Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.438

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1015
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η σύλληψη έγινε απρογραμμάτιστα και χωρίς να έχουμε καν επιδιώξει μια εγκυμοσύνη, αλλά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη και για τους δύο μας!

 

(Δεν το περίμενα ότι στα 40 θα έμενα τόσο εύκολα έγκυος για πρώτη φορά)

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ στο πρώτο τρίμηνο προσπαθειών, με χαλαρή διάθεση στην αρχή και μια μικρή αγωνία όταν μου ήρθε για δεύτερη φορά η περίοδος (στο εξωτερικό κιόλας), τρίτη τελικά δεν ήρθε!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα για τα πρώτα παιδιά.... Το παλεύαμε 2 χρόνια. Μετά καναμε εξωσωματική. Τα άλλα δύο ήρθαν μόνα τους, με τις πρώτες επαφές (απρογραμμάτιστα το ένα... λίγο υποψιασμένοι στο άλλο) :wink:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην κορη μου ηταν τελειως απροσμενο και απρογραμματιστο, δεν ημασταν καν παντρεμενοι... Τη δευτερη φορα που εμεινα εγκυος και παλλινδρομησε παλι δεν εγινε συνειδητα..

 

Τωρα που ειμαι παλι εγκυος μετα απο προσπαθειες 5 μηνων...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ.ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΡΓΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντρευτήκαμε τέλος Απρίλη και στα μέσα Ιουλίου είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές και όποτε έρθει. Τελευταία περίοδος ήταν 16 Ιουλίου. Μόλις τελείωσε έμεινα έγκυος. Ήμουν τυχερή

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο έμεινα έμεινα έγκυος τον τρίτο μήνα προσπαθειών και στο δεύτερο σχεδόν το ίδιο. Είχα ακούσει και εγώ τόσα πολλά και από φίλες μου που μου φάνηκε απίστευτο την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος ότι τα κατάφέραμε τόσο σύντομα.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στις πρώτες απρογραμμάτιστα, άρα σχεδόν αμεσως, τώρα το παλέυουμε απο Σεπτέμβριο... αλλά χαλαρά, εννοώ όχι πολύ συχνές επαφές, μόνο στις υποτιθέμενες γόνιμες! άρα είμαστε 8 μληνες και βλέπουμε...

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη μου κορη μου εμεινα εγκυος τον πρωτο μηνα προσπαθειας τωρα στο δευτερο εμεινα τελειως απρογραμματιστα και χωρις να το περιμενω..

22/09/2008

30/05/2011

01/04/2013 ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Στη κυριολεξία με την πρώτη προσπάθεια!!!!!!!! Αφού δεν το πίστευα μολις είχαμε παντρευτεί και φυσικά ουτε κάν συζητούσαμε το ενδεχόμενο ενος παιδιου αλλά ήταν τόση ωραια έκπληξη που δεν το μετανιώσαμε καθόλου. Τώρα συζητάμε για δεύτερο μίας και ο γιος μου είναι 27 μηνών αλλά ακόμα δεν το έχουμε πάρει απόφαση. Η εμπειρία μου λέει οτι μερικές φορές τα απρογραμμάτιστα είναι και καλύτερα.

Μάθε να ακούς το παιδί σου απο αυτά μαθαίνουμε και γινόμαστε καλύτεροι γονείς

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ταχύτητα όλες. Δυστυχώς εμείς ταλαιπωρηθήκαμε για χρόνια περίπου 3 λόγω ασταθούς περιόδου. Δοκιμάσαμε και την παρακολούθηση ωορηξίας τίποτα. Καταλήξαμε στο να πάρω χάπια για δημιουργία περισσότερων και καλύτερων ποιοτικά ωαρίων. Εμεινα έγκυος στην δεύτερη προσπάθεια και όταν είδα το τεστ δεν πιστευα στα ματια μου.

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τελευταια περιοδο τον Αυγουστο. μολις τελειωσε ειπαμε να κανουμε τις απαραιτητες εξετασεις και να αρχισουμε τις προσπαθειες. ειχα πολυκυστικες και δεν ξεραμε ποτε θα συμβει. με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να αρχίσουμε τις προσπάθειες αφού τακτοποιήσαμε και το σπίτι μας και πήγα για γενικό check up τέλη Ιουνίου και μου βρήκε πολύποδες και έκανα μικροεπεμβασούλα. Ιούλιο δεν είχα περίοδο, και τον Αύγουστο είχα ουσιαστικά την πρώτη μετά την επέμβαση! Αμέσως μετά πήγαμε εκδρομή για να γιορτάσουμε την επέτειο των 2 χρόνων γάμου και γύρισα έγκυος! μια φορά και χωρίς καν να υπολογίσουμε τις μέρες!! Κρίμα όμως γιατί δεν ευχαριστήθηκαμε την προσπάθεια!!!!

bunbunavi20090516_-8_To+mpakakaki+mou+einai.png
Link to comment
Share on other sites

Στους 6 μήνες σχέσης έμεινα έγκυος στο πρώτο παιδί,χωρίς ιδιαίτερο πλάνο αλλά απόλυτα συνειδητά το θέλαμε με το που γνωριστήκαμε (κουλό?), το δεύτερο τελείως απρόβλεπτα δε ξέρουμε ακόμα από που μας ήρθε!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ στίς δύο πρώτες εγκυμοσίνες έμεινα με την πρώτη(προγραμματισμένη),δυστυχός απέβαλα και στις δύο . Μετά απο έναν χρόνο διάλειμα έμεινα στον δεύτερο Μήνα της προσπάθειας μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...