Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρωμα επιδερμιδας μωρου


Recommended Posts

Κοριτσακια να σας ρωτησω,ποτε μπορουμε να πουμε με σιγουρια τι φωτοτυπος ειναι ενα μωρο?Δηλαδη αναλογα με την επιδερμιδα του αν ειναι μελαγχροινο,καστανο ή ξανθο?

 

Η κορη μου απο την ημερα που γεννηθηκε ηταν κατασπρη (περαν των ημερων που ειχε ικτερο) και ετσι ειναι ως σημερα.Ασπρο-ροζ επιδερμιδα.

 

Το προσωπο του μπεμπη στην κλινικη ηταν κοκκινο,μετα κιτρινισε απο τον ικτερο και τωρα ειναι αρκετα σκουρο.Το υπολοιπο σωμα του ομως ειναι ασπρο και ιδιαιτερα τα χερακια και τα ποδαρακια του-σχεδον σαν της κορης μου.Εγω και ο μπαμπας του ειμαστε ασπροι,μονο ο μπαμπας μου,ο πεθερος μου και ο αδερφος μου ειναι αρκετα μελαμψοι.

 

Τι λετε,εχω καμια ελπιδα να "ανοιξει" λιγο το χρωματακι του?Δεν ειναι τιποτα,θα μας βλεπουν μπαμπα,μαμα,κορη ασπρους και θα λενε αυτο το μελανουρι δικο σας ειναι???? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι να σου πω βρε κοπελια... εγω παντως αμα δεν το βλεπα το μωρο οτι βγηκε απο μεσα μου, θα το χα γυρισει πισω!!!

 

εγω οχι απλα μελαχροινη... καραγυφτακι!!!!!

ο αντρας μου καστανος προς μελαχροινος

 

το μωρο???

 

καστανο ανοιχτο, με κατασπρο δερμα..... καταλευκο!!! :shock::shock::shock::shock:

 

τι να πω............

Link to comment
Share on other sites

εμενα και οι δυο κορες μου οταν γεννηθηκαν ειχαν σκουρο ματι και μαυρα μαλλια.η μεγαλη στους 8 μηνες ανοιξε το χρωμα των μαλλιων και τα ματια της εγιναν γαλανα.η μικρη τωρα δειχνει να ανοιγουν το χρωμα των μαλλιων της και τα ματια ειναι προς το πρασσινο οπως του μπαμπα της.οσο για το δερμα απο την αρχη πολυ ανοικτοχρωμο

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 5, οι τέσσερις μελαχρινοί με μαύρα μαλλιά καστανά σκούρα ματιά, ο Αγγελος μου σκέτος άγγελος καστανόξανθος με λευκό δέρμα και φαντάσου οτι είναι δίδυμος με την κορούλα μου η οποία δεν είναι απλώς μελαχροινή αλλά σκέτο μαυράκι. Ευτυχώς δηλαδή που βγήκαν δίδυμα γιατί όλοι θα έλεγαν οτί το παιδί είναι του κουμπάρου που το βάφτισε μια και στην βάφτιση έμοιαζε πολύ περισσότερο να είναι δικός του γιός παρά δικός μας :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...