Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πυρετο καθε 3 εβδομαδες


Recommended Posts

απο τοτε που βγηκε η μικρουλα μου απο το νοσοκομειο,ανεβαζει πυρετο καθε 3 εβδομαδες.αφου σκεφτητε οτι το σαββατο περιμενα να ανεβασει και δεν ανεβασε και εκανα παρτυ.χθες ομως ανεβασε.

δεν εχει αλλα συπτωματα.και εχουμε κανει και σπινθηρογραφημα πριν ενα μηνα και δεν εχει περασει ουρολοιμοξη ποτε.

η παιδιατρος επιμενει οτι ειναι απο τα δοντια.αλλα με 39,2 πως μπορει να ειναι δοντια?

βοηθηστε κοριτσια τι μπορει να εχει.

περασε τοσα πολλα αυτο το παιδι που δεν αντεχω αλλο να την βλεπω ετσι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίκυ μου ,

Καταρχήν περαστικά σας.

Από τη στιγμή που έχετε κάνει τις εξετάσεις για τα νεφρά της Φωτεινούλας δεν νομίζω να είναι από εκεί το πρόβλημα.

Μήπως απλά έχει γίνει πιο ευαίσθητη και το παραμικρό κρύωμα ή ακόμα και το ζόρι από τα δόντια της βγαίνει έτσι?

Από ότι θυμάμαι ο πυρετός κρατάει πολύ λίγο .Οπότε δεν νόμίζω να είναι κάτι σοβαρό.

Καταλαβαίνω την αγωνία σου,αρκετά πια ε΄χετε περάσει.

Να σου πω και κατι αλλο.

Εγώ ως μωρό και παιδάκι είχα τουλάχιστον μια φορά το μήνα υψηλό πυρετό.

Με το παραμικρό ανέβαζα πυρετό.Ισως είναι στον οργανισμό.

Περιτο να σου πω ότι ως μεγάλη έχει κάτι αμυνες ο οργανισμός μου αλλο πράγμα.

Πάντως καλό θα ηταν να ρωτούσες και κ'αποιο γιατρό ,όχι γιατι πιστευω ότι είναι κατι αλλά για να ηρεμήσεις.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως.μονο πυρετο.ολες τις φορες που ανεβασε ετσι ηταν.τις τελευταιες φορες κραταει 2 μερες.αλλα ραντεβου εχουμε πια με αυτο το πραγμα.ρολοι,καθε 3 βδομαδες.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα περαστικά και απο εμένα!!! προσωπικά θα συμβουλευόμουν και άλλη γνώμη... ξέρω έχει ταλαιπωρηθεί το νινί σου αλλά καλύτερα να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου και να απαντήσεις σε όλα τα ερωτηματικά σου αλλά πρωτίστως να μην ταλαιπωρείται το παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

θα ερθει η παιδιατρος το βραδυ σπιτι.

αλλες φορες ανεβαζει καθε 4 ωρες και αλλες καθε 6.αυτη την φορα δεν πεφτει κατω απο 37,3 ενω τις αλλες φορες επεφτε πιο χαμηλα.

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vickypap καταρχήν σας έυχομαι περαστικά!!! Έχω παρακολουθήσει την περιπέτεια σας. Προσωπικά το πρώτο που θα φοβόμουν θα ήταν μήπως συνδέεται με όλη αυτή την ιστορία αλλά αφού σε διαβεβαιώνουν πως όχι, ίσως απλά να έκανα για παν ενδεχόμενο εξτάσεις ούρων. Το βρίσκω απίθανο τόσο υψηλό πυρετό από τα δοντάκια της και μάλιστα η πλειοψηφία των παιδιάτρων δεν παραδέχεται τον πυρετό από τα δόντια. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο μήπως πηγαίνει σε βρεφικό σταθμό; γιατί τότε ίσως να κολάει διαρκώς ιώσεις. Είσαι σίγουρη ότι δεν εμφανίζει άλλα συπτώμτα; Ίσως και εγώ να πήγαινα για δεύτερη γνώμη σε 2ο παιδίατρο.

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν την πηγαινω σε παιδικο και δεν ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια.

εξεταση ουρων αν τα καταφερω σημερα να της τα παρω θα την κανω.παντως υποστηριζουν οτι δεν εχει ουρολοιμωξη,τι να πω ρε παιδια.εχω τρελλαθει με αυτους τους πυρετους.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ μου περαστικά κι από εμένα!!! Εύχομαι να είναι κάτι ασήμαντο και να πάνε όλα καλά! Κι εγώ θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη...

 

Πάντως έχω την αίσθηση - μπορεί και να κάνω λάθος - ότι τα δοντάκια δεν κάνουν τόσο υψηλούς πυρετούς... Τι να σου πω...

 

Εγώ σε θαυμάζω για το κουράγιο που έδειξες σε όλη την περιπέτεια της κορούλας!!! Είσαι απίστευτα θετικός άνθρωπος και πραγματικά ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ τα νεα μας...

η μικρη εχει ακομα πυρετο.επειδη δεν επεφτε με τιποτα μας ειπε η παιδιατρος να την παμε για εξετασεις αιματος και οταν την πηγαμε της βρηκε κυψελιδα στα αυτια αλλα ειναι πολυ αρχη ακομα.δηλαδη ωτιτιδα.δεν φανταζεστε ποσο χαιρομαι.επιτελους μετα απο τοσους πυρετους τωρα εχει λογο που ανεβασε.τις προηγουμενες φορες μας ελεγε οτι δεν χρειαζεται να την δει εφοσον επεφτε ο πυρετος,αλλα τωρα ανησυχησε και εκεινη.μολις εβγαλε το πορισμα καναμε παρτυ μεσα στο ιατρειο ολοι μαζι.καλυτερα ωτιτιδα παρα ανεξηγητος πυρετος η ουρολοιμωξη :P:p:p

ειμαι πολυ χαρουμενη για τα νεα μας,

οχι δεν ειμαι τρελλη ουτε θελω να βλεπω το παιδι να ταλαιπωρειται αλλα τουλαχιστον εχει κατι συνηθισμενο που ξεπερνιεται με την αντιβιωση που παιρναμε τοσους μηνες και το προλαβαμε στο ξεκινημα.

χθες το βραδυ πηγε 38,8 και επεσε γρηγορα γιατι ξεκινησαμε την αντιβιωση,

αυτη την φορα εφτασε ως 39,5 και φυσικα τα ειδα ολα,ημουν ετοιμη να παω στο νοσοκομειο που καναμε τις εγχειρησεις για σιγουρια.

αυτα γιατι σας επρηξα.

ευχαριστω πολυ και παλι.

περαστικα μας λοιπον.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, μπράβο σας!

Περαστικά και αγύριστα!

ευχαριστουμε κουκλα μου.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε ολγα μου.ναι χαιρομαστε γιατι περασαμε τοσα με την μικρη και πολυ δυσκολα και νομιζω οτι αυτο ειναι παιχνιδακι.

αφου μετα απο τοσο πονο που ειχε για μηνες το μωρο δεν γκρινιαξε ουτε μια φορα στα δοντια και εχει βγαλει 6 και δεν μας ξενυχτησε και ποτε.μονο τον πυρετο που ανεβαζε.τουλαχιστον τωρα εχει κατι που φαινεται και δεν ειναι ανεξηγητος ο πυρετος.

βιωνε τους πονους της γεννας απο την ηλικια των 3 μηνων ως 7 μηνων.η ουρητηροκηλη που εβγαινε απο κατω ηταν σαν καρυδι.τι να καταλαβει απο πονο τωρα?

γι'αυτο και χαιρομαι,ολα τα αλλα ειναι πολυ πιο απλα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ε, όχι, αμάν πια το καημενούλι :(. Τι να σου πω τώρα, κι εγώ θα είχα τρελαθεί από την αγωνία μου. Δεν ρωτάς τη γιατρό σου σε ποιον ειδικό γιατρό θα ήταν καλύτερα να απευθυνθείς για να γλυτώσεις όσο το δυνατόν την πολύ ταλαιπωρία του πήγαινε εδώ και εκεί; Πάντως δεν νομίζω ότι η παιδίατρος μπορεί να βρεί τι φταίει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

καπου εκει,στανταρ μια φορα τον μηνα,θα παμε το απογευμα στον γιατρο

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στεναχωριεμαι πολυ να ακουω να ταλαιπωρουνται ετσι μικρα παιδακια.. Πολυ πιθανον να μην ειναι κ τιποτα, ή να ειναι κ απο τα δοντια ή απλα να εχει ευπαθεια το παιδακι. Εχω γνωστα μωρακια που με το παραμικρο κρυωνουν..

Αλλα παντως, επειδη δεν ειμαι γιατρος, κ φανταζομαι οι περισσοτερες απο εμας δεν ειναι, κ επειδη με τα θεματα της υγειας δεν παιζουν, θα σου προτεινα να πας τη μικρη κ σε καποιο αλλο γιατρο να παρεις κ μια αλλη αποψη κ να ζητησεις να της κανουν διαφορες εξετασεις, αν δεις οτι συνεχιζεται η κατασταση αυτη, ακομα κ τις πιο τρελες.. Ποτε δε ξερεις τι μπορει να βρεις, κ αν κ πιθανο να μην εχει κατι, δεν ειναι καλυτερα να εισαι σιγουρη??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...