Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-05-09, 09:18   #1
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή test εγκυμοσυνης

κοριτσια κλημερα σας!
εκανα το τεστ self clear σημερα (26 μερα του κυκλου, με κυκλο 30 ημερων περιπου) και βγηκε αρνητικο. ειναι αραγε νωρις, ή οχι? ποια η εμπειρια σας?
ευχαριστω.
Παλιά 20-05-09, 09:49   #2
RIA_P

Το avatar του χρήστη RIA_P

RIA_P ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα Lilia, εύχομαι σύντομα να δείς ενα μεγάλο +
Έκανες πολύ νωρίς το τεστάκι, καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί όλες μας το περνάμε ή το περάσαμε κάθε μήνα αλλά το καλύτερο είναι να περιμένεις μέχρι την 1η μέρα καθυστέρησης τουλάχιστον...
Σκέψου οτι εγώ έκανα την 7η μέρα καθυστέρησης το Predictor και έδειξε μια πάαααααρα πολύ αχνή γραμμούλα σε σημείο που αναρωτιόμουν αν όντως υπάρχει,την επόμενη έκανα ενα Clear blu και έδειξε αμέσως το πολυπόθητο +
Σου εύχομαι να δείς ενα τεράστιο + σε λίγες μέρες
Παλιά 20-05-09, 09:55   #3
DALIA

Το avatar του χρήστη DALIA

Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

lilia το self clear έχει να κάνει μόνο με το πότε είχες επαφή...σημαντικό, να το κάνεις με τα πρώτα πρωινά ούρα...
Παλιά 20-05-09, 11:47   #4
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαρισρω κοριτσια μου, να ειστε καλα!!
dalia μου, τι εννοεις οταν λες το ποτε ειχα επαφη??
Παλιά 20-05-09, 11:51   #5
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το self clear δεν έχει καμία σχέση με την περίοδο μας..μετράς 7 μέρες από την ημέρα που είχες την επαφή και μπορείς να το κάνεις...
Παλιά 20-05-09, 12:55   #6
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχουν περασει 10 μερες μετα την επαφη και το εκανα σημερα. μαλλον λοιπον αυτο που δειχνει ειναι πραγματικο...
Παλιά 20-05-09, 13:28   #7
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή γενικά για τα τεστ εγκυμοσύνης

lilia μου επειδή δουλεύω σε εταιρεία που έχουμε και τέστ εγκυμοσύνης να ξέρεις ότι τα επώνυμα τεστ που κυκλοφορούν στα φαρμακεία έχουν ποσοστό σωστού αποτελέσματος πάνω από 98% εάν έχεις κάνει σωστά το τέστ και η σύλληψη έχει γίνει με τη φυσιολογική μέθοδο..επίσης προτιμότερο είναι τα τέστ να γίνοντε με τα πρώτα πρωινά ούρα....
επίσης το "αχνό" είναι θετικό, σε περίπτωση αρνητικού δεν μπορούμε να διακρίνουμε απολύτως τίποτα..
και τέλος να προτιμάτε κυπελάκι ούρων έτσι ώστε να αποφύγουμε να "βραχεί" το παράθυρο ελέγχου..
Παλιά 20-05-09, 14:23   #8
lydiaa

lydiaa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DALIA Εμφάνιση μηνυμάτων
lilia μου επειδή δουλεύω σε εταιρεία που έχουμε και τέστ εγκυμοσύνης να ξέρεις ότι τα επώνυμα τεστ που κυκλοφορούν στα φαρμακεία έχουν ποσοστό σωστού αποτελέσματος πάνω από 98% εάν έχεις κάνει σωστά το τέστ και η σύλληψη έχει γίνει με τη φυσιολογική μέθοδο..επίσης προτιμότερο είναι τα τέστ να γίνοντε με τα πρώτα πρωινά ούρα....
επίσης το "αχνό" είναι θετικό, σε περίπτωση αρνητικού δεν μπορούμε να διακρίνουμε απολύτως τίποτα..
και τέλος να προτιμάτε κυπελάκι ούρων έτσι ώστε να αποφύγουμε να "βραχεί" το παράθυρο ελέγχου..

Dalia μου καλησπέρα! Αφού έχεις γνώσεις για τα test λογο δουλειάς , εσύ πιο test θα έκανες ειδικά 2-3 μερες πριν την περίοδο?Πιο θα εμπιστευόσουνα?
Ο χρήστης lydiaa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-09, 14:27   #9
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πριν την περίοδο μόνο το self clear για το μόνο λόγο ότι ανιχνεύει στις 10,000 μονάδες ενώ όλα τα υπόλοιπα στις 25,000..αλλά προσοχή εάν έκανα εξωσωματική ή σπερματέγχιση δεν θα εμπιστεύομουν απολύτως κανένα, γιατί σ'αυτή την περίπτωση όλα τα τέστ μπορεί και να επηρεαστούν
Παλιά 20-05-09, 14:31   #10
lydiaa

lydiaa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
πριν την περίοδο μόνο το self clear για το μόνο λόγο ότι ανιχνεύει στις 10,000 μονάδες ενώ όλα τα υπόλοιπα στις 25,000..αλλά προσοχή εάν έκανα εξωσωματική ή σπερματέγχιση δεν θα εμπιστεύομουν απολύτως κανένα, γιατί σ'αυτή την περίπτωση όλα τα τέστ μπορεί και να επηρεαστούν

Αρα αφου ειναι πιο ευαισθητο ειναι και πιο αξιοπιστο. Σε ευχαριστώ πολύ για την αμμεση απαντηση σου. Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!
Ο χρήστης lydiaa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-09, 14:46   #11
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

lydiaa όχι, το ότι είναι πιο ευαισθητο δε σημαίνει ότι είναι και πιο αξιόπιστο..στις μέρες μες τα περισσότερα τεστ ειναι αξιόπιστα...σου απάντησα ως προς πιο τεστ να κάνεις πριν την περίοδο
Παλιά 20-05-09, 16:17   #12
dimela

dimela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σχετικά με αυτο θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ το εξής: γιατί υπάρχουν αρκετές κοπέλες που αναφέρουν πως παρότι υπήρξε εγκυμοσύνη, το τεστ φαρμακείου (είτε το self clear, είτε κάποιο από τα υπόλοιπα) δεν την ανίχνευσε την πρώτη φορά παρότι έγινε σωστά? Το τεστ έγινε πολύ νωρίτερα από ότι έπρεπε? Δεν έχω ιδία εμπειρία και αυτό που αναφέρω είναι μαρτυρίες γνωστών ή περιπτώσεις που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ οπότε δεν μπορώ να ξέρω την συχνότητα ή την αλήθεια όλων αυτών, αλλά γιατί να μην είναι και αλήθεια?

Και τέλος σε έναν μη σταθερό κύκλο π.χ. 28 με 31 ημερών πότε θεωρείται σωστό να κάνει κανείς το κλασικό τεστ φαρμακείου? τα τεστ μιλάνε για την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Το self clear πάλι αναφέρει πως θετικοποιείται κάποιες μέρες (5 νομίζω) μετά τη σύλληψη, πως ξέρουμε όμως πότε έγινε η σύλληψη? Θα μου πεις περίμενε την καθυστέρηση αλλά μιας και υπάρχει αυτό το τεστ κάποιες μπορεί να το προτιμούν.
Ευχαριστώ
Ο χρήστης dimela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-05-09, 12:16   #13
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

dimela μου όλα τα τεστ μπορεί και να βγάλουν λανθασμένο αποτέλεσμα..όσο και αν σου φαίνεται περίεργο τα περισσότερα τεστ με λανθασμένο αποτέλεσμα έχουν κάνει οι κοπέλες λάθος στη χρήση...αυτό στο λέω διότι γίνοντε έλεγχοι σ'αυτά τα τεστ...

τα τεστ που ανιχνευουν στις 25 μονάδες μπορείς να τα κάνεις με τον δικό σου κύκλο από την 32 μέρα...όσο για το πότε εγινε η σύλληψη σύμφωνα με το κύκλο της η καθε γυναίκα ξέρει τις γόνιμες μέρες της...το self clear μπορείς να το κάνεις 7 μέρες μετά τη σεξουαλική επαφή...
Παλιά 22-05-09, 11:21   #14
dimela

dimela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
dimela μου όλα τα τεστ μπορεί και να βγάλουν λανθασμένο αποτέλεσμα..όσο και αν σου φαίνεται περίεργο τα περισσότερα τεστ με λανθασμένο αποτέλεσμα έχουν κάνει οι κοπέλες λάθος στη χρήση...αυτό στο λέω διότι γίνοντε έλεγχοι σ'αυτά τα τεστ...
Dalia είσαι ιδιαίτερα διαφωτιστική, ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μου επιτρέψεις μια ακόμη σχετική ερώτηση: Στα τεστ φαρμακείου από όσο γνωρίζω (δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλα) υπάρχει το λεγόμενο παραθυράκι ελέγχου, δηλ. αν το τεστ γίνει σωστά βγαίνει μια γραμμούλα ή τέλος πάντων μια σχετική ένδειξη. Αυτό δεν διασφαλίζει λοιπόν ότι έγινε με τον σωστό τρόπο αλλά έχει να κάνει μόνο με την ποσότητα π.χ. των ούρων (δηλ. αν ήταν ικανή η ποσότητα για να μπορέσει να ανιχνεύσει το τεστ την ορμόνη)?
Ο χρήστης dimela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-09, 12:00   #15
NONH

Το avatar του χρήστη NONH

Περιοχή: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
NONH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ Η ΜΕΓΑΛΟ Η ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΘΑΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΟΥΡΕΥΤΗΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΟΡΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΙΧΝΕΥΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!
Ο χρήστης NONH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-06-09, 02:54   #16
aoua21

aoua21 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας...θελω να ρωτησω και εγω κατι....συγνωμη αμα το γραφω σε λαθος τοπικ...
υπηρχε σεξουαλικη επαφη την τριτη(23-6-09) δεν θελω να μπω σε λεπτομεριες..αλλα ηταν η πρωτη της φορα.. και δοκιμασα χωρις προφυλακτικο..και εισεβαλα πολυ λιγο μεσα.. αλλα μετα δν υπηρξε αλλη επαφη.. μετα εγινε με προφυλακτικο..αλλα σημερα(29-6-09) η κοπελα μ.. μ ειπε οτι ανακατευτε και οτι ειχε παλι λιγο αιμα...α να προσθεσο. οτι οταν εγινε ι επαφη...δηλαδη την τριτη... πριν 1-2 μερες της ειχε σταματισει ι περιοδος.... τωρα... με οσα διαβασα γτ ηταν μετα απο περιοδο... και με τιν λιγι αυτι επαφη ειναι δυσκολο...αλλα τωρα επειμενι να κανει τεστ... ποιο τεστ να τις παρω? βγαινουν τοσο νωρις σωστα αποτελεσματα? ευχαριστψ
Ο χρήστης aoua21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-06-09, 10:09   #17
DALIA

DALIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν είναι έγκυος
Παλιά 29-06-09, 17:25   #18
mary73

mary73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

erwtisi: mia poly axni grammi sto test egkymosinis ti simainei? poly axni omws. to ekana simera 25h mera se kyklo 28-29. stin arxi fainotan arnitiko alla meta eida oti ypirxe mia axni grammoula!!!
Ο χρήστης mary73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 09:53   #19
dsunny

dsunny χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια.... μόλις έκανα τεστ και είναι αρνητικό ... Είμαι στην 34η μέρα του κύκλου με ωορρηξία ακριβώς πριν 14 μέρες, που την είδα και από θερμοδιάγραμμα και με τεστάκια ωορρηξίας... Η θερμοκρασία μου δεν έχει πέσει κάτω από 36.8 από την ωορρηξία και μετά... Να το ξεγράψω γι' αυτόν τον κύκλο ή υπάρχει ακόμα ελπίδα;;
Παλιά 06-07-09, 10:48   #20
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η ελπίδα πεθαίνει όταν έρχεται η περίοδος...
Παλιά 06-07-09, 11:32   #21
genuine

genuine ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πάντως κορίτσια εγώ ήμουν έγκυος έκανα χοριακή με 3 μέρες καθυστέρηση και φυσικά έδειξε εγκυμοσυνη. Την επόμενη μέρα έκανα 2 τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικα.Δεν εμπιστεύομαι καθόλου τα τεστ φαρμακείου.

Περιμένουμε και το τρίτο μας θαυματάκι τον Ιούλιο...
Ο χρήστης genuine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-09, 11:43   #22
dsunny

dsunny χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Συγκεκριμένα έκανα τεστ strip που αγόρασα από το internet... Λένε ότι έχουν ευαισθησία 10... όσο δηλαδή και τα self clear που υποτίθεται δείχνουν πιο νωρίς... θα περιμένω μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη κι αν δεν έρθει (που να μη σώσει) η σιχαμένη θα πάω να κάνω χοριακή...
Παλιά 28-09-09, 12:18   #23
klairi000

klairi000 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!ΤΟ SELF & CLEAR ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ?
Ο χρήστης klairi000 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-09, 12:33   #24
island

Το avatar του χρήστη island

island χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ είχα κάνει clearblue το μεσημέρι και ήταν πεντακάθαρο το +
Σε ποιά μέρα καθυστέρησης είσαι?
Παλιά 28-09-09, 14:10   #25
Eirini1973

Eirini1973 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια τα τεστ σημερινής τεχνολογίας πιάνουν και με πρωινα και με απογευματινά ούρα. Εγώ πήρα απο τo www.hometest.gr, το έχω ξαναγράψει και έδειξε αχνό θετικό 4 μέρες πριν και κάθε μέρα σκούραινε η γραμμή. και αυτά λένε ότι έχουν 25 ευαισθησία.
Ο χρήστης Eirini1973 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-09, 16:26   #26
mapolif

Το avatar του χρήστη mapolif

Περιοχή: Χαλανδρι Αττικη
mapolif χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αρα απο το hometest η ευαισθησια ειναι μικροτερη? ειναι καλυτερα να παρω self clear?

Ο χρήστης mapolif δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-12, 11:24   #27
maria-giannis

Το avatar του χρήστη maria-giannis

Περιοχή: kalamaki alimos
maria-giannis χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια εχω 3 μερες καθυστερηση με κυκλο 26 ημερων.ειμαι ομωε ρολοι.καθε 26 μερες πρωι πρωι θα μου ερθει.εκανα δυο τεστ εχθες ενα πρεντικτορ και ενα IQ και τα 2 αρνητικα.να παω για χοριακη?τι να κανω?στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει στις 4 και 5 μερες καθυστερηση και ηταν θετικα.πρεντικτορ ειχα παρει και τοτε.
Παλιά 19-07-12, 11:35   #28
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria-giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια εχω 3 μερες καθυστερηση με κυκλο 26 ημερων.ειμαι ομωε ρολοι.καθε 26 μερες πρωι πρωι θα μου ερθει.εκανα δυο τεστ εχθες ενα πρεντικτορ και ενα IQ και τα 2 αρνητικα.να παω για χοριακη?τι να κανω?στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει στις 4 και 5 μερες καθυστερηση και ηταν θετικα.πρεντικτορ ειχα παρει και τοτε.
Καλημέρα. Απ'ότι διαβάζω από κοπέλες το predictor δεν είναι ιδιαιτέρως αξιόπιστο. Για το άλλο όμως δεν ξέρω. Κάνε λοιπόν μία χοριακή για να επιβεβαιωθείς. Καλά αποτελέσματα.
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-12, 11:41   #29
Nefeli_13

Nefeli_13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria-giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως έχεις καθυστερημένη σύλληψη;; Άσε να περάσουν λίγες μερούλες και κάνε μια χοριακή από βδομάδα για να είσαι σίγουρη!! Άντε, με το καλό!!
Ο χρήστης Nefeli_13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-12, 11:49   #30
Kendra*

Το avatar του χρήστη Kendra*

Περιοχή: Πειραιάς
Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια!Πήγαινε να κάνεις μια χοριακή να ξεμπερδεύεις!!

Ο χρήστης Kendra* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-12, 12:04   #31
Nefeli_13

Nefeli_13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα. Απ'ότι διαβάζω από κοπέλες το predictor δεν είναι ιδιαιτέρως αξιόπιστο. Για το άλλο όμως δεν ξέρω. Κάνε λοιπόν μία χοριακή για να επιβεβαιωθείς. Καλά αποτελέσματα.
Συμφωνώ απόλυτα για το predictor!! Σε μια κοπέλα έδειξε δυο φορές θετικό ενώ η χοριακή αρνητικό και τελικά δεν ήταν! Μόνο χοριακή!!!
Ο χρήστης Nefeli_13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-07-12, 12:54   #32
maria-giannis

Το avatar του χρήστη maria-giannis

Περιοχή: kalamaki alimos
maria-giannis χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχαριστω κοριτσια αυτο θα κανω
Παλιά 21-07-12, 14:26   #33
λιλι88

λιλι88 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα Σας κοριτσια..θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια Σας εμπειρια με τα τεστ εγκυμοσυνης ΙQ αν ειναι αξιοπιστα δηλαδη?εκανα εχθες το βραδυ και βγηκε αρνητικο απλα κατι μεσα μου δεν με αφηνει να χαλαρωσω??
Ο χρήστης λιλι88 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-07-12, 15:05   #34
Ι.Δωρα

Το avatar του χρήστη Ι.Δωρα

Περιοχή: Μακεδονια
Ι.Δωρα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο λιλι88 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα Σας κοριτσια..θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια Σας εμπειρια με τα τεστ εγκυμοσυνης ΙQ αν ειναι αξιοπιστα δηλαδη?εκανα εχθες το βραδυ και βγηκε αρνητικο απλα κατι μεσα μου δεν με αφηνει να χαλαρωσω??
Αγχος λεγετε αυτο που δεν σ αφηνει να χαλαρωσεις...στις ποσες μερες καθυστερησης τ εκανες;σε μεγαλο ποσοστο ειναι εγκυρα..Παντα υπαρχει η πιθανοτητα λαθους αλλα ειναι μικρη
Παλιά 21-07-12, 16:55   #35
nuvola

Το avatar του χρήστη nuvola

Περιοχή: σπίτι μου σπιτάκι μου
nuvola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και κάπου αλλού το έγραψα αλλά θα το ξαναγράψω.

Την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε με τον άντρα μου για μωράκι ήμουν όλο αγωνία μέχρι την αναμενόμενη περίοδο. Έτσι για να μου περάσει το άγχος πήρα 2 τεστ εγκυμοσύνης από αυτά που δείχνουν την εγκυμοσύνη λίγες μέρες μετά τη σύλληψη (πριν την καθυστέρηση δηλαδή). Έκανα λοιπόν το πρώτο την ημέρα που περίμενα περίοδο(έχοντας περάσει δηλαδή περισσότερες μέρες από τις ελάχιστες που πρότεινε το τεστ) με πρωινά ούρα και σε κυπελλάκι ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες. Έδειξε αρνητικό. Επανέλαβα την ίδια μέρα και το δεύτερο ελπίζοντας πως κάτι μπορεί να έγινε λάθος, πάλι αρνητικό. Έλα όμως που οι μέρες περνούσαν και περίοδο δεν είχα. Έτσι μετά από 5 μέρες καθυστέρηση κάνω ένα άλλο απλό τεστ που έτυχε να έχει η αδερφή μου και έδειξε θετικό.

Οπότε απο προσωπική εμπειρία προτείνω να εμπιστέυεστε τα τεστ που κάνετε μετά από κάποιες μέρες καθυστέρηση. Ενα αρνητικό τεστ αν γίνει νωρίς μπορεί απλά να μην μπορεί να ανιχνεύσει την εγκυμοσύνη.

Όσο για το ποιας εταιρείας ήταν τα τεστ, δυστυχώς δεν θυμάμαι γιατί πέρασαν χρόνια. Πάντως ήταν γνωστής εταιρείας.

Καλά αποτελέσματα για όσες προσπαθούν
Ο χρήστης nuvola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-07-12, 17:22   #36
δημητρα 21/6

δημητρα 21/6 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα!
Να ρωτησω και εγω κατι??
Τι εννοεις ανιχνευουν σε 25.000 μοναδες??
Η κουνιαδα μου με 400 μοαδες χοριακη,το τεστ της ειχε δειξει πεντακαθαρο θετικο!!!
Μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα οπως το λες ε???
Παλιά 21-07-12, 17:29   #37
δημητρα 21/6

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο δημητρα 21/6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα!
Να ρωτησω και εγω κατι??
Η κουνιαδα μου με 400 μοαδες χοριακη,το τεστ της ειχε δειξει πεντακαθαρο θετικο!!!
ααααααα ενταξει,μολις ειδα ποτε γραφτηκε το μηνυμα,οποτε να μην περιμενω σχετικη απαντηση!!!
Παντως μαλλον καταλαβα,εννοει 25 και οχι 25.000,με μπερδεψαν τα μηδενικα που εβαλε
Παλιά 21-07-12, 17:32   #38
δημητρα 21/6

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο λιλι88 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ποια μερα εισαι???
Αν το εκανες νωριτερα η ακομα και πρωτη μερα καθυστερησης,καλυτερο θα ηταν να το κανει με τα πρωτα πρωινα ουρα!!
Μην αγχωνεσαι,χαλαρωσε!!
Παλιά 21-07-12, 17:39   #39
BarbieAmelie

BarbieAmelie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο δημητρα 21/6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα!
Να ρωτησω και εγω κατι??

25 mg εννοει και οχι σε χιλιαδες μπερδευτηκε και το εγραψε λαθος....αμα ηταν 25.000 σημαινει οτι ηταν σε μεγαλη εβδομαδα κυησης και οχι στις πρωτες εβδομαδες με λιγες μονο μερες καθυστερηση
Παλιά 22-07-12, 13:51   #40
λιλι88

λιλι88 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελευταια περιοδος ηταν 10.6 αλλα λογω πολυκυστικων εχω πολυ ασταστο κυκλο μεχρι και 50 η και 55 μερες αλλες φορες μπορει να ερθει στην ωρα της.Ο μονος λογος που αγχωνομαι ειναι επειδη σε περιπτωση εγκυμοσυνης οπως και ολες οι μελλουσες μανουλες θελω να προσεξω για να παει καλα η εγκυμοσυνη ελα ομως που με τετοιο κυκλο δεν ξερεις αν εχεις καθυστερηση η οχι...σνιφ..
Ο χρήστης λιλι88 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές