Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Νεογνά & Μωρά: Διατροφή > Υποκατάστατα μητρικού γάλακτος & αποστείρωση

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-03-09, 19:18   #1
micky

Περιοχή: lesbos
micky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Frezylac βιολογικο γάλα

Εχει δοκιμάσει καμια μαμά για το μωρό της???
Ο χρήστης micky δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-03-09, 16:36   #2
micky

micky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμεις πινουμε frezylac 2 και τρελενομαστε...κανενα προβλημα..ουτε δισκυλιοτητα και το ανακατευουμε με holle ριζαλευρο ...yummy
Παλιά 23-03-09, 22:12   #3
alexandroulis

Το avatar του χρήστη alexandroulis

alexandroulis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σήμερα μας έδωσε η παιδίατρος μερικά δειγματάκια, λέω να το δοκιμάσω.
Το παραγγέλνεις στο φαρμακείο?
Παλιά 23-03-09, 22:52   #4
micky

micky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι απο το φαρμακειο το παιρνεις...καλα θα ηταν να το παιρνεις απο ενα φαρμακειο γιατι ειναι καινουργιο και δεν υπαρχει παντου
Παλιά 01-04-09, 17:27   #5
AMOS

AMOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας. Είμαι... νεογνό μέλος της παρέας σας. Έχουμε μια κορούλα 2 εβδομάδων που έχει τα τελευταία 24ωρα γκρίνια και πονάκια. Η παιδίατρος μας σύστησε το frezylac αλλά δεν το βρήκα σε 5 φαρμακεία και 3 καταστήματα βιλολογικών προϊόντων. Μήπως ξέρει κανείς που να το βρώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ο χρήστης AMOS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-09, 17:36   #6
micky

micky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν εχεις ενα φαρμακειο της γειτονιας καλα θα ηταν να το παραγγειλεις απο εκει. Ετσι το κανω εγω για 5 μηνες τωρα και δεν εχω προβλημα... μαλιστα στη αρχη τα επαιρνα δυο-δυο γιατι πεινει περισσοτερο γαλα το μωρο τους πρωτους μηνες...
Το γαλα ειναι καλο..για μια μερα ειχαμε το αλμιρον (δοκιμαστικο) και μπορω να πω πως βρωμουσε το γαλα ασχημα.
Παλιά 01-04-09, 17:43   #7
AMOS

AMOS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πείτε μου ένα φαρμακείο που να το έχει να πάω να το αγοράσω
Ο χρήστης AMOS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-09, 17:54   #8
micky

micky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω μενω στη Μυτιληνη δεν μπορω να σε βοηθησω
Παλιά 23-06-09, 08:35   #9
Melduck

Περιοχή: Αθήνα
Melduck ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα,
και εμείς πίνουμε το frezylac 2 εδώ και 2 μήνες. τώρα όμως που κλείνουμε χρόνο μας είπε ο γιατρός μας να περάσουμε σιγά σιγά στο επόμενο, για μωράκια άνω των 12 μηνών. στο φαρμακείο όμως δεν υπάρχει frezylac 3. μήπως υπάρχει αλλά λέγεται αλλιώς? γνωρίζετε κάτι παραπάνω?
ευχαριστώ
Ο χρήστης Melduck δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-02-10, 23:54   #10
eleni26

eleni26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η πρώτη σειρά Βιολογικής Βρεφικής Διατροφής από τη Frezyderm

H Frezyderm, πρωτοπόρος εταιρία στη βρεφική φροντίδα, εισάγει στην Ελλάδα τη Βιολογική Βρεφική Διατροφή, παρουσιάζοντας το πρώτο βιολογικό βρεφικό γάλα Frezylac, το οποίο διατίθεται αποκλειστικά στα Φαρμακεία.

Το Frezylac της Frezyderm είναι το πρώτο βιολογικό γάλα εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ και πιστοποιημένο από την Ε.Ε.. Ως αποτέλεσμα της βιολογικής εκτροφής των ζώων σε αγρούς βιολογικής καλλιέργειας, δεν περιέχει υπολείμματα φυτοφαρμάκων, λιπασμάτων, ζιζανιοκτόνων και αντιβιοτικών, κάτι που θεωρείται αποδεκτό από τη νομοθεσία του βρεφικού γάλακτος, η οποία και θεσπίζει ανώτερα όρια. Το Frezylac είναι πλήρως εναρμονισμένο με τη νομοθεσία βρεφικού γάλακτος, εξασφαλίζοντας έτσι την άριστη ποιότητά του καθώς και την υψηλή διατροφική του αξία, ενώ παρατηρούνται λιγότερα περιστατικά αλλεργιών και ατοπικής δερματίτιδας.

Το Βιολογικό Γάλα Frezylac, χάρη στα βιολογικά οργανικά συστατικά του, αποτελεί μια άριστης ποιότητας θρεπτική τροφή που συμβάλλει στη σωστή ανάπτυξη του βρέφους. Η εμπλουτισμένη σύνθεσή του με πρωτεΐνες, υδατάνθρακες, βιταμίνες και ιχνοστοιχεία δημιουργεί ένα αίσθημα κορεσμού, με αποτέλεσμα το μωρό να μην πεινάει στο ενδιάμεσο των γευμάτων, ενώ παράλληλα ενισχύει την καλή λειτουργία του γαστρεντερικού συστήματος, αποτρέποντας ενοχλητικές δυσλειτουργίες, όπως η διάρροια ή η δυσκοιλιότητα, ο κολικός και τα αέρια.

Η σειρά Βιολογικού Βρεφικού Γάλακτος Frezylac της Frezyderm περιλαμβάνει τρία γάλατα, το καθένα κατάλληλο για κάθε στάδιο ανάπτυξης του βρέφους, το Frezylac 1, για βρέφη από τη γέννηση τους έως τον 6ο μήνα, το Frezylac 2, από τον 6ο έως τον 10ο μήνα και το Frezylac 3 το οποίο είναι κατάλληλο για βρέφη από τον 10ο – 12ο μήνα.

Το Frezylac 3 είναι ένα υψηλής θρεπτικής αξίας βιολογικό οργανικό γάλα, εμπλουτισμένο με φρούτα βιολογικής καλλιέργειας, όπως το μήλο, το πορτοκάλι και η μπανάνα, τα οποία αποτελούν φυσική πηγή βιταμινών, ενώ παράλληλα χάρη στη φρουκτόζη προσφέρουν απίθανη γεύση, χωρίς την προσθήκη γλυκαντικών ουσιών.

Με το Frezylac της Frezyderm εξασφαλίζετε για το μωράκι σας τη σωστή ανάπτυξη, όπως η φύση προσφέρει.
Ο χρήστης eleni26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-10, 00:05   #11
Ζουζού1982

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ζουζού1982 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Kορίτσια το έχετε δοκιμάσει αυτό το γάλα? Είναι επιεικώς απαίσιο. Δεν πίνεται. Πήγα να το δώσω στη μικρή μου και φυσικά δεν το έπινε. Βρωμάει σίδηρο και κάτι σαν χαλασμένο ψάρι. Θα σιχαθεί το γάλα.
Παλιά 28-02-10, 00:28   #12
evita79

Το avatar του χρήστη evita79

evita79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ειναι σε σκονη σαν τα αλλα?απο τιμη τι λεει?γιατι χρυση την εχουμε κανει την frezyderm με τις κρεμες...
Ο χρήστης evita79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-02-10, 08:55   #13
micky

micky ουδετερη μηδέν
Post frezylac

Εμεις δεν θυλαξαμε πολυ και απο τον 6ο μηνα πινουμε φρεζυλακ επειδη δεινω το παιδι μου βιολογικα, οσο γινετε, δεν ειχε προβλημα, το επεινε και επεισης του εδεινα και Ηολλε αναλλαξ. Τωρα πεινει φρεσκο βιολογικο απο την Αυστρια το περνω απο το Βεροπουλο. Κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Τα αλλα εχοθν πολυ ζαχαρη και δεν θελω να μαθαινει να πινει γαλα με γλυκα.
Παλιά 28-02-10, 10:08   #14
efitsa

Περιοχή: κορινθος
efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

του το εδωσα για ενα διαστημα αλλα δεννν...
βρωμαγε.
τελικα καταληξαμε στο βιολογικο κατσικισιο της holle!
το οποιο κ ειναι τελειο!
Παλιά 10-10-10, 21:06   #15
penelope84

Περιοχή: θεσσαλονίκη
penelope84 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια μια ερωτηση.και το frezylac και της holle τα παιρνω απο ρο φαρμακειο?
Ο χρήστης penelope84 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-10, 22:43   #16
victoria09

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
victoria09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Το frezylac μόνο στο φαρμακείο, το holle σε καταστήματα με βιολογικά προιόντα
Ο χρήστης victoria09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-10, 10:52   #17
Φρανκ

Περιοχή: Πειραιας
Φρανκ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κ εμεις πριν λιγες μερες αλλαξαμε απο Frezylac 2 και πηγαμε στο 3 (μπαινουμε στον 11ο μηνες σε λιγες μερες)

Εδω και 10 μερες διαπιστωσα οτι υπαρχει προβλημα στη διανομη τοσο του γαλακτος oσο και της κρεμας (Ρυζαλευρο + βανιλια)
Εκανα παραγγελια σε 2 φαρμακεια στο κεντρο της Αθηνας... σε 2 στο πατρικο μου στα Πατησια...και σε 1 στη περιοχη που μενουμε... και δεν τους εχουν στειλει ακομα τιποτα
Οι φαρμακοποιοι μου ειπαν οτι η εταιρεια εχει προβλημα διανομης

Επισης ο Μπακακος στην Ομονοια ειχε ελλειψη απο νεες παραλαβες

Ισχυει και σε σας το ιδιο;
Ο χρήστης Φρανκ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-10, 09:48   #18
kiki*

Το avatar του χρήστη kiki*

Περιοχή: kavala
kiki* χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εγώ που μένω Καβάλα διαπίστωσα μια καθυστέρηση. Περιμέναμε το φορτηγό να φέρει στην φαρμακαποθήκη για να προμηθευτεί και το φαρμακείο που ψωνίζω με την σειρά του. Ευτυχώς είχα κρατημένο κουτί. Καλό είναι να αγοράζεις παραπάνω κουτιά για να υπάρχει σε ώρα ανάγκης.
Ο χρήστης kiki* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-10, 12:42   #19
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μήπως έχει κάποια κάποιο κουτί του Frezylac και μπορεί να γράψει τα συστατικά που αναφέρονται αναλυτικά;

Θα με βοηθούσατε πολύ!!!

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!
Ο χρήστης MARILYN δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-11-10, 19:30   #20
amande

Το avatar του χρήστη amande

amande χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARILYN Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως έχει κάποια κάποιο κουτί του Frezylac και μπορεί να γράψει τα συστατικά που αναφέρονται αναλυτικά;

Θα με βοηθούσατε πολύ!!!
έχω απο δείγμα που μου έδωσε η παιδίατρος αλλά δε χρησιμοποίησα ποτέ γιατί θηλάζω...λοιπόν:
Αποβουτυρωμένο γάλα*, μερικώς απομεταλλωμένος ορός γάλακτος*, φυτικά έλαια*, μαλτοδεξτρίνη*, πολυακόρεστα λιπαρά οξέα, μεταλλα, ιχνοστοιχεία.
όσα είναι με αστερίσκο είναι προιόντα βιολογικής καλλιέργειας
και ανα 100gr σκόνης: ενέργεια 2122kl/507 kcal, πρωτείνη (10.7g), υδατάνθρακες (58.2 g), Λιπαρά (25.6g),μέταλλα, ιχνοστοιχεία, βιταμίνες.
Ο χρήστης amande δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-11-10, 15:04   #21
eirini2

Το avatar του χρήστη eirini2

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
eirini2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ξερετε σε τι τιμη πωλειτε αυτο το γαλα?
Παλιά 22-11-10, 16:06   #22
areti32

Περιοχή: Αττική
areti32 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια και εγω δινω το fresylac το 3 και η μκρη μου το πινει μια χαρα.μαλιστα επειδη θηλαζε μεχρι 14 μηνων και δεν επαιρνε και μπιμπερο αυτο ηταν το μονο γαλα πουξεκινησε και συνεχιζει να πινει.το παιρνω απο το φαρμακειο της γειτονιας μου,απλα το παραγγελνω 2μερες πριν και στοιχιζει 15,50 το κουτι το οποιο περιεχει δυο σακουλακια.

Ο χρήστης areti32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-11-10, 13:19   #23
ΝΑΝΝΥ

ΝΑΝΝΥ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Να ρωτήσω, ένα γάλα βιολογικό 2ης βρεφικής ηλικίας, NUTRIBEN το έχει ακούσει καμιά σας?????
Ο χρήστης ΝΑΝΝΥ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-11, 19:59   #24
maria1121982

maria1121982 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΟΥΛΑΩ ΓΑΛΑ FREZYLAC

ΠΟΥΛΑΩ ΓΑΛΑ FREZYLAC ΤΗΣ FREZYDERM 600GR 15ΕΥΡΩ, ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ 3 ΜΕΖΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΝΜ ΣΤΟ edit admin request by member
Ο χρήστης maria1121982 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-02-11, 23:41   #25
lame

Το avatar του χρήστη lame

Περιοχή: αιγαλεω
lame χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια να ρωτησω κατι???εμενα ο μικρος θηλαζει ακομα αλλα επειδη τον απριλιο επιστρεφω στην δουλεια και λογω του επαγγελματος μου δνε μπορω να συνεχισω τον θηλασμο<ειμαι νοσηλευτρια> αναγκαστικα θα ξεκινησω τον αποθηλασμο απο τωρα ωστε να ειναι οκ μολις μπει ο απριλης
η παιδιατρος μου ειπε να δοκιμσω το φρεζυλακ τι νουμερο να παρω???αν το ξεκινησω τελος φλεβαρη θα ειναι 11 μηνων παρα 1 εβδομαδα ο μικρος....το 2 ή το 3 να παρω??
Παλιά 24-03-11, 22:16   #26
m+m

m+m χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια πραγματι βρωμαει αυτο το γαλα...το εδινα και εγω στη μικρη μου ωσπου ξαφνικα σταματησε να το πινει...ειναι και πανακριβο!!!εν το μεταξυ πηρα και γω η εξυπνη μπολικα..γιατι μονο με παραγγελια τα εφερνε η φαρμακοποιος και μου μεινανε!!!γενικα πολλα μειονεκτηματα...

Ο χρήστης m+m δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-11, 22:27   #27
fardi

fardi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και εμάς αυτό το γάλα πίνει και μάλιστα με μεγάλη χαρά μετά τον αποθηλασμό, πρώτα Φρεζιλάκ 2 και μετά το 3, δεν μας το σύστησε κανείς, μόνοι μας το βρήκαμε, απλώς τώρα το κάνουμε μισό μισό μαζί με φρέσκο βιολογικό ώστε σιγά σιγά να φύγουμε τελείως από την σκόνη και να πάμε μόνο στο φρέσκο για πρακτικούς λόγους. Ίσως βέβαια δεν είμαστε σωστό δείγμα αναφοράς, γιατί εμάς πάντοτε έπινε όλα τα γάλατα (μητρικό και ή οποιοδήποτε άλλο σε σκόνη) αδιακρίτως..
Ο χρήστης fardi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-03-11, 07:36   #28
victoria09

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
victoria09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμεις πιναμε το FREZYLAC 2 δεν ειχαμε προβλημα το νο 3 ομως βρωμαγε και δεν το επινε ευχαριστα οποτε αλλαξαμε γαλα
Παλιά 25-03-11, 17:44   #29
kiki v

kiki v χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fardi Εμφάνιση μηνυμάτων
το κάνουμε μισό μισό μαζί με φρέσκο βιολογικό ώστε σιγά σιγά να φύγουμε τελείως από την σκόνη και να πάμε μόνο στο φρέσκο για πρακτικούς λόγους.
fardi, μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς το κάνεις αυτό; Θα μ' ενδιέφερε να κάνω κι εγώ κάτι τέτοιο. Πόσο είναι το μικρό σου και περνάτε στο φρέσκο; Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Ο χρήστης kiki v δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-11, 23:30   #30
kourkoumpini

