερα αδιαθέτησα...

Όπως σας είπα, το αγχος είναι η συχνότερη αιτία διαταραχής του κύκλου.
Πρέπει να ηρεμήσετε λίγο και να δείτε κάποια πραγματα με προσοχη.
Περιμένω νέα σας.

Παλιά 27-04-12, 22:39   #36
stinaki

stinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

exei pristei arketa to sti8os mou...den mou exei er8ei periodos akoma...den 8umamai an exei ka8isterisei alla einai polu prismeni h koilia mou h opoia pote den prizete toso prin thn periodo....uparxei periptwsi egumosinhs????? apanthste mou ligi grigora sas parakalw...
Ο χρήστης stinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-04-12, 09:16   #37
Παναγιώτης Χριστόπουλος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
exei pristei arketa to sti8os mou...den mou exei er8ei periodos akoma...den 8umamai an exei ka8isterisei alla einai polu prismeni h koilia mou h opoia pote den prizete toso prin thn periodo....uparxei periptwsi egumosinhs????? apanthste mou ligi grigora sas parakalw...
Εχετε καθυστερηση? Ποτε ηταν η τελευταια περιοδος? ειναι σταθερος ο κυκλος?
Εχετε τακτικα επαφες?

Παλιά 28-04-12, 11:52   #38
stinaki

stinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

prepei na exei perasei enas mhnas kai kati den 8umamai kala....den exw taktikes epafes alla den eixame parei profula3eis....kai exw enan fovo..
Παλιά 28-04-12, 11:54   #39
stinaki

stinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

prepei na exei enan mhna kai kati den 8umamai kai polu kala.....den exw taktiki epafi alla den eixame parei profula3eis...kai enan fovo ton exw..
Παλιά 28-04-12, 13:03   #40
μπεμπηςς μου

Το avatar του χρήστη μπεμπηςς μου

Περιοχή: πατρα
μπεμπηςς μου ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ειμαι 26 (εχω ενα γιο 1.5 μηνων ) εχω πολυκυστικες οωθηκες δεν πηρα ποτε αντισυλληπτικα γιατι δεν ηθελα!!ελεγα θα φτιαξει ο κυκλος μου απο μονος του,με αυξημενη πολυ προλακτινη κ ψηλα ανδρογονα (οχι στα υψη)!!ο κυκλος μου τα τελευταια χρονια μου ερχεται καθε 35-40 μερες!!μου ειχαν πει οι γιατροι οτι δεν θα πιασω ευκολα παιδι!!καταλαβαινεται το ανχος!!!παντρευομαι τον ιουνιο,παμε ταξιδι του μελητος (παρο-σαντορινι τελεια ηταν) κανοντας ελευθερα πια για να κανουμε μωρακι ..περναει 1.5 μηνας (δεν ενχωθηκα γιατι εχω μεγαλο κυκλο)αλλα φτανω 2 μηνες χωρις περιοδο!!!δεν ειχα συμτωματα παρα μονο ποναγε το στηθος μου οπως παντα οταν περιμενα!!κανω 2 τεστ σε μια βδομαδα και βγηκαν αρνητικα >>>ξενερωσα την ζωη μου κανω ξανα αλλο ενα μετα απο 1 βδομαδα,το εκανα με πιεση τησ μαμας μου (ειχε διαισθηση)και βγαινει θετικο !!!δεν μπορω να το καταλαβω αυτο!!οτι ειναι να γινει θα γινει και εγω ειχα πολυ ανχος και επιασα κατευθειαν!!!!κοριτσια καντε κατευθειαν χοριακη γιατι τα τεστ δεν ειναι αξιοπιστα παντα!!!θα μπορουσα να ειχα παθει ζημια γιατι αφου δεν ημουν εγκυοσ συμφωνα με το τεστ εγω οδηγουσα μηχανακι επαιζα ρακετες κ.λ.π καλη επιτυχια σε ολες!!!
Ο χρήστης μπεμπηςς μου δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές