Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προορισμος Κατερινη


anastasie

Recommended Posts

εχετε παει για διακοπες στην Κατερινη? σε ποιο ξενοδοχειο εχετε μεινει?

ποια περιοχη να προτιμησουμε?

το ξενοδοχειο <platamon palace> στον πλαταμωνα το ξερετε? εχετε καποια εμπειρια απο εκει?λεει οτι ειναι 5 αστερων..ανταποκρινεται σ αυτο?

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Αντε, επειδη δεν απαντα κανεις να απαντησω εγω, αλλα προς το παρον μεχρι να μαθω περισσοτερα, μονο γενικα μπορω να απντησω. Η Κατερινη δεν ειναι ο ιδανικος τοπος για βουτιες, να σκεφτεις οτι ξερω φιλους που εχουν σπιτι στην παραλια Κατερινης και κανουν μπανια εκει αλλα δεν τρελαινονται, πρεπει να πετυχεις καθαρη θαλασσα αν δε φυσαει. Ο Πλαταμωνας θεωρειται καλυτερο μερος, οπως και ο Νεος και Παλιος Παντελεημονας που μαζευει Σαββατοκυριακα πολυ κοσμο. Και η Κατερινη μαζευει αλλα κυριως ξενους απο ανατολικη Ευρωπη.

 

Επειτα ειναι το Λιτοχωρο, η Λεπτοκαρια και οι Νεοι Ποροι, με λιγο βαθια θαλασσα ομως, αλλα καλες προσβασεις.

 

Αν μαθω για το ξενοδοχειο, θα σου πω.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πολλά σαββατοκύριακα πάμε στην Ολυμπιακή Ακτή Κατερίνης. Τώρα ξέρουμε που θα μείνουμε, που θα φάμε και που θα κολυμπήσουμε. Η θάλασσα είναι ρηχή και παραλία έχειψιλή άμμο και είναι οργανωμένη, με πολύ καλές τιμές. για τα υπόλοιπα Παράλια είναι φυσικά πολύ ωραία αλλά επειδή ο γιος ήταν ζωηρός και περνούσε πολλές ώρες στην θάλασσα καταλήξαμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κλεισαμε στο grand platon ... βρισκεται αναμεσα στην παραλια κατερινης και στην ολυμπιακη ακτη... μας ειπαν οτι εχει αμμουδια και ρηχη θαλασσα γι αυτο και καταληξαμε εκει... οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη και χρησιμη...

σας ευχαριστω παντως... :)

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς συνήθως μένουμε σε ενοικιαζόμενα δωμάτια αλλά Το ξέρω το ξενοδοχείο. Είναι καινούριο και δεν έχω ακούσει παράπονα. Πέρισι είχαν μείνει εκεί κάποια γνωστά μας ζευγάρια και ξέρω ότι και φέτος εκεί πάλι.

 

Η θάλασσα πραγματικά είναι ρηχή αλλά κάποια χρόνια έβγαζε πολλά φύκια. Η παραλία εκεί έχει μήκος 3χιλιομετρα οπότε σίγουρα θα βρεις ....

 

Αρκετά κοντά υπάρχουν 2-3 πάρκα; με φουσκωτα και παιχνίδια για τα παιδιά, το τρενάκι που περνάει προσφέρεται για βόλτα και οι τιμές είναι καλές. πότε με το καλό;

Link to comment
Share on other sites

μέχρι 26 Ιουλίου που παίρνει άδεια ο σύζυγος πηγαίνουμε κάποια σαββατοκ.

αν δεν έχουμε εκλογές το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος καλά είναι . βέβαια δεν ξέρω αν θα έχουν ανοίξει όλα τα καταστήματα μέχρι τότε.

φέτος με το μωρό και εμείς εκεί θα είμαστε μέχρι μέσα Αυγούστου.

 

μπορεί να συναντηθούμε....

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι ψιλοασχετο? οσες φορες πηγα Κατερινη και γυρω παραλια περασα πολυ καλα. το προβλημα ητανε οτι αρκετες φορες πετυχα μεδουσες.φανταζομαι οτι εχει να κανει με τα ρευματα που τις μεταφερουν και οχι με την καθαριοτητα γιατι τα νερα ηταν πεντακαθαρα. τις καταλαβαινα αμεσως πριν τις δω γιατι εμπαινα στο νερο και με φαγουριζε τρομερα το σωμα.και μετα τις εβλεπα.

απλα να το εχετε υποψη σας για να παρετε καμμια αλοιφη μαζι

Link to comment
Share on other sites

Anastasie και εμεις για grand platon κλεισαμε και ελπιζουμε να ειναι καλα!!

 

εχω ενα αγχος με την θαλασσα γιατι ξερω οτι στην περιοχη εκει φυσαει πολυ και σηκωνει αρκετο κυμα ..

ελπιζω να περασουμε καλα...

Teacher ευχαριστουμε για το tip..θα προμηθευτω με την σχετικη κρεμα..

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

τηλεφωνησα κι εγω σημερα στο grand platon που αναφερουν η anastasie κι η joa,και δεν εχουν καθολου δωματια! Ουτε για Ιουλιο ,ουτε για Αυγουστο.Κριμα,και φαινεται ωραιο στο site τους.Αρεσε και στο γιο μου και περιμενε ποτε θα παμε.Δυστυχως πρεπει να ψαξω παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΚΟΤΙΝΑ ΠΟΛΥ ΡΗΧΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

 

ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΤΑΜΩΝΑΣ

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΟΙΟ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ

 

ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΤΙΑ ΑΜΜΟΣ ΒΑΘΙΑ ΝΕΡΑ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ

 

(τώρα ψιλόχάλασε λόγω των μπιτς μπαρ που έγιναν παλιότερα ήταν πολύ καλυτέρα

Αλλά καθημερινές είναι ακόμη είναι καλά ήσυχα……..)

 

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

.....

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΞΕΝΟΔ. Η ΕΝΟΙΚ. ΕΚΕΙ ? ΣΚΟΤΙΝΑ

 

 

ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΚΟΤΙΝΑ ΠΟΛΥ ΡΗΧΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

 

ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΤΑΜΩΝΑΣ

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΟΙΟ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ

 

ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΤΙΑ ΑΜΜΟΣ ΒΑΘΙΑ ΝΕΡΑ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ

 

(τώρα ψιλόχάλασε λόγω των μπιτς μπαρ που έγιναν παλιότερα ήταν πολύ καλυτέρα

Αλλά καθημερινές είναι ακόμη είναι καλά ήσυχα……..)

 

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καρκαφιρη Αφροδίτη 23520/91264

 

Γραβανη 23520/91618

 

Καλαμαράς 23520/91113

 

Θεοχαρης 23520/91183

 

Κουμουρτζης 23520/91475

 

Ανδρέας 2352091267

 

Ζωγράφο 2352091092

.....

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι καλές διακοπές και ότι άλλο χρειαστείς ρώτα……….

 

ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ 2009

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑ ….

 

ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

 

 

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΑΚΙ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε, επειδη δεν απαντα κανεις να απαντησω εγω, αλλα προς το παρον μεχρι να μαθω περισσοτερα, μονο γενικα μπορω να απντησω. Η Κατερινη δεν ειναι ο ιδανικος τοπος για βουτιες, να σκεφτεις οτι ξερω φιλους που εχουν σπιτι στην παραλια Κατερινης και κανουν μπανια εκει αλλα δεν τρελαινονται, πρεπει να πετυχεις καθαρη θαλασσα αν δε φυσαει. Ο Πλαταμωνας θεωρειται καλυτερο μερος, οπως και ο Νεος και Παλιος Παντελεημονας που μαζευει Σαββατοκυριακα πολυ κοσμο. Και η Κατερινη μαζευει αλλα κυριως ξενους απο ανατολικη Ευρωπη.

 

Επειτα ειναι το Λιτοχωρο, η Λεπτοκαρια και οι Νεοι Ποροι, με λιγο βαθια θαλασσα ομως, αλλα καλες προσβασεις.

 

Αν μαθω για το ξενοδοχειο, θα σου πω.

 

Κοριτσομανα (με ελληνικούς χαρακτήρες) μη μου πεις... Κι εσύ από Κατερίνη είσαι?

Να σε ξυπνάει ότι ονειρεύεσαι...

8pvzp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προχθες γυρισαμε απο κατερινη..περασαμε πολυ ωραια... :)

το ξενοδοχειο που μειναμε ηταν πολυ καλο... καθαρο και προσφατα ανακαινισμενο... τα παντα ηταν καινουργια...και το προσωπικο πολυ καλο...

η αληθεια ειναι οτι απο αυτη την εβδομαδα γεμιζει το ξενοδοχειο οποτε δυσκολα θα βρειτε αν παρετε τωρα τηλεφωνο... επισης μεσω κοινωνικου τουρισμου ωραιο ειναι και το ποσειδον παλας στην λεπτοκαρυα... περασαμε απο εξω και το ειδαμε και ειναι πολυ καλο... επισης και το πλαταμον παλας ειναι κορυφη σαν ξενοδοχειο αλλα εχει βγει απο την λιστα του οεε....αλλα αξιζει να πατε εστω και για μια βολτα...

επισης μην παραλειψετε να πατε για φαγητο στον μωλο μπροστα στο λιμανακι και για παγωτο στο πραλινα.... και τα δυο ηταν υπεροχα....! αυτα!

καλες διακοπες σε ολους σας... εμεις τωρα τα κεφαλια μεσα... :)

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Anastasie θυμαμαι καλα ??στο grand platon δεν μεινατε ??

 

για πες μου λεπτομερειες ..θα παμε και εμεις στις 4/7 . Για πες μας και αλλα tips , παραλιες , καποια μερη που αξιζει να παμε , το φαγητο ηταν καλο στο ξενοδοχειο , έβαλες παρκοκρεβατο στο δωματιο ?

Ρωταω πολλα αλλα ειναι η πρωτη χρονιαπ ου παμε με τον μικρο διακοπες και μας διακατεχει ενα αγχος....

 

Φιλακιαααα..

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

Anastasie θυμαμαι καλα ??στο grand platon δεν μεινατε ??

 

για πες μου λεπτομερειες ..θα παμε και εμεις στις 4/7 . Για πες μας και αλλα tips , παραλιες , καποια μερη που αξιζει να παμε , το φαγητο ηταν καλο στο ξενοδοχειο , έβαλες παρκοκρεβατο στο δωματιο ?

Ρωταω πολλα αλλα ειναι η πρωτη χρονιαπ ου παμε με τον μικρο διακοπες και μας διακατεχει ενα αγχος....

 

Φιλακιαααα..

 

ναι στο γκραντ πλατον μειναμε... ειναι πολυ καλο το ξενοδοχειο... ειμαστε τυχεροι γιατι το ξενοδοχειο ανακαινιστηκε φετος οποτε ολα ειναι καινουργια... ειναι πολυ καθαρο και το φαγητο ειναι επισης πολυ καλο...

το πρωινο ηταν μπουφες με τα κλασσικα απο βουτυρο μαρμελαδες μερεντες κλπ.. μεχρι και αυγα σαλαμια κασερια κλπ...κλπ... ετρωγες οτι ηθελες και οσο ηθελες...ειχε και ενα μηχανημα που εκανες οτι καφε ηθελες...απο γαλλικο μεχρι καπουτσινο... αα επισης πολυ καλη σοκολατα :D

το απογευματινο ηταν στανταρ καθε μερα και απο ολα αυτα που σου φερναν σιγουρα κατι θα σου αρεσε και θα χορτενες...επισης ειχε καρεκλακι για τον μικρο... εχεις μωρακι και σε τι ηλικια? εμας παρολο που θα επρεπε να πληρωσουμε και για τον μικρο επειδη ειναι πανω απο 1 χρονων τελικα δεν μας χρεωσαν τπτ...επισης μας προσφεραν τρικλινο(χωρις επιπλεον χρεωση) για να βολευτει καλυτερα ο μικρος στο κανονικο κρεβατι αλλα τελικα ζητησαμε παρκοκρεβατο και μας εφεραν γιατι ο μικρος ειναι συνηθισμενος να κοιμαται μονος του...μπορειτε μονο αν θελετε να παρετε μαζι σας ενα στρωματακι για παρκοκρεβατο γιατι αυτοι βαζουν απο κατω μονο μια κουβερτα... βεβαια εμας ο μικρος δεν ειχε προβλημα κοιμοταν μια χαρα και ετσι...

γενικα σε οτι ζητουσαμε ηταν πολυ ευγενικοι και μας το προσφεραν...

επισης το καλο ειναι οτι εχεις κοντα σου τα παντα οποτε δεν χρειαζεται να τρεχεις... η θαλασσα εκει μπροστα αρκετα καλη αλλα με λιγα φυκια στα ρηχα... ακουσα και για τσουχτρες οποτε παρτε τπτ και για τα τσιμπηματα...

αξιζει να πατε μια βολτα και σε λεπτοκαρυα και πλαταμωνα για μπανακι... επισης ωραια ηταν στον παλιο παντελεημονα... πολυ γραφικο μερος και με ωραια θεα...

για φαγητο εκτος απο τον μωλο που πηγαμε φαινοταν πολυ ωραια και στην πεινακοθηκη.. θα τα δειτε και τα δυο ειναι στην παραλια κατερινης...

για μπανιο και καφε ηταν ωραια στον ομιλο....αλλα και τερμα αριστερα στην παραλια ειχε πολλα μπαρακια με ομπρελες και ξαπλωστρες που μπορουσες να κατσεις και να κανεις μπανακι... επισης τερμα αριστερα ειναι και ο μεντιτερανιαν πολυχωρος... πολυ ωραιο μερος...

αν θυμηθω κατι αλλο θα σου πω...επισης οτι αλλο θες ρωτησε με...

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Απο αποριες ουουου αλλο τιποτα ...κατι ακομη ..

 

Οι παραλιες ειναι οργανωμενες ή πρεπει να κουβαλησω απο Αθηνα και ψαθες και ομπρελες ??επισης το ξενοδοχειο εχει δικες το ξαπλωστρες στην παραλια ??εχει καποια παιδικη χαρα ή παρκο εκει κοντα ??(ο μικρος μου ειναι 13 μηνων )

 

Σε πηρα μονοτερμα αλλα τωρα που σε βρηκα ... :)

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

Απο αποριες ουουου αλλο τιποτα ...κατι ακομη ..

 

Οι παραλιες ειναι οργανωμενες ή πρεπει να κουβαλησω απο Αθηνα και ψαθες και ομπρελες ??επισης το ξενοδοχειο εχει δικες το ξαπλωστρες στην παραλια ??εχει καποια παιδικη χαρα ή παρκο εκει κοντα ??(ο μικρος μου ειναι 13 μηνων )

 

Σε πηρα μονοτερμα αλλα τωρα που σε βρηκα ... :)

 

ολες οι παραλιες ειναι οργανωμενες με ομπρελες και ξαπλωστρες και απλα πληρωνεις οτι πιεις.....το ιδιο συμβαινει και με την παραλια κατω απο το ξενοδοχειο...(αν και μου φανηκε λιγο τραβηγμενο το να πληρωσω 3,5ευρω για μια κοκα κολα...)... αλλα το θετικο ηταν οτι δεν ειχε παρα πολυ κοσμο η συγκεκριμενη παραλια και ειχαμε οσες ομπρελες και ξαπλωστρες θελαμε...;)

μεσα στο ξενοδοχειο εχει μια μικρη παιδικη χαρα με τσουληθρα κουνιες ....

προς την παραλια κατερινης εχει κατι φουσκωτα, τραμπολινο πολυ ωραιο για παιδακια... ααα εχει και κατι πονυ λιγο παραπερα...

γενικα και στην παραλια κατερινης και στην ολυμπιακη ακτη βρηκαμε αρκετες παιδικες χαρες...

ααα να μην παραλειψετε να κανετε μια βολτα και με το τρενακι... με 2,5 ευρω το ατομο σε παει απο ολυμπιακη ακτη στην παραλια και παλι πισω...

εμενα ο μικρος μου ξετρελλαθηκε μ αυτο...

οτι αλλο θυμηθεις στη διαθεση σου...:-)

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και από εμένα

να ρωτήσω.....από τιμές τι παίζει στα δωμάτια εκεί που λέτε???

σκέφτομαι φέτος να πάω Κατερίνη με τον μικρό αντί για Χαλκιδική αλλά δεν έχω μπει στην διαδικασία ψαξίματος ακόμη.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλη χρονια σε ολους!!!Θα ηθελα να μου πειτε τις αποψεις σας για καλοκαιρινες διακοπες στον Πλαταμωνα (και εκει τριγυρω).Καλα και κακα ξενοδοχεια,καλες και κακες παραλιες κ.τ.λ.Θα παμε για πρωτη φορα,με την κορουλα μας που ειναι 3 ετων,και με εισιτηρια κοινωνικου τουρισμου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...