Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 28-02-09, 20:44   #1
pelagia

Το avatar του χρήστη pelagia

Περιοχή: rodos
pelagia ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην pelagia
Προεπιλογή Έντονη φαγούρα με κίτρινα υγρά

Γεια σας κοριτσια , δεν ξερω τι επαθα αλλα τα υγρα απο κατω ειναι καπως παραξενα κιτρινα και εχει κατι κομματια ασπρα μικρα και εχω εντονη φαγουρα τι ειναι αυτο? Πηρα τον γιατρο τηλ. και μου ειπε να παω την τριτη για καλλιεργεια κολπικου υγρου αλλα ποιος περειμενει μεχρι την τριτη???
Παλιά 28-02-09, 20:48   #2
neamanoula

Το avatar του χρήστη neamanoula

Περιοχή: θεσ/νικη
neamanoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χαλάρωσε Πελαγίτσα! Μάλλον καμιά κολπίτιδα θα είναι, σύνηθες φαινόμενο κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Θα κάνεις καλλειργεια κολπικού υγρού ( η οποία δεν πονάει ΚΑΘΟΛΟΥ) και αν οφείλεται σε μικρόβιο, θα σου δώσει ο γιατρός αντιβίωση ή καμιά κρεμούλα και σε λίγες μέρες θα είσαι μια χαρά. Μπορεί όμως να μην οφείλεται και σε μικρόβιο, να είναι κάτι φυσιολογικό (επίσης σύνηθες φαινόμενο τα πολλά υγρά κατά τη διάρκεια της κύησης) .Πάντως όπως και να έχει μην στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι, πήγαινε κανε την εξέταση και από και και πέρα σε καθοδηγεί ο γιατρος.
Παλιά 28-02-09, 20:48   #3
lilika48

lilika48 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μυκιτιαση μαλλον με κολπικη κρεμα περναει εν τω μεταξυ πλυσου με χαμομηλι.
Ο χρήστης lilika48 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-09, 20:51   #4
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

neamanoula σε ευχαριστω πολυ . αλλα ποιος περιμενει μεχρι την τριτη???? επηρεαζει το μωρο???
Παλιά 28-02-09, 20:56   #5
neamanoula

Το avatar του χρήστη neamanoula

Περιοχή: θεσ/νικη
neamanoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα επηρεάσει το μωρό και μάλιστα πολύ εάν δεν πας καθόλου στο γιατρό, έχεις καμιά κολπίτιδα και το αφήσεις έτσι χωρίς να κάνεις τίποτα μέχρι τον 9ο. Από τη στιγμή που θα πας στο γιατρό και θα το τσεκάρεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν πρέπει να αφήνουμε κάποια πράγματα στην τύχη τους. Όλα καλά θα πάνε. Δεν είναι τίποτα.
Παλιά 28-02-09, 20:56   #6
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lilika48
μυκιτιαση μαλλον με κολπικη κρεμα περναει εν τω μεταξυ πλυσου με χαμομηλι.
Κοιτα οι τελευταιες εξετασεις εδειξαν μυκιτες αλλα η μικροβιολογος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι και δεν ειχα και φαγουρα ουτε ο γιατρος μου ειπε να ανησυχω . Να σε ρωτησω να πληθω με σκετο χαμομυλι η με το ειδικο σαπουνακι που εχω απο το φαρμακειο με χαμομυλι?
Παλιά 28-02-09, 21:18   #7
lilika48

lilika48 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρασε χαμομηλι παρε βαμβακι και καταλαβαινεις να σταξει λιγο μεσα και εξωτερικα χλιαρο.ανακουφιζει πολυ αλλα πηγαινε σε γιατρο να σε δει
Παλιά 28-02-09, 21:27   #8
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

lilika48 κοιτα πηρα τον γιατρο μου τηλ. και μου ειπε να παω την τριτη για καλλιεργεια κολπικου υγρου αλλα ποιος περιμενει μεχρι την τριτη????
Παλιά 28-02-09, 21:32   #9
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πελαγία μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ! Κολπίτιδες είναι αναμενόμενες στην εγκυμοσύνη. Και εγώ που είχα ιστορικό, έπαθα τον τέταρτο μήνα, πήρα τα υποθετάκια μου, τις αλοιφούλες μου και όλα εντάξει. Δεν παθαίνεις τίποτε μέχρι την Τρίτη, εκτός από το ότι θα σου σπάσει τα νεύρα η φαγουρα (το ξέρω είναι πολύ ενοχλητική), να πλένεσαι όποτε νιώθεις ενόχληση (από εμπειρία και το σκέτο δροσερό νεράκι μια χαρούλα είναι), να αλλάζεις εσωρουχο συχνά και από Τρίτη στο γιατρό για τα περαιτέρω. Πάντως εαν είναι μύκητες τα CANESTEN αλοιφή και υπόθετα είναι φοβερά και έχουν αποτέλεσμα από τις πρώτες ώρες.

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-09, 21:33   #10
lilika48

lilika48 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αν ειναι εντονο το προβλημα πηγαινε σε κανενα μαιευτηριο αλλα για να σου λεει ο γιατρος ετσι μην φοβασαι χαμομηλι 3 φορες την ημερα .
Παλιά 28-02-09, 22:23   #11
nnm004

Περιοχή: Θεσσαλονικη
nnm004 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πελαγια μου ηρεμησε , κολπιτιδα θα ειναι , δεν ειναι τιποτα ανυσηχητικο , στην εγκυμοσυνη συμβαινει συχνα επειδη υπαρχουνε περισσοτερα υγρα . Να πλενεσαι συχνα και να πας την Τριτη για εξεταση και να ηρεμησεις . ΟΛΑ ΚΑΛΑ .
Ο χρήστης nnm004 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-09, 23:49   #12
TARA

Περιοχή: Αθηνα
TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πελαγία εγώ έπαθα κολπίτιδα από τα Amoxil 1gr που έπαιρνα και στην αρχή η γιατρός μου είπε να κάνω πλύσεις εξωτερικά με σοδόνερο, αλλά είχα τόσο έντονο πρόβλημα που έβαλα travogen κολπικό υπόθετο και εξωτερικά την αντίστοιχη κρεμούλα. Οι μύκητες έχουν κλασσικά συμπτώματα και αν υποφέρεις, πάρε τη γιατρό σου να ξεκινήσεις αμέσως θεραπεία για να μην περιμένεις τόσες μέρες.

Ο χρήστης TARA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-02-09, 23:53   #13
ANABELA

ANABELA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πελαγια ακριβως ετσι ειναι οπως ταλενε τα κοριτσια.μην ανησυχεις.εγω μια βδομαδα πριν γεννησω εβαζα μια αλοιφη στον κολπο γιατι ειχα εντονα υγρα κ ξερεις οτι ειναι επικυνδινο για το παιδι κατα την εξωθηση.ολα καλα ομως .μην ανησυχεις κ κανε πλυσεις .οτι σου πει ο γιατρος θα τηρησεις τις οδηγιες του.περαστικα

Ο χρήστης ANABELA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-09, 00:06   #14
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

TARA και εγω πηρα Amoxil 1gr λες να ειναι απο αυτο ? Απλα τωρα που εκανα πλυσεις με χαμομυλι νιωθω πιο ωραια . Σερβιετακι μπορω να χρισιμοποιω?
Παλιά 01-03-09, 00:23   #15
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pelagia
TARA και εγω πηρα Amoxil 1gr λες να ειναι απο αυτο ? Απλα τωρα που εκανα πλυσεις με χαμομυλι νιωθω πιο ωραια . Σερβιετακι μπορω να χρισιμοποιω?
Εμένα γενικά τα αντιβιωτικά μου δημιουργούν μύκητες αλλά αυτό το πράγμα με το amoxil 1 gr δεν το είχα ξαναπάθει τόσο έντονα. Τώρα έπαιρνα μια βδομάδα το amoxil 500mg, έτρωγα και 2 γιαούρτια κάθε μέρα και δεν έπαθα τίποτα. Σερβιετάκι υποτίθεται πως καλό είναι να τα αποφεύγουμε, αν κι εγώ τα χρησιμοποιώ συχνά πυκνά. Τώρα για λίγες μέρες δε θα σε πειράξουν.

Παλιά 01-03-09, 01:28   #16
lilika48

lilika48 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μαλλον η αντιβιωση φταιει οταν παιρνουμε αντιβιωση τρωμε γιαουρτια η ακομη παιρνουμε βιταμινες ultra levure
Παλιά 03-03-09, 14:40   #17
greek.mother

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
greek.mother ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα και απο μένα. Συμφωνώ με όλες σας, σχετικά με την αιτία εμφάνισης της κολπίτιδας, αλλά θέλω να δώσω 2 ακόμη συμβουλές.
1ον, καλό θα ήταν να αποφύγεις την χρήση σερβιέτας, γιατί θα χειροτερέψψει τα πράγματα. Είναι προτιμότερο να αλλάζεις συνέχεια εσώρουχο (μετά από καλό σιδέρωμα).
2ον, μετά από κάθε πλύση στην περιοχή, πρέπει να στεγνώνεις πάρα πολύ καλά για να μην μένουν υγρασίες ( ιδανικό περιβάλλον για την έξαρση του πριβλήματος). Να αποφεύγεις την έντονη τριβή της πετσέτας και να προτιμάς τη χρήση σεσουάρ. Όσο και αν φαίνεται αστείο και γελοίο, ίσως, ο ξηρός ζεστός αέρας για το στέγνωμα, έχει καλύτερα αποτελέσματα.
Ελπίζω σύντομα να απαλλαγείς απο τα δυσάρεστα συμπτώματα!
Παλιά 06-03-09, 22:20   #18
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ κοριτσια μου θα σκασω η καλλιεργεια κολπικου υγρου εδειξε ουροπλασμα τι να κανω? λετε θα μου δωσει παλι αντιβιωσει η θα την βγαλω με κρεμες.
Παλιά 06-03-09, 22:24   #19
ΖΑΜΒΕΤΟ

Περιοχή: Πάρος
ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ
Προεπιλογή

Πελαγία μου δεν είναι τίποτα κι εγώ τό πέρασα και σε αυτήν την εγκυμοσύνη μου και στην προηγουμενη και μας έδωσε αντιβίωση erythrosin για 15 ημέρες και σε μένα και στον άντρα μου.
Παλιά 06-03-09, 22:25   #20
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πελαγία μου θα πρέπει να πάρεις και αντιβίωση πιστεύω γιατί το ουρεόπλασμα δεν είναι τόσο απλό. Ευτυχώς κοντεύεις να γεννήσεις και δε νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα.

Παλιά 06-03-09, 22:35   #21
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ κοριτσια δεν θελω να παρω παλι αντιβιωση εχω παρει ειδη δυο φορες Πηρα τον γιατρο μου τηλ. αλλα μου ειπε να μην ανυσηχω γιατι εχουμε ραντεβου την επομενη παρασκευη και θα το δουμε τοτε τι να παρω, δηλαδη μια ευδομαδα δεν ειναι πολυ να περιμενω?
Παλιά 06-03-09, 22:43   #22
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τη φαγούρα πήρες τίποτα?΄Εχεις ακόμη ενοχλήσεις?
Για την αντιβίωση μη φοβάσαι, γιατί μεγαλύτερη ζημιά κάνει το μικρόβιο αν μείνει αθεράπευτο. Εγώ έπαθα για 3η φορά ουρολοίμωξη και πλέον θα πάρω ceclor που είναι πιο δυνατό από το amoxil. Tι να κάνουμε όμως? Αφού συμβαίνουν θα το αντιμετωπίσουμε. Εγώ έχω και 3 ολόκληρους μήνες ακόμη μπροστά μου...

Παλιά 06-03-09, 23:10   #23
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΤΑRA Δεν εχω πια ενοχληση πολυ λιγο γιατι μετα απο καθε τουαλετα πλενομαι με απλο νερακι και μπορω να πω οτι με βοηθαει πολυ.

ΖΑΜΒΕΤΟ να σε ρωτησω γιατι και στον αντρα σου? με την σεξουαλικη επαφη? δηλαδη εμεις εχουμε πολυ καιρο να... μπορει να εχει και εκεινος?
Παλιά 07-03-09, 12:50   #24
ravT

ravT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συνήθως, όταν μας βρίσκουν κάτι εκεί κάτω που χρίζει θεραπείας, θεραπεία κάνει και ο σύντροφός μας. Έτσι εξαλείφεται η πιθανότητα να μας περάσει με τη θεραπεία και μετά να ξανακολλήσουμε γιατί ο σύζυγος δεν έλαβε θεραπεία. Μην αγχώνεσαι, ότι σου λεει ο γιατρός να το λαμβάνεις. Αυτός ξέρει
Παλιά 07-03-09, 15:18   #25
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΖΑΜΒΕΤΟ
Προεπιλογή

Πελαγία μου κι εμείς δεν .... τίποτα αλλά πρέπει αυτό το μικρόβιο να εξαλειφθεί μου είπε ο γιατρός γιατί μπορεί να το είχε κι εκείνος οπότε όταν έρθουμε σε επαφή ακόμα και μετά γιατι να ταλαιπωρηθώ πάλι?Εσύ βέβαια έχεις άλλο γιατρό και ο κάθε γιατρός πράττει διαφορετικά.
Παλιά 07-03-09, 17:04   #26
zouzounel

Το avatar του χρήστη zouzounel

zouzounel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πριν 2-3 χρονια, μετά από καλλιεργεια, ανακάλυψα κι εγώ ουρεόπλασμα και μυκόπλασμα. Πήρα αντιβίωση (τη rulid πήρα εγώ και ο σύζυγός μου) και μου είπε ο γιατρός να μην το ξαναψάξω. Στην αρχή της εγκυμοσύνης (λίγο πριν μάθω για την εγκυμοσύνη, για την ακρίβεια) έκανα πάλι καλλιέργεια και είχα ουρεόπλασμα. Οταν πήγα στον γιατρό, είχα μάθει και για την εγκυμοσύνη, τότε μου είπε να μην κάνω τίποτα (δεν είχα συμπτώματα όμως). Στον 6ο μήνα έκανα ξανά μια καλλιέργεια, μιας και είχα μια ενόχληση, η οποία ήταν αρνητική, δεν έδειξε τίποτα. Δεν ξέρω τι συμπέρασμα να βγάλω γι' αυτό το παλιοουρεόπλασμα που έρχεται και φεύγει όποτε του καπνίσει. Να κάνεις ό,τι σου πει ο γιατρός σου Πελαγίτσα.
Παλιά 07-03-09, 17:44   #27
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστω βρε κοριτσια.... αν χρειαστει θα τον βαλω και εκεινον να παρει τι να κανει και αυτος θα το υποστει και αυτο.

ΤΑRA τι γιος ειναι αυτος τι γλυκος φτου φτου να μην σας τον ματιαξω. εχω μια ανιψια κοντα στα 3 αν την θελετε για νυφη σας την δινω. Αυτη εδω ειναι μαζι με τον αγαπουλη μου. εδω ειναι καπου ενος ετους
Παλιά 07-03-09, 19:08   #28
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να σας ζήσει είναι κούκλος, και με το καλό και το άλλο μπεμπάκι!!!
Παλιά 07-03-09, 19:09   #29
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σ΄ευχαριστώ Πελαγία μου, όντως μου τον ματιάζουν συχνά! Κούκλα η ανιψιά σου, αλλά υποθέτω είναι στη Ρόδο ε?

Παλιά 07-03-09, 19:31   #30
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΖΑΜΒΕΤΟ
Να σας ζήσει είναι κούκλα, και με το καλό και το άλλο μπεμπάκι!!!
Σε ευχαριστω πολυ αλλα σου διωρθωσα ενα μικρο λαθακι , το ξερω οτι μειαζει με αγορακι, και ειναι η ανιψια μας αλλα την θεωρουμε σαν παιδι μας και τωρα η μαμα της περιμενει και αλλο νινακι.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο TARA
Σ΄ευχαριστώ Πελαγία μου, όντως μου τον ματιάζουν συχνά! Κούκλα η ανιψιά σου, αλλά υποθέτω είναι στη Ρόδο ε?
Σε ευχαριστω και σενα ΤARA... Αχ τι κακο ειναι αυτο με το ματι... Αχ δυστηχως δεν μενει στην Ροδο λογο οτι η μαμα της ειναι απο Σουηδια , οταν εμαθε οτι ειναι εκγυος με τον κουνιαδο μου αποφασισανε να πανε εκει να μεινουν, οποτε την βλεπουμε μονο καλοκαιρια και το κακο ειναι οτι αυτο το καλοκαιρι δεν θα την δουμε μιας που γενναει η συνηφαδα μου τον Ιουνιο οποτε αν μας δωσει εμας την ευκαιρια ο θεος θα παμε εμεις να τους δουμε.
Παλιά 07-03-09, 19:45   #31
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πωπω συγγνώμη!!Πάντως είναι κουκλάκι έχω 2 γιούς και πάω για τον τρίτο άντε να την πάρουμε στην Πάρο!!!
Παλιά 07-03-09, 19:50   #32
Ioanna D.

Το avatar του χρήστη Ioanna D.

Περιοχή: Θεσσαλία
Ioanna D. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Pelagia μου πολύ γλυκιά φατσούλα η ανηψιά σου!!!
Τι κρίμα που είναι τόσο μακρυά, αλλά σίγουρα θα πάτε να τους δείτε εσείς με τον μπεμπουλίνο σας έτσι?
Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες!!!
Παλιά 07-03-09, 20:09   #33
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πωπω συγγνώμη!!Πάντως είναι κουκλάκι έχω 2 γιούς και πάω για τον τρίτο άντε να την πάρουμε στην Πάρο!!!

Α αρχισανε να κανουν ουρα οι γαμπροι μου φενεται .... Ε κοντα εισαι εσυ μωρε οταν ερθει Ροδο ελατε και απο δω καμια βολτα η θα ερθουμε εμεις. Αχ μακαρι να πηγαιναμε ενα ταξιδακι το καλοκαιρι στα γυρω νησια μιας που θελω να επισκεφτω και αλλες κοπελες απο εδω απο το φορυμ που μενουμε κοντα η να ερθουν αυτες , αντε εκοιμασου να ερθεις.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ioanna D.
Pelagia μου πολύ γλυκιά φατσούλα η ανηψιά σου!!!
Τι κρίμα που είναι τόσο μακρυά, αλλά σίγουρα θα πάτε να τους δείτε εσείς με τον μπεμπουλίνο σας έτσι?
Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες!!!
Αχ σε ευχαριστω Ιωαννα μου , και σενα ο γιοκας ειναι πολυ κουκλι να σου ζησει ... Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες

Παλιά 07-03-09, 20:16   #34
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ πολύ θα το ήθελα 1 φορά έχω έρθει στην πενθήμερη με το σχολείο!!Κι εσείς όποτε θέλετε σας περιμένουμε γιατί καλοκαίρια εμείς δεν φεύγουμε λόγω δουλειάς άστα να πάνε!!!
Παλιά 07-03-09, 20:21   #35
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Aχ ΖΑΜΒΕΤΟ και εμεις δεν ξερω τι θα μπορεσουμε αυτο το καλοκαιρι αλλα μακαρι. Παρεμπιπτοντως να σου ζησουν οι αντρες σου ... αλλα πως τα καταφερνεις με τρεις αντρες και εναν στην κοιλιτσα σου? :P :P :P
Παλιά 07-03-09, 20:41   #36
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λίγο δύσκολα γιατί οι δικοί μου μένουνε στην Αθήνα και είμαι μόνη μου,αλλά δοξα το θεό τα καταφέρνω γιατί είναι και σε μια ηλικία που ναι μεν αυτοεξυπηρετούνται αλλά ο ένας έχει διαβάσματα άστα!Ευτυχώς όταν γεννηθεί ο μπεμπούλης δεν θα έχουμε σχολεία και θα έρθουν και οι γονείς μου για διακοπές, από τη μια είναι καλά που είναι μακριά αλλα σε τέτοιες στιγμές μια βοήθεια τη θέλουμε!Εσύ στη Ρόδο γεννάς?Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Εγώ είμαι 30.
Παλιά 07-03-09, 20:53   #37
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Λίγο δύσκολα γιατί οι δικοί μου μένουνε στην Αθήνα και είμαι μόνη μου,αλλά δοξα το θεό τα καταφέρνω γιατί είναι και σε μια ηλικία που ναι μεν αυτοεξυπηρετούνται αλλά ο ένας έχει διαβάσματα άστα!Ευτυχώς όταν γεννηθεί ο μπεμπούλης δεν θα έχουμε σχολεία και θα έρθουν και οι γονείς μου για διακοπές, από τη μια είναι καλά που είναι μακριά αλλα σε τέτοιες στιγμές μια βοήθεια τη θέλουμε!Εσύ στη Ρόδο γεννάς?Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Εγώ είμαι 30.
Οτι χρειαζεσαι βοηθεια ναι οντως με τρια παιδια και ενα στην κοιλια λιγο δυσκολο αλλα απο την αλλη χωρις κανενα πανω απο το κεφαλι σου ειναι καλα.

Ναι στην Ροδο θα γεννησω . Εγω ειμαι 18 σε λιγο καιρο μεσα στο Μαρτιο 19 .
Παλιά 07-03-09, 21:04   #38
ΖΑΜΒΕΤΟ

ΖΑΜΒΕΤΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

2 παιδάκια έχω και πάω για το τρίτο!Είναι τέλεια να έχεις μικρή διαφορά ηλικίας με τα παιδιά σου.Να σου πω την αλήθεια τη βοήθεια τη χρειαζόμουνα μόνο στις εγκυμοσύνες όταν γεννηθούνε δεν χρειάζομαι κανέναν μέσα στα πόδια μου!!Τώρα θα αναλάβουν οι γονείς μου απλά να κάνουν κανένα μπανάκι στη θάλασσα τα άλλα 2 γιατι δεν φταίνε αυτά σε τίποτα να κλειστούν μέσα στο σπίτι!!!
Παλιά 07-03-09, 21:28   #39
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πελαγία είναι κουκλάρα! Και τι πόζα...!

Παλιά 07-03-09, 23:10   #40
pelagia

pelagia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ZAMBETO αχ συγγνωμη 2 παιδακια και 1 στην κοιλιτσα οποτε μολις ξεπεταχτει και αυτο να σου ευχηθω και για ενα 4ο? Παντως να τα χερεσαι.

Ξερεις πολυ θα λεγανε α το μικρο και πηγε και εμεινε εγκυος οπως και το λενε αλλα εγω νιωθω χαρουμενη με το μωρακι μου.

ΤARA ειδες το σκατουλι μια ποζα ασε τι τραβαμε με αυτο το παιδι πολυ γελιο καταστασεις. Επειδη οπως ειπα μενω στην Σουηδια και δεν την βλεπουμε και συχνα , την βλεπουμε μεσο ιντερνετ και εκει να δεις τι γινεται τωρα μαθαινει να μιλαει στα ελληνικα , και τις προαλλες την ρωταει ο πατερας της θα φτιαξω πιτσα τι θες να εχει μεσα και του λεει η μικρη ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ και μολις τον ακουσε να λεει την μαγικη λεξη αρχισε παλι ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ που να την γνωρισεις και ολας .

εδω ειναι μωρακι πρεπει να ειναι 5 η 6 μηνων.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές