Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-03-09, 12:42   #1
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ! ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΟΝ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ. ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 28 ΜΕΡΕΣ ΟΧΙ. ΧΘΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟΣΟ ΧΘΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;ΕΧΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΦΑΧΤΗ ΔΕΞΙΑ ΧΑΜΗΛΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ;
Ο χρήστης nana30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-03-09, 12:51   #2
Λιζα Ν.
Απενεργοποιημένος member request

Λιζα Ν. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπορει. Οταν κι εμεις αρχισαμε τις προσπαθειες, τον πρωτο μηνα ειχα κι εγω καθυστέρηση κλπ αλλά τελικά δεν ήμουν έγκυος. Ηταν ψυχολογικό... Τον επόμενο όμως μήνα με τα ίδια ακριβως συμπτώματα, ήμουν. Πολλές φορές τα πρώτα συμπτωματα εκτος από καθυστερηση, περιλαμβανουν και πονακια σαν της περιοδου. Κανε υπομονη λίγες μέρες και αν δεν αδιαθετήσεις κανε β χοριακή-ή και ένα clear blue από το φαρμακείο, είναι πολύ αξιόπιστο. Διαφορετικά, μην αγχωθείς λιγοι τα καταφέρνουν...με την πρωτη!!!
Καλα αποτελεσματα σου εύχομαι!
Ο χρήστης Λιζα Ν. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-03-09, 12:53   #3
maria_s

Το avatar του χρήστη maria_s

Περιοχή: Παιανία
maria_s ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανά μου, η περίπτωσή μου όσον αφορά στην περίοδο ήταν ακριβώς ίδια (28 μέρες κύκλο σταθερότατο ακόμα και στην ώρα της ημέρας που θα ερχόταν) και τα συμπτώματα που είχα με μια μέρα καθυστέρηση ήταν όπως τα περιγράφεις...σαν της περιόδου πονάκια (όχι κράμπες δυνατές) και τραβηγματάκια δεξιά και αριστερά. Το στήθος σου πως είναι; Εμένα που δεν πρηζόταν ή πονούσε ποτέ, εκείνη τη φορά ήταν πρησμένο και ευαίσθητο...
Ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου με τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης (με ωορρηξία την 14η μέρα του κύκλου).

Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά μήπως να έκανες ένα τεστ απόψε;

Ελπίζω και σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς
Παλιά 11-03-09, 12:53   #4
ΖΑΜΒΕΤΟ

Περιοχή: Πάρος
ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ
Προεπιλογή

Νανά μου καλημέρα και σου εύχομαι, τα καλύτερα!!Αυτά τα συμπτώματα τα είχα κι εγώ πόνους χαμηλά και στη μέση μου και έλεγα άντε και τώρα θα μου έρθει περίοδος!Ήμουνα πολύ σταθερή να φανταστείς ότι το τεστ το έκανα πριν την προκαθορισένη ημερομηνία και ήταν θετικό Γιατί δεν κάνεις κι εσύ ένα τεστ ή μια β χοριακή για να μην έχεις αυτό το άγχος της αναμονής Σου εύχομαι να είσαι και να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα! Περιμένουμε
Παλιά 11-03-09, 13:58   #5
Lucy

Το avatar του χρήστη Lucy

Περιοχή: Αθήνα
Lucy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πιθανόν! Και εγώ τις μέρες που κανονικά θα είχα περίοδο είχα παρόμοια συμπτώματα και πονάκια!
Ο χρήστης Lucy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 01:53   #6
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ; ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 7 ΜΕ 8 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΗ. ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΘΑ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΕΩΣ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 28 ΜΕΡΕΣ! ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΠΑΝΤΩΣ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΑ.
Παλιά 12-03-09, 11:49   #7
xara_2

Περιοχή: Β. Ελλάδα
xara_2 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xara_2
Προεπιλογή

κάνε βρε ένα τεστάκι

Ο χρήστης xara_2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 12:21   #8
IRINI83

Περιοχή: χιοσ
IRINI83 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην IRINI83
Προεπιλογή

νανα μου καλημερα!!!σου ευχομαι τα καλυτερα και να ξερεισ οτι οι περισσοτερεσ απο εδω σε νιωθουμε και σε καταλαβενουμε!!!
ειναι καιροσ ομωσ να κανεισ τεστακι!!!!!αντε σημερα κιολασ!!!!εχουμε κι εμεισ αγωνια μαζι σου!!!!θα περιμενουμε νεα σου!!!

