Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα ειναι 16!! και μη φανταστεις χοντρη!! κανονικοτατο παιδι ..απλα ειναι βαρυ!

Ο παιδιατρος λεει οτι ειναι μια χαρα :) (εγω εχω ενα κολημα με τα κιλα ... γιατι εχω εγω παραπανω απο μικρη!) ααα..27 μηνων ειναι :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο γιος μου είναι 90 πόντους, 2 χρονών και 16 κιλά

ξέρει κάποιος να μου πει από πόσο χρονών μπορεί να πάει σε διαιτολόγο για να πάρουμε μία γνώμη σχετικά με το τι πρέπει να τρώει ή τι δεν πρέπει να τρώει

ΒΑΣΙΛΙΚΗ + ΘΟΔΩΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εμας ειναι 26 μηνων και 15 κιλα και 90 ποντους περιπου , ειναι σωματοδες παιδακι δηλαδη καθολου παχυς αλλα εχει πλατες αφου λεω αμα κανει γυμναστικη αργοτερα θα καψει καρδιες χαχαχαχα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετά τα δυο μπορείς να τα βάλεις σε διατροφή! εδω δοκίμασα να τις μειώσω φαγητό αλλα με μάλωσε η παιδίατρος... δεν είναι χοντρο παιδάκι... είναι πιασούμενη... αλλα ασήηηηηκωτη!!!

Link to comment
Share on other sites

μετά τα δυο μπορείς να τα βάλεις σε διατροφή! εδω δοκίμασα να τις μειώσω φαγητό αλλα με μάλωσε η παιδίατρος... δεν είναι χοντρο παιδάκι... είναι πιασούμενη... αλλα ασήηηηηκωτη!!!

 

Ετσι ειναι και η δικη μου :) Θα κολησει στα κιλα τωρα...αν δεν βλεπεις λιπος γενικα να υπαρχει παντου αλλα ειναι απλα ενα ζουμπουρλουδικο παιδακι μην αγχωνεσαι :) Ειναι και μικρουλα :) Μετα τα δυο μπορεις να επιβαλεις καποιους κανονες στην διατροφη της (ρωτησα τον παιδιατρο) αλλα φαντασου οτι εμενα τρωει πολυ υγιεινα...ψωμι καθολου...σοκολατες τις περισσοτερες μερες που ειναι στο "χερι" μου δεν τρωει και παρολα αυτα μια χαρα ασηκωτη ειναι που λες και εσυ:wink:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

EMENA EINAI 2 EΤΩΝ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 13 ΚΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ 97 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΣΙΡΟΣ!!!!ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΙΑ.ΑΦΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ 12 ΚΙΛΑ!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου 2 χρονών περίπου είναι 16 κιλά

 

Ο γιος μου δύο χρονών ήταν 12 κιλά (μόλις πήγαινε να πάρει λίγο βάρος αρρώσταινε και φτου και από την αρχή ) 16 κιλά είναι τώρα που είναι 3 και κάτι

 

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα έπρεπε να ανησυχώ με αυτά που διαβάζω (22 μηνών&9.600 και 90 ύψος) !!!

Αλλά ο παιδίατρος μου λεέι ,ότι είναι καλά το παιδί, απλά ανέκαθεν έτρωγε λίγο!!

Οι αιματολ.εξετάσεις ήταν καλές,οπότε!!!Τι να πώ,ίσως κάποια στιγμή ανοίξει η όρεξη της περισσότερο,μπάς και βάλει κανένα κιλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κόρη μου έγινε 15 κιλά τώρα που έκλεισε τα 5!!!!!!!!!!!!!

Απο μικρή ήταν αδύνατο παιδί, άλλα ο παιδίατρος μας έλεγε να μην ανυσηχούμε!

Και, δόξα το θεό, είναι μια χαρά(το ίδιο και οι εξετάσεις της)!!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 3+ οι δίδυμες.... 16 η μία, 12.5 η άλλη. Ο τρίτος που είναι κάτω των 2 ετών.... είναι 12.

Κάθε παιδί με την ανάπτυξή του. Αφού είναι "μέσα" στις καμπύλες... δεν αγχώνομαι.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ INDICA ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ.......

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ 13 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 93 ΠΟΝΤΟΥΣ, ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4200 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ π.χ. 3 ΚΙΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ( ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ) ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ. ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΛΛΑΤΩΣΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ( ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ ) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ, ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ . ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ( ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΕ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ) ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ.

.png

Ο Θεός απάντησε,

«Το όνομα του αγγέλου σου δεν είναι σημαντικό… εσύ απλά θα την φωνάζεις

“ΜΑΜΑ!!!"

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειμαι η μονη!! εμενα η κορη μου θα γινει 2μιση και ειναι 18 κιλα και 98 ποντους ολοι λενε πωσ ειναι παχουλη για την ηλικια της αλλα δεν πτοουμαστε εμεις.

μονο μαγουλακια εχει η καιμενη.........

Link to comment
Share on other sites

ε λοιπον θα της κανω διαιτα!το παιδι μου ειναι 15 κιλα εδω κ 2 μηνες κ ειναι 92 ποντους

 

Να κοιταξεις πως ειναι στις καμπυλες αναπτυξης του βιβλιαριου υγειας που εχει. Το γκαλοπ εδω δεν οφελει και ιδιαιτερα.

Κοιταξε αν η αναλογια βαρους - υψους ειναι μεσα στα φυσιολογικα βασει πινακα και βεβαια ρωτα τον παιδιατρο.

Διαιτα δεν κανουνε στα μωρα 2 ετων, αλλα μια καλη διατροφη χωρις γλυκα, τηγανητα, πατατακια κλπ ειναι παντοτε το ιδανικο.

 

Η δικη μου 2 ετων ηταν 92 ποντους και 13,5 κιλα. Εαν δεις στους πινακες θα διαπιστωσεις οτι η δικη μου ηταν (και ειναι) μαλλον αδυνατη για το υψος της, πραγμα που σημαινει οτι την επαιρνε να ειναι και 15 κιλα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα κλείσει τα 2 και είναι 12 κιλά και 93 πόντους

να και μια παλια συμπατριωτισα.εγω εμενα κρηστωνη και τωρα αλεξανδρουπολη.εμενα στις 14 του μηνα θα γινει 2 και ζυγυζει 14 κιλα.

Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις πως ειναι στις καμπυλες αναπτυξης του βιβλιαριου υγειας που εχει. Το γκαλοπ εδω δεν οφελει και ιδιαιτερα.

Κοιταξε αν η αναλογια βαρους - υψους ειναι μεσα στα φυσιολογικα βασει πινακα και βεβαια ρωτα τον παιδιατρο.

Διαιτα δεν κανουνε στα μωρα 2 ετων, αλλα μια καλη διατροφη χωρις γλυκα, τηγανητα, πατατακια κλπ ειναι παντοτε το ιδανικο.

 

Η δικη μου 2 ετων ηταν 92 ποντους και 13,5 κιλα. Εαν δεις στους πινακες θα διαπιστωσεις οτι η δικη μου ηταν (και ειναι) μαλλον αδυνατη για το υψος της, πραγμα που σημαινει οτι την επαιρνε να ειναι και 15 κιλα.

 

δυστυχως ειναι πάνω απο τα φυσιολογικα σε βαρος... προχθες που τη ζυγισα εχει φτάσει τα 17 κιλα...! και τρωει πολυ υγιεινα! πατατακια σοκολατες.. δεν τρωει ποτε ουτε γλυκα τιποτα! και κυριως τρεφεται με βιολογικα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...