Το avatar του χρήστη kourkoumpini

Περιοχή: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
kourkoumpini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εδωσα και εγω μετα απο επιμονη της παιδιατρου το φρεζιλακ 1 για 1 24ωρο και δεν τολμησα ξανα να πειραξω το γαλα του. Εκτος του οτι μυριζε, εκτος του οτι δεν το επινε και ηταν 2 μηνων, τον πειραξε απιστευτα. Απο εκει που εκανε τα κακα του 4 φορες την ημερα, εμεινε 30 ωρες χωρις κενωση και μετα για να τα κανει εκλαιγε, χτυπουσε τα ποδαρακια του και μου κρατουσε σφιχτα και τα δυο χερια με τα χερακια του και ουρλιαζε απο πονο. Και τη μυρωδια ακομα τη θυμαμαι. Ξαναγυρισαμε σουμπιτοι στο φριζολακ και δεν αλλαξα γαλα παρα μετα το χρονο που εκανα δοκιμες να δω τι πινει και αν κατι τον πειραζει. Εμας τα βιολογικα δεν μαςε πανε τελικα
Παλιά 08-06-11, 08:12   #31
Νονντυ

Νονντυ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αν αλλαξεις γαλα μπορει να εχετε διαταραχες στις κενωσεις.εγω στο δευτερο μου εδωσα απο την αρχη frezylac kai πηγε πολυ καλα.και ενω του εδεινα λιγο και απο εμενα δεν καναμε κολλικους
Παλιά 09-06-11, 13:00   #32
katrin82

katrin82 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ FREZYLAC ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΟ 16Ε ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ. ΤΟ ΗΟLLE ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΕΡΓΕΙΑ. ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΛΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ NUTRICIA. ΑΠΛΑ ΕΛΕΙΝΟ. ΤΟΣΗ ΖΑΧΑΡΗ....!!! ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΜΕ....ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΤΗΣ FREZYLAC ΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (ΓΑΛΑ 16Ε, ΚΡΕΜΑ 4Ε) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΜΕΣΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ?
Ο χρήστης katrin82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-11, 20:24   #33
SoHappy

SoHappy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και εμεις το frezylac1 χρησιμοποιουμε απο όταν γεννηθηκε..Ούτε πρόβλημα με κολικούς είχαμε , ούτε δυσκοιλιότητα, ούτε αλλεργίες. Η γεύση του ειναι ευχαριστη, απο άποψη θρεπτικότητας είναι μια χαρα, κ δεν είχα κ πρόβλημα στην αρχη που θήλαζα κ εδινα κ συμπλήρωμα..
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ειναι δυσεύρετο, κ η τιμή του ειναι λίγο τσιμπημένη..Επίσης θα προτιμούσα να εχει άλλη συσκευασία πιο πρακτική.
Αλήθεια η κοπέλα που είπε οτι το βρίσκει 16 ευρω που το βρισκει?Εγω απο 3 διαφορετικές περιοχες που αγόραζω το βρισκω 18.50-18.80 .......
Παλιά 09-06-11, 22:23   #34
!vanessa!

!vanessa! χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SoHappy Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εμεις το frezylac1 χρησιμοποιουμε απο όταν γεννηθηκε..Ούτε πρόβλημα με κολικούς είχαμε , ούτε δυσκοιλιότητα, ούτε αλλεργίες. Η γεύση του ειναι ευχαριστη, απο άποψη θρεπτικότητας είναι μια χαρα, κ δεν είχα κ πρόβλημα στην αρχη που θήλαζα κ εδινα κ συμπλήρωμα..
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ειναι δυσεύρετο, κ η τιμή του ειναι λίγο τσιμπημένη..Επίσης θα προτιμούσα να εχει άλλη συσκευασία πιο πρακτική.
Αλήθεια η κοπέλα που είπε οτι το βρίσκει 16 ευρω που το βρισκει?Εγω απο 3 διαφορετικές περιοχες που αγόραζω το βρισκω 18.50-18.80 .......
Εμεις του δινουμε frezylac απο τοτε που γεννηθηκε!κανενα προβλημα, τρελαινεται για το γαλατακι!
Μπορεις να τα παραγγειλεις απο καποιο φαρμακειο μεσω internet, εγω το παιρνω απο εδω http://www.vita4you.gr/index.php?pag...k=1&Itemid=486
Ο χρήστης !vanessa! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-11, 22:37   #35
gitsvictoria

Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
gitsvictoria ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο !vanessa! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμεις του δινουμε frezylac απο τοτε που γεννηθηκε!κανενα προβλημα, τρελαινεται για το γαλατακι!
Μπορεις να τα παραγγειλεις απο καποιο φαρμακειο μεσω internet, εγω το παιρνω απο εδω http://www.vita4you.gr/index.php?pag...k=1&Itemid=486
Κορίτσια καλησπέρα. Που λέτε και εμείς χρησιμοποιούμε το frezylak 1 σαν συμπλήρωμα και μπορώ να πώ πως μέχρι τώρα που είμαστε 25 ημερών δεν έχουμε παρουσιάσει πρόβλημα. Ίσα ίσα το πίνουμε όλο και κατά την διάρκεια της κατάποσης κάνουμε και κακάκια όπως γίνεται και με το μητρικό. Πιστεύω ότι όλα είναι θέμα μωρού. Σε άλλα αρέσει αυτό σε άλλα το Almiron σε άλλα το ΝΑΝ και πάει λέγοντας. Αυτά απο εμένα. Καλό βράδυ!!!!!!
Ο χρήστης gitsvictoria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-11, 22:46   #36
kourkoumpini

Το avatar του χρήστη kourkoumpini

Περιοχή: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
kourkoumpini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gitsvictoria Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα. Που λέτε και εμείς χρησιμοποιούμε το frezylak 1 σαν συμπλήρωμα και μπορώ να πώ πως μέχρι τώρα που είμαστε 25 ημερών δεν έχουμε παρουσιάσει πρόβλημα. Ίσα ίσα το πίνουμε όλο και κατά την διάρκεια της κατάποσης κάνουμε και κακάκια όπως γίνεται και με το μητρικό. Πιστεύω ότι όλα είναι θέμα μωρού. Σε άλλα αρέσει αυτό σε άλλα το Almiron σε άλλα το ΝΑΝ και πάει λέγοντας. Αυτά απο εμένα. Καλό βράδυ!!!!!!
Συμφωνω απολυτα. Δεν ειπα οτι το γαλα αυτο δεν ειναι καλο. Ειπα οτι πειραξε το δικο μου μωρο. Καθε μωρο εχει αλλο οργανισμο και δεχεται διαφορετικα γαλατα. Εμενα δεχτηκε το φριζολακ. Αλλο δεχεται το αλμιρον, αλλο το φρεζιλακ και παει λεγοντας.
Παλιά 21-06-11, 16:41   #37
angiecomo

angiecomo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή νεογνα φρεζιλακ 1

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gitsvictoria Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα εμείσ είμαστε 2 μηνών κ απο το μαιευτηριο μασ το προτειναν κ ολα τέλεια. βέβαια από εχτες ενώ έπινε 200ml κάθε 5 ώρες κ το τελευταίο γε΄ύμα 10 30 το βράδυ με 6 30 το πρωί δεν μου πίνει πάνω από 100 ml σε κάθε γεύμα τι να φταίει άραγε?το είπα στον παιδίατρο κ μου ειπε να τον παρακολουθήσω 2 μέρες μήπωσ λόγω ζέστης κ θα δούμε.
Ο χρήστης angiecomo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-07-11, 09:52   #38
Mirandoula

Περιοχή: Faliro
Mirandoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγώ κορίτσια αυτό δίνω στο γιό μου και σταμάτησαν οι κολικοί. Δε χόρταινε πιά με το μητρικό και αυτό το γάλα είναι πολύ χορταστικό και το ηρεμεί, κοιμάται αρκε΄τές ώρες όταν το πίνει. Εμείς το παίρνουμε στην τιμή των 18 ευρώ, είναι ακριβό αλλά αξίζει!

Ο χρήστης Mirandoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-12, 13:41   #39
georgiar

Περιοχή: thessaloniki
georgiar ουδετερη μηδέν
Smile

kalispera! xarizo ena kouti (kleisto) gala frezylac 1! opoia endiaferete as apantisei!
Ο χρήστης georgiar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-12, 15:15   #40
balshine

Περιοχή: αθηνα
balshine ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο georgiar Εμφάνιση μηνυμάτων
kalispera! xarizo ena kouti (kleisto) gala frezylac 1! opoia endiaferete as apantisei!
καλησπερα, εγω ενδιαφερομαι για το γαλα...βασικα πινουμε το gold-s26, αλλα διαβασα οτι αυτο ειναι βιολογικο..αθηνα μενεις?
Ο χρήστης balshine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές