Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαγνωστικο Κεντρο για μωρα ?


Portishead

Recommended Posts

Καλησπερα "Κοριτσια" :lol:

 

Επειδη πρεπει να κανουμε καποιες εξετασεις αιματος στην μικρη ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο διαγνωστικο κεντρο π.χ. σαν την ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ...αλλα για μωρακια.

 

Φευγοντας μια φορα απο το Νοσοκομειο Παιδων..εκει σε καποιο στενο πηρε το ματι μου ενα τετοιο Διαγνωστικο κεντρο ειδικο για πιτσιρικια.

Το γνωριζει κανεις ? Ξερετε καποιο αλλο ?

 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφου μενεις Πειραια υπαρχει ενα μικροβιολογικο το οποιο η ιδιοκτητρια δουλευε πολλα χρονια σε μαιευτηριο,κ ειναι αστερι στο να περνει αιμα απο μωρα,εαν σε ενδιαφερει ειναι στην Αγια Σοφια, Παλαμηδιου 86 τηλ 2104616834

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάμε στην Ευρωκλινική Παίδων, αλλά δεν ξέρω αν σε βολεύει. Είναι λεμεσου 39-41 κ' Αχαρνων 209 τ/φ 210 8691900. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη απο την εξυπηρέτηση του προσωπικού.

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάμε στην Ευρωκλινική Παίδων, αλλά δεν ξέρω αν σε βολεύει. Είναι λεμεσου 39-41 κ' Αχαρνων 209 τ/φ 210 8691900. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη απο την εξυπηρέτηση του προσωπικού.

 

Μη σκας...και την εχουμε χρυσοπληρωσει πολλακις και αυτην :D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο ΙΚΑ Καμινίων, στη Θηβών δίπλα στην Αγ. Σωτήρα, οι κοπέλες είναι αστέρια στο να παίρνουν αίμα σε μωρά και μικρά παιδιά. Πας το παιδί χωρίς ραντεβού μετά τις 9:15

 

Αυτό που λες δίπλα στο Παίδων είναι το Baby Med, 2107718100, 2107718590

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς για ότι χρειαστούμε πάμε στην παιδιατρική του ΜΗΤΕΡΑ, πολύ καλή αντιμετώπιση. Για σένα όμως αν μένεις Πειραιά σου πέφτει λίγο μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Eμείς για ότι χρειαστούμε πάμε στην παιδιατρική του ΜΗΤΕΡΑ, πολύ καλή αντιμετώπιση. Για σένα όμως αν μένεις Πειραιά σου πέφτει λίγο μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Eμείς για ότι χρειαστούμε πάμε στην παιδιατρική του ΜΗΤΕΡΑ, πολύ καλή αντιμετώπιση. Για σένα όμως αν μένεις Πειραιά σου πέφτει λίγο μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρα πολυ.

 

 

Αφου μενεις Πειραια υπαρχει ενα μικροβιολογικο το οποιο η ιδιοκτητρια δουλευε πολλα χρονια σε μαιευτηριο,κ ειναι αστερι στο να περνει αιμα απο μωρα,εαν σε ενδιαφερει ειναι στην Αγια Σοφια, Παλαμηδιου 86 τηλ 2104616834

 

Ειναι αποκλειστικα η ιδια εκει ? ή εχει και 5-6 υπαλλήλους ? Ποιον ζητάμε ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....πηρα τηλεφωνο στο Baby Med...μαλλον για εκει μας βλεπω.

Μου αρεσε τουλαχιστον εμφανησιακα απεξω και οτι δουλευει και Σαββατα.

Το μεγαλο ΔΡΑΜΑ ομως ειναι οτι πρεπει να ειναι νηστικη το πρωι...και ειναι μια πειναλα η δικη μας....θα γίνει χαμος :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς για ότι χρειαστούμε πάμε στην παιδιατρική του ΜΗΤΕΡΑ, πολύ καλή αντιμετώπιση. Για σένα όμως αν μένεις Πειραιά σου πέφτει λίγο μακριά.

 

Για την αντιμετώπιση δεν ξέρω πάντως εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ δεν έχω καμμια εμπιστοσύνη από παιδιατρικής πλευράς. όπως έχω γράψει και αλλού έβγαζαν το μωρό μου ότι είχε 1 νεφρό και μας είχαν τρελάνει οικογενειακώς. :evil: Ούτε ο μαιευτήρας μου πιστεύει ότι ειναι καλή σαν παιδιατρική μονάδα.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω mama tou kostantinoulh. Εμένα ο μαιευτήρας μου το θεωρει πολύ καλό παιδιατρικό κέντρο. Πιστευω όμως ότι είναι και σε τι γιατρό θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την Παρασκευή13, γιατί και εμείς μια φορά που χρειάστηκε να κάνουμε εξετάσεις ούρων και αίματος πήγαμε στο ΜΗΤΕΡΑ, όπου και παραμείναμε μια ολόκληρη ημέρα. Οι κοπέλες ήταν άψογες, έπαιζαν μαζί του, προσπάθησαν να μην τον τρομάξουν, το μεσημέρι που κουράστηκε μας διέθεσαν ένα δωματιάκι για να κοιμηθεί και επειδή είχαμε μείνει όλη την ημέρα γιατί δεν είχε ολοκληρωθεί η συλλογή των ούρων όταν τελικά τα καταφέραμε έδωσαν προτεραιότητα στην ανάλυση έτσι ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπάμε και την επόμενη ημέρα.

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

καλησπέρα!! μηπως γνωριζετε που μπορει να γινει εξεταση αιματος σε 10 μηνων μωρακι εκτος απο το παιδων? εννοω σε καποιο διαγνωστικο κεντρο η κατι τετοιο??:(

W2Hqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς χρειάστηκε να γίνουν εξετάσεις για την χολερυθρινη στον μικρό όταν ήταν μόλις 7 ημερών :(

 

Τις κάναμε στην μικροβιολόγο μας …

 

Και από ότι γνωρίζω κάνουν όλα τα κέντρα μικροβιολογικές αναλύσεις

Τώρα αν ψάχνεις για κάτι εξειδικευμένο δεν γνωρίζω

.....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς του κάναμε στην Βϊοιατρική της Αγίας Παρασκευής. Το μωρό μου όμως είναι λίγο πιο μεγάλο, είναι 15 μηνών. Μία φίλη μου, έκανε στην κόρη της (12,5 μηνών) στο Μητέρα.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

sas euxaristw oles!! telika tis ekana sto paidwn. piga se duo kentra ( vioiatriki voriwn proastiwn kai diagnwsi) pou tilefwnika mou eipan to kanoun alla telika mono sto paidwn vrikan fleva. uparxoun idikes petaloudes pou einai polu mikres gia na mporoun na stathoun stin flevitsa tou mwrou kai epeita prepei i nosileutria na exei empiria kai na mporei na vrei toso mikroula fleva. tin talepwrisan oi alloi alla sto paidwn ta kataferan. thelw oso mporw na apofeugw na pigainw ekei alla an den ginetai alliws..

filakia:o

W2Hqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...