Ο χρήστης IRINI83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 12:58   #9
ΒΕΝΗ

Το avatar του χρήστη ΒΕΝΗ

ΒΕΝΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανά καλημέρα,σου εύχομαι να είσαι έγκυος και να μην αδιαθετήσεις για τους επόμενους 9 μήνες!Εγώ είχα καθυστέρηση δυο εβδομάδες και τα συμπτώματα ήταν κάθε μέρα τα ίδια,κανονικά πονάκια περιόδου,αφού έλεγα οτι απο στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετήσω,δεν έδεινα και πολύ σημασία όμως γιατί ο κύκλος μου δεν ήταν σταθερός..αλλά τελικά δεν ξαναείδα περίοδο..
Ο χρήστης ΒΕΝΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 13:08   #10
NANA

Το avatar του χρήστη NANA

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
NANA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Nana μου και γω nana είμαι αλλά 29 και στο τρίτο παιδί. Έχω να σου πω το εξής: 3 εγκυμοσύνες έχω περάσει και τις 3 φορές είχα συμπτώματα περιόδου που απλά μετά από 2-3 μέρες πέρασαν χωρίς να έρθει ποτέ το αίμα. Είχα και γω σταθερό κύκλο και μάλιστα όπως και συ πιο μπροστά μου ερχόταν περίοδος, πιο μετά ποτέ. Οπότε αν κρίνω από τα δικά μου.... Πλύσου - ντύσου - ανοικοδομήσου και ετοιμάσου για ουα-ουα-ουα . Με το καλό σου εύχομαι....και οτι χρειαστείς εμεις είμαστε εδώ...

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09
Ο χρήστης NANA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 13:34   #11
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!! ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ CLEAR BLUE ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ Η ΚΑΘΕΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΧΝΗ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ PREDICTOR ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;; ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ;; ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;;; ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ!! HELP!!!!!
Παλιά 12-03-09, 13:45   #12
ΒΕΝΗ

Το avatar του χρήστη ΒΕΝΗ

ΒΕΝΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

έδειξε δηλαδή +;;αν είναι έστω και αχνή η γραμμή τότε συγχαρητήρια!!!κάνε και μια χωριακή για να επαληθεύσεις το αποτέλεσμα.Ισως η σύλληψη να έγινε αργά και η όρμόνη να είναι ακόμη σε χαμηλά επίπεδα γι'αυτό να είναι αχνή η γραμμή.Πάντως τα πονάκια περιόδου θα τα έχεις το πρώτο μήνα,μη σε απασχολούν
Παλιά 12-03-09, 13:50   #13
Maggie

Maggie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το Predictor είναι άχρηστο, βγάζει πολλά ψευδώς αρνητικά αποτελέσματα.
Το Clear Blue είναι εγγύηση
Αχνή γραμμή είναι ΘΕΤΙΚΟ! Κάνε εξέταση αύριο. Τα πονάκια δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα! Πέριμένουμε το αποτέλεσμα αύριο
Ο χρήστης Maggie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 13:52   #14
elias-christina

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΛΕΜΕΣΟΣ
elias-christina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ τι ωραια....
Ο χρήστης elias-christina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 13:52   #15
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ
Προεπιλογή

Νανούκα συγχαρητήρια :P :P :P κι εμένα έτσι αχνή είχε βγει γιατί είναι νωρίς ενώ το predictor νομίζω πως όχι γιατί το ίδιο είχε συμβεί και με μένα οπότε κάνε και μία χοριακή και ετοιμάσου να μπεις στο club
Παλιά 12-03-09, 13:55   #16
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι...περιμένουμε νέα ευχάριστα φυσικά!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 16:12   #17
mata

Το avatar του χρήστη mata

mata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το self clear και το clear blue είναι τα πιο αξιόπιστα. Κι εμένα το predictor, ούτε που φαινόταν η γραμμή. Αναξιόπιστο πλήρως!
Νανά καλά αποτελέσματα!!

Ο χρήστης mata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 16:20   #18
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια, και εγώ στην αναμονή είμαι.
Mata έκανα και εγώ έκανα 2 self clear, ένα στην 23η μέρα του κύκλου και ένα στην 25η μέρα (σήμερα δηλαδή). Είναι όντως αξιόπιστα; Εμένα πάντως και τα δυο βγήκαν αρνητικά. Ή μήπως τα έκανα πολύ νωρίς; Γιατί έχω και εγώ όλα τα συμπτώματα που αναφέρθηκαν (έντονο πρήξιμο στο στήθος - μικρές σουβλιές δεξιά και αριστερά στην κοιλιά - δέκατα από 36.9 έως 37.1).
Νανά σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 12-03-09, 16:24   #19
maria_s

Το avatar του χρήστη maria_s

Περιοχή: Παιανία
maria_s ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανούκα, και μένα αχνή ήταν την πρώτη μέρα καθυστέρησης και με απογευματινά ούρα. Δύο μέρες μετά με πρωϊνά η γραμμή ήταν πλέον έντονη και δεν υπήρχε αμφιβολία!
Ότι καλύτερο σου εύχομαι κοριτσάκι...κάνε και μια εξετασούλα αύριο και πάνω από όλα να είσαι ήρεμη και χαμογελαστή γιατί το σπορίδιο καταλαβαίνει
Παλιά 12-03-09, 16:27   #20
katerina11

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
katerina11 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Νατασούλα
Γεια σας κορίτσια, και εγώ στην αναμονή είμαι.
Mata έκανα και εγώ έκανα 2 self clear, ένα στην 23η μέρα του κύκλου και ένα στην 25η μέρα (σήμερα δηλαδή). Είναι όντως αξιόπιστα; Εμένα πάντως και τα δυο βγήκαν αρνητικά. Ή μήπως τα έκανα πολύ νωρίς; Γιατί έχω και εγώ όλα τα συμπτώματα που αναφέρθηκαν (έντονο πρήξιμο στο στήθος - μικρές σουβλιές δεξιά και αριστερά στην κοιλιά - δέκατα από 36.9 έως 37.1).
Νανά σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!
εξαρταται ποτε εγινε η συλληψη , τι κυκλο εχεις ....περιμενε λιγο και θα δεις .
εγω με 24-25 μερες κυκλο ..εκανα την 25η και βγηκε θετικο
Παλιά 12-03-09, 20:54   #21
staxioforina

Το avatar του χρήστη staxioforina

Περιοχή: Αλεξανδρούπολη-Θεσσαλονίκη
staxioforina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανά αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να κάνεις χοριακή....το predictor είναι όντως μάπα παιδιά..εμένα μου βγήκαν 2 θετικά και δεν ήμουν έγκυος...τον επόμενο μήνα όμως με 2 μέρες καθυστέρηση έκανα χοριακή και όλα καλά!!!!περιμένουμε νέα.σου!!!!
Νατασούλα δίκιο έχει η katerina11..παίζει ρόλο τι κύκλο έχεις...περίμενε να έχεις καθυστέρηση καλύτερα και μετά κάνεις..μην απογοητεύεσαι άδικα...
Παλιά 12-03-09, 21:02   #22
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν βγηκε εστω και λιγο αχνο τοτε ειναι σιγουρα θετικο, αν παλι ειναι αρνητικο
αλλα εχεις συμπτωματα περιοδου χωρις περιοδο κανε μια χοριακη γιατι εγω 3 clear blue εκανα ολα ηταν αρνητικα και τελικα ημουν εγκυος. Πηγα για χοριακη γιατι ειχα τρελαθει με τα τεστ. Τωρα ειμαι στον 7ο μηνα!!!!!!!! Μην εμπιστευεστε τοσο τα αρνητικα τεστ. Ευχομαι σε ολες συντομα να πραγματοποιηθουν τα ονειρα σας για ενα μωρο γιατι ξερω πραγματικα πως ειναι να το λαχταρας και να ποναει η ψυχη σου για αυτο!!!!!!!!
Ο χρήστης MarcoPolo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 21:20   #23
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λογικα ειναι θετικο με μια απλη αχνη γραμμη!!!
περιμενουμε νεότερα
Ο χρήστης ngeo23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-09, 22:40   #24
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ!! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΤΟ PREDICTOR ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΡΕΣ! ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΥΡΙΟ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΟΥΝ ΑΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΣΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΡΥΘΡΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ;;;;
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-03-09, 23:47   #25
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ έδωσα 30 ευρώ για τη χοριακή(εδώ στην Πάρο) αλλά για τα αντισώματα ερυθράς δεν ξέρω γιατί τα είχα κάνει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη,αλλά δεν πρέπει να στοιχίζει πολύ!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις πολύ κάλά αποτελέσματα και να μας ενημερώσεις γιατί αγωνιούμε Έχεις άλλα παιδάκια;
Παλιά 13-03-09, 00:55   #26
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! ΜΑΚΑΡΙ!! ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΣ!!
Παλιά 13-03-09, 14:10   #27
Lucy

Το avatar του χρήστη Lucy

Περιοχή: Αθήνα
Lucy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nana30
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!! ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ CLEAR BLUE ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ Η ΚΑΘΕΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΧΝΗ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ PREDICTOR ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;; ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ;; ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;;; ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ!! HELP!!!!!
Είναι νωρίς ακόμα, γι'αυτό σε περίπτωση που όντως είσαι έγκυος η γραμμή θα είναι αχνή. Περίμενε 2-3 μέρες και ξανακάνε το τεστ (πρωί όμως).
Ο χρήστης Lucy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-09, 14:23   #28
Λιζα Ν.
Απενεργοποιημένος member request

Λιζα Ν. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το predictor ειναι οντως μαπα. Κι εμας μας ειχε βγάλει αλλα γι αλλα. Γι αυτο σύστησα το clear blue, ειναι το μονο που μας εδειξε το σωστο και αμέσως! Ομως, πρέπει να εχει περάσει ένα διάστημα, για να υπάρχει η ορμόνη στα ούρα σε επίπεδο που να μπορει να ανιχνευθει. Αν βγει θετικο, ειναι σχεδον αδυνατον να μην εισαι εγκυος. Αν βγει αρνητικο, δεν σημαινει παντα οτι δεν εισαι, μπορεί να ειναι νωρις ακομα για τεστ φαρμακειου.
Μια χοριακή ειναι το πιο αξιοπιστο σίγουρα.
Πες μας μετά
Ο χρήστης Λιζα Ν. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-09, 14:26   #29
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανά μου σε ευχαριστώ πολύ γιατις ευχές σου :P :P
Παλιά 13-03-09, 16:32   #30
Νατασούλα

Το avatar του χρήστη Νατασούλα

Νατασούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Staxioforina και Katerina11 έχω κύκλο 28 ημερών ακριβώς, ούτε μέρα παραπάνω. Μάλλον νωρίς τα έκανα. Σήμερα συν όλα τα άλλα, αισθάνομαι και πολύ πεσμένη, σαν να είμαι κουρασμένη χωρίς να έχω κάνει τίποτα το ιδιαίτερο. Ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα καλά - καλά. Και έχω και πολύ έντονη εφίδρωση. Είναι σύμπτωμα αυτό; Ελπίζω μόνο μη είναι καμιά ίωση και αισθάνομαι τόσο χάλια.
Παλιά 13-03-09, 21:07   #31
staxioforina

Προεπιλογή

Νατασούλα νωρίς το έκανες...η κούραση είναι σύμπτωμα εγώ στην αρχή πριν μάθω ότι είμαι έγκυος προς τα τέλη του κύκλου έπεφτα σε λήθαργο και ήμουν όλο πτώμα....η εφίδρωση..τι να σε πω..κάπιοες ζεταίνονται αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς..αρχή ή λίγο πιο μετά!!!κάνε λίγη υπομονή και αν έχεις καθυστέρηση μπορείς την 2η μέρα να πας για χοριακή για να σιγουρευτείς...η χοριακή εδώ είναι 10 ευρώ,τα αντισώματα δεν ξέρω ακριβώς αλλά μάλλον λίγο παραπάνω..αυτά στον προγεννητικό τα κάνεις..θες να τα κάνεις πιο νωρίς;
Παλιά 14-03-09, 01:56   #32
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!! ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΧΑΜΗΛΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΔΕΙΞΕ 122,5. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΛΕΤΕ;
Παλιά 14-03-09, 02:08   #33
dovisdepi

Το avatar του χρήστη dovisdepi

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
dovisdepi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!! ΔΕΝ ΔΕΡΩ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ... ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΦΙΛΙΑ !!! ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ !!!
Παλιά 14-03-09, 02:12   #34
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΣΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΡΥΘΡΑ ΚΑΙ ΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ IgG ΕΙΝΑΙ 296.1 ΕΝΩ ΤΑ IgG ΕΙΝΑΙ 0.3. ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ; ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ;
Παλιά 14-03-09, 09:28   #35
IRINI83

Περιοχή: χιοσ
IRINI83 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην IRINI83
Προεπιλογή

μπραβο νανα!!!χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου!!!!!πονακια ειχα κι εγω παρα πολλα,προφανωσ ειναι επειδη αρχιζει να μεγαλωνει η μητρα!!!σαν σουβλιτσεσ ηταν συγκεκριμενα...τωρα για τα αλλα αποτελεσματα και για τα πονακια θα στα πει ο γιατροσ σου που ειναι ο πιο καταλληλοσ!!!!καλη συνεχεια!!και ολα να σου πανε καλα!!!

Ο χρήστης IRINI83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-09, 11:40   #36
staxioforina

Προεπιλογή

νανα30 άντε με το καλό....τα πονάκια θα τα έχεις να μην ανησυχείς!!!!!
τα αντισώματα της ερυθράς τα IgG είναι καλά όπως και τα IgM και όχι IgG που έγραψες...δίπλα σου έχει τις κανονικές τιμές...αλλά θα στα πει και γιατρός πως έιναι καλά..η χοριακή αφού είσαι αρχή είναι λίγη...μέρα με την μέρα αυξάνεται...περίμενε για τον πρώτο υπέρηχο να δεις την τελίτσα....εμένα σαν λάμπα μου είχε μοιάσει!!!!!φιλιά!!!!
Παλιά 14-03-09, 13:03   #37
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νανά μου καλώς ήρθες στο club :P :P Για τα πονάκια μην ανυσηχείς νομίζω οτι οι περισσότερες είχαμε στη αρχή της εγκυμοσύνης!Εμένα μου είχε βγει 73 η IgG και όταν ρώτησα το γιατρό τι σημαίνει μου είπε οτιέχω αντισώματα είτε γιατί έχω περάσει ερυθρά είτε λόγω του εμβολίου.Όσον αφορά τη χοριακή σου θα σου παραθέσω τις τιμές για τί δεν ξέρω σε ποια εβδομάδα είσαι!ΗΛΙΚΙΑ ΚΥΗΣΗΣ:3η-4η εβδομάδα:10-400,5η εβδομάδα:300-4000,6η εβδομάδα:3000-20000,7η εβδομάδα:10000-50000,8η-15η εβδομάδα:20000-200000,16η-28η εβδομάδα:2000-80000,29η-41η εβδομάδα:1000-60000.Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο
Παλιά 14-03-09, 21:38   #38
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!! ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΟΜΑΛΑ. ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΥΓΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΜΟΝΟ ΑΝΟΜΟΒΛΟΓΙΑ ΠΕΡΑΣΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!
Παλιά 14-03-09, 21:45   #39
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τα υγρά είναι φυσιολογικά κι εγώ χωρίς σερβιετάκι δεν κυκλοφορώ,όσο για τους πόνους δεν νομίζω να είναι κάτι.Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου;Κι εγώ δεν έχω περάσει ερυθρά αλλά έχω αντισώματα λόγω του εμβολίου.΄πόσω εβδομάδων είσαι νομίζω ότι η χοριακή σου είναι πολύ καλή για να ανησυχείς,και προπάντων μην αγχώνεσαι,όλα θα πάνε καλά
Παλιά 14-03-09, 21:49   #40
nana30

nana30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΑΝΗΣΥΧΩ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ;;; ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΣΑΙ;; ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές