Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ..... (ραιβοποδία)


Recommended Posts

Η συντηρητική θεραπεία για τη ραιβοποδία δυστυχώς δεν έφερε τα αποτελέσματα που ευελπιστούσαμε και έτσι μετά απο 4 μήνες θεραπείας κρίνεται απαραίτητο το χειρουργείο.. θα γίνει σε 10 μέρες περίπου και καταλαβαίνετε το τρελό άγχος μου!!!!!!!!!θα γίνουν δυο χωριστά χειρουργεία μάλιστα για τα δυο ποδαράκια...έχει κάποια μαμά σχετική εμπειρία απο επέμβαση για ραιβοποδία που θα μπορούσε να μου πει για τη διαδικασία; ως μαμά πάντα...οχι απο ιατρικής άποψης...πως ήταν το μωρό, πως αντέδρασε, αν πονούσε και για πόσο....και πως κατάφερε να το κρατήσει νηστικό μια ολόκληρη νύχτα πριν το χειρουργείο;;;;;;;;;;;;; :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παπι σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να περάσουν γρήγορα όλα. :P

Δεν γνωρίζω να σου πω κάτι για αυτό που ρωτάς. Απλά επειδή επρεπε να κρατήσω και εγώ τον μπεμπη για 5 ώρες νηστικό για να του κάνουμε την μαγνητική οταν τον ταισα το τελευταίο γευμα τον ταισα περισσότερο απο το κανονικό για να πεινάσει οσο πιο αργά γινόταν.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω κουκλα μου.τα ιδια ρωτουσα και εγω πριν λιγο καιρο.....δεν εχω εμπειρια στο δικο σας προβλημα.για τα χειρουργεια που εκανε η μικρη μου ομως και χρειαστηκε να μεινει νηστικη και πριν και μετα θα σου πω οτι ζοριστηκα μονο στο μετα που πεινουσε και δεν μπορουσα να την κανω τιποτα.σου στελνω πμ.......

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παπι μου ευχομαι να σας πανε ολα καλα!!!!

 

Τα δυο χειρουργεια θα γινουν σε διαφορετικες μερες?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παπί, όλα θα πάνε καλά!!!!!!! Δυστυχώς δεν ξέρω ούτε και εγώ να σου απαντήσω, όμως εμείς θα είμαστε εδώ και θα σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια!!!! Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!! Με συγκινείτε πραγματικά...το πρωτο χειρουργείο προγραμματίστηκε για τις 9 Μαρτίου και το δεύτερο για τις 16....χρειαζόμαστε πολύ τη θετική σας ενέργεια................να χαίρεστε τα παιδάκια σας, να είναι γερά και Καλότυχα!

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια!!!!

να σκεφτεσε θετικα.......

κ να πιστεψεις πως ολα θα πανε πολυ καλα!!!

 

αν χρειαστεις κατι κ μπορουμε να βοηθησουμε..... θα ειμαστε διπλα σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πανε ολα καλα με το ζουζουνακι σου, σου ευχομαι απο καρδιας περαστηκα και αγυριστα. και φυσικα εχεις ολη την θετικη μας ενεργεια και την σκεψη μας κοντα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή επίτυχία στο νινάκι σου, όλα να είναι γρήγορα περαστικά ! Όλες οι σκέψεις μας κοντά σου!!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το κουράγιο που μου δϊνετε! :) να χαίρεστε τα αγγελούδια σας...ΠΕΖΗ με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου και να είναι γερό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το κουράγιο που μου δϊνετε! :) να χαίρεστε τα αγγελούδια σας...ΠΕΖΗ με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου και να είναι γερό! :lol:

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ... :lol:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ΚατερίναΒ σ ευχαριστώ πολύ....εχουμε τρομερή αγωνία και προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά για το αγγελούδι μας....σας ευχαριστώ όλες......φιλιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! είμαστε δόξα το Θεό στο σπίτι μας...έγινε η εγχείριση στο ένα ποδαράκι και ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος, θα δείξει η συνέχεια...όσο δύσκολο και αν φανταζόμουν ότι είναι όταν το βιώνεις είναι πολύ πολύ χειρότερο και δυσκολότερο απο ότι το φαντάζεσαι...ποτέ δεν θα ξεχάσω τα ματάκια της και τον τρόμο που με κοιτούσε όταν βγήκε απο το χειρουργείο... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλες για τα μηνύματα συμπαράστασης που μου στείλατε και όλες όσες μου στείλατε πμ...kristina, vickypap σας ευχαριστώ πολύ....τη Δευτέρα θα μπούμε και για το δεξί ποδαράκι και χρειαζόμαστε τη θετική σας ενέργεια.............. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! είμαστε δόξα το Θεό στο σπίτι μας...έγινε η εγχείριση στο ένα ποδαράκι και ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος, θα δείξει η συνέχεια...όσο δύσκολο και αν φανταζόμουν ότι είναι όταν το βιώνεις είναι πολύ πολύ χειρότερο και δυσκολότερο απο ότι το φαντάζεσαι...ποτέ δεν θα ξεχάσω τα ματάκια της και τον τρόμο που με κοιτούσε όταν βγήκε απο το χειρουργείο... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλες για τα μηνύματα συμπαράστασης που μου στείλατε και όλες όσες μου στείλατε πμ...kristina, vickypap σας ευχαριστώ πολύ....τη Δευτέρα θα μπούμε και για το δεξί ποδαράκι και χρειαζόμαστε τη θετική σας ενέργεια.............. :lol:

 

παρακολουθώ την ιστορία σου παρόλο που δεν σου έχω γράψει ποτέ .

καλή επιτυχία κοπέλα μου.έχεις την θετική σκέψη όλων μας και εύχομαι το καλύτερο για το παιδάκι σου και αργότερα να τα θυμάσαι και να τα εξιστορείς σαν μια κακιά και πολύ πολύ πολύ μακρινή ανάμνηση. γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...