Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βάπτιση με θέμα λουλούδια


akamatra

Recommended Posts

παιδιά καμιά ιδέα; Προσκλητήρια σκέφτηκα να κάνω μόνη μου. Θα βάλω εικόνα για να με βοηθήσετε. Η βάπτιση θα γίνει σε ένα μοναστήρι, δεν επιτρέπεται στολισμός και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου πω την αλήθεια δεν έχω κάτι συγκεκριμένο. Έρευνα αγοράς έκανα για να δω τι παίζει και βρέθηκα πρώτα στο Ηobby και μετά εδώ. σκεφτομαι να κάνω μόνη μου κάποια πράγματα αλλά φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω

πείτε μου γνώμες. Χρώματα μάλλον λαχανί και ροζ Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ωραίο θέμα και εύκολο!!απο προσκλητήριο τι σκέφτεσαι;μια χαρα΄θα τα καταφέρεις και μόνη σου. στο υπογράφω. εγώ θα σου προτείνω τα εξής απλούστατα πραγματάκια:

1. προσκλητήριο.απ' εξω θα έβαζα μεταλλικό μοτιφ μαργαρίτα που ενδυκνειται για τέλειο δέσιμο με καστορ ή ποντικοουρά. θα μου άρεσε μακρόστενο προσκλητήριο ή κια κουτί.στην πρόσκληση θα έβαζα ένα παιδάκι που θα μαζευε λουλούδια ή με υλικά απο scrapbooking τρεις μαργαριτούλες στο κάτω μέρος στα χρώματα που θες. αν χρειαστείς βοήθεια στην δημιουργία πες. εφτιαξα και το δικό μου!!

2. μπομπο. πήρε το μάτι μου κατι ωραίο πουγγάκια σε σχήμα λουλουδιών (μαργαρίτα πάλι, φοριεται πολύ)

3. για παιδάκια μεγαλους ήλιους (έχει και το χαμόγελο του παιδιού) με καραμέλες-μπανάλ όμως- ή με μια σοκολάτα!!

4. στολισμός εκκλησίας: έξω τούγιες ή κατι αναλογο για να σου μείνει κιολας, διακοσμημένες με μικρα λουλουδάκια και κολυμπήθρα με γάζα και στεφανι αγριολουλουδων

5. βιβλιο ευχών υπάρχουν άπειρα αυτοκολλητάκια σε 3D και με ελατηριακια

6. στολισμός κέντρου: είσοδο μπορεις να βάλεις μια σύνθεση με μπαλονια σχηματιζοντας τι άλλο; μια μαργαρίτα!!! και στα τραπέζια βάζα με λουλούδια, χαμηλό βαζο με νούφαρα και ρεσώ ή γλαστρακια με βασιλικό

Ξέχασα κάτι;

Link to comment
Share on other sites

rita,ευχαριστώ προκαταβολικά. Έχω ξεκινήσει κάποιες δοκιμές για προσκλητήρια θα βάλω φωτο για να μου πείτε.

η βάπτιση θα γίνει σε ένα μοναστήρι που από ότι ξέρω δεν επιτρέπουν στολισμό μέσα στην εκκλησία. απλά πράγματα θέλω. αλλωστε αυτό το μωρό ήρθε αναπάντεχα με 10 χρόνια διαφορά από τον αδερφό της και μας βρήκε πιο ώριμους

εγώ μένω στα Φάρσαλα και εδώ τις μπομπονιέρες τις μοιράζουμε μαζί με τα προσκλητήρια, μια σε κάθε οικογένεια. Όλες ίδιες. οπότε θα ήθελα κάτι που να μου αρέσει πολύ.βοηθήστε!!!!

το πρόβλημα είναι ότι εδώ δεν έχουμε επιλογές .

γι' αυτό θα μαζέψω πληροφορίες ώστε να πάω Αθήνα ή Αγαπημένη Σαλονίκη και να ξέρω τι θέλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να κανεις μια καρτα που μπροστα να ειναι μια μαργαριτα που να εχει τρυπα στο κεντρο και να φαινεται απο πισω το κεφαλι του μωρου απο την πισω σελιδα...

 

ωραιο, αλλα δυσκολο και δεν ξερω τι μεσα επεξεργασιας εχεις...

 

αν θες σε βοηθαω.. (αλλα αν θες να σε βοηθησω στειλε πμ για να ξαναδω το θεμα σου... μην τυχον και το χασω και σε καψω..)

Link to comment
Share on other sites

απλό εκτυπωτη και περιορισμένες γνώσεις. ευχαριστώ για την προσφορά. δεν άρχισα γιατί τρέχω για κάποιες εξετάσεις και με έχει φάει το άγχος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ψάχνοντας για προσκλητήρια έιδα και ένα που το είχα κάνει παλιά κάρτα για τη γιορτή της μητέρας Το βάζω μήπως το θέλει κάποιος

1357882a.jpg

 

f7f6d059.jpg

f72b4dc6.jpg

 

Και μια πριγκιπισσα για το καλό

0003.jpg

Και μια κάρτα μήλο που βρήκα μπροστά μου έτσι στο άσχετο

3f8c2af9.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραίο θέμα και εύκολο!!απο προσκλητήριο τι σκέφτεσαι;μια χαρα΄θα τα καταφέρεις και μόνη σου. στο υπογράφω. εγώ θα σου προτείνω τα εξής απλούστατα πραγματάκια:

1. προσκλητήριο.απ' εξω θα έβαζα μεταλλικό μοτιφ μαργαρίτα που ενδυκνειται για τέλειο δέσιμο με καστορ ή ποντικοουρά. θα μου άρεσε μακρόστενο προσκλητήριο ή κια κουτί.στην πρόσκληση θα έβαζα ένα παιδάκι που θα μαζευε λουλούδια ή με υλικά απο scrapbooking τρεις μαργαριτούλες στο κάτω μέρος στα χρώματα που θες. αν χρειαστείς βοήθεια στην δημιουργία πες. εφτιαξα και το δικό μου!!

2. μπομπο. πήρε το μάτι μου κατι ωραίο πουγγάκια σε σχήμα λουλουδιών (μαργαρίτα πάλι, φοριεται πολύ)

3. για παιδάκια μεγαλους ήλιους (έχει και το χαμόγελο του παιδιού) με καραμέλες-μπανάλ όμως- ή με μια σοκολάτα!!

4. στολισμός εκκλησίας: έξω τούγιες ή κατι αναλογο για να σου μείνει κιολας, διακοσμημένες με μικρα λουλουδάκια και κολυμπήθρα με γάζα και στεφανι αγριολουλουδων

5. βιβλιο ευχών υπάρχουν άπειρα αυτοκολλητάκια σε 3D και με ελατηριακια

6. στολισμός κέντρου: είσοδο μπορεις να βάλεις μια σύνθεση με μπαλονια σχηματιζοντας τι άλλο; μια μαργαρίτα!!! και στα τραπέζια βάζα με λουλούδια, χαμηλό βαζο με νούφαρα και ρεσώ ή γλαστρακια με βασιλικό

Ξέχασα κάτι;

 

Ρίτα μου και εγώ βαφτίζω την κόρη μου το Σεπτέμβρη και το concept μας είναι μαργαρίτα.

Μήπως μπορείς να μου περιγράψεις αυτά τα πουγγάκια που έχεις δει για μπουμπουνιέρες;

Το δικο μου προσκλητήριο θα είναι παραμύθι με θέμα την μαργαρίτα. Ωστόσο έχω δει κάτι μαργαρίτες από πλεξιγκλάς για μπουμπουνιέρες από τις οποίες κρέμονται διάφορες κορδέλες και ένα μικρό τούλινο πουγγάκι με κουφέτα. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί.

.png .png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Aakamatra ειναι πολυ ωραια όλα αυτα αλλα γιατι μας τα δειχνεις?

 

γιατι σου φαινονται ωραια και θελεις να μας τα δειξεις?

ή για να σου πουμε ποιο μας αρεσει για να το φτιαξεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

ΈΦΤΙΑΞΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ Ή ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ; ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΧΡΩΜΑΤΩΝ; ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

 

 

 

379f903f.jpg

 

-.jpg

 

 

0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλυ ομορφα! τι να τα παρατησεις!!!! εχεις υπολογισει ομως μηοως εχουν πολλυ χειροτεχνια και χρονο για να γινουν και παιδευτεις πολλυ? παντως ειναι πολλυ ωραια δουλεια,δεν φαινεται ερασιτεχνικη(και στο λεω εγω που ειμαι γραφιστρια)

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...