Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξοδος βρεφους σε κλειστο δημοσιο χωρο


Recommended Posts

αν παρω το μωρακι μου 45 ημερων μαζι μου για ψωνια στο super market η πχ σε πολυκαταστημα οπως τα Jumbo (οπου κυκλοφορουν παιδακια) λετε να ενεχει κινδυνο για τυχον ιωσεις? βασικα στο sling θα το χω..χαζη ερωτηση αλλα την κανω..εσεις τελος παντων αν δεν ειχατε καποιον να σας το κρατησει για εκεινη την ωρα θα το περνατε μαζι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Εμεις 14 ημερων πηγαμε για τον πρωτο μας καφε στα starbucks!!!

Και εγω δεν ειχα κανεναν να τον κραταει οποτε παντου μαζι πηγαιναμε. Μακαρι να ειχα sling γιατι με το καροτσι τσακωθηκα με τον μισο Αλιμο, συνεχεια θελανε να τον ακουμπησουνε να τον δουνε απο κοντα να τον ΦΤΥΣΟΥΝΕ!!!!!!!! Ασε τα θυμαμαι και εκνευριζομαι!!! Στο τελος ελεγα οτι ειναι αλλεργικος και παρακαλω μην τον πλησιαζετε... :wink:

Καλες βολτες!!!!

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις 14 ημερων πηγαμε για τον πρωτο μας καφε στα starbucks!!!

Και εγω δεν ειχα κανεναν να τον κραταει οποτε παντου μαζι πηγαιναμε. Μακαρι να ειχα sling γιατι με το καροτσι τσακωθηκα με τον μισο Αλιμο, συνεχεια θελανε να τον ακουμπησουνε να τον δουνε απο κοντα να τον ΦΤΥΣΟΥΝΕ!!!!!!!! Ασε τα θυμαμαι και εκνευριζομαι!!! Στο τελος ελεγα οτι ειναι αλλεργικος και παρακαλω μην τον πλησιαζετε... :wink:

Καλες βολτες!!!!

 

αχ ναι..αλλο πακετο και αυτο..ολοι να δουνε και να φτυσουν το μωρο..ειπαμε χαρα ειναι αλλα..!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το φτυσιμο πώς μου σπαει τα νευρα.μια φορα δεν αντεξα κ αρπαχτηκα με μια υπαλληλο που την εφτυνε κ μετα ειδα οτι ειχε 4 δοντια πανω κ 4 κατω.τα σαλια φευγανε απο ολες τις μεριες :evil:

αλλα γενικα να αποφευγεις κλειστους χωρους,επαφες με παιδακια,τουλαχιστον μεχρι να κανει τα πρωτα εμβολια.

ειμαι λιγο φοβιτσιαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμείς από 15 ημερών τον πηγαιναμε παντου!

και σε μέρη με κόσμο και με παιδάκια....απλά δεν αφηνα τα παιδακια να πηγαινουν κοντα του και να τον πιανουν. Η αλήθεια είναι οτι μερικες φορες έγινα κακια γιατι οι μαμαδες τους δεν τους έλεγαν τιποτα ενώ εγώ όλη την ώρα τους έλεγαν να μην το πιανουν, αλλά δεν θα κλεινομουν και μέσα!!!!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα βγούμε πρωτη φορά σε 10 μερες για να πάμε σε βαφτιση (δεν μπορώ να μην παω, βαφτίζεται η ανηψιά μου). Και ρωτάω: Εντάξει με τον κόσμο πες τον αποφευγεις (που χλωμο το βλεπω με όλες τις θειαδες εκει). Με το καπνισμα στην δεξίωση τι κάνεις?? Δεν μπορείς να πεις σε 100 ατομα να μην καπνίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα βγούμε πρωτη φορά σε 10 μερες για να πάμε σε βαφτιση (δεν μπορώ να μην παω, βαφτίζεται η ανηψιά μου). Και ρωτάω: Εντάξει με τον κόσμο πες τον αποφευγεις (που χλωμο το βλεπω με όλες τις θειαδες εκει). Με το καπνισμα στην δεξίωση τι κάνεις?? Δεν μπορείς να πεις σε 100 ατομα να μην καπνίζουν...

 

δεν γινεται να μην την παρεις στη δεξιωση????

Link to comment
Share on other sites

delin ήθελα να ηξερα, δεν εχουν καθολου μυαλό?????

ήσουν άρρωστος πριν 2 μέρες και πας σε σπίτι με μωρό???? ή παίρνεις αγκαλιά το μωρό????

και εμείς τα αντιμετωπισαμε αυτά, γι'αυτό τσαντίζομαι....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις στον μεγαλο ημασταν ψαρωμενοι και τον βγαλαμε 9 ημερων , στην μπεμπα βγηκαμε βολτα στο εμπορικο κοσμος 5 ημερων και απο τοτε συνεχεια ε3ω , την ηρεμουσε πολυ στους κολικους τοτε . Και να ειχα καποιον να τα κρατησει παλι μαζι μου θα τα επερνα .

Link to comment
Share on other sites

LOLA BANNU το αστειο ειναι οτι οταν καναμε ιστορια για το γεγονος μας εβγαλαν τρελους. Εφταιγε που το μωρο το καναμε μπανιο στο νιπτηρα. Καταλαβες;

Ειπαμε με τον αντρα μου οταν κανουν και αυτοι παιδι θα παμε αρρωστοι να το δουμε. Και θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως φαγαμε πολυ μουρμουρα...

Μεχρι που πηγε το μωρο 6 μηνων δεχομασταν πολυ λιγο κοσμο, μεχρι και τα ξαδερφια του τον εβλεπαν λιγο οχι φιλια και αγκαλιες και αν ηταν καποιος αρρωστος επρεπε να περασει τουλαχιστον εβδομαδα για να ερθει, μεσα φυσικα και οι γιαγιαδες. Φανταζεστε τι πρεπει να ακουσα απο την πεθερα μου :wink:

Μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα ειμαστε πολυ φοβητσιαρηδες με τις αρρωστειες... Ευτυχως το συστημα πετυχε, πρωτη φορα που αρρωστησαμε ηταν προχθες (15 μηνων) με 38,5 πυρετο και παλι τα ειδα ολα. :(

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οχι οτι το δικο μου συστημα ειναι το σωστο αλλα αφου αυτο με εκανε να αισθανομαι ανετα ,αυτο εκανα και δεν σκεφτηκα τους αλλους και τι θα πουν , ενω συνηθως γινεται το αντιθετο οσο και αν το πολεμαω...

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Μερεντακι αυτην την αποψη ειχε και η παιδιατρος. Αυτο καναμε και εμεις στην πορεια. Φανταζεσε την πεθερα μου που τα εχει βαλει με την παιδιατρο Ατακα της. οι παιδιατροι δεν πρεπει να ασχολουντε με την κοινωνικοτητα των παιδιων. :twisted::twisted::twisted:

:twisted: Ατακα γιατρου. Οι παιδιατροι εχουν αμεσο λογο οταν η κοινωνικοτητα του βρεφους εχει σχεση με την υγεια τους. :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια μη το ψαχνετε..αν ειναι να μας βρει μας βρισκει..εγω δεν εχω βγαλει το παιδι εξω πλην του σαραντισμου και ελαχιστοι ηρθαν σπιτι ν ατο δουν και αυτοι που ηρθαν περασαν ιερα εξεταση για το αν ειναι ηταν η θα ειναι αμεσα συναχωμενοι κλπ...και τελικα η μικρη εκανε δεκατα και ξερνοβολουσε..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλο ειναι να προσεχουμε και να μην βαζουμε αρρωστους στο σπιτι οταν ειναι ακομα τοσο μωρα , ομως αν εχουμε ηδη μεγαλυτερα παιδια που πανε παιδικο ή σχολειο και εχουνε γριπη τι θα γινει ? θα τα διωξουμε απο το σπιτι ? εμεις καναμε τη μικρη οταν ο "μεγαλος" δε3ν πηγαινε ακομα παιδικους κτλ αρα δεν ειχαμε προβλημα , ετσι και αλλιως εγω σογια κτλ δεν δεχομαι σπιτι μας , κανα φιλο και κολλητους (2-3 ατομα δηλαδη ) προτιμω καλυτεα να συναντιομαστε εξω ολοι μαζι με τα παιδια μας και τους αντρες μας. Τεσπα στο 3ο μπεμπε ομως αν ολα πανε οπως τα υπολογιζουμε θα εχουμε εναν Κωνσταντινο στο προνηπιο και μια Μαρουλα στον παιδικοτι θα γινει αμα αρρωστησουνε ? θα τα κλειδοσουμε εκτος ? οχι απλως λιγο προσοχη χρειαζεται , πλυσιμο χερακια , και οχι πολλα πολλα με το μικρο μωρακι το ατομο που εχει ιωση .Σε μας που δεν ερχοτανε κανεις σπιτι , την κολησε τελικα ο αντρας μου ιωσουλα πριν κανα μηνα και αρρωστησε το καιμενουλη , μαζι κολλησα και εγω εκτος απο τον μικρο.

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια μη το ψαχνετε..αν ειναι να μας βρει μας βρισκει...

 

Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό. Ο μικρός μου περνάει τώρα ιοσούλα. Ο γιατρός μου είπε οτι τον ιο μπορεί να τον μεταφέρει ο οποιοσδήποτε άσχετα άν δείχνει άρρωστος. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι φορείς του ιού αλλά μπορεί να μην έχουν νοσήσει :? . Τρέχα γύρευε δηλαδή.

 

Πάντως ρε παιδιά, θέλει προσοχή... Εγώ στην αρχή ήμουν άνετη, αλλά τώρα που τον βλέπω να ταλαιπωρείται, τα βάζω με τον εαυτό μου, που ίσως δεν τον πρόσεξα όσο μπορούσα. :roll:

 

Εξώ τα μωρά δεν έχουν καμία ανάγκη! Αλλά προσοχή στους κλειστούς χώρους με αρκετό κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια και εμείς τη Λίνα μας την βγάλαμε έξω μετα το τρίμηνο και μόνο σε ανοικτους χώρους,μόνο τις καλές μερες ένεκα που ήταν χειμώνας. Οσο για το σπίτι άκουσα τη συμβουλή του παιδιάτρου και δεν επέτρεψα σε παιδια να ερθουν. Ενας ξαδελφος που εφερε το παιδάκι του απλώς δεν είδαν το μωρο γιατί δεν εβγαλα το απιδί απο το δωματιο. Μόνο με συνομήλικα παιδάκια βρισκόμασταν αφου γεννήσαμε 4 φιλες κόντα-κοντα. Επίσης όσοι ερχόντουσαν σε επαφή με το παιδί όπως γιαγιαδοπαππούδες και νονό τους είπα να εμβολιαστούν με αντιγριπικό (συμβουλή μαιευτηρίου). Βέβαια δε ξέχνώ οτι πολυ κοντινό πρόσωπο απο τη μεριά του άνδρα μου ήρθε στο μαιευτήριο άρρωστη και επιανε το απιδί μου.Το έμαθα κατόπιν βέβαια.

dev259pr___.png

as1cxJd0g410010MDAwMDYxMmR8MDAwMjIzZHxsaW5h.gif

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι ερχόντουσαν σε επαφή με το παιδί όπως γιαγιαδοπαππούδες και νονό τους είπα να εμβολιαστούν με αντιγριπικό (συμβουλή μαιευτηρίου).

 

Πολύ καλή ιδέα!! Για φέτος, εμείς την πατήσαμε αλλά απο του χρόνου θα το κάνω σίγουρα!

 

Βέβαια δε ξέχνώ οτι πολυ κοντινό πρόσωπο απο τη μεριά του άνδρα μου ήρθε στο μαιευτήριο άρρωστη και επιανε το απιδί μου.Το έμαθα κατόπιν βέβαια.

 

:evil::twisted::evil::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι ερχόντουσαν σε επαφή με το παιδί όπως γιαγιαδοπαππούδες και νονό τους είπα να εμβολιαστούν με αντιγριπικό (συμβουλή μαιευτηρίου).

 

Πολύ καλή ιδέα!! Για φέτος, εμείς την πατήσαμε αλλά απο του χρόνου θα το κάνω σίγουρα!

 

Βέβαια δε ξέχνώ οτι πολυ κοντινό πρόσωπο απο τη μεριά του άνδρα μου ήρθε στο μαιευτήριο άρρωστη και επιανε το απιδί μου.Το έμαθα κατόπιν βέβαια.

 

:evil::twisted::evil::twisted:

 

και εμεις θα το κανουμε αλλα να ξερετε οτι δεν ειναι παντα αποτελεσματικο..δηλαδη μην επαναπαυεστε..επισης οσο πιο πολυ εξω κυκλοφορειτε δηλαδη σε ανοιχτους χωρους το χειμωνα τοσο πιο δυσκολο ειναι να αρρωστησετε,,εγω που εργαζομαι σε εργοταξια μεσα σε οποιες καιρικες συνθηκες χειμωνα δεν εχω αρρωστησει..μονο μια χρονια που εμεινα κλεισμενη στο γραφειο και ο ενας κολλουσε ιωσεις τον αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...